Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хардуерни дефекти Galaxy S8/S8+

Да, дадох го и му смениха: чип, дисплей, заден панел, странична лайсна, батерия, говорители, микрофони и лентата за зареждане, задна камера и кабрл за зареждане. Телефона ми е от първите бройки. Сега няма нищо общо с предходният.

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
Аксесоари

При такъв проблем, за да не висиш в сервиз, от където и най-вероятно ще ти го върнат с костатация че нищо му няма, след като го прави периодично, е задължително първо да смениш сим картата
Цитирай

(2017-10-15, 11:46:55)sunyfilipov написа:  Здравейте, имам странен проблем с s8. Няколко пъти ми се е случвало,някой който ме набира да не може да се свърже с мен (5-10 мин), а телефона си е включен и всичко си работи, а в слушалката му казват, че абоната е изключил телефона си или се намира извън обхват. помагайте...............

Не мисля, че е от оператора. Миналата събота за първи път разбрах за същия проблем с моя (не се знае още колко пъти е бил така). С мен имам втори телефон на същия оператор, който през цялото време си получаваше входящи, а Самсунга е бил недостъпен почти през целия ден. Мисля че се е оправил след като аз проведох изходящо обаждане. Даже не ми се търси дали има подобен проблем глобално за модела, защото напълно ще се отвратя от тази марка вече.
Цитирай

Не се чудете много. Нищо необичайно за самсунг телефоните s7 беше даже още по-зле.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз днес за пореден път разбрах, че си изключвам телефона....много жалко за марката

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
Цитирай

Не се заблуждавайте. iPhone имаха този проблем 1 година. Това е нормално. Масовото пройзводство не може да защити всеки един потребител.

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

От това се оплакваха и потребители на edge plus който е от 2015-та. След това още като взех s7 започна да ми го прави. Като се ъпдейтна до 7.0 пак. Сега тука ми се е случвало един два пъти.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Има си някакъв проблем и до колкото знам не е в марката, а по скоро операторите. Даже Теленор си признаха, че знаят за какво става дума при С7/Едж и го оправиха с обновяване. Сега след като доста хора пак започнаха да се оплакват в оператора споменаха отново, че знаят за проблема и работят по отстраняването. При С6 пак ми се е случвано единично. С С8 ми се случи веднъж за около 30мин. След което го превключих на 3г/2г/Авто за 1/2 дни и после пак върнах на 4Г. А при Iphone 2 модела над които имам впечатления имаха същия проблем.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Този проблем съм го имал при всеки един телефон дори и на Нокиа с фенерче. Проблема е изцяло при операторите и се случва при преминаването на устройството от една клетка в друга. Разбира се по някога вече може да се говори и за хардуерен проблем на конкретното устройство.
Цитирай

Също така, ако много устрийства се обръщат към една клетката и тя няма капацитет за всички тях. Тези с по-висок приоритет се закачат, а за останалите - гореща супа.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Не знам. Имал съм lg и там не бях чувал даже.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ние сме корпоративен клиент на Теленор. Когато минахме от Мтел на Теленор ...и всички в сградата бяхме към новия оператор - половината колеги бяхме ту без, ту с обхват ... Докато не си подсилиха капацитета в района - да ни поемат всички едновременно. Същото беше и като сменихме офиса  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Това знаете ли кога ми се е случвало за последно -
През 2010 год. с първия Андроид, преди да разбера, че като се ползват данни на 2G и в същия момент не могат да се свържат с мен. Изключвам времето, когато Теленор си подновяваха мрежата и временно се губеше обхвата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

"Дано да е малка" темата и надхвърли 30 страници хаха... Ами, от 2 дена ползвам С8 + и съм малко разочарован, избрах го пред хтц най вече защото исках да си сменя телефона пък в теленор не го предлагат хаха... Та ето какво не ми харесва в телефона и до някъде според мен може първите две да се броят като дефект.

-Изключително слаба батерия (Половин ден, казват го и в ревютата)
-Звукът е със слабо качество (Има го и в ревютата)
-Лаг и фпс дроп навсякъде - меню,програми,нотификаций (Има го и в ревютата)
- Биксби - безполезен (Има го и в ревютата)
- Отключване с ириса - работи в 50 от случайте

От самсунг трябва да ги е срам ,че са направили такъв телефон.... А не толкова реклама да му правят. Може би след ноут 7 сега ги е страх да направят по силна батерия. Иначе като цяло телефона ми харесва, не съжалявам ,че съм го взел, и не казвам да не си го купуват хората, но да помислят по добре преди да направят такъв ъпгрейд. Пък изказването на продавач- консултантката в магазина беше "HTC ти луд ли си , нормален ли си ? Толкова глупави телефони ще ти забива постоянно, батерията не им държи и ще се развали след няколко месеца"
Цитирай

Като си чел ревютата , защо си го купи ?
Цитирай

Доста странно мнение за два дни, аз го ползвам 6 месеца и :
Батерията изкарва спокойно един цял ден с доста ползване и остатъчен заряд
звукът ми е намален на минимум, защото иначе всички около мен чуват
никакъв лаг никъде
за Биксби, ОК и аз не го ползвам ( но това не е и за всеки според мен )
ириса отключва 100 от 100 дори и като съм със слънчеви очила

Не знам от какво да ги е срам, за мен телефона е прекрасен

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

За Биксби и аз съм съгласен, въпреки че би било полезно в редки случаи и ако е на БГ, за всичко друго обаче няма как да ме убедиш, освен ако не ти е дефектен самия апарат.
Цитирай

Предполагам тогава ,че е възможно да съм попаднал на дефектна бройка. Ще му дам още няколко дена. Дали ако направя 2-3 хард ресета ще има някакъв ефект ? Батерията най много ме притеснява , надявам се след още 3-4 зареждания да издържа поне ден.

@BisVal

Защото се надявах ,че с някой друг ъпдейт от самсунг ще оправят нещата.
Цитирай

Това е най-добрата батерия която аз съм имал в телефон. Преди винаги ми се налагаше по някое време да зареждам през деня, сега при същото ползване дори имам остатъчен заряд вечерта

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

Според мен не бързай с хард ресета, дай и време, виж какво ти точи батерията, и тогава взимай крайни решения. При мен вечер много ама много рядко е под 30%, а аз не съм изключвал нищо.
Цитирай

(2017-10-23, 11:46:59)vovalinder написа:  Според мен не бързай с хард ресета, дай и време, виж какво ти точи батерията, и тогава взимай крайни решения. При мен вечер много ама много рядко е под 30%, а аз не съм изключвал нищо.

От XDA ми казаха да и дам седмица.  Като гледам екрана дърпа най много, пък на стария ми телефон беше фейсбук. Ползваш ли някакъв режим за пестене на енергия ? Не виждам смисъл иначе да си взема флагман и после да е на някакви режими за пестене на енергия за да изкарам някой друг час почече. Зареждам го вечер, на сутринта към 8-9 са паднали 10 процента, като си включа wi-fi то фейсбук,вайбър , почти не го пипам  само проверявам и до обяд е на 50-60 %. Да, батерията може да издържи ден ако въобще не го пипам. И към 5-6 часа вече е на 20 %. Предполагам е заради големия екран ,но ми се искаше поне ден да изкарва.
Цитирай

Правилно са ти казали. Коментирано е из темите, че в първата седмица се оптимизира работата на устройството и след това би следвало батерията да ти изкарва повече Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-10-23, 12:38:50)mefistoreyon написа:  От XDA ми казаха да и дам седмица.  Като гледам екрана дърпа най много, пък на стария ми телефон беше фейсбук. Ползваш ли някакъв режим за пестене на енергия ? Не виждам смисъл иначе да си взема флагман и после да е на някакви режими за пестене на енергия за да изкарам някой друг час почече. Зареждам го вечер, на сутринта към 8-9 са паднали 10 процента, като си включа wi-fi то фейсбук,вайбър , почти не го пипам  само проверявам и до обяд е на 50-60 %. Да, батерията може да издържи ден ако въобще не го пипам. И към 5-6 часа вече е на 20 %. Предполагам е заради големия екран ,но ми се искаше поне ден да изкарва.

Не пестя, единствено съм направил дисплея на автоматична яркост, а мога да ти препоръчам някоя тъмна тема да сложиш.
Цитирай

(2017-10-23, 09:30:29)mefistoreyon написа:  "Дано да е малка" темата и надхвърли 30 страници хаха... Ами, от 2 дена ползвам С8 + и съм малко разочарован, избрах го пред хтц най вече защото исках да си сменя телефона пък в теленор не го предлагат хаха... Та  ето какво не ми харесва в телефона и до някъде според мен може първите две да се броят като дефект.

 -Изключително слаба батерия (Половин ден,  казват го и в ревютата)
 -Звукът е със слабо качество (Има го и в ревютата)
 -Лаг и фпс дроп навсякъде - меню,програми,нотификаций (Има го и в ревютата)
 - Биксби - безполезен (Има го и в ревютата)
 - Отключване с ириса - работи в 50 от случайте

От самсунг трябва да ги е срам ,че са направили такъв телефон.... А не толкова реклама да му правят. Може би след ноут 7 сега ги е страх да направят по силна батерия. Иначе като цяло телефона  ми харесва, не съжалявам ,че съм го взел, и не казвам да не си го купуват хората, но да помислят по добре преди да направят такъв ъпгрейд. Пък изказването на продавач- консултантката в магазина беше "HTC ти луд ли си , нормален ли си ? Толкова глупави телефони ще ти забива постоянно, батерията не им държи и ще се развали след няколко месеца"

Щом батерията дърпа по 10% без да го пипаш има нещо работещо. Нормалното е около 2% за около 8ч. без да се движи. AlwaysON екрана пуснат ли е? Моята батерия е супер от ден 1ви. Но ако му дадеш над 7 дни приложението което следи за нормалната работа влиза в действие и вижда дали нещо не точи излишно ресурси. Зависи и кои приложения имаш. Има проблемни така че ..... А ъпгрейднал ли си го до последната версия?

Звука мисля че говориш на високо говорител. Ами не е нищо особено. Няма какво повече да очакваш от 1бр. макар да е можело според мен да вкл. и слушалката в играта. Куцат тук.

Лаг имах и аз като прехвърлих цялото съдържание от предния ми телефон. Открих, че проблема ми бе в папка снимки на фейсбук месинджъра и някои други. Мъка си беше докато го разбера, но сега работи ОК. Пак има фпс дроп тук и там, но е по добре от преди. Още твърдя, че С6 с Андроид 7 работи по гладко!

Биксби както и подобните винаги са били безполезни. Играчка за безработни. Има много малко моменти в които могат да са +. Но единствено Биксби може да бута в настройки на телефона и приложения.

Отключване с ириса трябва да го разбереш как работи. Нужно е да има разстояние около 20-30см от ирисите и да не пече яко светлина зад гърба ти за да работи по коректно. На тъмно е с по голяма успеваемост. За това пък едновременно може да се активира и пръстовия отпечатък. Ако не става с едното ...използваш другото.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Много изчерпателен отговор. Благодаря Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)