Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+
#51

(2017-05-09, 18:22:25)Stoicho.Stoev написа:  Здравейте , искам да се обърна към по знаещите , по опитните относно розовеенето на екрана , защо и от какво може да е това , също така как мога да разбера като отида и искам да си взема галахи с8 каде да гледам и как дали има отенак


Стартираш телефона и пускаш бял фон и няма как да не видиш дали дисплея розовее. Най-често е при извивките ,но може и по средата да се забелязва розовеене . Вчера си продадох S7 edge целия дисплей беше розов(веднъж беше сменян...) и му казах на момчето ,че дисплея е розов ,след това ми се обажда и ми казва ,че въобще не може да го види това розовеене :Smile 
Цитирай
Аксесоари
#52

И аз се включвам с леко розовеещ екран, интересното е че го прави само при малка промяна в ъгъла на гледане към екрана. Не е болка за умиране, но на бял фон си е дразнещо. Ще видим утре оранжевите какво ще кажат по въпроса.
П. С. Мога ли да изключа да ми показва екранмето с предната камера за ирис сензора всеки път като отключвам и ако да, от къде?

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай
#53

(2017-05-09, 22:14:32)Izxod написа:  интересното е че го прави само при малка промяна в ъгъла на гледане към екрана.

Предвид факта, че не съм виждал проблема който описваш и не мога да ти кажа колко ясно е изразен, имай предвид че абсолютно всеки един дисплей при промяна на ъгъла ще си промени и цветовете до известна степен. При LCD-тата това ясно се вижда на определени цветове, при амоледите се забелязва при бялото.
Ако не ти розовее като го гледаш директно и тогава бялото си е бяло, според мен не си заслужава изобщо да се мъчиш да го даваш на сервиз.

На моя Едж примерно, като го гледаш под наклон на бял фон екрана придобива лек зелен оттенък. Като не го гледаш под ъгъл обаче, всичко е точно.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#54

Може би си прав, първи самсунг ми е и гледам уж да е перфектен, все пак 1500лв сме дали за телефон, бива и да се примирим с дефекти. Да прави го само на бял фон, там най-много се забелязва, но просто дразни адски много веднъжслед като си го забелязал.

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай
#55

Да, аз напълно разбирам колегата! Мен от технополис ме разиграха - отидох на 6 ден от покупката, говорих с управител, той ми каза, че трябва да оставя телефона. Питах, понеже е почивен ден, дали не е удачно аз да закарам телефона в сервиз, за да не чакам. Те казаха: "Да, това е най-удачният вариант". След 2 дни се върнах в Технополис, решил, че е тяхна работа да го карат в сервиз и аз не следва да се занимавам, жената на рекламации ми обясни "О, вие сте изпуснали срока за директна замяна." Дигнах скандал, обясних как ме е подвел управителя, и т.н В крайна сметка го пратиха към сервиз, но не за директна замяна...
Писах на Самсунг, но получих отговор, с лека ирония, да занеса телефона на сервиз, и че те не могат да се ангажират със замяна.
След като си дал 1559 лв., е много кофти да останеш без телефон на 5-ия ден, но на тях наистина не им пука. Ако нямах друг апарат? Ако не ми заменят телефона, твърдо съм решил да водя дело, дори само да ги разкарам по съдилища, си заслужава.
Цитирай
#56

(2017-05-09, 22:14:32)Izxod написа:  П. С. Мога ли да изключа да ми показва екранмето с предната камера за ирис сензора всеки път като отключвам и ако да, от къде?

Настройки - Заключен екран и защита - Скенер за ириси - Откл. с ирис при включване екран

D_coffee
Цитирай
#57

(2017-05-09, 18:22:25)Stoicho.Stoev написа:  ......относно розовеенето на екрана , защо и от какво може да е това....

Ако се вярва на слуховете,то причината е леко абсурдна:

   





Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#58

(2017-05-10, 16:47:43)mitko1pr написа:  Настройки - Заключен екран и защита - Скенер за ириси - Откл. с ирис при включване екран

Да, но по този начин в повечето случаи отключва преди да съм видял lockscreen-a. Вярно че много условия станаха  Big Grin Но да кажем искам да разгледам известията които имам и след това да отключа с приплъзване нагоре. Просто да не ми показва това екранче.

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай
#59

(2017-05-10, 15:57:06)alex.mitev написа:  ...той ми каза, че трябва да оставя телефона. Питах, понеже е почивен ден, дали не е удачно аз да закарам телефона в сервиз, за да не чакам. Те казаха: "Да, това е най-удачният вариант". След 2 дни се върнах в Технополис, решил, че е тяхна работа да го карат в сервиз и аз не следва да се занимавам, жената на рекламации ми обясни "О, вие сте изпуснали срока за директна замяна." 

Извинявай, но според описаното от теб единствено ти си виновен. Човека ти е казал да го оставиш, но ти сам си предложил и си се ангажирал да го занесеш в сервиза. И два дни по-късно видиш ли, ти ей така си решил, че това не било твоя работа...? Разбира се, че ще ти откажат замяна - а и законово нищо не ги задължава. Замените и връщането на пари са само при онлайн покупки.

По въпроса - перфектен амолед няма, всеки има известна степен на отклонение. Перфектното черно и ярките цветове си имат цена, а тя е розови оттенъци, "ghosting" и като цяло по-бързо износване.

All we are is dust in the wind...
Цитирай
#60

Екстра в машинката, след ъпдейта и съвсем лекото розовеене в десния край на дисплея изчезна!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

Моята LED лампичка не светеше вече седмица и днес го закарах в един от оторизираните сервизи на Самсунг. Казаха ми, че до три дни ще има становище. Надявам се направо да сменят телефона, че не ми се иска да са го отваряли и затваряли след това.
Цитирай
#62

(2017-05-11, 13:49:33)stoyandim написа:  Моята LED лампичка не светеше вече седмица и днес го закарах в един от оторизираните сервизи на Самсунг. Казаха ми, че до три дни ще има становище. Надявам се направо да сменят телефона, че не ми се иска да са го отваряли и затваряли след това.

Аз имам същия проблем. Моля те пиши ми да видим какво се е оказало
Цитирай
#63

Баси телефона, той има няма месец и толкова проблеми изланалазиха... Sad

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#64

@mitakabs, не е само при този - в повечето телефони първите партиди са пълни с детски болежки.

 
Цитирай
#65

(2017-05-05, 18:15:47)Rock_Lady написа:  Бях в Технополис и им обясних ситуацията. Оказва се, че не мога да поискам замяна, защото е изминала една седмица от покупката. Отговорих им, че не съм поискала такава от първия ден, поради факта, че от Самсунг са обещали да оправят дефекта чрез ъпдейт. След това повторих няколко пъти, че дори след ъпдейта екрана си остава розов. Погледнаха го и се съгласиха с мен, че има дефект и могат да впишат замяна, но едва ли ще бъде уважена от сервиза. Но все пак ми предложиха да я запишат. Другата седмица ще го изпращам.

Това са глупости имаш право по закон да върнеш всякаква закупена стока в срок от 14 дни ... иначе подаваш една жалба в КЗП да видиш как ще си изтъркат подметките даже нов да ти дадат.
Цитирай
#66

Вече да те е страх да си купиш самсунг или лг Big Grin
Цитирай
#67

Особено LG G3 ... с тия пукнатини и жълти петна - лично съм видял на познат,но ест гаранция се признава за тия неща понеже са всеизвестни дефекти .... .Аз така се бях наточил на S8+ да ида утре да си купя а тука чета за тоя оттенък и почвам да се притеснявам Big Grin иначе и аз на лизинг ще взимам.Другия ми вариант е S7 edge И много се колебая ..... кое е най добре а парите ми идват почти едни и същи.Никога не съм имал smartphone самсунг .Най хубавия ми е алкател идол 2 Big Grin и alcatel pixi 4.
Цитирай
#68

С8 е по-добрия избор Smile само трябва да уцелиш читав... или пък да изчакаш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#69

(2017-05-15, 22:13:28)TrabantaBG написа:  Това са глупости имаш право по закон да върнеш всякаква закупена стока в срок от 14 дни ... иначе подаваш една жалба в КЗП да видиш как ще си изтъркат подметките даже нов да ти дадат.
14 дни ама само ,ако е закупена през онлайн магазин.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#70

вярно..... и все пак ако подаде жалба в КЗП ако пази касовата ще им види сметката Wink.
@falio утре ще ми го поръчат други ден е тука - и ако е с такъв екран ще изисквам да ми поръчат друга бройка иначе няма да го взема а ако и другата е такава ще взема S7 Edge и готово Smile
Цитирай
#71

@TrabantaBG, Късмет Smile при с7 едж също го има този проблем с шарените екрани Big Grin
Цитирай
#72

Ясно абе аз бях тръгнал с6 на лизинг да купувам или 2ра ръка - та докъде стигнах в крайна сметка Big Grin
Цитирай
#73

(2017-05-15, 22:13:28)TrabantaBG написа:  Това са глупости имаш право по закон да върнеш всякаква закупена стока в срок от 14 дни ... иначе подаваш една жалба в КЗП да видиш как ще си изтъркат подметките даже нов да ти дадат.

Надявам се, да не се стигне чак до жалби. От 9 май телефонът ми е в сервиз и все още чакам да ми го върнат и най-вече заменят. Този проблем с екрана нито ще изчезне, нито може да се поправи. С времето се разпространява...

(2017-05-15, 22:17:43)falio написа:  Вече да те е страх да си купиш самсунг или лг Big Grin

Приключих със Самсунг. Три устройства имам и трите дефектни. Не държат на качеството, а на количеството. И няма никакво значение дали си купуваш от първите им бройки или не, едни и същи са. Но на рекламата са номер едно...

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
#74

Ми аз съм имал 5 самсунга и петте са били читави. Да. Осмицата имаше лек розов оттенък по краищата но след ъпдейта и леко бутване на цвета сега всичко е ок.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#75

(2017-05-16, 08:35:42)gazibarev написа:  Ми аз съм имал 5 самсунга и петте са били читави.   Да.  Осмицата имаше лек розов оттенък по краищата но след ъпдейта и леко бутване на цвета сега всичко е ок.

Късметлия си. При мен не е само леко розов оттенък. Целият екран е розов. Първият ден имаше розовина само в левия край, на осмият - по целият дисплей. Този ъпдейт нищо не оправя. Колкото и да го настройваш, бялото си стои розово или в краен случай розово с оттенъци на зелено.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)