Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети
#1

Нека в тази тема да се обсъжда как се държи батерията на S8/S8+ и да се дават насоки за по-добър живот на батерията.

Прикачвайки резултати от батерията, ще ви помоля да напишете и:
- Модел на устройството;
- Дали е използван енергоспестяващ режим (и ако да - какво е било включено/изключено, резолюция и т.н.);
- С включена AOD (Always On Display) функция ли сте постигнали въпросния резултат.
Така ще се създаде по-ясна представа за възможностите на батерията. Smile

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
Аксесоари
#2

Последните дни изчетох доста по въпроса, теми и клипове с реални тестове.
Понеже батерията не се сменя от потребителите, а само в сервиз е добре тя да е издържлива.
Според прочетеното в интернет батерията издържа над 6 часа натоварване, браузване, игри и т.н. Сравнена с други телефони е изключително издържлива. Даже конкурентния Айфон е много назад, наистина много.
Между стандарната 8-ца и Плюс версията разликата е сравнително малка в полза на втория.
8-цата угасна, а Плюса още беше на 7 процента.
Не е за пренебрегване и декларираното от компанията Самсунг, че технологията за изработка на батерията позволявала дълговечност. В смисъл, че след 2 години ползване капацитета остава над 90%.
Цитирай
#3

При нормално ползване на смартфона (S8) при мен батерията издържа 2 дни с включено пестене на енергия, което приятно ме изненада. Натовариш ли го с игри, фейсбук и т.н. един ден, което е еквавилентно на ползвания от мен и S7. Като цяло съм доволен от телефончето. :-)

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#4

Мисля че от към батерия телефона е супер 6 часа екран и 1 ден ползване е супер.


Прикачени файлове Миниатюри
       

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#5

Ще е добре като се прикачват снимки с резултатите от батерията, да се спомене дали става въпрос за S8 или S8+, дали е използван енергоспестяващ режим (и ако да - какво е било включено/изключено, резолюция...), включен/изключен AOD и т.н. Така ще се създаде по-ясна представа за възможностите на батерията. Smile

D_coffee
Цитирай
#6

Като цяло първите ми впечатления от батерията на S8+ в сравнение със стария ми Note 5 са повече от добри.  Да не кажа голяма дума ама на разцъкване държи най малко 2 пъти по дълго. През нощта на включени данни изключено синхро (понеже съм в чужбина) и дисплей на FHD от 22 до 5 батерията мръдна с 2 процента само.  Това за мен е невиждано до сега.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#7

Вчера след първоначалното зареждане го тествах без режим пестене на батерията. Правих му настройки, ъпдейти, половин час навигация, малко клипчета от тубата и браузване в нета. Всичкото това на S8 плюс с намален мъъъничко под средата плъзгач за осветление на дисплея Половината време е бил на wi-fi, а другата на мобилни данни. Изкара над 7 часа екран, а батерията беше на 24%. Мисля, че това е отличен резултат, не съм очаквал чак толкова да издържа. Много съм доволен!
Я кажете как да избегна бързото зареждане. Кое трябва да е чекнато в настройките, че не искам да си скапвам батерията с подобни екстри.
Цитирай
#8

Настройки батерия горе в дясно трите точки разширени настройки. Освен ако не е променено.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Намерих го, в Настройки в Поддръжка на устройството и там е батерията. Има специално бутонче с което се пуска и спира бързото зареждане. Мерси за помощта!
Цитирай
#10

(2017-05-06, 12:40:12)kali_74 написа:  Мисля че от към батерия телефона е супер 6 часа екран и 1 ден ползване е супер.

Телефонът е Galaxy s8 Не съм ползвал режими за пестене на енергия. Телефонът е закупен от Теленор и се ползва с такава карта постоянно включени мобилни данни на 4G и постоянно включен Wi-Fi

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#11

(2017-05-07, 15:20:54)kali_74 написа:  Телефонът е Galaxy s8 Не съм ползвал режими за пестене на енергия. Телефонът е закупен от Теленор и се ползва с такава карта постоянно включени мобилни данни на 4G и постоянно включен Wi-Fi

Е значи кара колкото S7 edge само дето е с 600 mah по-малка батерия. Big Grin Явно всичките неща за по-добра енергоефективност си показват лицето.

Samsung Galaxy S8 Plus / Midnight Black / 64 GB
Цитирай
#12

Не точно. S8+ кара малко под S7 Edge. Но че е енергоефективен SoC си е вярно.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#13

Според сравненията, С7едж и С8+ карат еднакво. С8 кара по-малко естествено, но не с голяма разлика. Не е като С7. За сега отзивите за батерията са доста добри.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#14

Телефон с по-добра батерия не съм имал от Plus-а. С моето потребление направих близо 8 часа SOT..това беше невъзможно с S7 edge и Iphone 6s plus Smile .
Цитирай
#15

Интересна ми е разликата между S8 и S8+ я дават в клиповете доста малка в SOT. Живо ме интересува S8 как точно се представя сравнен с S7 тъй като мисля да си купувам нов телефон.

В момента съм с S6 и съм деактивирал каквито мога приложения, осветеността я държа на 25% някъде / на вън включвам авто, че нищо не се вижда иначе/, постоянно вкл. 3г и Wifi та в крайна сметка не издържа повече от 3ч. SOT до 5%. Като го купих 4ч. и +-20мин успяваше да върже, но сега е много зле. S8 ако прави 5-6ч. ще е уникален просто. Писна ми като се върна от работа да зареждам 2ри път.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#16

Аз съм със S8 и мога да ти кажа, че батерията е страхотна. Не съм правил скрийншот, но правя над 5 часа екран, а батерията е едва на 25-30-35%.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#17

Много зависи от това как се ползва телефона и колко е силен гсм сигнала Smile С с7 едж правех средно 3:30-4 часа сот нормално ползване. Има ли някви кофти дрейнове при с8 ? Ако е под 10% за 24 часа с всичко пуснато ще е много добре.
Цитирай
#18

Имам приятел с S7 edge който се оплака, че SOT му паднал на около 4ч след някакви ъпдейта, но сега с Нугата се оправило и пак стигал 5:30/6ч., но без игри.

Иначе на моя съм избрал даже 3г за обхват и там където съм е пълен. Почти постоянно съм на WIF, игри не играя и пак не издържа повече от 3ч....ужас е. Междувременно в темата за S6 има даже хора дето изкарват 5ч. SOT което ми се струва космическо! Да не говорим за такива дето с S6 edge правят 8ч SOT. Не мога да разбера каква им е ползата да подлъгват други по тоя начин. Евентуално ако осветеноста я държат на 5%, но какво виждат от екрана тогава!?

Та затова се интересувам за 8цата как е че единствено това не мога да тествам на място, а и друго подобрение реално не ми трябва спрямо моя....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#19

Спрямо с6 издържа да не кажа голяма дума ама 2 пъти повече при еднакво ползване с 6цата едвам изкарвах деня без да го дозаредя малко около 3 часа SOT от една седмица съм с с8 почти всеки ден си изкарва над 6 часа SOT и спокойно изкарвам цял ден с него дори накрая на деня е на 30-35% което ме устройва напълно при това още не съм му се нарадвал и постоянно го разцъквам. Основно смених 6цата заради слота за карта памет и батерията.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20


Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#21

(2017-05-09, 21:19:35)sgyoshev написа:  Спрямо с6 издържа да не кажа голяма дума ама 2 пъти повече при еднакво ползване с 6цата едвам изкарвах деня без да го дозаредя малко около 3 часа SOT от една седмица съм с с8 почти всеки ден си изкарва над 6 часа SOT и спокойно изкарвам цял ден с него дори накрая на деня е на 30-35% което ме устройва напълно при това още не съм му се нарадвал и постоянно го разцъквам. Основно смених 6цата заради слота за карта памет и батерията.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Аз заради батерията главно мисля да я сменям моята С6, че като се наложи да я използвам повечко и в 3-4ч след обяд съм на 10% даже и с намалена яркост на около 1см през целия ден почти. А и не искам по голям телефон ... Спира ме главно цената в момента и това, че е малко по крехък.

Дай малко повече инфо. Как го използваш в тези 6ч. SOT и на каква осветеност? А екрана на С6 освен ако не е на макс осветен при силно слънце нищо не се вижда....при този как е?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#22

Екрана ми е на авто, вижда се чудесно. Телефона стои и изглежда много прибран, спокойно работя с една ръка/ на 7edge ми е малко трудно/. Изненадващо, но батерията е добре, нищо, че е по- малка от с7 едж.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#23

Той екрана е на авто, но сладера къде се намира? И нищо не спомена за "А екрана на С6 освен ако не е на макс осветен при силно слънце нищо не се вижда....при този как е?" Даже и преди малко в облачното време на вън отново едва видях кой ми звъня както е на ръчно осветление и на 1см. слайдера ...

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#24

Ако въпроса е към мен- авто режима работи перфектно и много бързо. Слагам слайдера до край в дясно и след това включвам авто. Синият екран също е много добре
P. S имам и s6 ,разликата в авто режима и екрана е осезателна.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#25

(2017-05-10, 10:58:15)pockobg написа:  Аз заради батерията главно мисля да я сменям моята С6, че като се наложи да я използвам повечко и в 3-4ч след обяд съм на 10% даже и с намалена яркост на около 1см през целия ден почти. А и не искам по голям телефон ... Спира ме главно цената в момента и това, че е малко по крехък.

Дай малко повече инфо. Как го използваш в тези 6ч. SOT и на каква осветеност? А екрана на С6 освен ако не е на макс осветен при силно слънце нищо не се вижда....при този как е?

С8 е малко по-голям от с6 около 1см е по-дълъг малко по-тесен и малко по-тънък въпреки много по-големия дисплей. За ползването дисплея е на авто постоянно пуснато 4г като половината от времето през деня е на wifi, около час разговори музика не слушам игри не играя, чета и пращам доста имейли и брауз в интернет. Тук автоматичната функция на дисплея работи много по-добре от на с6 сензора при силно слънце го държи на 80% и дисплея се чете идеално дори със слънчеви очила, при с6 трябваше да свалям очилата дора при максимален контраст на дисплея.



Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)