Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети
#26

При мен батерията на S8+ издържа повече от при S7edg...
Всичко ми е включено. Използвам авто режим на подсветката. Дани, вайфай, всичко работи постояно. Деня го завършвам без презареждане. 
Освен дните в коити снимам клипове, много клипове. Тогава и двата не издържат деня. Но при снимане на видео на седмицата батерията буквално се топи за минути. При осмицата се държи по добре. Освен това при осмицата няма греене. Никакво загряване буквално.

Пс: Не съм имал шестица и не мога да направя никакви сравнебие с нея.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
Аксесоари
#27

Благодарности и на двамата!! Това ми стига като стимул да си хвърля парите за една 8ца Smile, че ми пиосна от икономии.

Но е хубаво като се казва, че диспея е на авто режим да се споменава къде стои слайдера защото има значение.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#28

Как, къде стои слайдера? На авто непрекъснато променя положението си според околната светлина. Ако е тъмно отива най- ляво, ако е ярко слънце-в дясно и увеличава яркостта.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#29

(2017-05-12, 13:35:36)gogon написа:  Как, къде стои слайдера? На авто непрекъснато променя положението си според околната светлина. Ако е тъмно отива най- ляво, ако е ярко слънце-в дясно и увеличава яркостта.

Май е различно при различните модели или телефони. Аз съм наблюдавал и двете неща.
Цитирай
#30

Не знам, какво си наблюдавал, но при Самсунг е така. Затова е "авто ",за да се регулира яркостта на дисплея според околната светлина. Между другото, на нашият телефон, работи перфектно.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#31

При Сони освен че можеше да използваш авто режима можеш и да задаваш максималната яркост в авто режим. Може това да се има в предвид. Не съм забелязал при Самсунга да я има тази екстра. Поне не съм обърнал внимание .
Но вечер когато е тъмно дори си увеличавам яркоста и рядко го държа под 40 процента.Авто режима държи прекалено тъмен екрана и не ми харесва...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#32

(2017-05-12, 14:04:06)gogon написа:  Не знам, какво си наблюдавал, но при Самсунг е така. Затова е "авто ",за да се регулира яркостта на дисплея според околната светлина. Между другото, на нашият телефон, работи перфектно.

Значи S6 -та на колегата и моята S2 (която си мисля, че има също опцията, която твърди колегата, тъй като си стои в шкафа..) не са телефони на Самсунг.  Offtopic
Затова написах при някои модели (при марките е ясно, че се наблюдава..)
Все тая, няма значение! Хем питаш, хем ти казвам, защо пита и хем после на въпреки.. После що се оспамвали темите..
Цитирай
#33

Аз съм имал S6 Edge+, S7 Edge и сега S8+. Разлики в батерията не намирам...и с трите имах по около 10% в края на деня. Имам пуснати wifi, data, location. С два мейла в gmail съм и инсталирани facebook и messenger. 

ПС. Единствената разлика сега е, че с S8+ AOD ми е пуснат от 9 до 23 часа. Може би ако го спра ще имам малко повече батерия.
Цитирай
#34

Пример: слагам слайдера на 50% осветеност с вкл. авто -> осветява се силно в осветена среда/това добре/ и става много тъмен в тъмна /прекалено тъмно пада под 50% ....бих казал на оло 10%/. Ако в момента когато е тъмно реша да изкл. авто режима без да бутам слайдера осветеността се повдига много и направо може да ме ослепи.

Сега ако при вкл. авто режим ролята на слайдера е да определя минималното осветяване щеше да е перфектно! Но поне на С6 не е така. Т.е. слагаш слайдера на 30%, вкл. авто и така осветеността варира между 30% и 100% в зависимост от околната сила на светлината. За мен това е коректния авто режим.

Въпроса ми е как е при С8?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#35

galaxyhopper,
Вярно, че е спам и офтопик! Нищо не питам. Въпроса е риторичен. Уточнил съм "при Самсунг "-мърда, това е. Колегата пита точно за Самсунг 8, къде стои слайдера, аз му отговарям/ може би не с най-добър изказ/. Здраве да е!

pockobg.. слагаш слайдера на 30%, вкл. авто и така осветеността варира между 30% и 100% в зависимост от околната сила на светлината. За мен това е коректния авто режим.[/size]
Въпроса ми е как е при С8?
И тук е така.

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#36

Супер! При С6 не е така и страшно ме дразнеше.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#37

Поне като обсъждате колко ви издържа батерията прилагайте и скрийншотове.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#38

За да не отварям нова тема ще попитам тук
Оптимизирането на устройството преди( при s7E) ставаше до 100, сега като му дам оптимизиране максимум 90/100 ги поправя
Някой който го ползва да каже как е при него моля
[Изображение: 6eb45d6105a48da7b55983c15d3f0de0.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#39

Добре се справя батерията


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S8+,Samsung S10+,Galaxy Watch 46mm.
Samsung S20 Ultra,Galaxy Watch 3,Samsung S21 Ultra
Цитирай
#40

@OGIER, активирай защита на устройството и ще ти е на 100.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#41

И това е добре


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung S8+,Samsung S10+,Galaxy Watch 46mm.
Samsung S20 Ultra,Galaxy Watch 3,Samsung S21 Ultra
Цитирай
#42

Няма да е зле да пишете за кой С8 става въпрос.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#43

(2017-05-14, 11:31:45)Dakata87 написа:  @OGIER, активирай защита на устройството и ще ти е на 100.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Благодаря, изобщо не съм цълнал на защита.
Сега е на 100

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#44

(2017-05-14, 11:35:33)ganchev написа:  Няма да е зле да пишете за кой С8 става въпрос.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Sorry,завравих да напиша S8+

Samsung S8+,Samsung S10+,Galaxy Watch 46mm.
Samsung S20 Ultra,Galaxy Watch 3,Samsung S21 Ultra
Цитирай
#45

То файда много от тая оптимизация няма. В смисъл няма как да ти направи телефона по бърз като ти затваря най ползваните приложения които си стоят заредени в нишката.. Така вместо след това да се стартират мигновенно ще минава време докато се заредят отново в РАМ паметта. А и като си стоят в нишка в РАМ-а действително не черпят от батерията защото са неактивни и процесора не обработва данни от тях.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#46

Колеги осмицата може ли да се зарежда с безжичното зарядно на седмицата?

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#47

Да.....няма причина да не може.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#48
Video 

Gps изключен, bluetooth свързан с часовник Gear S2, включено пестене на енергия, включени мобилни данни. Galaxy s8
   
   

Samsung Galaxy S23+
Цитирай
#49

(2017-05-14, 13:16:16)felipe написа:  Колеги осмицата може ли да се зарежда с безжичното зарядно на седмицата?

Може, само трябва да е с мUSB 2.0 кабела или преходник към USB-C(ако е само зарядното).

                                                                    
Цитирай
#50

Става въпрос за безжично зарядно.

Sent from my SM-G935F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)