Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

(2017-06-27, 00:34:16)hollyshit написа:  Оправя се с ъпдейта в болшинството случаи. Наслагали са няколко настройки и, ако с тях не успееш, значи има хардуерен проблем. 
Истината е да е равномерно оцветяването, тогава с настройките го оправяш. Ако имаш петна по в центъра на екрана нищо няма да помогне. 
Но, те в сервиза не се заяждат, приемат без много въпроси и сменят дисплеи на килограм. Не виждам какъв е проблема при условие, че подмяната отнема 3-4 дни в Официалния сервиз.

След като го дадох в сервиз, заради розовеене, телефонът ми беше върнат със сменен дисплей. Забелязах, че розовенеето си стои на екрана, но по-бледо.. След това видях и че със смененият дисплей идва страхотна "екстра" - зеленеене. Върнах им го отново и, след като ми задържаха телефона почти 3 седмици, беше ми изпратен в състоянието, в което го бях дала.. С обяснението, че всеки човек вижда зеленият цвят по различен начин. Обадих се на сервиза и им казах, че за мен това е несериозно отношение и изобщо не съм доволна. Сега си имам и двата цвята и честно казано, вече не ми се разправя с "официални" сервизи.
Очевидно е, че съдействие не желаят да предоставят.

П.С. Някой знае ли телефонният номер на D.J. Koh? С него искам да поговоря.

The world will be saved and remade by the dreamers.
Цитирай
Аксесоари

D. J. Koh, Smile кой е този диджей? Май някакво началство в Самсунг.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2017-06-26, 20:02:21)Naidenoff написа:  Ако говориш за Розовеенето на бял фон.. , да оправиха го със актуализация! Просто е нужно да се настрои екрана.
Писано е доста по темата.

така ли само моя не успя да се фиксне.Тия от булграм казаха че го сравнявали с друг телефон и  модела бил такъв ама като им пратих клипа ми се обадиха да им го върна https://www.youtube.com/watch?v=EBMYwWAv...e=youtu.be   За 2 път е на сервиз ама и КЗП разкудкудяках
Цитирай

Аз извадих късмет моя е чист от червено или зелено дисплей.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-06-27, 15:41:20)sadfg написа:  така ли само моя не успя да се фиксне

Не е само твоят, както писах и моят не се оправи.
Даже почвам да се съмнявам дали наистина на някой му се е оправил след ъпдейта или просто розовеенето е станало на зеленеене или нещо друго, което просто не е розово.

Може, ако е бил целият равномерно розов и при премахване на червеният цвят да изчезне розовото, но неравномерно розовеене, което не е по целият екран не виждам как ще се смени цвета само по тези точки на дисплея дето розовеят
Цитирай

(2017-06-27, 15:45:02)Marto.g написа:  Аз извадих  късмет моя е чист от червено или зелено дисплей.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Аз също, ама да се посмеете - да Ви разкажа. Нали споделих в заключената тема, че ми помагаше приятел и получих инструкции  - много внимателно!!! да оглеждам - дисплеят да не розовее. И в магазина, като реших, че ще взема един смартфон, казах, че искам да видя дали има розово, и че ще платя - след като ми отворят кутия и огледам внимателно. Съгласиха се, отвориха ми - гледах, гледах - нищо розово няма Big Grin . Предложиха ми, след това и да го включат, за да се уверим, че работи  Tooth Tooth Tooth Момичето, според мен също не беше наясно какво гледам  Big Grin  Та така,  изобщо не бях разбрала как точно трябва да търя розовото - на включен дисплей - на бял фон  Blush . То за човек, който разбира, сигурно е пределно ясно, ама за мен  Lol Но тогава още  не следях тук или другаде и изобщо не предположих, че ще е розов при включване  Tongue

Просто голям късмет и целувка от Съдбата  Big Grin Но всеки път, като се започнат коментарите за цвета на дисплея, яко ме напушва смях, като се сетя какъв оглед правих  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Съдбата обича да помага на искрено невинните Smile Smile ...иначе гледката е била култова.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Моя също е чист, бялото си е бяло и тн. Не съм използвал новата опция за настройка на дисплея.
Само на пряка слънчева светлина, повтарям: ПРЯКА слънчева светлина... има розави или сини отенъци по заобления край на дисплея.
След доста четене по наши и чужди форуми, стигнах до заключението: че точно там, в заобления краи на дисплея... светлината се пречупва в стъклото и се получава ефекта на „сапунения мехур“. Защото като го погледна под друг ъгъл, изчезват.
Между другото... днес забелязах същият ефект и на С7 Еdge на мой колега. Отначало колегата се панира, но му обясних и показах... че дори и на изгасен екран, на пряка слънчева светлина и погледнато под ъгъл... пак се получават разноцветни отенъци точно по извивката на стъклото.

(2017-06-27, 15:53:37)rumo написа:  Не е само твоят, както писах и моят не се оправи.
Даже почвам да се съмнявам дали наистина на някой му се е оправил след ъпдейта или просто розовеенето е станало на зеленеене или нещо друго, което просто не е розово.

Може, ако е бил целият равномерно розов и при премахване на червеният цвят да изчезне розовото, но неравномерно розовеене, което не е по целият екран не виждам как ще се смени цвета само по тези точки на дисплея дето розовеят

Ти определено си за сервиз, използвай гаранцията си!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

И аз не съм ползвал настройката. А на слънчева светлина съм се втренчил да видя дисплея и не мога да загледам извитата част.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Просто някой път се загледай, дори и на заключен екран.Wink

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

При мен е много леко изразено съвсем по краят на десният ръб и никак не ме дразни. Не бих го дал да го разпарчосват в сервиз за такова нещо
По-скоро ме подразниха други неща, които и предварително знаех, че ще са така в този дисплей a и в телефона като цяло.
Все пак съм ползвал всички модели самсунг от SGS1 насам + тези с Winphone и дори Bada и не ми харесва амолед технологията.

Като и да е след 1-2 дена ползване тръгна към продавалника
Ако някои иска нов S8 artic silver, цвят който тук не се предлага, да ми пише лс
Цитирай

Бих ти препоръчал да го запазиш, но твоя воля....!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

(2017-06-27, 22:47:03)rumo написа:  Ако някои иска нов S8 artic silver, цвят който тук не се предлага, да ми пише лс

М*ел го предлагат. Не подвеждай.

POCO F1
Цитирай

Здравейте, предстои ми закупуване на телефон, дали е разумно да бъде samsung galaxy s8, при условие че има шанс да бъде с проблемен дисплей.
Цитирай

Здравейте,

Използвам закупен миналата седмица от Виваком S8+ с карта на Мтел, която вчера подмених с нова за да съм сигурен, че проблема не идва от нея.
При разговори постоянно се разпада връзката и е невъзможно да се проведе един нормален разговор. На 10 разговора 7 или 8 разпадат.
Опитах с изключване на по-голямата част от настройките за различните сензори, пробвах без WiFi, без 4G, но няма промяна.
Сега последно сложих на 2G и проведох един успешен разговор, но това е несериозно.

Някой има ли подобен проблем и/или идея как може да се оправи?
Благодаря предварително!
Цитирай

За съжаление, така както го описваш телефона е дефектен и е редно да го върнеш в магазина за подмяна или ремонт.
За първото май е късно вече, защото са минали 24 часа.
Сам се сещаш, че при здрав телефон няма смисъл да правиш каквито и да е гимнастики, за да проведеш нормален разговор.
Ако си инсталирал някакъв софтуер, който евентуално да е причинил въпросния бъг, просто върни телефона към заводски настройки и пробвай пак с разговори
Ако не ти се занимава, направо утре носи телефона да го ремонтират.
Цитирай

(2017-07-05, 08:21:07)s.kostadinova написа:  Здравейте, предстои ми закупуване на телефон, дали е разумно да бъде samsung galaxy s8, при условие че има шанс да бъде с проблемен дисплей.

Това сама ще си решиш. Не знам, какъв отговор очакваш-отиваш, гледаш, преценяваш, избора си е лично твой.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

(2017-07-05, 08:21:07)s.kostadinova написа:  Здравейте, предстои ми закупуване на телефон, дали е разумно да бъде samsung galaxy s8, при условие че има шанс да бъде с проблемен дисплей.
Вече може и да не попаднеш на дефектен дисплей.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Темата е почистена и отключена. Ще помоля да уважавате мнението на всеки писал тук с проблем или решил да сподели своите впечатления, каквито и да са те. Темата все пак е за дефекти и проблеми. И нека да не забравяме, че всеки телефон си има свойте недостатъци, колкото и да не ни харесва това.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2017-07-13, 23:04:59)ganchev написа:  Ще помоля да уважавате мнението на всеки писал тук с проблем или решил да сподели своите впечатления,  каквито и да са те. Темата все пак е за дефекти и проблеми. 
Съгласен съм с това, обаче има една подробност.
Демо бройките в магазина се различават съществено от бройките предназначени за директна продажба.
Имат инсталирани само най-стария фирмуер и рекламни боклуци, качена някаква галерия с куп снимки и т.н.
Не им е настроена мрежа и акаунти за нищо. Оттам демо бройката си търси непрекъснато мрежи и ъпдейти, гаси си екрана на 2 секунди, бъгва се и лагва. Аз лично сериозно се подразних в магазина и реално се запитах това ли е прочутия телефон за една торба пари.
При покупка, ъпдейтване, настройване и оптимизация телефона се държи коренно различно. Това ми е мисълта. Не може човек без да е притежавал и работил с нормална бройка такъв телефон да го плюе, а и съответно да подвежда другите хора, евентуално бъдещи собственици, че телефона е боклук. И всичкото това след малко разцъкване в магазина.
Ако наистина беше с такива проблеми, то форума щеше да е пълен с оплаквания за модела, а това не е така. Масово хората са доволни и се радват на качествата му.
Та в случая желая обективност, а не желая да показвам фенщина и типичното за нашенеца хвалене на собственото отроче.
Цитирай
Shocked 

Здравейте :Smile
Имам Samsung Galaxy S8+ и преди известно време ми дефектира микрофона, след 3 дневен сервиз ми го върнаха и уж всичко си беше супер, но от около седмица като снимам видео и не може да ми го възпроизведе, качвам и на компютъра и пак не става, върнах "галерия" до начално състояние и отново не се получава . Случайно някой да има идея как да го  оправя? Другото, което ме дразни много в "галерия " са многото папки и как си разпределя снимките и видеата където си му харесва
Цитирай

Сензора за светлина нещо не ми харесва не винаги намаля яркостта на екрана от осветено място на тъмно. Някой с идеи?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Имах подобен проблем и вече не съм на авто

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

(2017-07-24, 15:27:35)turl написа:  Сензора за светлина нещо не ми харесва не винаги намаля яркостта на екрана от осветено място на тъмно. Някой с идеи?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
След ресет винаги се боря с тоя сензор, и съм го махнал. И при мен го прави, но повече обратното не увеличава.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Хах, при мен увеличава но не винаги намаля, едно към десет в полза на нормалната работа но дразни малко Smile
Имам едно Sony XA при него пък буквално ако прекараш пръст над сензора моментално реагира което също не е много ок Wink

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

П.С. Това пробвам сега и май има ефект:
Grab your smartphone and cover the two sensors sitting at the left of the earpiece – the purpose is to make the device interpret that it is sitting in a completely dark place;With your other hand swipe down the status bar;With the sensors still covered, swipe the brightness control to the extreme left side;Activate the auto brightness and deactivate it right after that, with the sensors still covered (!);Move to a place with very bright light or straight underneath a bright desk lamp and only there take your hands off from the light sensor;Swipe the brightness control to the Maximum level;Activate the Auto Brightness feature.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)