Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Аз включих и стенд бай. На автоматична яркост съм, защото като съм на сто времето намалява.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Има ли начин да се контролира на колко процента да излиза предупреждение за зареждане? Или някакво читаво приложение ако ползва някой, да сподели. Че не ми харесва да го оставям да пада до 15%.

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай

Ето ги опциите:
[Изображение: f53d45d87ebfe6e992ad079b6e98e4df.jpg]

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай

(2017-09-20, 19:40:16)OGIER написа:  Ето ги опциите:
[Изображение: f53d45d87ebfe6e992ad079b6e98e4df.jpg]

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk
Благодаря! Много по добре от външно приложение!

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай

(2017-09-19, 14:54:17)Vpo написа:  Здравей. От скоро съм с s8, като от дълги години бях с айфон. Видях, че коментираш нещо , за което нямам яснота! Точно това ме мъчи, че при айфона вечер на 100% батерия сутрин е без промяна а самсунга с около 4/5% е паднала! Нормално ли е това??,!!


Всеизвестно е че при iPhone батерията от 100% пада доста бавно, но в последствие от процент до процент времето за това става в пъти по бързо. За мен при С8 процентното представяне на батерията е доста по коректно. Вечерно време зависи в какви условия си и използваните приложения(може да архивират или ъплоудват към Dropbox/Photos и т.н.) може да падне и с повече. На мен лично с настройките, които съм направил снощи ми падна от 64% на 62% за около 8ч. с мигане на LED-а за уведомленията.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Както винаги при Андройда батериите на телефоните държат добре в началото и след 1 година с ъпдейте от Гугъла прецакват нещата и почват дрейновете и тука ще е така след година сигурен съм!
Аз съм със Сони з3 и като е излязъл 2014 е има Сот 9 часа сега 3 часа!
Цитирай

Дрейновете на Google не започват след 1 година, а още с купуването на Android телефон, но за щастие има начини да се намалят. Това със Сонито, което даваш като пример, надали е дрейн, а по-скоро физическо износване на батерията - все пак е на 3 години мобифончето.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Чудя се дали и приложенията не харчат все повече обаче? Операционните системи и те. Всеки иска повече функционалност и повече анимации, а за да е гладко всичко си трябва работа от хардуера, което води до консумация. Стария ми с6 в началото съм го докарвал с мъка на 4:40ч. SOT. Последно успявах до 3:30ч.. Даже в сервиз го изпращах да го замерват и ми върнаха становище, че всичко е нормално. От както го обнових на 7,0 обаче наистина всичко стана много мазно и все още мога да твърдя, че при затваряне/отваряне на приложение или при използване на системните приложения(главно галерията при отваряне на снимки) С6 ми дава по гладка работа от С8.

Имам наблюдения и над С7 едж като в началото наистина държеше много. При едното обновяване всичко стана трагично, почти на половина. С 7,0 пооправиха нещата, но пак ми се струва не са както преди.

От към стенд бай на айфони съм забелязал, че процентите заковават, но дали в последствие като започне да се използва няма да се стопят по бързо не съм пробвал. При всеки по нов иос обаче батериите им държат все по малко. В момента един приятел с 7ца след v11 вече му се реве. Има и много други проблеми освен тези с консумацията....така че и там не всичко е "цветя и рози".

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Не следя резултати, но ОЧЕВАДНО това е най-добрата батерия на смартфон в момента сигурно. Супер доволен съм! А мислех, че батерията на iPhone 7 Plus няма кой да я мине. 2 дни ме изкарва при нормална за мен употреба, разговори, снимки, фейсбук, чат... абе изумен съм. Браво на SAMSUNG!!! Това е истинско постижение за такъв огромен екран.


P.S - Ахахахахахха, форума цензурира думата "УпотрEба"
Цитирай

Не зная до къде си стигнал в изследването, но обърни внимание, че при заареждане с кабел - имаш избор дали да се зарежда бързо или бавно.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Да, но изключих бързото зареждане защото зареждам само вечер докато спя, а тогава няма смисъл. А и забелязах, че въпреки изключеното бързо зареждане пак се зарежда доста бързо телефона.
Цитирай

Правилно си забелязал. Бързото го ползвам, ако ми се наложи да излизам и преценя, че нямам достатъчно батерия, а ще ми трявба Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Все си мисля, че това с зареждането е като с килограмите - бързо свалиш ли после бързо ще си ги качиш, а сваляш ли по-бавно, по-дълго ще ги запазиш така. Струва ми се, че при бързо зареждане по-бързо се предава батерията, как мислите?
Цитирай

Smile Важното е, че имаш избор, когато си на зор можеш да я заредиш и бързо, всичко друго е без значение.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2017-10-02, 13:37:14)DedSec написа:  Все си мисля, че това с зареждането е като с килограмите - бързо свалиш ли после бързо ще си ги качиш, а сваляш ли по-бавно, по-дълго ще ги запазиш така. Струва ми се, че при бързо зареждане по-бързо се предава батерията, как мислите?

Ако имаш предвид, че след бързо зареждане, батерията в следващите дни ще се изразходи по-бързо - няма логика да е така. Изразходването зависи от потреблението, а не как е зареждано Smile Аз и практически наблюдения имам. 

Ако имаш предвид, че при бързо зареждане - в дългосрочен план батерията ще се прецака по-бързо, ами кълнат се от Самсунг, че няма страшно. Но ще видим. Аз очаквам да ползвам телефона 2 години и за това време - вярвам, че ще изкара Wink

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

До преди седмица ползвах LENOVO P1 и P2, които имаха бързо зареждане. При тях не съм забелязал бързо падане на батерията след бързото зареждане или намаляване на живота на батерията в следствие на бързото зареждане. Но пък и при тях батерията е 5000 ah.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай

И на galaxy s7 съм ползвал почти всеки ден бързото зареждане година и нямаше никакви проблеми. Тук обаче рядко го ползвам, а пък и рядко се налага.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз зареждам главно с бързо зареждане, не вярвам да има проблеми за в бъдеще. Предния ми телефон беше S5, и съм го зареждал по всякакви начини - с оригинално зарядно, с неоригинално зарядно, от външна батерия, от лаптопа, в колата с хубаво зарядно, с китайско също, с много китайско също, даже и от радиото на едната кола съм го зареждал доста пъти. За момента, след 3 години и половина употреба, още си държи ден и половина или два, без особен проблем, като от април месец, когато си взех S8-цата досега пак си се ползва ежедневно, дадох го на баща ми. Така че смятам, че и сегашните батерии не само, че могат да издържат, ами даже ще са и по-корави. И съответно изобщо не се притеснявам къде и как зареждам.
Цитирай

На жената s4 прави не повече от 2:30 часа екран,а моето Xiaomi Redmi Note 4x е трепач 12-13 часа екран съм изкарвал ето снимки към момента.


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

Туй що го написа тук. То вярно че не му е мястото . Сега ще те награбят " да си го ползваш тоя китаец" (най-малко )
Оптимизациите на ксиаоми са недостижими за Самсунг Както се вижда телефона излиза от спящ режим само при включен дисплей
Цитирай

(2017-10-15, 21:04:11)rumo написа:  Туй що го написа тук. То вярно че не му е мястото . Сега ще те награбят " да си го ползваш тоя китаец" (най-малко )
Оптимизациите на ксиаоми са недостижими за Самсунг   Както се вижда телефона излиза от спящ режим само при включен дисплей

Написах го защото се дразня на слабите батерии на топ марките,най-добрите специалисти работят в Самсунг и немогат да си оптимизират софтуера,много мои приятели  са със скъпите флагмани и зареждат по 2 пъти дневно!
Цитирай

(2017-10-15, 20:47:31)neron81 написа:  На жената s4 прави не повече от 2:30 часа екран,а моето Xiaomi Redmi Note 4x е трепач 12-13 часа екран съм изкарвал ето снимки към момента.

Бачев и тук ли дойде да трещиш заучените фрази ни в крин ни в ръкав?!?!
Вземи разнообрази малко, пич...
Цитирай

И реши да ни покажеш снимка от устройство без сим карта? Добро сравнение ...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

За сравнение .....аз все още не мога да изхабя батерията на С8 за 1 ден колкото и да се мъча. Снощи хвърлих едно око и бях на 6ч. SOT с оставащи 28% за около 15ч. общо време. Главно ровя из Facebook, Chrome, Youtube, Viber, WatsApp. Както писах някъде из форума докато спя за около 8ч. батерията пада с 1%~2% без да изкл. ВиФи или каквото и да е било. Осветеност на авто и я придържам към 30% вечер, през деня си качва до 50%~100%. Главно голямото натоварване е в по тъмните часове.

Xiaomi-то явно е супер при батерията. Но не може да се пренебрегне, че е с 1080 екран, по слаб процесор и по голям капацитет на батерията. Предполага се, че би трябвало да консумира по малко и може би това също помага до някъде. Отделно щом и софтуера е направен добре ...

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Малко не му е тука мястото ама да ви кажа, че извадиха уолпейпърите на новия Пиксел. Изглеждат невероятно на С8

http://4pda.ru/2017/10/15/347379/

Натиснете долу на "Скачать через зеркало" да ги свалите през гугъл драйв

Beware of Котка!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)