Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети
#76

Най-важното е осветеността на екрана. Дръжте го на половината на плъзгача и ще изкарва много.
Цитирай
Аксесоари
#77

(2017-05-31, 13:16:42)falio написа:  @brabus, такава е. Самсунгите гълтат много ток като не е макс обхвата Smile)). От с7 едж на айфон 7 минах и с айфона правс 2 пъти повече сот..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ами колко андроиди съм имал iphone ми беше най-издръжлив на батерия.

Изпратено от моят SM-G935-F с помощта на tapatalk
Цитирай
#78

(2017-05-31, 14:14:02)Marto.g написа:  Ами колко андроиди съм имал iphone ми беше най-издръжлив на батерия.

Изпратено от моят SM-G935-F с помощта на tapatalk
Оффф, чак не мога да повярвам, че един айфон ще издържи повече. Ако някой ми беше казал преди това, нямаше да му повярвам.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#79

Просто потреблението на IOS е доста по-малко сравнено с андроид. До преди месец 6S plus-а ми изкарваше повече време на включен екран от S7 edge. Сега с S8 Plus изкарвам с 20-30 минути повече на светнат екран. Iphone ако не го "бараш" просто батерията не пада . Вечерта го махам от зарядното айфона на 100% и сутринта като стана пак си е на 100% .
Цитирай
#80

Май е хубаво да погледате малко клипчета с директно сравниние, примерно това:

https://www.youtube.com/watch?v=yMC_zo_Ge3w

После пак ще си говорим за батерии и издържливост. Става ли?
На телефона не му е работата да стои. Ако ще е така го пускайте на някой от режимите за пестене на енергията.
Иначе, ако се ползват еднакви приложения с еднаква осветеност на екрана Айфона загива мноого преди Самсунга. Разлика 39%.
Цитирай
#81

Тва на клипа няма нищо общо с нормалното ползване на телефона. Сложи сим карта на самунга, пусни му мобилните данни и му гледай сеира. Особенно на места с не много добър обхват Smile


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#82

Не превръщайте темата в боклук! Ако ще си мерите нещо продължавайте на лични!

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#83

(2017-05-31, 17:52:25)falio написа:  Тва на клипа няма нищо общо с нормалното ползване на телефона. Сложи сим карта на самунга, пусни му мобилните данни и му гледай сеира. 

Sent from my iPhone using Tapatalk
Направил съм го в момента. В телефона ми има сим карта и съм на мобилни данни. 
Какъв сеир да гледам? 
От сутринта съм ползвал малко телефона, главно съм говорил по него и половин час съм ровил в пощата и нета. Цял ден е минал, а батетията ми е на 90%. За къкъв дрейн говорим тука? 
Или щото си с вай фон дай да плюем насляпо главния противник.  
Май верно в раздела за Галакси S8 ще е редно да пишат само реалните им собственици, а не разни гадаещи по картинка, дето не са пипали такъв телефон.
Цитирай
#84

Да се мине малко време и ще се види...

Изпратено от моят SM-G935-F с помощта на tapatalk
Цитирай
#85

@hollyshit, ето ти клипче Smile нали си им фен https://www.youtube.com/watch?v=go8Nkl7cfSg ( с7 едж срещу с8 ). Разликата в издръжливостта е минимална. 3 месеца ползвах с7 едж значи не говоря наизуст Tongue
Цитирай
#86

(2017-05-31, 20:26:09)hollyshit написа:  Направил съм го в момента. В телефона ми има сим карта и съм на мобилни данни. 
Какъв сеир да гледам? 
От сутринта съм ползвал малко телефона, главно съм говорил по него и половин час съм ровил в пощата и нета. Цял ден е минал, а батетията ми е на 90%. За къкъв дрейн говорим тука? 
Или щото си с вай фон дай да плюем насляпо главния противник.  
Май верно в раздела за Галакси S8 ще е редно да пишат само реалните им собственици, а не разни гадаещи по картинка, дето не са пипали такъв телефон.
Как бе братче? Как? Аз по същия начин го ползвам, едва ли съм говорил повече от 40 мин. , поща, 2 мин фейсбук и малко Viber - и резултата... ето го:
[Изображение: aa0b11ec5553d86b217166c12ffe81e0.jpg]

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#87

Имаш някакъв дреин от някое приложение имам и двата с8 и с8+ и издържат много повече а за ифона мммм ще се засмея трагедия може facebook да ти прави проблеми като има някоя по стабилна версия update и после веднага спираш авто update та така се прави и на messenger а.На това потребление като твоето ще изkарам 2 дена със всичко вкл и aod

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
#88

(2017-05-31, 21:52:12)brabus написа:  Как бе братче? Как? Аз пол същия начин, едва ши съю говорил повече пт 40 мин. , поща, 2 мин фейсбук и малкп Viber - и резултата... ето го:

При мен явно е оптимизиран телефона и не шмърка батерията така ненужно. За над 13 часа ползване виж на колко % е:
[Изображение: be49e69247ce62c7cef00eb3e60e6051_920x0.jpg]
Цитирай
#89

Хахаха няма такива спамери ужас. Още след създаването на раздела няколко пъти се опитах да обесня, че това е раздел за собствениците на С8 и редно да пишат тези хора, а не някой с S7 edge или други телефони да обесняват колко му карала батерията. То не е само в тая тема 90% от мненията в този раздел са на хора ,който са го разгледали С8 в магазина за 10 минути.....И чак казват колко му държала батерията ама на основата на кое го твърдите? Че сте изгледали 2 клипа в youtube.....или защото имате S7 или S7 edge и според това определяте колко ще кара на С8 батерията.
Цитирай
#90

Изгледах и двете видеа. Интересно, да ?
Подобно сравнение с S8+ прави и един руснак или украйнец беше. Не съм сигурен. Но важното е, че и при него разликата е около 40%. Аз ги гледах на 4к телевизор и понеже са снимани в 4к формат разликата между картинката на Ай Ай ай фона и Самсунга е просто земя и небе. Виж при S7e. и S8+ ......разликата в картинката е почти не забележима. Има но е пренебрежително малка.
Ето заради това Ябълките си поръчаха екранчета от Самсуняците ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#91

Този телефон е с голям екран, особено Плюса Както всички знаем, най-големият консуматор на батерията е точно дисплия. Който иска да му кара дълго батерията е добре да си поиграе с осветлението му, да тества да намалява, докато не му се струва тъмно. Друг вариант е да се избере тъмна тема, както съм сторил аз. И не на последно място,  да се блокират всички ненужни приложения. Само харчат без нужда ресурси и батерия, няма смисъл от това. 
Настройката на смартфон изисква няколко дни играчка, следене, обследване и много проби. Накрая оптимизацията се отплаща.
Цитирай
#92

Как се прави пълен Wipe Cache на този телефон?? На стария ми от изключено положение задържах Power, Vol+ и Vol- едно временно и влизаше, но тук не се получава?

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#93

Натискаш и задържаш Bixby, Power и Vol+.
Цитирай
#94

(2017-05-31, 23:54:16)martoo написа:  Хахаха няма такива спамери ужас. Още  след създаването на раздела няколко пъти се опитах да обесня, че това е раздел за собствениците на С8 и редно да пишат тези хора, а не някой с  S7 edge или други телефони да обесняват колко му карала батерията. То не е само в тая тема 90% от мненията в този раздел са на хора ,който са го разгледали С8 в магазина за 10 минути.....И чак казват колко му държала батерията ама на основата на кое го твърдите?  Че сте изгледали 2 клипа в youtube.....или защото имате S7 или  S7 edge и според това определяте колко ще кара на С8 батерията.

Аз лично нямам С8 и все още се колебая дали да го купя ....пиша тук за да получа по добра и ВЯРНА информация за батерията, защото това ще е главната причина за покупката ми. За това и задавам по конкретни въпроси. В тубата от клипчета не мога да добия представа. Наскоро гледах едно в което С6 издържа около 6ч. на видео от тубата, а с8+ му остават още 40% батерия.... Обаче има и клипове в които използващи хора показват как едва им изкарва 3ч. SOT....

В раздела за С6, който и телефон притежавам в момента, има хора смело обявяващи 5ч+ SOT! Интересно е, че по никакъв начин не мога да се доближа до този резултат с моето използване. В началото може би стигах 4ч., но с доста компромиси, които не мога да преглътна  и сега избутвам едва 3ч.. Използвам  FB/messenger/WatsAppp/Viber/Chrome/Youtube с вкл. постоянно WiFi и 3Г, като в 90% от времето съм на WiFi и ръчна осветеност на под 1см. Обхвата е добър при мен, но в някои случаи на около 2:20ч. се предава телефончето.  Много спорадични резултати от всеки.

Та наистина ще е интересно тези постващи скриншот също да качват и такъв на SOT и другите приложения които са изхарчили повечко ток да се види колко време са работили и те. Също може да се пробва някой с желание 1ч. да плейва от тубата видео, но по 3г/4г, а не WiFi за резултата.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#95

(2017-06-01, 09:54:45)pockobg написа:  Също може да се пробва някой с желание 1ч. да плейва от тубата видео, но по 3г/4г, а не WiFi за резултата
Знаеш ли колко мегабайта мобилен интернет ще си заминат за час в ютюб? Smile 
Ако не знаеш, да ти кажа - много! Cool 
Е какво сега, някой да си изяде лимита за месеца, за да можеш ти да знаеш как се държи батерията ли? Tongue

И още нещо да добавя - забелязал съм, че Фейсбук, Месинджъра и Вайбъра явно си смучат качествено батерията.
Всички хора около мен, които ползват тези приложения, особено първите две от тях все си реват, че не им карат батериите.
Явно непрекъснатите онлайн проверки си оказват тяхното влияние.
Цитирай
#96

Здравейте, моята батерия издържа около 24 часа като екрана ми е 5 часа включен, за сега съм доволен от батерията, мисля че имам някакъв дрейн, но все още не съм го открил Smile

Галакси С8

Xiaomi Mi 10 8/128
Цитирай
#97

На нова батерия и трябват минимум 5-6 цикъла разряд-заряд, за да си покаже пълния капацитет. Изчакай няколко дни. Зареждай винаги през нощта, за по-дълго време и никога не спирай зареждането преди да е светнал в зелено диода. Не се полъгвай, че показва 100%, винаги гледай диода! Тези съвети са полезни поне за първите няколко заряда на батерията, но ако ги спазваш и по-нататъка батерията все ще те слуша и телефона ти няма да заприлича скоро на стационарен, непрекъснато в зарядното.
Цитирай
#98

(2017-06-01, 20:03:14)hollyshit написа:  ....Зареждай винаги през нощта, за по-дълго време и никога не спирай зареждането преди да е светнал в зелено диода...
Винаги зареждам батерията си през деня - нещо неправилно ли правя?

 
Цитирай
#99

(2017-06-01, 22:18:12)NoMaD написа:  Винаги зареждам батерията си през деня - нещо неправилно ли правя?
Не, просто се предполага, че когато спиш не ползваш телефона, затова съм написал през нощта.
Мисълта ми е първите заряди да оставим телефона да се зарежда на спокойствие, без да го пипаме или товарим с нещо. И така за по-дълго време. Не, както пишат за старите технологии по 12-16 часа, но поне едни 5-6 часа. Това ми е идеята.
Цитирай

Телефона го взех от човек който го е ползвал няколко дни, не му е харесал ОС и ми го продаде. Т.е. няма как да знам как е зареждан преди, но каза че му е държала по 3 дни защото не го ровил, не му е интересен. Аз като заклен фен на епъл, мога да кажа че е прекрасен телефон който ще си ползвам с здраве.
П.П. BTW явно ОС се намести и от вчера вечерта към 23:00 му изкарах зарядното, с малко цъкане (един час екран) до сега съм на 85% което е ОК Wink

Xiaomi Mi 10 8/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)