Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Charge Cyrcal Capacity не е достоверна програма. Телефона ми е със сменени дисплей, лайсни и батерия преди 1 седмица и ми показва 78 цикъла.

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
Аксесоари

Колеги стига с тези цикли,разбрахме,че е нещо друго,кажете капацитета колко ви показва,особено на нови телефони.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Всичко го показва както по кутия. Телефона ми на месец и половина му се сменя всичко : дисплей, букси, чипове, батерия, заден панел. Няма как да е на друг капацитет.

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

Един цикъл се брой от 0 до 100 % заряд. Ако заредите два пъти от 50 до 100% ще го отчете като един цикъл.


Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ползвам друго приложение и ми показваше 2915 капацитет на батерията. Наскоро ми смениха в сервиза дисплея, а с него се подменя и батерията, но сега показва 2750. За сметка на това издържа повече от предишната. Според мен няма никакъв смисъл от тази информация.
Цитирай

(2017-11-13, 17:59:33)Goshofigo написа:  Всичко го показва както по кутия. Телефона ми на месец и половина му се сменя всичко : дисплей, букси, чипове, батерия, заден панел. Няма как да е на друг капацитет.

Sent from my S8

С какво правиш проверката, за да излязат тези резултати?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Тази програма която ти си показала. Дайте с коя и ще тествам за да Ви кача скрииншот.

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

Аз съм с малко по-различен телефон от вашите, но за мен са си напълно аналогични и затова ще дам наличната за мен информация до този момент. Телефонът ми е с капацитет на батерията по данни на производителя от 3300 мач, бях на два заряда, когато XDA форума попаднах на тази информация как да си проверя реалният капацитет на батерията. При мен той беше 3142 мач или с 158 мач по-малко от данните на производителя. Колеги от този форум и от XDA форума публикуваха своите данни, които варират от 3050 до 3350 мач. Да наистина няма две еднакви батерии но чак такава разлика от 300 мач при съвсем нови телефони ми се вижда неприемливо.
Цитирай

Лажете как е най-достоверно да се провери. Моля Smile

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

(2017-11-13, 20:17:11)Goshofigo написа:  Тази програма която ти си показала. Дайте с коя и ще тествам за да Ви кача скрииншот.

Sent from my S8

Благодаря, аз ти вярвам  Smile Но се заговори за различни "способи" и не бях сигурна дали правлно съм разбрала за твоя резултат.

На мен ми показва капацитета по техническите спесификации от производителя. Това показват и другите дв приложения за батерията, които ползвах, като следих нагряването.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Здравейте, в последно време телефонът ми прави проблеми.Щом батерията стане на 15%, се стопява за минути, а попринцип 15% ги изразходва за няколко часа.Вече за 3-4 път го прави това.
Цитирай

[Изображение: 1344afd9e2715b3ad0aa621a9ed0013d.jpg][Изображение: f18a718f346cdd70ae5cb8f878b42ef3.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай

Това първото къде го намерихте Smile

Sent from my S8

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

От втория скрийншот - като чукнеш върху "Екран" и показва това на първия скрийншот Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Аз съм супер доволен от батерията. Правил съм над 8 часа екран. С плюса съм. Приятел е с малката осмица и много се оплаква.
Не знам дали само заради капацитета, но явно разликата е огромна.[Изображение: c007f129b6c661eb1575d7afc558c2db.jpg][Изображение: a1bff953295d9f4b74317f84b6114f0b.jpg]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

(2017-11-12, 21:52:37)ivanov_km написа:  Колеги ако искате да разберете в момента какъв ви е реалният капацитет на батерията можете да го разберете следвайки следният път, необходимо е единствено да си инсталирате различен от стоковият файлов менажер. Можете да проверявате и на колко цикъла ви е батерията, рут не е необходим!

/Sys/class/power supply/battery/ и отваряте файла fg_fullcapnom в текстов формат и виждате реално какъв е вашият капацитет на батерията:
На същото място като отворите фала: Fg_cycle , пак в текстов формат ще видите на колко цикъла ви е батерията.

При мен е 3208 / 121 цикъла
27Юли S8plus

Телефона го зареждам доста често... но като цяло постоянно говоря и работя с него..  или на е безжичното зарядно или на кабела ,понякога и в Колата..

Въпрос: Проблем ли е че го зареждам доста често(2/3 пъти в деня)? от както имам безжичното зарядно телефона винаги там го оставям, или ако бързам на зарядно от Кутията(За по-бърз заряд) за да мога като излезна по работа да имам колкото се може повече батерия...

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай

Не е проблем.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Естествено, че е проблем в дългосрочен план.
Цитирай

Здравейте, с оригиналното зарядно съм само кабела е друг но е хубав. Веднъж ми показва че се зарежда бързо, а друг път пише бавно зареждане. От какво може да зависи това.Кое зареждане е по добро бързото или бавното.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Цитирай

Бавното уж е по-добре. Ти сам избираш от настройките дали да е бързо или бавно.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Вчера направих 19 часа с 2 часа дисплей. Бях на около 30 процента.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Когато съм на 4г и в движение междуградско ...разходка и използване на обичайните неща /без игри и подобни/ правя около 4-5ч SOT. Доволен съм! А ако е 80% на WiFi изкарва 7:30ч. СОТ. Естествено осветеността само през деня скача автоматично до 100% и то временно. През останалото време е 50% или даже на около 30% ръчно пипнато от мен.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2017-11-20, 09:56:18)pockobg написа:  Когато съм на 4г и в движение междуградско ...разходка и използване на обичайните неща /без игри и подобни/ правя около 4-5ч SOT. Доволен съм! А ако е 80% на WiFi изкарва 7:30ч. СОТ. Естествено осветеността само през деня скача автоматично до 100% и то временно. През останалото време е 50% или даже на около 30% ръчно пипнато от мен.

Здравей, тъй като от 3 дена съм със с8 искам да те попитам, изключена ли ти е локацията и ако е включена на висока точност или не, ползваш ли примерно самсунг health. Auto brightness ли е по-добре за модела или ръчно. И най-вече Bixby изключил ли си го по някакъв начин или не.
Цитирай

Исках да докажа на някой хора, че сота лесно може да се фейкне... И ето, 8h sot. Как? От гледане на видео, иначе посмъртно не може да се изкара повече от 4ч нормално ползване. [Изображение: 6e3321be1f2fc86568f7c6d73c948fc4.jpg][Изображение: 51ad69aded5fb2e5e4cd2626a271a3aa.jpg]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Тц, ако не си на открито, т.е. дисплея не е изпържен на 100% си прави 5+ часа с clash, фейс, поща и спамене по форумите
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)