Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+
#1

Здравейте, 
предлагам в темата да коментираме проблемите с 8-та серия галаксита. Дано не стане много голяма.

Samsung Galaxy S23+
Цитирай
Аксесоари
#2

Колеги кажете след ъпдейта червеникавия дисплей оправя ли се ? Ползвах S8 ,но го върнах и така и не дочаках ъпдейта. Утре ми идва S8 plus, много трудно запазих една бройка и много ще ме хване яд ако има проблем с дисплея .........Някой с проблем в дисплея след ъпдейта нещата оправиха ли се ?
Цитирай
#3

(2017-05-05, 11:55:36)martoo написа:  Колеги кажете след ъпдейта червеникавия дисплей оправя ли се ? Ползвах S8 ,но го върнах и така и не дочаках ъпдейта. Утре ми идва S8 plus, много трудно запазих една бройка и много ще ме хване яд ако има проблем с дисплея .........Някой с проблем в дисплея след ъпдейта нещата оправиха ли се ?

Не. Не се оправя розовеещ или червеникав дисплей след ъпдейта. Този ъпдейт просто помага да намалиш оттенъците, но не ги премахва. Поне при мен няма разлика. Имам розовеене по краищата на екрана, не е много видимо, но все пак не е приятно. След ъпдейта започна да зеленее, тъй като преобладават по-студените цветове, но розовото си остана. Какво означава, че си го върнал? На сервиз ли го изпрати? Или?
Цитирай
#4

Не на теленор и нямаха друга бройка да ми го заменят,и се разбрахме да доплатя за Plus-a. По краищата и при мен розовееше ......И на S7 edge бялото не ми е както трябва има леко розовеене.......за това предпочитам IPS-a . Утре пускам бял фон видя ли розово някъде въобще няма да го взимам .
Цитирай
#5

Ъпдейта сам по себе си НЕ ОПРАВЯ АВТОМАТИЧНО проблема. Но отключва много опции за ръчна настройка, чрез която може да си фиксирате дисплея. В това число има отделна настройка за премахване на оттенъка по ъглите. Местене на плъзгача към "по-топло" или "по-студено" е достатъчно за видим резултат. Трябва да пуснете плъзгача, за да визуализирате промяната. За ъглите в повечето случай е достатъчно да преместите плъзгача в една позиция към "По-студено". След като си харесате настройките и ги потвърдите, телефонът ще се рестартира няколко пъти за да ги приложи.

-==- Samsung Galaxy S8+ -==-
Цитирай
#6

(2017-05-05, 12:13:33)martoo написа:  Не на теленор и нямаха друга бройка да ми го заменят,и се разбрахме да доплатя за Plus-a. По краищата и при мен розовееше ......И на S7 edge бялото не ми е както трябва има леко розовеене.......за това предпочитам IPS-a . Утре пускам бял фон видя ли розово някъде въобще няма да го взимам .

И при мен на S7 Edge забелязвам леко розови краища, а е абсурдно, тъй като е със сменен дисплей от няколко дена. Чудя се какво да правя с моята бройка на S8 Plus, закупена от Технополис на 28 април.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
#7

(2017-05-05, 12:22:14)Rock_Lady написа:  И при мен на S7 Edge забелязвам леко розови краища, а е абсурдно, тъй като е със сменен дисплей от няколко дена. Чудя се какво да правя с моята бройка на S8 Plus, закупена от Технополис на 28 април.
Аз ако бях щях да настоявам за замяна. Отиди да говориш с тях може да излезнат точни, една седмица се е минало само .
Цитирай
#8

(2017-05-05, 13:45:58)martoo написа:  Аз ако бях щях да настоявам за замяна. Отиди да говориш с тях може да излезнат точни, една седмица се е минало само .

Благодаря ти. Точно това смятам да направя. Надявам се да имам късмет и да го заменят.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
#9

Ще го заменят Smile .
Цитирай
#10

Зсдравейте, някой може ли да приложи снимки на това розовеене, защото преди да прочета нищо не забелязвах, а сега се вглеждам и само го мисля. Самите Самсунг казват, че розовеенето не е проблем. А да го върна в Технополис, и да ми го подхвърлят по сервизите за мен е немислимо, наистина. Както и да ми отварят телефона, за да сменят дисплея... Никога няма да е същият телефон.
Цитирай
#11

Розовеенето си е хардуерен проблем при положение , че софтуера е еднакъв няма как да го има само на някой бройки. В магазин на Mediamarkt Германия имаше изложени 3 броя еднакви s8 на щанда на Самсунг два бяха ок , а един розовееше. Дано го оправят защото е много дразнещо. А иначе телефона е много хубав.

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#12

(2017-05-05, 14:18:07)martoo написа:  Ще го заменят Smile .

Бях в Технополис и им обясних ситуацията. Оказва се, че не мога да поискам замяна, защото е изминала една седмица от покупката. Отговорих им, че не съм поискала такава от първия ден, поради факта, че от Самсунг са обещали да оправят дефекта чрез ъпдейт. След това повторих няколко пъти, че дори след ъпдейта екрана си остава розов. Погледнаха го и се съгласиха с мен, че има дефект и могат да впишат замяна, но едва ли ще бъде уважена от сервиза. Но все пак ми предложиха да я запишат. Другата седмица ще го изпращам.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
#13

Някои така и не разбирате, че никой няма да ви моли да ви смени телефона, а точно обратното, ще ви наговорят какви ли не глупости и неверни неща, само и само да ви откажат. А като им минава номера при 80% от хората, защо да не продължават?
... Отстоявайте си правата и ги мачкайте тия наглите..
Цитирай
#14

Нещо не го схващам това с отенаците. Аз поне не виждам такива.
Дано и да не разбера за какво си пишете тук.
Виждам само, че няма друг такъв дисплей в момента на друго устройство. Като взема 7-цата в ръка все едно се връщам в миналото.
За СОНИТАТА вобще не искам да говоря. Особенно на слънце са сложно за използване...

Имам едно въпросче. Защо когато си избера тема или тапет от самсунг предложените не ми позволява да ги използвам.?
Казва ми, че не могът да бъдат изтеглени от този бутон или нещо си там...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#15

Мойта бройка на S8+ Я върнах към Италия , не е нормално при тази цена да има розовеене и изгорели пиксели .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#16

И аз имам този проблем с розовеенето по ъглите , но реално трябва да се загледаш и да е леко под наклон телефона.

Samsung Note 8 Midnight Black ... 
Цитирай
#17

Днес носих телефонът към Технополис, за да видя дали има разлика с изложените телефони и съответно да го върна.

Разлика има, и то голяма.

Връщането - 2 варианта: 1. Давам им го, те го пращат с куриер към сервиза, чака се становище и чак тогава евентуално може да се замени; 2. Аз отивам в сервиза, оставям го, те има срок 1 месец да се произнесат и чак тогава евентуално може да бъде заменен.

Телефонът е на 6 дена, за мен това е абсурдно. Но наистина няма закон, който да застане зад потребителя, освен, ако не е онлайн поръчка.
Цитирай
#18

Така е, затова по възможност винаги оналайн. В срок от 14 дни връщаш без обяснения. Макар че розовото се вижда веднага и в рамките на ден-два мисля, че биха го сменили и при покупка на място. Аз взех един S7 Edge, платих го и в момента още го видях, че розовее и съответно го върнах.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#19

Много голям % дефектни S8 -ци бре, лоша работа. Явно доста са бързали за да се вместят в сроковете за начало на продажбата.

                                                                    
Цитирай
#20

Това си мислех и аз, като че s7 нямаше такъв летящ старт.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Проблема с розовеенето дори е по изразен в s7, дисплея на моя S7 edge е целия розов, но ми писна да се занимавам със сервизи ще го продавам така .Днеска закупих перфектен S8 Plus , дисплея е просто веднъж не мога да си отлепа погледа от него .По красиво нещо не съм виждал . За първи път от 5 години насам няма да си закупя Iphone Smile .
Цитирай
#22

А дали има някаква зависимост в розовеенето дали са 8 или 8+


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#23

Много проблеми. Не е на добре. Бълват топ телефони и после по сервизите. Не е на добре. А ябълковата 8-ца сигурно и тя ще ×××××××. Да не говорим за цена. Дано да греша.

2x s22 ultra 128 and 1x galaxy s21 ultra 256 gb
Цитирай
#24

Просто се изчаква, а не се взимат бройки от първите партиди.

 
Цитирай
#25

Опита ли да набереш *#0*# на телефона и да видиш чистите цветове как са?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)