Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Разбира се, че е въпрос на софтуерни оптимизации.

Това е положението при мен - 50% яркост, но е автоматична и варира малко нагоре/надолу, интернетът е предимно през Wi-Fi.
[Изображение: 30655400_m.jpg]  [Изображение: 30655399_m.jpg]

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
Аксесоари

Гледам, че ползваш always on display. Само на мен ли ми прави впечатление, че вечер свети силно? Така е от пай може би.
Преди светеше слабо.
Цитирай

(2020-06-01, 07:15:51)cavaliere написа:  Гледам, че ползваш always on display. Само на мен ли ми прави впечатление, че вечер свети силно? Така е от пай може би.
Преди светеше слабо.
Не само ти прави впечатление... Ами наистина го прави при мен е същата работа! Трябва да го заключа отключва за да се оправи но наистина свети доста по-силно Big Grin

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Понякога сякаш забива и остава на по-светлия режим, но в повечето случаи, при изключване на лампите в стаята, автоматично си намалява осветеността. Още откакто имам телефона - декември 2017 - съм го забелязал това забиване, но в по-голямата част от времето сработва правилно и е с адекватна осветеност. Аз без AOD не мога, толкова съм свикнал с него, че ако си видя телефона с черен екран - значи е изключен. Само през нощта съм го нагласил за няколко часа да не свети.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Изключително дразнещо. Изгасям лампите за да спя и гледам - осветява стаята.
Нещо не е у ред.
И ме дразни как на няколко минути пресвятква и си сменя позицията.
Определено не беше така преди.
Цитирай

Пробвай с изчистване на данните на AOD. Може да се оправи.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Така са го програмирали от Самсунг Smile
Цитирай

(2020-05-20, 18:38:52)alexander_sirakov написа:  Батерията ми е на 9 месеца, сменена в официалния сервиз до SkyCity, така че можем спокойно да изключим фактора стареене. В случая „проблемът“ се корени в софтуера. В кавички, защото за производителя това е цел, само за нас е проблем. Big Grin
Здравейте , бихте ли споделили колко ви излезе смяната на батерията в официалния сервиз ?

Nexus 7-Cyanogenmod 12.1 / Samsung s8 / S20Fe Snapdragon 
Цитирай

90 лева.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • Georgi2
Цитирай

същата боза... на S8


[Изображение: f54ea5824c1542ee04b889e2a4738ac5.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

след последния майски ъпдейт удариха дъното

[Изображение: 3f14f13d8a18c8b79e71f65ffb906d7a.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Едно разбирам яз при Самсунг. След втората година улучиш ли на ъпдейт който те устройва... ПОВЕЧЕ НЕ ПИПАШ. ЗАКОН!! Имам чувството че умишлено се прави.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на brabus за това мнение:
  • alexander_sirakov, kerenski
Цитирай

Ъпдейтнах youtube vanced и деактивирах Bixby. Сега е една идея по-добре при мен.
Цитирай

Беше ми приятно почти 3 г с устройството но по стечение на обстоятелствата минах към с9 поздрави на всички.. Благодаря за съветите и насоки живи и здрави!

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
[-] 1 потребител изказва благодарност на hondarullezz за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

При изключено автоматично синхронизиране на лични данни (от падащо меню или в настройки), но при включено "Архивиране на моите данни" в меню Настройки/ Акаунти и архивиране/ Архивиране и възстановяване/ Акаунт за Google - Архивиране на моите данни. Как така се синхронизира само, дали хаби батерия (виждам често се синхронизира) и какво всъщност архивира и има ли нужда да е включено? Пише някакви данни на приложения и архив на обаждания..
Цитирай

На с8 батерията се поду, смених я с оригинална от citytel и сега я зареждам по два пъти на ден. Не се подвеждайте от ниската им цена. По добре оригинална в сервиза на Самсунг, 100лв струва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на checho за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

(2020-09-06, 13:38:28)checho написа:  На с8 батерията се поду, смених я с оригинална от  citytel и сега я зареждам по два пъти на ден. Не се подвеждайте от ниската им цена. По добре оригинална в сервиза на Самсунг, 100лв струва.

Вземи си от telephon4e-то. Момчето е много коректно и продава хубави батерии.

Иначе моята е на 87% живот, с Андроид 8, малко под 4 часа SOT, но е мъка. Нищо общо с "гадните китайци".


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Някой може ли да каже при напълно зареден телефон колко му дава оставащо време.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2020-09-13, 22:47:01)aladin написа:  Някой може ли да каже при напълно зареден телефон колко му дава оставащо време.

Горе долу толкова е и при всички Smile от 13 до 15 часа

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

(2020-09-14, 11:05:09)hondarullezz написа:  Горе долу толкова е и при всички Smile от 13 до 15 часа

При мен healt-а е на 86% и дава толкова. 
А някой с новичка батерия има ли, да каже как е ? Че се чудя дали да дам телефона да ми я сменят, докато е гаранционен.
Цитирай

Моята батерия е сменена в официалния сервиз на самсунг преди точно година и два месеца. След като го сваля от зареждане ми изписва 1 ден. Толкова горе долу е и честотата на зареждане на този телефон, но това е с моето ползване.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Преминах на LOS и сравнение със стоковия ром правя по 6 часа SOT заразлика със стоковия правих по 2-3 часа

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
[-] 1 потребител изказва благодарност на AndroiOS за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

Това vanilla Android ли е?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2020-09-14, 15:44:32)alexander_sirakov написа:  Моята батерия е сменена в официалния сервиз на самсунг преди точно година и два месеца. След като го сваля от зареждане ми изписва 1 ден. Толкова горе долу е и честотата на зареждане на този телефон, но това е с моето ползване.
А AccuBattery колко healt ти показва?
Цитирай

(2020-09-14, 18:11:20)alexander_sirakov написа:  Това vanilla Android ли е?
Не. LineageOS е.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)