Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Ето с wi-fi и малко 4G (където съм се движил из града, има около 7 часа). 
Има включен режим на пестене на батерията.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари

След фабричен рестор винаги ми излиза в Device Care че OneDrive ми използва най-много батерия? Някой с този проблем и съвет? Изписва ми OneDrive High
background battery usage..дава ми опция да го преспя?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

(2019-10-27, 00:18:09)AndroiOS написа:  След фабричен рестор винаги ми излиза в Device Care че OneDrive ми използва най-много батерия? Някой с този проблем и съвет? Изписва ми OneDrive High
background battery usage..дава ми опция да го преспя?
Ами деактивирай го.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Това е за колегата @alexander_sirakov, тъй като не можах да му прикача скрийншота на лично.
Остават още 51%. Първи часове с Hades Rom. Аз лично се преродих.
Отделно от това с bixby routines направих така, че всички услуги, които няма да ползвам докато спя, да се изключват(Bluetooth, wifi, мобилни данни, местоположение) и да се включват сутринта за кратко време.

Скалата не показва консумацията от фейсбук, ютуб и Samsung internet, така като гледам..
Режим за пестене на батерия с full HD резолюция.

Сега реших отново да видя статистиката и браузъра се появи.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай

Къде е тази опция на bixby routines за изключването на ненужните неща.
Цитирай

(2019-11-21, 18:59:10)dimitar1234 написа:  Къде е тази опция на bixby routines за изключването на ненужните неща.
Гледам GPS не съм добавил, ще си поправя грешката : D


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ама това меню Пестене на батерия нощем къде го виждаш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dimitar1234 за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

(2019-11-25, 18:55:29)dimitar1234 написа:  Ама това меню Пестене на батерия нощем къде го виждаш.
 

"dimitar1234
Къде е тази опция на bixby routines за изключването на ненужните неща."

Само ще поясня - за да имаш bixby routines трябва да имаш или новите модели (от S10 нагоре) на Самсунг или къстъм ром. В случая имам къстъм ром, който гледам, че беше споменал в една от темите в раздела на S8 (Hades Rom)
Цитирай

Аз съм със hadesRom 11.1 но не виждам подобни опции.
Цитирай

(2019-11-26, 09:26:42)dimitar1234 написа:  Аз съм със hadesRom 11.1 но не виждам подобни опции.
Може да не си я инсталирал при флаша. 
Най-добре е да ми пишеш на лично, защото излиза извън темата.
Цитирай

След последните два ъпдейта за октомври и ноември батерията при мен се държи страхотно!

Имах големи ядове с батерията достигаше до 20% и телефона се изключваше моментално, дори телефона беше изпратен в сервиз за смяна на батерия, но напразно защото след 2 месеца от смяната пак започна същия проблем. След последните 2 ъпдейта този бъг изчезна за мое щастие и батерията определено е по-издържлива от преди ъпдейтите.

Скрийншота е направен при батерия 22%, ползвам енергоспестяващия режим и телефона през повечето време е на wi-fi.

П.П. Мисля, че мога да направя спокойно 7 часа екранно време.[Изображение: 6a0fbb3d60440e5315dbb9cae7bfebb3.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
Цитирай

С режимът батерията е супер стабилна. Аз също съм доволен от батерията и смятам изобщо да не сменям телефона, който си е доста красив.
Цитирай

(2019-12-20, 12:07:44)galaxyhopper написа:  С режимът батерията е супер стабилна. Аз също съм доволен от батерията и смятам изобщо да не сменям телефона, който си е доста красив.
Какво имаш в предвид  ! Пестене на енергия ли! ? Аз не го ползвам.
Цитирай

Да, същия.
Едниственото лошо е, че при bluetooth не се включва автоматично wi-fi direct.
Цитирай

Ако трябва да се ползва режим за пестене за да се стигнат 6 часа, то не е наред. Режимът е за измъкване на допълнително време над нормалните 6-7 часа, които трябва да може да издържа. Ако не може, то системата не е оптимизирана добре. Да се спори по този въпрос е глупаво.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Deranox за това мнение:
  • aladin, kerenski
Цитирай

Не, не трябва да се ползва за да се стигне този SOT.
Аз го ползвам, както и на Орео беше, заради мобилните данни.
Телефонът ми трябва да е свързан (без през нощта) с интернет. Независимо какъв.
И колкото по-автоматизирано, толкова по-добре.
Ако ти смяташ да робуваш на дървен дизайн с Орео заради някакви си допълнителни минути SOT (и то на wi-fi), стой си. Смятам, че след като съм си платил за всичко по него, следва да го ползвам максимално спрямо възможностите му. Включително и за софтуера.

Теоритично мога да изкарам 8 часа SOT на пай с Wi-fi (пост #1429 тук). Не ми се мисли, ако му сложа swift installer, защото телефонът тогава го ползвах със светлата тема.
Цитирай

Почвам да си мисля, че моят телефон е дефектен, съвсем сериозно. Повече от 5:30 часа SOT, дори и когато беше чисто нов телефонът, не съм можел да направя. Час игри, час браузване, час слушане на музика, правене на снимки и такива, няколко часа стендбай и батерията си заминаваше. Преди поне последното беше ок, на 2 часа ми сваляше 1 % батерия, сега сваля също толкова, ама на всеки час. Зареждам го вечерта до 100 %, сутринта го гледам на 91-92 %...
Цитирай

Не ти е дефектен. Повечето хора го ползват на средната резолюция и на ниска яркост. Ама много зависи и какви приложения са инсталирани, които работят на заден план, като Фейсбук, Месинджър и така нататък.

Отделно, ако времето навън го прекарваш на 4G няма как да направиш над 4 часа СОТ.

На WiFi е друга бира.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Единствено мога да потвърдя, че на Нуга беше просто.. там батерията беше пълен чук.

Изкараш ли телефона навън, да поснимаш на пълна яркост и имаш 4G включено... тея батерии бързо се стопяват. Така в едни случаи имам 7 часа екран, в други 4 едвам.
Така е с всеки флагман.
Цитирай

(2019-12-20, 21:44:28)alexander_sirakov написа:  Не ти е дефектен. Повечето хора го ползват на средната резолюция и на ниска яркост. Ама много зависи и какви приложения са инсталирани, които работят на заден план, като Фейсбук, Месинджър и така нататък.

Отделно, ако времето навън го прекарваш на 4G няма как да направиш над 4 часа СОТ.

На WiFi е друга бира.
С Режим пестене на енергия съм(нещо, което на орео не бях включвал никога), използвам същите приложения от орео по същия начин, яркостта ми е на авто, сиреч през 90 % от времето съм на 1/3 от максималната, предимно съм на WiFi.
Цитирай

Ако не си го правил, си флашни телефона на чисто с последната версия на Пай.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Няма смисъл. Мен и тия 4 часа SOT ми стигат, не спадам към т. нар. "heavy users", просто е тъпо, че скапаха батерията с проклетите ъпдейти. Като си спомня старото ми LG правеше г/д същия SOT, пък беше на 2г. и 7 месеца.
Цитирай

Интересно ми е как се държат телефоните на тези, които използват смарт часовници? Galaxy watch, примерно... При мен "система андроид" стана основен консуматор на батерия...

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Преди имах gear s2, но бях с Нуга. 
Скоро имах Mi band 4, който ползвах с Пай. Батерията нямаше разлика с и без mi band 4.

Така като гледам и при Нуга консумацията на андроид система е в топ 1
Вторият скрийншот е на wi-fi, не на 4G и мисля на Орео.


Прикачени файлове
.jpg 1512556f16027a5d815d7e50b8d62ad2.jpg Размер: 30.8 KB  Сваляния: 150
.jpg 53ed96b8bd7efc9de91611f14f8a8635.jpg Размер: 23.56 KB  Сваляния: 149
Цитирай

1 час игране на шах Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)