Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

На мен ми изглеждат удряни и двата - по ръбовете, от където тръгват пукнатините. Освен, ако не твърдиш, че телефоните са били недкосвани на масата и там изведнъж пред очите Ви са се спукали.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари

В горния край на пукнатините (и на двата телефона) аз виждам следи от удар. Лично мнение...

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай

И за мен си личи следи от удар .
Цитирай

(2017-09-27, 20:34:54)methtical написа:  Интересен казус забелязах аз преди месец и нещо. Бях на една среща на група от фейсбук (приятели сме с общи интереси), няма да казвам коя, че да не се счита за реклама. Телефоните на двама от колегите бяха S8 и и двата проявиха един и същи симптом. Спукани дисплеи без удари. Единият изрева още на първата вечер от срещата. Рамките и на двата телефона са перфектни. Снимах ги да ви ги покажа.
https://photos.app.goo.gl/9JqNd3BO2co3RTe02
Цепката тръгва от горната страна и продължава надолу. На единият в ляво, на другият в дясно на сходни места.

Местата не са сходни, а противоположни и то не огледално. Как прецени, че нямат удари, очевадно е точно обратното? И двамата ти приятели са си чукнали на произволни места телефоните и сега не виждам как могат да имат претенции за съжаление към гаранционен ремонт. Не им пречи да опитат, но 101% съм сигурен какво ще им отговорят. Наскоро имаше една промоция в една търговска верига точно за S8 и S8+, покриваше едно счупване на дисплея гаранционно. Там имат шанс, стига точно тогава и точно от там да са си ги купили, което е  малко вероятно.
Цитирай

Не мога да твърдя на 100%, че не са чукнати(понякога несъзнателно човек може да го направи) , но да си призная, при удар за да се счупи и спука още на пръв поглед щеше да си личи. На мен ми се наложи бая да се взирам за да ги видя, че и заради това снимах с телефона от близо. Рамките и на двата бяха перфектни без никаква следа от удар. Само споделям, не твърдя, че е дефект. Просто явно са доста нежни и не е необходимо много за да се получи това.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай

То е така. Ако удариш дисплея малко по-силно вероятността да се спука е голяма. Аз за това внимавам до доста.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-09-27, 20:34:54)methtical написа:  Интересен казус забелязах аз преди месец и нещо. Бях на една среща на група от фейсбук (приятели сме с общи интереси), няма да казвам коя, че да не се счита за реклама. Телефоните на двама от колегите бяха S8 и и двата проявиха един и същи симптом. Спукани дисплеи без удари. Единият изрева още на първата вечер от срещата. Рамките и на двата телефона са перфектни. Снимах ги да ви ги покажа.
https://photos.app.goo.gl/9JqNd3BO2co3RTe02
Цепката тръгва от горната страна и продължава надолу. На единият в ляво, на другият в дясно на сходни места.

Тъй като екрана е извит в горната си част и изпъква ....според мен е възможно да е чукнат/притиснат до нещо твърдо без да засяга останалата част на телефона. Нямаш ли снимка от друг ъгъл наистина да се вижда и горната част на металната рамка? Иначе наистина са си чупливи. Красотата си иска жертвите за съжаление....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2017-09-28, 07:46:45)methtical написа:  Рамките и на двата бяха перфектни без никаква следа от удар...
И на двата телефона се вижда наранено, точно там. Не знам, какво е перфектното в случая Rolleyes

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

Е то рамките може да са без забележка, а само дисплея да е чукнат, но да и аз мисля че е имало удар.
Цитирай

Изпльосках го днеска по лице върху асфалт с камъни. Беше само с гуменото калъфче на Самсунг. В калъфа от долната страна остана дупка, на телефона нищо му няма. При такова изпускане точно строших стъклото на С7-цата. После се изпляска върху едни плочки пак по лице. Общо взето, обича да пада по лице. Отклоних се от темата.
Корав си е телефона, доволен съм.

Beware of Котка!
Цитирай

Ако е чиста осмица, винаги оживява. Ако е плюс, при такова падане, ВИНАГИ на сервиз Smile

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Що пък? Дисплеите като ги гледах са идентични. Кое прави чистата осмица по дуракоустойчив телефон?

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай

Вярно, че са идентични. Обърках го със SGS7. Няма как да падне осмицата по описания в #697 пост и да не иде на сервиз, най-малко за ново стъкло. Това калъфче, без допълнителен джоб, не пази нищо. Изпробвано лично, за последно преди 3 часа.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Обикновен S8 ми е телефона. Точно в този случай пак калъфа отнесе цялата щета. Дуракоустойчиви са, между другото. Обикновенната ми S7 пада сигурно десет пъти докато не уцели камък точно на ръбчето. Не слагам протектори, само калъфи от Спиген. Ако стъклото не уцели нещо остро при падането няма да има ядове, а калъф с високи ръбове обикновенно много спасява положението.

Beware of Котка!
Цитирай

Някой с Orchid grey може ли да сподели дали се драска металната рамка? Говоря за дребни повърхностни драскотини, които се виждат под светлина. Гледал съм лайсната на Arctic silver и има няколко такива на телефон, който не е ваден от кейса(оригинален на Самсунг). По принцип мисля, че кейса е виновен в случая, но не съм убеден напълно.
Цитирай

Моя е такъв цвят и под ъгъл нищо не забелязвам. От май го имам.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-10-06, 11:29:01)exclusive написа:  Някой с Orchid grey може ли да сподели дали се драска металната рамка? Говоря за дребни повърхностни драскотини, които се виждат под светлина. Гледал съм лайсната на Arctic silver и има няколко такива на телефон, който не е ваден от кейса(оригинален на Самсунг). По принцип мисля, че кейса е виновен в случая, но не съм убеден напълно.

нямам никакви драскотини по лайстната, за разлика от гърба, който е доста надран. Предното стъкло също се понадра. От април месец го имам, не го пазя въобще, преди месец някъде му сложих оригиналния самсунгов гръб, защото се надра прекалено много, но лайстните са добре, няма надрано дори и където се сваля и слага гръбчето. Само около дупката за зарядно има, ама там сигурно съм го драснал без да искам
Цитирай

Дисплея нещо ми жълтее. Махнах адаптивния дисплей ама си остана. Все пак ще накарам още някой да види дали пък не ми се струва. Макар че все тая малко вероятно е да се занимавам със сервиз за това. Нямам протектор на екрана.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Е от настройките с трите плъзгача за основните цветове не можеш ли да си го настроиш?
Поиграй си малко с проби.
Цитирай

Вярно. Ама номера е че сега не го виждам. Ако пак го забележа ще го видя с цветовете. Може би е трябвало време да се промени ли и аз не знам.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-10-09, 16:41:01)Marto.g написа:  Вярно. Ама номера е че сега не го виждам. Ако пак го забележа ще го видя с цветовете. Може би е трябвало време да се промени ли и аз не знам.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Да не ти е включен филтъра за синя светлина за някакви часове?

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Не става толкова жълто колкото при режима.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте, имам странен проблем с s8. Няколко пъти ми се е случвало,някой който ме набира да не може да се свърже с мен (5-10 мин), а телефона си е включен и всичко си работи, а в слушалката му казват, че абоната е изключил телефона си или се намира извън обхват. помагайте...............
Цитирай

Имах абсолютно същият проблем. Нищо чудно да е от оператора, но от Самсунг ми смениха чипа на телефона и сеганямам такъв проблем.

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

(2017-10-15, 11:49:31)Goshofigo написа:  Имах абсолютно същият проблем. Нищо чудно да е от оператора, но от Самсунг ми смениха чипа на телефона и сеганямам такъв проблем.

Sent from my S8

дал си го на ремонт ли?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)