Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

(2017-12-22, 12:44:29)mefistoreyon написа:  То ако не греша, няма видима разлика нали? Между двете резолюции. Иначе при втората има по висока разделителна способност в YouTube, но за мен и при нормалната се вижда OK

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Да, мисля, че по начина, по който го ползвам - няма да направя разлика. Може би, ако искам да огледам добре малък детайл на голяма снимка, ще ми е от полза Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари

Резултат без сим карта и само на wi-fi.[Изображение: da13bd05252f5020eaaac457cebf36bd.jpg][Изображение: 8adcf5e3890511c562584d9bbf642af7.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

4 часа 4G, останалото wi-fi.
Предимно браузване, вайбър и фб.
[Изображение: 62325c212eebf75fc9ea3cd2bd81ceff.jpg][Изображение: c186abadc649da0b9f499aa9a36e404d.jpg]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай

Много е зле положението...  направо си за сервиз...Rofl_mini
А аз съм за... "пребиване"...
Айфоня Х-а ми, не може да докара и половината..
Ноута се доближава... но пак му "бяга" час-час и малко... но пък е превъзходен.. във всяко отношение !
Почвам да съжалявам, че продадох S8+ заради Х-а... ама на... "краста" и старо хоби...

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Ооо аз съм същия.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Galaxy s8 http://www.img-share.eu/f/images/467/Scr...324054.png

Samsung Galaxy S7 Edge Gold 
Цитирай

Не оставяйте телефоните си да се самоизлючат поради липса на ток в батерията ,че не се знае после дали ще тръгнат->
http://www.mobilebulgaria.com/news/41971...1%82%D0%B0

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Аз принципно не го правя.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk

А защо споменават само s8 plus и note 8 а s8 нищо не казаха?
Цитирай

Значи при s8 няма подобни проблеми, което е супер :д

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-12-30, 13:19:53)felipe написа:  Не оставяйте телефоните си да се самоизлючат поради липса на ток в батерията ,че не се знае после дали ще тръгнат->
http://www.mobilebulgaria.com/news/41971...1%82%D0%B0
Този проблем го имах и със статия ми телефон. От тогава си имам едно на ум, никога не го оставям под 5-10%

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Струва ми се, че при мен нещо не е наред. Вие какво мислите? [Изображение: f9e6530d803efc25393e29785e478dfd.jpg][Изображение: 7048e296b6e50f747077782e87818ba8.jpg][Изображение: 1c9aa9a641f9b3f48f1018da72ba6486.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

[Изображение: 20205494_m.png]    [Изображение: 20205495_m.png]    [Изображение: 20205497_m.png]    [Изображение: 20205498_m.png]

@mefistoreyon
При теб има нещо, което държи телефона буден 4h, докато екранът е бил изгасен. Провери кое приложение е виновното. 
AccuBattery мисля че ще ти свърши работа. GSam Battery Monitor също. Избери си едно от двете.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Моя s8+ когато ми се налага да работя от него си издържа макс 3;30 часа SOT като е напълно нормално защото съм махнал всички лимити за CPU-to ползвам макс. резолюция и форснат GPU rendering, Multiprocess WebView rendering, forced 4xMSAA и разговори. Нямам facebook и други такива приложения които постоянно работят на заден план. Другото много важно е какво ползвате в secured folder защото ако имате приложения от същия род там те ще работят едновременно с тези които не са в телефона. 3:30 часа за нещата които правя са даже доста при положение че не съм изключвал биксби даже я ползвам и други приложение които повечето хора за деактивирали за да имат батерия по 3 дни
Цитирай

(2018-01-18, 14:41:03)alexander_sirakov написа:  @mefistoreyon
При теб има нещо, което държи телефона буден 4h, докато екранът е бил изгасен. Провери кое приложение е виновното. 
AccuBattery мисля че ще ти свърши работа. GSam Battery Monitor също. Избери си едно от двете.

Отново благодаря информацията. Свалих AccuBattery, извинявам се за глупавия въпрос, но къде точно трябва да видя кое държи телефона буден докато  е заключен ?... Не ми увира много главата от подобни приложения. Иначе преди си спомням ползвах  Greenify ,естествено бях руутнат ,сега не знам как ще работи и има ли смисъл въобще от нея понеже има много противоречиви мнения. Ти какво мислиш ?
Забелязах също ,че някой приложения, като задърба на иконата имам опция "Сън" но те са сравнително малко, което предполагам ще ги постави в хибернация един вид. Вчера успях да рацъкам един iPhone X ,там видях ,че си има опция да забраняваш и позволяваш на определени приложения да се изпълняват на заден фон, стурва ми се много полезно.
Цитирай

И при нас го има това със забраняването на приложенията на заден фон. Влизаш в Settings - Device maintenance - Battery и най-долу ще намериш въпросната настройка (Always Sleeping Apps). 
Относно Accu Battery, след като отвориш приложението отдолу има четири бутона, натискаш втория (Discharging) скролваш малко и ще видиш Foreground app battery usage. 
Ако не се лъжа Gsam ще ти свърши по-добра работа, защото тя засичаше и приложенията, които работят на заден фон. 

[Изображение: 20250117_m.png]     [Изображение: 20250118_m.png]

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Леле.... то там става страшно Big Grin
Благодаря за информацията, някак си тази функция ми е убягнала Big Grin ... Ще я пробвам и се надявам скоро да има резултат Smile
[Изображение: 20250319_m.jpg]
Цитирай

А пък самите Accu battery и GSam ,колко дърпат и непрекъснато работят във фон ....!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Много кофти е. Не издържа и ден... Ще трябва ресет, но мисля след като дойде Орео да го направя.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Коментирали сме многократно и все същата история. Уточнявайте, за да няма подведени хора. Има много голямо значение какво има инсталирано на апарата, какво се използва и колко време, яркостта на екрана как е настроена, облаци дали има активни и т.н.. На моя мога да му стопя батерията до обяд (но какво значи до обяд само аз си знам нали...може да съм започнал да го използвам от 5:00 на батерия, а може и в 10:00), а може да изкарам и 2 дни ...зависи как го употребявам.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Всеки знае, че батерията е нещо относително Smile
Пък и нали за това е темата? Да се коментират нещата относно батерията... След като всичко е коментирано и написано да се тегли един ключ на темата.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Повярвай има доста хора на които им е непонятно! А и до колкото виждам всички си ги мерят със софтуер непрестанно ден след ден. Нали е относително ...защо се занимавате? Smile

И май не ме разбра правилно... Добре е да се коментира след като се пише при какви условия се случва. Все пак консумацията се променя при различните условия. Нормално е и батерията да се държи различно при различни такива Иначе според мен се получва една тема "Оплачи се, че да ти стане по леко". То няма лошо, но в такъв вид не я виждам като конструктивна, а и човек дори да иска да ти помогне ...няма как.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Не съм следял толкова подробно темата, но бихте ли ми казали на кратко голяма ли е разликата в живота на батерията между S8 и S8+ ? (освен на хартия). Защо да си взимам по-малкото, като мога да си взема това, което предлага повече...
Бях попаднал на battery drain test в youtube и разликата беше само 7% в полза на плюса.
Много ми допада телефона, та се чудя дали си заслужава по-големия (дисплея не ме притеснява, даже е плюс, понеже играя игри от време на време и гледам клипове в youtube.

(2017-12-18, 18:02:47)BaRdOmEtOoX написа:  Аз лично не мога да разбера дали съм си прецакал батерията, тя сама се е прецакала или просто нещо друго се случва.

С S8 Plus (G955F) съм и обръщам внимание, че изкарвам по около 4-5ч SOT а преди изкарвах по повече. Моя приятелка наскоро си взе обикновения S8 (G950F) и в Device Maintenance -> Estimated Battery Life й изкарва 40часа при нормалния режим и 96ч при ultra-saving mode - това е когато телефона е зареден на 100%, а при мен само 15ч и едвам, едвам 30ч с ultra saving mode. Имам спомени, че в началото когато си взех телефона имах същите показатели.

Чудя се дали самата батерия е деградирала или нещо самите софтуерни ъпдейти са виновни за това. Хард ресет съм правил и не помогна. Опитах и да калибрирам батерията но без успех отново. Като цяло наблюденията ми са, че това се случи от последните 2 ъпдейта, но не съм сигурен дали това е причината.

Ползвам телефона от края на Април месец, когато му беше световната премиера. Смятах, че телефона разполага с доста мощна батерия. Някой друг да е изпитвал подобни проблеми и според вас - дали е за сервиз или по-точно ще кажат, че всичко му е наред?

Това нещо се получава от начина на ползване. Пробвай да не ползваш телефона толкова често. Например остави го в стендбай два дни и ще видиш как тези изчисления за оставащо време на ползване ще се вдигнат драстично. 

Различията идват от това, че ти ползваш по-често телефона си или си включваш повече неща от твоята приятелка. 
SOT е много относително нещо. Дори зависи от един обхват, честно казано.. При мен е имало моменти (на S7 edge) батерията ми да пада с 12 процента за вечер (с всичко включено), имало е и моменти с по 2% на вечер (с всичко включено). Просто те съветвам да експериментираш - само wi-fi (вместо мобилни) или обратното, изтриване на някои приложения или забраняването им.
Цитирай

Според мен С8+ ще му държи повече батерията тогава когато консуматорите не са обвързани с дисплея. Иначе на светнат екран държи колкото и дори малко повече от С8. Долу горе съм го сравнявал с на мои познати само, а не директно при едни и същи условия при мен. Мога да направя едно сравнение с 4к клип от Тубата колко ще изхарчи при 50% осветеност на ВиФи при С8+ и при моя с8, за да видим с колко % ще падне при двата...

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Аз на авто осветеност с яко ръчкане в сайтове, фейс, инстаграм 4-5 кратки разговора гпс постоянно включен правя съвсем спокойно 6ч. екран.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Аз на автоосветеност с нормално ръчкане правя 3 до 5 часа екран за 1 или 2 дена Smile

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)