Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Абе как при всички се показват консуматорите , само при тези с над 6ч екран ги няма. Тия ги разправяйте на някой друг , който не ползва този телефон.
Ползвам телефона 1 година вече и ми е пределно ясно колко бързо пада батерията.

Може да си направим един истински тест. Идваш пред нас и ти го давам моя зареден на 100%. Искам пред мен да направиш 4ч дисплей до 55% батерия с ползване на тези приложения, които си споменал - Messenger , Viber , Facebook, Youtube.
Ако го направиш ти подарявам телефона.
Цитирай
Аксесоари

Ако щеш вярвай. Не ми дреме особено.[Изображение: 0c1a491d213bbf576eeb167dbace19d2.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-09-29, 10:46:22)kpetrov написа:  Абе как при всички се показват консуматорите , само при тези с над 6ч екран ги няма. Тия ги разправяйте на някой друг , който не ползва този телефон.
Ползвам телефона 1 година вече и ми е пределно ясно колко бързо пада батерията.

Може да си направим един истински тест. Идваш пред нас и ти го давам моя зареден на 100%. Искам пред мен да направиш 4ч дисплей до 55% батерия с ползване на тези приложения, които си споменал - Messenger , Viber , Facebook, Youtube.
Ако го направиш ти подарявам телефона.
При всеки ползването е различно, самите чатове също дърпат различно батерия според зависи какво точно правиш в тях. При някои хора се получава, при други не. Разликата във версиите на приложенията оказва влияние, също и клетката за която се е за качил телефона. Да не говорим че ако яркостта на дисплея ти е над 50% а на другия телефон стои на 15 разликата ще си е двойна. Тоест ти правиш 4 часа дисплей, друг ще прави 7+. Реално докато не поставите телефоните в напълно еднакви условия няма как да се сравни абсолютно вярно и точно.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • divna
Цитирай

Degman аз мамя потребителите, които четат, нарочно, за да си кажат какъв жалък телефон имат, а моят е по-добър от техния. Аз изобщо не ползвам телефона, само съм го оставил светнат на тъмен фон в настройките, на самолетен режим и след няколко часа преправих всичко.:Д
Нали, нищо че съм описал как съм го постигнал резултата.. който е нормален за домашни условия..
Цитирай

То и аз мога да направя 6+ дисплей ама съм го взел да го ползвам.
Това е положението при пътуване у честа смяна на клетки.[Изображение: 46b5ed1deea93ecdb3b30ca73785d0f3.jpg]

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-09-29, 11:29:14)galaxyhopper написа:  Degman аз мамя потребителите, които четат, нарочно, за да си кажат какъв жалък телефон имат, а моят е по-добър от техния. Аз изобщо не ползвам телефона, само съм го оставил светнат на тъмен фон в настройките, на самолетен режим и след няколко часа преправих всичко.:Д
Нали, нищо че съм описал как съм го постигнал резултата.. който е нормален за домашни условия..

Абе имаш много добър резултат. Нормално хора които правят двойно по малко да се чудят. И при мен беше така със S7 Edge като правех по 8 часа SoT с игра а други не правеха и по 5-6 с уж почти никакво ползване.


(2018-09-29, 11:34:51)Castroni написа:  То и аз мога да направя 6+ дисплей ама съм го взел да го ползвам.
Това е положението при пътуване у честа смяна на клетки.
......
Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk

Реално ще направиш между 3 и 4 часа дисплей. Което на фона на резултата на галаксихоупъра е меко казано ужасен резултат Wink

Както казах при различно ползване разликите може да са много големи като в тези два случая Smile



Sent from my LM-G710
Цитирай

Мда.. Обхвата и мобилния Интернет си оказват голямо влияние, в повечето случаи.
Според вас Мб-тите оказват ли влияние? Имам предвид между мобилен нет с мб-ти и такъв с изразходени, в стендбай?
Цитирай

В смисъл? Щом нямаш мегабайти го пускай на 2G. Няма смисъл да е на 3/4G в този случай. Така или иначе връзката на 2G е достатъчна като ти свърши бързия нет.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Предполагам, че на мобилния без мб-ти му трябва повече време за да извърши дадени процеси заразлика от този с мб-ти. Затова и от там следва да има повече консумация от батерията. Дали ще е вярно това?
Бях попаднал на тест, при който 3G взима повече батерия от 4G. 4G и 2G бяха наравно. Мисля, че беше в gsmarena или друг подобен сайт. И май няма смисъл в този случай да се правят ненужно гимнастики.

https://www.phonearena.com/phones/Samsun...S8_id10312
Даже го дават по-добър в 4G, отколкото на Wifi, хмм...
Цитирай

Това за показване колко време е активен екрана е тотален шит.По часовник 40 минути включен екран ми го отчете като 17.Big Grin Пътувам от 9 сутринта и постоянно чета и гледам ю туб...а е на 2 часа екран.
Напоследък тая подръжка на самсунг взе да ме изнервя и май към нокия ще се ориентирам.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай

Е точно Нокия ли? Има други марки и добри модели, Нокия имат едно две добри попадения за парите си, но реално нищо особено.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Имаше потребител, на който му беше странно, че нямам консуматори. След новия ъпдейт се появиха и вече излизат в статистиката.
Само инстаграма, не излиза, работил няколко часа на заден фон. (Над 13 часа)
Смесено wi-fi и 4G ( 4G около 2 часа) Инсталирах няколко програми, играх 2 игри, които изтрих, че ми писнаха. (Шах и fruit ninja)
После не държали от към батерия Самсунг ..[Изображение: 3da49d1ef88e26828231eb82c7015c2f.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мен живота е такъв и мисля, че е добре[Изображение: c12961520af39d43f2ece22acdcfa46f.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Доста heavy use : D
Добър резултат.
Цитирай

http://vfl.ru/fotos/4881156f23638391.html][Изображение: 23638391_m.jpg][/URL]

http://vfl.ru/fotos/a765f8a423638394.html][Изображение: 23638394_m.jpg][/URL]

http://vfl.ru/fotos/7ff5599b23638398.html][Изображение: 23638398_m.jpg][/URL]

http://vfl.ru/fotos/9d60812923638411.html][Изображение: 23638411_m.jpg][/URL]

Ето малко и от мен Smile

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

.[Изображение: f63c6a396386048d84f74643d4c90d5e.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-04, 12:02:19)hondarullezz написа:  Ето малко и от мен Smile

Колега защо не използваш опцията при скрийншот да заснемаш по дължина допълнително? Няма да се налага да качваш толкова много снимки.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Нов личен рекорд Big Grin , това след последния (септ.) ъпдейт , също направих чистене на кеш на Google Services and Store , и пълен wipe cashe през recovery

П.п - това е резултат в домашни условия , само на wifi и авто осветеност, без GPS и FHD резолюция


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

AOD, игра, интернетът не се спира, 2к резолюция[Изображение: 65eb99572404ba16ad41aa37306094e8.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Изчезна ми играта, но това е продължението. [Изображение: d7b63adc83dbc4f714ac15b5d7e23226.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Реших да го разредя до 0%, не са 7 часа но Clash of clans си дърпа ресурс Smile[Изображение: 44d6f8a3a7de48b5b2832659be843a16.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-11-02, 14:49:05)turl написа:  Реших да го разредя до 0%, не са 7 часа но Clash of clans си дърпа ресурс Smile[Изображение: 44d6f8a3a7de48b5b2832659be843a16.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Избягвай такова разреждане ,защото да не ти се намали AOD на 3часа ! Big Grin
Цитирай

Мерси за препоръката Smile ,доста съм наясно с електрохимичните източници на ток и всичко е под контрол  Smile . На 35-40 цикъла даже полезно за живота на батерията да се направи пълен разряд, желателно е обаче веднага след това да стартира заряда!
Цитирай

1 път месечно е добре до 0. Аз не помня от кога не съм го разреждал. Рядко го оставям под 15%. В повечето случаи на 20% е в зарядното, но днес е изключение : D
Цитирай

Днес получих някакъв ъпдейт, и мисля, че е 2рия пореден без да правят Хард Ресет, добре ли е да се направи, но някакси не ми се занимава да си трия всичко от телефона, някакви съвети? Имам чувството, че батерията се хаби по-бързо от преди?

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай

Зависи от обема на ъпдейта, ако е малък, най-вероятно са били актуализирани секюрити пачове или изчистване на бъгове в системата. Чейнж лог няма ли?

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)