Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Тези думи откровен и реалистичен към резултатът, който аз съм качил ли са насочени?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
Аксесоари

Батерията на телефона е ужасна ,мина време от последния ми пост предвид факта,че пратих на сервиз през Теленор да ми сменят батерията и накрая се оказа ,че цялата гимнастика за нищо . Нямало ѝ нищо след някви тестове . Продължавам да се чудя как може след чат и спотифай за час и половина да падне с почти 20 процента.Вадя го в 6 сутринта и до работа 8 вече към 70 процента,80.Нито потреблението ми е някакво фрапантно нито аповете.Рутвал съм и съм си играл с Самсунг много преди,но сега наистина ме вкара в тъча.Дори смених оператора защото мислех,че нещо от мрежата на Виваком.Ако продължава така ,ще го ударя в земята ,защото се изморих да търся причината.Не дай Боже да тръгна на път и да пусна джипиес и музика камо ли мобилен,за два часа ще е на 50 процента.[Изображение: 90425bfedce58d5e38b1c647b46bc243.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Интересно кой телефон с пусната навигация и музика няма да падне на 50 процента след два часа?

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-06-23, 16:39:26)Castroni написа:  Интересно кой телефон с пусната навигация и музика няма да падне на 50 процента след два часа?

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk

Старият ;-)
Сериозно погледнато, всеки флагман от последните години си иска зарядно всяка вечер. С тези екрани и процесори няма как да е друго.
А ГПС модула, комбиниран с работещ екран и натоварен процесор си апват ок. 30% на час при навигация. Ако пък е и онлайн, пари направо.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

Ще го напиша за кой ли път - ако искате батерията да кара повече си намалете осветлението на екрана, доколкото е възможно. Това не е фенер. 
Все сравняват S8 с разни други модели, че другите изкарвали повече. Еми хайде да уравним ръчно осветлението на другия телефон и на S8 и чак тогава да тестваме. Да не се окаже, че S8 не е чак толкова зле, колкото го изкарват някои? Направете този тест, щото аз съм го правил вече и после пак ще си говорим.
Цитирай

В понеделник, VVT се сетиха, че имат да обновяват защитата си от 02.2018. Направиха го и имаше поразителен резултат...до днес Smile Батерията беше повече от перфектна. Система Андроид изобщо не присъстваше, или имаше 1-2-5% от общата консумация. Без да са променяни, или слагани допълнителни приложения, днес вече започна да си точи, както преди ъпдейта. Ами, честито!

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

Абсолютно същото се получи и при мен. 1:1.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой ако е сменял батерия на Самсунг би ли казал брояча в Samsung info дали му се е нулирал, смених батерия на А3 2016 в официален сервиз и брояча показва 51 .
Цитирай

Със сигурност каквото и да е в книгите за пестене на енергия съм го правил или тествал, яркостта е на автоматик.Както и да е .Ще взема нова единица

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай

Батерията има контролер, който отчита броя презареждания.Би трябвало да се нулира.
(2018-06-24, 20:06:10)turl написа:  Някой ако е сменял батерия на Самсунг би ли казал брояча в Samsung info дали му се е нулирал, смених батерия на А3 2016 в официален сервиз и брояча показва 51 .

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-06-24, 00:36:12)Bavarche написа:  А ГПС модула, комбиниран с работещ екран и натоварен процесор си апват ок. 30% на час при навигация. Ако пък е и онлайн, пари направо.
Днес го тествах това. Работеща офлайн навигация( Igo) и мобилни данни пуснати, за около 3.10 мин. ми стана батерията от 100% на 72%. 
Казвам ви, че екрана си е най-сериозния консуматор. В режим фенер, както масово го ползват хората естествено, че ще харчи батерията като луда. При мен екрана е ръчно настроен наполовина и видяхте резултата от над 3 часа навигация.
Цитирай

(2018-06-25, 19:38:34)hollyshit написа:  Днес го тествах това. Работеща офлайн навигация( Igo) и мобилни данни пуснати, за около 3.10 мин. ми стана батерията от 100% на 72%. 
Казвам ви, че екрана си е най-сериозния консуматор. В режим фенер, както масово го ползват хората естествено, че ще харчи батерията като луда. При мен екрана е ръчно настроен наполовина и видяхте резултата от над 3 часа навигация.
Искаш да кажеш че до 10 процента ще направиш над 10 часа екран... Или нещо не мога да смятам

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Е, чак 10 часа трудно, ама при нормално ползване ето какво става:

http://images.vfl.ru/ii/1529962437/3f50a...250500.jpg
Цитирай

И не си зареждал междувременно?

Аз посмъртно не мога да направя толкова дори и на WiFi! Струва ми се нереално дори за С8+ дори и ако е на Нуга. Ако съм цял ден на WiFi и браузвам тук там + клипчета в тубата стига към 6:30 SOT макс, но на осветление 50% и на долу. На 4г ме е изкарвал най много 4:30.

А това с Igo ще го пробвам, че ми стана страшно интересно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-06-26, 09:30:39)pockobg написа:  И не си зареждал междувременно?

Аз посмъртно не мога да направя толкова дори и на WiFi! Струва ми се нереално дори за С8+ дори и ако е на Нуга. Ако съм цял ден на WiFi и браузвам тук там + клипчета в тубата стига към 6:30 SOT макс, но на осветление 50% и на долу. На 4г ме е изкарвал най много 4:30.

А това с Igo ще го пробвам, че ми стана страшно интересно.
Следя и други форуми така,че това не е изобщо нормално ползване. Такива резултати са частни случаи, иначе всеки щеше да качва снимки с такива резултати. Това да се намалят резолюции и осветеност на екрана, скорост на процесора да не слагаш много приложения, да ограничиш половината сървъри и синхронизации между профилите и тн. за да получиш един или два часа повече дисплей при положение че има зарядни, power banks, зарядни за кола не мисля, че е присъщо за флагшип устройство.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

И при мен проблема е същия с батерията мн бързо пада само след хард ресед се подобрява за известно време и пак се скапва нещо ...

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай

Айде колективно да пишем през Samsung Members или email? Да напишем едно текстче на английски ако трябва и всеки да го копне в едно писънце. Може пък някой да ни вземе в предвид....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

При мен телефона си държи около 24 часа при нормална експлоатация с включено местоположение (висока точност), мобилни данни, автоматична осветеност и спряни синхронизации. Ползвам и Always On Display. Така или иначе го зареждам всяка вечер, защото ако не, на другия ден (в зависимост от натовареността на ползване-разговори и т.н.) е възможно да не издържи до края на работа след 17.00. Като цяло, мисля, че е добре...

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

(2018-06-26, 10:08:38)liefish написа:  Следя и други форуми така,че това не е изобщо нормално ползване. Такива резултати са частни случаи, иначе всеки щеше да качва снимки с такива резултати. Това да се намалят резолюции и осветеност на екрана, скорост на процесора да не слагаш много приложения, да ограничиш половината сървъри и синхронизации между профилите и тн. за да получиш един или два часа повече дисплей при положение че има зарядни, power banks, зарядни за кола не мисля, че е присъщо за флагшип устройство.
Нито свалям резолюции, нито нищо по-специално.
Просто през два-три дни си трия кеша на ниско ниво и пускам ежедневно "Поддръжка на устройството" да оптимизира работата и да затвори ненужните приложения.
Ползвам черна тема и най-важното - държа си осветеността на екрана около половината на плъзгача.
Това върши работа, освен ако не съм навън на слънце.
Цитирай

Здравейте колеги след последния ъпдейт (CRF7) забелязах, телефона взе да хапва повечко батерия. Ъпдейта го бях инсталирал на чисто с Odin. В статистиката Система Андроид беше като втори консуматор веднага след екрана,а и телефона ми се струваше малко по-топъл от нормалното.Вчера се поразрових из приложенията и гледам Gear VR Service беше с много висока консумация на ток. Изтрих му кеша и данните и днес Система Андроид е в дъното на статистиката за батерията.Ако приложението пак зацикли мисля да го разкарам с Package Disabler Pro и без това не мисля да ползвам такива щуротии.
Цитирай

Здравейте,телефона няма да го използвам около 5 дни.Как ще е по добре  за батерията да постъпя,да го изключа или да си го оставя включен.
Цитирай

Зареди го до 70-80% и го изключи след като няма да се ползва Wink
Цитирай

За 1 час и 13м. Какво според вас консумира 2%[Изображение: 7272416e3d6067314b08acc983068ad3.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Същата историа...

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай

Мобилните данни.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)