Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Защо не го изписва?

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай
Аксесоари

За да ти работи телефона дори една секунда, му трябва енергия. И това ли искаш да ти изписва?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Решил съм да си сменя 7-мицата с 8-ма серия на корейците,та въпроса ми е имали смисъл да го сменям в смисъл такъв ъпгрейд от към по добра батерия ,моля дайте съвет!?
Цитирай

Заслужава си но 8+.
Цитирай

(2018-07-08, 11:05:03)alexander_sirakov написа:  За да ти работи телефона дори една секунда, му трябва енергия. И това ли искаш да ти изписва?
Да защо не като изчислява консумацията на другите неща... защо да не показа и как ги гълта на мин. Примерно...

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай

Абе батерията е трагедия при мен. Ползвал съм всякакви флагмани ама такова чудо не съм виждал. Едва измъквам 2 часа сот. Пробвал съм какви ли не гимнастики. Наясно съм с материята. Махам синхронизации, намалявам резолюцията, чистя кешове, хард ресети... Но си е все мъка.И гледам аз кво харчи батерията, събирам процентите - това 10, онова 8, третото 5... и като ги сбера и все ми се губят едни доста проценти . Вчера без СИМ карта, само ми седи в джоба, за 8 - 10 часа падна на 85%. А е на 2-3 месеца телефона. Май няма да се разберем с него.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

(2018-07-05, 19:44:30)bajchoni написа:  Здравейте колеги след последния ъпдейт (CRF7) забелязах, телефона взе да хапва повечко батерия. Ъпдейта го бях инсталирал на чисто с Odin. В статистиката Система Андроид беше като втори консуматор веднага след екрана,а и телефона ми се струваше малко по-топъл от нормалното.Вчера се поразрових из приложенията и гледам Gear VR Service беше с много висока консумация на ток. Изтрих му кеша и данните и днес Система Андроид е в дъното на статистиката за батерията.Ако приложението пак зацикли мисля да го разкарам с Package Disabler Pro и без това не мисля да ползвам такива щуротии.

^^ 
При мен това оказа положително влияние.
Цитирай

(2018-07-15, 16:01:53)Bavarche написа:   Вчера без СИМ карта, само ми седи в джоба, за 8 - 10 часа падна на 85%. А е на 2-3 месеца телефона. Май няма да се разберем с него.

С коя версия на софт-а си? Имаше дрейн ама чак пък 85% само в джоб без мобилни данни .... Не направи ли шот на статистиката? Не че на Орео показва много, но все пак.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

При мен се случва нещо странно. От 100% до 20% батерията пада с постоянно темпо спрямо използването. Но падне ли под 20% буквално за миг. Случвало ми се е както го гледам на 20тина % и след минута две е на нула и се изключва. От известно време гледам да го пускам да се зарежда преди да падне под 15% и да се зарежда до към 80%. Уж нали било по добре за батерията. Според AccuBattery до преди 30-40 цикъла на зареждане battery health беше 89%, сега го гледам на 91%. Не мисля, че мога да разчитам на телефона вече. Падне ли под 20 за мен все едно е 0. Точно преди година е купуван.
Цитирай

Щом пада от веднъж с много то батерията ти вече е за смяна.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • denilika
Цитирай

Аз бих проверил първо зарядното и кабела,чак след това ще търся причината в батерията
Цитирай

(2018-07-18, 15:42:38)horus92 написа:  При мен се случва нещо странно. От 100% до 20% батерията пада с постоянно темпо спрямо използването. Но падне ли под 20% буквално за миг. Случвало ми се е както го гледам на 20тина % и след минута две е на нула и се изключва. От известно време гледам да го пускам да се зарежда преди да падне под 15% и да се зарежда до към 80%. Уж нали било по добре за батерията. Според AccuBattery до преди 30-40 цикъла на зареждане battery health беше 89%, сега го гледам на 91%. Не мисля, че мога да разчитам на телефона вече. Падне ли под 20 за мен все едно е 0. Точно преди година е купуван.

Абсолютно същия случай е при мен колега като достигна последните 5% от батерията която остава преди да се изключи телефона пада по абсолютно същия начин за отрицателно време стига до 3% 2 изведнъж се изключва Какъв може да е проблема евентуално Батерията ли е за смяна както казват и Другите колеги Телефонът е на година и няколко месеца

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Е, не допускайте зарядът на батерията да пада под 15% Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • denilika
Цитирай

Зареждам го със стандартното зарядно от комплекта. Гледам да не пада под 15%, но не винаги се получава. Той е още в гаранция.
Цитирай

(2018-07-18, 17:26:29)hondarullezz написа:  Абсолютно същия случай е при мен колега като достигна последните 5% от батерията която остава преди да се изключи телефона пада по абсолютно същия начин за отрицателно време стига до 3% 2 изведнъж се изключва Какъв може да е проблема евентуално Батерията ли е за смяна както казват и Другите колеги Телефонът е на година и няколко месеца
Този код много често помага при подобни случаи
*#0228#
Пробвай и сподели
P.s.Стартираш процедурата,след това зареждаш до 100 БЕЗ да рестартираш и чакаш да падне ,докато не изключи сам.После пак зареждаш до 100 не до 80 или 90 а до 100 и чак тогава виж как се държи при ниските проценти
[-] 2 потребители изказват благодарност на lost in за това мнение:
  • hollyshit, hondarullezz
Цитирай

(2018-07-21, 09:09:53)lost in написа:  Този код много често помага при подобни случаи
*#0228#
Пробвай и сподели
P.s.Стартираш процедурата,след това зареждаш до 100 БЕЗ да рестартираш и чакаш да падне ,докато не изключи сам.После пак зареждаш до 100 не до 80 или 90 а до 100 и чак тогава виж как се държи при ниските проценти

Ще го опитам и ще пиша Какво се е случило много благодаря колега

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Постоянно включени: синхронизация на 8 акаунта, местоположение висока точност, мобилни данни+wi-fi (и двете са ползвани, вървях навън около 30 минути), AOD до 23:00 и на ново от 07:00; instagram, messenger, facebook; 2К резолюция (това на full HD е пълна глупост с батерията, не бих си го причинил)
Без да съм гонил рекорди, само реших да видя и да споделя.
С плюс версията съм.[Изображение: e92e05631ea22d05042e591148cb1bca.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Един въпрос за зареждането на батерията : трябва ли да изключа зарядното, когато се зареди напълно батерията или не пречи да си стои включено в телефона?
P. S. Ясно ми е, че не трябва да се зарежда и разрежда до край, но със зареждането го изтървам от време на време, особено вечер.

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай

Няма проблем да го оставиш включено. 
Телефонът спира да се зарежда така или иначе. Лошото за батерията е да е изтощена напълно и да не я зареждаш. Разреждането и зареждането до край не смятам, че е толкова лошо нещо в смартфоните. Имам едно S2, което дори сега е в зарядното. Винаги съм го разреждал и зареждал докрай. Имам го от 2012г. и не съм имал до сега рязко изключване на телефона, рязко падане на батерията и такива. Най-вероятно се е износила, но не бие на очи толкова много, колкото очакват хората, ако правят уж непрепоръчителни неща с нея.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • rbobev
Цитирай

+1 - след като се зареди и остане в зарядното - консумира директно от мрежата, не пречи на батерията. Започва да черпи от нея, когато бъде изключен от зарядното.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • rbobev
Цитирай

Да, моя година стои по цяла нощ така.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз съм така от доста години сутринта свалям телефона на 100% в доста от случаите е изключен понякога седи и включен Зарежда се по цяла нощ няма проблем да го оставиш така Вечерта към 11 и половина 12 когато батерията вече е почти паднала отново го мушкам в зарядно Давай смело няма да имаш проблеми

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Моята батерия магически се оправи. Вече го няма скоростното падане на батерията като стане 20-25%. Преди му трябваха 5 минути, за да се изключи без използване. Сега е ок. Вчера цяла вечер си изкара без този drain. Може би, защото точно говорих с Теленор какво да правя и той се е уплашил да не го отварят. Big Grin Или пък просто от последните ъпдейти са оправили някой як battery drain.
Цитирай

(2018-03-20, 02:45:06)valdesbg написа:  Ореото  , без никакви ограничения или режими за пестене . Така си ползвам всички апарати. Лично аз съм доволен.[Изображение: 1aaa7d193201cfdc094bd79d6e34aecf.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Да ама се вижда че си включил пестене на енергия
Цитирай

Няма смисъл от пестене сутрин го свалям в 7 и 5 (ставам за работа) и ми изкарва доволно деня... снимки , сърфиране , разговори и към 22:00/23:00 на около 7/8% до 10% заряд включвам Smile говоря за G950F без нищо да е ограничено..

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)