Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Уауу първата разлика ... на 4G S8 ми е правил макс 80 мбита на сваляне...S9 - 150...Иначе батерията е трагедия...и причината е точно ексиноса..
А и още нещо- екрана на S8 е в пъти по-добър, перфомънса на S8 също.Направих клип и го качих в тубата как S8 със SD835 отваря много чо бързо всяко едно приложение без изключение, при някой дори се касае за разлика 1-2 секунди
Единствения плюс в полза на S9 с ексинос е само скороста на мибилните данни.
Това за хората дето се двоумят да ъпгрейдват..[Изображение: 4d4df469c3b8f4c9cd8a31749f9f5bcd.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

А твоят S8 със Snapdragon има ли fm радио?
Цитирай

Не няма фм радио

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте! След дълго мислене най-после реших да си пратя телефона в сервиз тъй като имам проблеми с батерията. Бях споделила преди време за рязкото падане след 15% надолу. Днес реших да се зачета в гаранционните условия на апарата и се натъкнах на точка 4. "Настоящата гаранция не покрива никой от изброените случаи:"
• Намаляване ефективността на работа с течение на времето на консумативи, като батерии, освен ако не е настъпила повреда поради дефект в материала, дизайна или изработката.
• Външни козметични части - аксесоари, адаптери, батерии... и т.н.

Та въпроса ми е има ли въобще смисъл да ходя до сервиз след като знам за тези условия и има голяма вероятност да ми върнат телефона недокоснат. Ако някой е сменял батерия докато устройството му е било в гаранция нека сподели.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай

Батерията се води консуматив , и щом апарата работи добре, а батерията се е износила гаранционно нищо няма да направят.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на AKG за това мнение:
  • DesireXLady
Цитирай

(2019-01-06, 15:00:38)DesireXLady написа:  Здравейте! След дълго мислене най-после реших да си пратя телефона в сервиз тъй като имам проблеми с батерията. Бях споделила преди време за рязкото падане след 15% надолу. Днес реших да се зачета в гаранционните условия на апарата и се натъкнах на точка 4. "Настоящата гаранция не покрива никой от изброените случаи:"
• Намаляване ефективността на работа с течение на времето на консумативи, като батерии, освен ако не е настъпила повреда поради дефект в материала, дизайна или изработката.
• Външни козметични части - аксесоари, адаптери, батерии... и т.н.

Та въпроса ми е има ли въобще смисъл да ходя до сервиз след като знам за тези условия и има голяма вероятност да ми върнат телефона недокоснат. Ако някой е сменял батерия докато устройството му е било в гаранция нека сподели.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Такова рязко падане на процентите не мисля,че е "намаляване на ефективността" на даден компонент.Всико зависи как ще го интерпретират в сервиза. Някъде бяха писали колеги,че при смяната на USB-порт или дисплей заменяли и батерията гаранционно.Нищо не пречи най-малко да попиташ.
Цитирай

След последният ъпдейт  по празниците ми се случи на 2 пъти да ми пада батерията от 20 % и 31% първият път до 0 % а вторият до 4 % за около 40 секунди .Седя си на припек пред къщи сърфирам и с влизането отивам да го свържа за зареждане .За 2 г не ми се е случвало !!!
Цитирай

(2019-01-06, 15:00:38)DesireXLady написа:  ...
Та въпроса ми е има ли въобще смисъл да ходя до сервиз след като знам за тези условия и има голяма вероятност да ми върнат телефона недокоснат. Ако някой е сменял батерия докато устройството му е било в гаранция нека сподели.
...

Може да звъннеш в сервиза утре и да попиташ.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • DesireXLady
Цитирай

(2019-01-06, 15:00:38)DesireXLady написа:  Здравейте! След дълго мислене най-после реших да си пратя телефона в сервиз тъй като имам проблеми с батерията. Бях споделила преди време за рязкото падане след 15% надолу. Днес реших да се зачета в гаранционните условия на апарата и се натъкнах на точка 4. "Настоящата гаранция не покрива никой от изброените случаи:"
• Намаляване ефективността на работа с течение на времето на консумативи, като батерии, освен ако не е настъпила повреда поради дефект в материала, дизайна или изработката.
• Външни козметични части - аксесоари, адаптери, батерии... и т.н.

Та въпроса ми е има ли въобще смисъл да ходя до сервиз след като знам за тези условия и има голяма вероятност да ми върнат телефона недокоснат. Ако някой е сменял батерия докато устройството му е било в гаранция нека сподели.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
И моята батерия е така, обмислям скоро да го вкарам в сервиза. И преди съм ползвал сервиз за такива операции и са ми сменявали батерията, на друг телефон естествено.

Sony Xperia Tipo => Sony Xperia SP 8GB => LG G3 x 2 =>Iphone 5 64GB => Samsung Galaxy S5 16GB => Huawei P8 16GB => Iphone 6 x 3 => Galaxy A5 2016 => Galaxy S7 Edge => Huawei P20 lite => Galaxy S8 => Xiaomi MI 9 SE 128GB Black
Цитирай

Странно, аз пък имам S8 US версия и батерията му е перфектна.Съжалявам, че закупих S9 от България, държи поне два пъти по-малко...Трагедия е...Със S8 на ютуб на мобилни данни си ми изкарва деня, грубо над 8 часа, тоя 4 часа с клизми прави макар и нов.Вече никога европейски телефон.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-06, 22:13:34)AKG написа:  Странно, аз пък имам S8 US версия и батерията му е перфектна.Съжалявам, че закупих S9 от България, държи поне два пъти по-малко...Трагедия е...Със S8 на ютуб на мобилни данни си ми изкарва деня, грубо над 8 часа, тоя 4 часа с клизми прави макар и нов.Вече никога европейски телефон.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
С различни процесори са. Този прехваления Exynos май... е трагедия

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

От С8 на сам наистина Екзинос не са това, което бяха от към икономия на потребление ... До колкото знам разликата е около 5-10% в полза на Снапдрагон. Иначе от към възможности във видеото например Екзиноса е по добър, но не е нещо, което е разрешено да се използва.... А и ако ще харчи здраво .... кога ще се пристраши човек да го употреби де.

@AKG
Ако може да качиш някоя графика на батерията след като си направил тези 8ч SOT на 4г, че ми е някак невероятно. Е то зависи и от осветеността на екрана, но да кажем, че ще я пренебрегнем.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Да осветеноста е на ауто ,да кажем почти на минимум, защото в кабината ми е тъмно.Но пък за сметка на това съм в роуминг и постоянно сменяне на клетки.Звука го изкарвам през aux кабел към уредбата на камиона.
То се усеща като взех деветката, първото впечатление е , че телефона грее като го натоваря с някоя игра или тест.Още със загряването ми стана ясно че батерията няма да държи.[Изображение: 35d1e72b9566bcfcc5724ecf00cfc280.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Доста добре ми изглежда, но .... Това на какво качество от тубата? И различни песни ли са или някаква дълга?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Това са предавания, които предимно слушам докато карам и хвърлям по един поглед.На 240 качество са.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вие чужди форуми не четете ли?Galaxy S8/S8+ със Snapdragon държат перфектно.Наще тук с Exynos държат наполовина.То това не е от сега..за съжаление Exynos е прекалено лаком.Почти никакви оптимизации не могат да му помогнат да докара SoT-a на Snapdragon-a. Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Чета, но чак 50% разлика не съм срещал. Ако е удобно качи един линк?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Пълни глупости. Ако имаше такава огромна разлика, Самсунг щяха да бъдат съдени от ЕС и КЗП. Ексинос дори е по-пестелив, защото е по-слаб от Снапдрагон. Това е доказан факт, не тези фантасмагории тук. Никъде не е казано, че 2-та се ползват по един и същи начин за да изкарват едни и същи резултати.
Цитирай

Кое е пълна глупост?Аз вярвам на очите си.
Първо снапдрагон не е по-мощен а е по-слаб от еквивалента си екзинос.Не пиши наизуст.Около 30 процента в повече ми държи S8 (който е на почти 2 години) спрямо S9.Phone Info е меко казано с неадекватни показатели за състоянието на батерията при екзинос.
S9 със екзинос направо се усеща че грее и то яко под натоварване, което никога не ми се е случвало при S8 .

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Че Exynos-а грее повече от Snapdragon-а е факт, лошото че не е помощен.
https://www.anandtech.com/show/12615/imp...-s9-part-1

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай

Нормално ползване с изключен GPS,поради простата причина че не ми трябва.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Здравейте! Нужно ли е батерията да има един пълен цикъл на зареждане за да ми отчита SOT - а правилно? Защото от последното зареждане не ми се е обновило и резултата за SOT е 9ч и 20 мин. Което никак не е нормално за този телефон...[Изображение: c238adf35e1cafc77ec4b43077822f28.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай

Няма промяна в отчитането, просто сметките, които трябва да направиш с една графика като тази, ще трябва да включват и второто зареждане (съответно 3-то, ако има такова).
А проблеми с батерията няма да имаш, ако извършваш непълно зареждане като това.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • DesireXLady
Цитирай

Трябва да се зареди на 90% и нагоре за да отчете нов цикъл. От скрийншота се вижда един цикъл с дозареждане, което е било под 90%.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • DesireXLady
Цитирай

Здравейте, предстои ми закупуване на С8/С8 Плюс втора ръка, въпросът ми е как стоят нещата с батерията? Държи ли повече спрямо да кажем айфон 7/7 плюс

Samsung Galaxy S8, 64GB, Orchid Grey, Andoid Pie


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)