Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Accu Battery не съм го ползвал отдавна, че точи батерия. По спомен, докато беше почти чисто нова, показваше около 91%. Не е реален показател според мен.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
Аксесоари

(2020-09-15, 05:42:15)AndroiOS написа:  Не. LineageOS е.

Я дай линк

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

Между другото старите версии на Phoneinfo си показват износването на батерията.

Аз пробвах версия 3.7.4

https://apkpure.com/phone-info-%E2%98%85....phoneinfo
Цитирай

С версия 3.7.4 ми показва 95,6% за здравето на батерията.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2020-09-15, 08:08:39)hondarullezz написа:  Я дай линк

https://lineage.stricted.net/dreamlte

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
[-] 1 потребител изказва благодарност на AndroiOS за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

[Изображение: 4hrgb.png]

LOS 17.1

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
[-] 1 потребител изказва благодарност на AndroiOS за това мнение:
  • kerenski
Цитирай

(2020-09-15, 09:40:13)alexander_sirakov написа:  С версия 3.7.4 ми показва 95,6% за здравето на батерията.

При мене ми показва 87.00% Battery Health с с 3.8.3 версия

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

При смяна на батерия, гърба сменя ли се ?

Samsung Galaxy S5 Active
Цитирай

Не но не ти препоръчвам... 1 во смениха ми е уж оригинална всички знаем колко е.. стана още по зле! Второ капака е с двойно лепещо което при свалянето заминава (дефакто и водо устойчивост) също... Така ми го бяха залепили с лепило че ми се говори (уж оторизиран сервиз) Имам останал резервен комплект с всички нужни уплътнения ако ти потрябва относно батерията дадох 80 лв и сред 2 месеца стана много по зле..

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
[-] 1 потребител изказва благодарност на hondarullezz за това мнение:
  • aladin
Цитирай

Моя е спукан, някъде бях чел че се сменя с батерията, но не мога да го намеря. Някой да препоръча сервиз за смяна на батерия

Samsung Galaxy S5 Active
Цитирай

(2020-10-06, 12:12:03)hondarullezz написа:  Не но не ти препоръчвам... 1 во смениха ми е уж оригинална всички знаем колко е.. стана още по зле! Второ капака е с двойно лепещо което при свалянето заминава (дефакто и водо устойчивост) също... Така ми го бяха залепили с лепило че ми се говори (уж оторизиран сервиз) Имам останал резервен комплект с всички нужни уплътнения ако ти потрябва относно батерията дадох 80 лв и сред 2 месеца стана много по зле..

35лв е хубава батерия, двойнолепящото и то 3-4 лв.

Ако се залепи с лепило дали няма да е водоустойчив отново ?
Цитирай

Точно с двойно опитахме след премахване на лепилото което беше ужас (съмнявам се да е воден)... та взехме двойно мърда отлепя се просто не държи! За това взех комплект с всички уплътнения и станаха нещата Smile

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай

(2020-10-06, 12:51:28)мъро написа:  Моя е спукан, някъде бях чел че се сменя с батерията, но не мога да го намеря. Някой да препоръча сервиз за смяна на батерия

И аз се интересувам от качествен сервиз в София за смяна на батерия. Телефонът ми скоро ще навърши 3 години и батерията започва видимо да сдава багажа. Иначе  си бачка перфектно и не ми се иска да го сменям заради една батерия. Ако някой знае читав сервиз, моля да сподели.
Цитирай

Пак да кажа - моята батерия я смениха в официалния сервиз на самсунг до Sky City. Само че цената не е като в малките сервизчета. Нямам забележки след смяната.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2020-10-07, 11:20:06)aladin написа:  35лв е хубава батерия, двойнолепящото и то 3-4 лв.

Ако се залепи с лепило дали няма да е водоустойчив отново ?

А от къде да си поръчам оригинална батерия за S8+?
Цитирай

Не вярвайте на приложения като accubattery и още повече онова phone info. Онзи ден се сдобих с телефона(S8 Plus) и първо тествах батерията с метър-излезе 2500mah, 71-72% капацитет. Метъра е 100% точен, толкова ток е минал през него, толкова показва. После от интерес реших да пробвам софтуерните начини и както очаквах са изключително неточни. Accubattery изкара, че батерията ми е към 3000mah на 85% капацитет. Другото приложение беше още по-оптимистично-94.9% капацитет. Телефона е ресетнат с най-новия ъпдейт и с лека употреба без сим карта държи малко под 6 часа на екран, личи си, че батерията е износена. Ето и малко снимки:
https://imgur.com/a/h4gGIyJ

Иначе в olx-а видях нова батерия на cameron sino за 35лв, това вероятно е най-добрия вариант, освен ако и тя не се окаже фалшива Smile
С тези "оригинални" батерии за ~30лв не се занимавайте, при тях е руска ролетка какво реално получаваш. Може да е с 500 милиампера по-слаба от оригинална, може да е с 1000 по-слаба, а може и да е едва фракция от очаквания капацитет. Шанса да е толкова милиампера, колкото пише е 1 към 5.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • JTJ
Цитирай

Моля някой с 70-80 % износване на батерията да я е сменял наскоро и да каже има ли съществена разлика ?
Цитирай

Аз ще я сменям тези дни, после ще пиша каква е разликата.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Днес най-накрая пристигна новата батерия от dicebg, за 50лв. Произведена е 2017 Big Grin , но за сметка на това беше на 55%, когато пуснах телефона с нея, предполагам е била съхранявана добре.

Обаче много зле е направен телефона. Кой малоумник от самсунг е решил да залепи старата батерия директно за mid frame-а, нито има с какво да се издърпа, нито нищо. Цял час си играх да пробвам да я вадя с разни guitar pick-ове и накрая ми омръзна и я извадих с отверка Smile , за щастие не се продупчи. За да се махне задното стъкло доста трябва да се нагрее и ако е спукано, както моето беше, става по-трудно, но там не е проблем дори да го дочупите. Заедно с батерията смених и стъклото. Още един съвет-кабела на сензора за пръстовите отпечатъци супер трудно се вкарва пак в буксата като слагате стъклото, много по-лесно е да махнете сензора от стъклото, да го закачите в буксата и след това да сложите стъклото върху него. Аз така направих и стана много добре.

Като цяло ако имате опит ще се оправите със смяната, но определено не е нещо за всеки човек. Главно заради махането на старата батерия го казвам, огромен зор беше.

След 1-2 дена ще измеря новата батерия и също ще видя как се справя в сравнение със старата на 72% капацитет.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • JTJ
Цитирай

(2020-10-13, 10:42:35)MeRtYy написа:  ...първо тествах батерията с метър-излезе 2500mah...

Ако я тестваш при зареждане, нали слагаш няколко процента грешка, тъй като тази батерия трябва да я окъсиш, за да я разредиш напълно?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Да, беше на 0% като включих телефона. Реално излезе около 2450, но го броя 2500.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

50 mAh са твърде малко закръгляне. Телефона репортва 0%, но те реално са по-близо до 10% от капацитета на батерията. Както и 100% не е = на максималния капацитет на батерията. Освен ако не се прескочи BMS-a на батерията, не мисля, че има как да се измери точния капацитет в случая.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Така е, но пак създава някаква основа за сравнение.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Добре, поне аз очаквам резултатите и от новата батерия, както ти каза - за сравнение.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • JTJ
Цитирай

Резултатите единствено ме накараха да се съмнявам и в метъра:
https://imgur.com/a/6wEcZf8
Поне от първото зареждане разликата е огромна-от 5ч 45мин до 8ч 45мин. Метъра обаче показва едва 2829mah и това при доста мощно изтощаване-после телефона се зареждаше 5 мин докато се включи, за да направя скрииншота. Ще я тествам още седмица, за да видим дали ще има промяна. Като се има предвид, че батерията е произведена 2017 има логика, от седене да е отслабнала, но това щеше да се отрази и на времето на екран. Сега за 300-350mah подобрение няма как да държи още 3 часа.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)