Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

Не съм много сигурен дали наистина е така, но предполагам, че при старата батерия скоростта на саморазряд е по-висока, отколкото при новата батерия и въпреки, че капацитетите им са близки, то старата да не може да издържи толкова дълго.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
Аксесоари

(2020-10-22, 12:23:02)alexander_sirakov написа:  Не съм много сигурен дали наистина е така, но предполагам, че при старата батерия скоростта на саморазряд е по-висока, отколкото при новата батерия и въпреки, че капацитетите им са близки, то старата да не може да издържи толкова дълго.

Най-вероятно е така. Вече една седмица съм с батерията. Средно вадя по 8 часа на екран, което си е ок за мен. Тази сутрин я измерих отново от 1% и излезе 2708mah. Предполагам другите милиампери от първото зареждане остават в батерията дори, когато е изтощена.
Като цяло е ок, но като за 50лв очаквах поне да е с капацитет като нова батерия.
Значи така излиза, dice продават доста застояли батерии. Един приятел си поръча cameron sino батерия от olx за galaxy s5, ако излезе оригинална от същия продавач има и за s8+ на 35лв, много по-добър вариант ще е от тази за 50. Ще пиша след няколко дни като я тества.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • JTJ
Цитирай

(2020-10-28, 12:28:54)MeRtYy написа:  Най-вероятно е така. Вече една седмица съм с батерията. Средно вадя по 8 часа на екран, което си е ок за мен. Тази сутрин я измерих отново от 1% и излезе 2708mah. Предполагам другите милиампери от първото зареждане остават в батерията дори, когато е изтощена.
Като цяло е ок, но като за 50лв очаквах поне да е с капацитет като нова батерия.
Значи така излиза, dice продават доста застояли батерии. Един приятел си поръча cameron sino батерия от olx за galaxy s5, ако излезе оригинална от същия продавач има и за s8+ на 35лв, много по-добър вариант ще е от тази за 50. Ще пиша след няколко дни като я тества.
Както казах преди - купувайте от telefon4e. Човекът е много точен и батериите са му от текущата година.
[-] 1 потребител изказва благодарност на aladin за това мнение:
  • JTJ
Цитирай

След сменена гаранционно батерия от Сръчко и покрай нея дисплей и микрофон телефона, свален от зарядно вчера сутринта изкара до ранният следобяд на другия ден с около 2,5 SOT, 3 часа разговори, 2-3 часа музика с безжични слушалки, закачена гривна, два мейла, скайп, месенджер, вайбър.
Моят съвет е - сменяйте батериите на година. за 30-на лева не си заслужава нервите.
Цитирай

Задния капак смениха ли го с нов при смяната на батерията ?
Цитирай

(2020-12-06, 00:51:17)lost in написа:  Задния капак смениха ли го с нов при смяната на батерията ?

Не, май само той и дънната платка са старите.
Цитирай

Ппц официалната процедура при смяна на батерия включва нов капак + уплътнение.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2020-12-06, 18:31:24)alexander_sirakov написа:  Ппц официалната процедура при смяна на батерия включва нов капак + уплътнение.

IMEI номера ми е на капака. По това съдя, че не е сменян.
Цитирай

Това не е по никакъв начин доказателство. По това може да се направи разграничение между оторизирани сервизи и гаражни такива.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2020-12-06, 17:06:26)aladin написа:  Не, май само той и дънната платка са старите.

По принцип се сменя с ков!
Нов оригинален е 22 евро ,не е кой знае колко и се слага на специална преса за 40 Мин 
Не знам защо ,не са ти го предложили!?,Скоро очаквай да се отлепи на места,особенно като наближи лятото ще разбереш,че са допуснали грешка
Цитирай

(2020-12-07, 21:12:06)lost in написа:  По принцип се сменя с ков!
Нов оригинален е 22 евро ,не е кой знае колко и се слага на специална преса за 40 Мин 
Не знам защо ,не са ти го предложили!?,Скоро очаквай да се отлепи на места,особенно като наближи лятото ще разбереш,че са допуснали грешка

А информативно - нов оригинален има ли изписан IMEI на него или са като останалите, които са неоригинални и е без такъв ?
И по принцип ремонтният комплект не би ли трябвало да осигурява тази херметичност, която да е по-добра от доунозалепващата лепенка на 3M, с която идват китайските капаци ?
Цитирай

Китайския капак струва 8$ и няма никакви надписи отзад най много да има надпис SAMSUNG под камерата
Оригинала има не само надписа под камерата ,но и сертификат със номер ,където стои по принцип написан IMEI я
Няма как да е изписан твоя IMEI там
Цитирай

Само да си защитя думите: https://youtu.be/W8nMFex1lkc?t=327
На 5:27 се вижда чисто нов капак + дисплей като на капака е изписан IMEI-я. Това се случва, предполагам, само в оторизираните сервизи (да разполагат с оригинални части).

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Здравейте, може ли да ме посъветвате, дали описаното долу е причина да се прецака батерията?

Ползвам С8 от 3 години точно. Естествено батерията вече пада по-бързо от обикновено, но изкарвах цял ден. За последните два месеца ми се случи да го изтърва 2-3 пъти, както и следното - първо, на студено време (като градуси не мога да кажа, но рано сутрин) ми се наложи за към 15-20 минути да го държа навън с пусната навигация и мобилни данни и докато ме опътваше, както беше на 56% телефона изведнъж падна на 0 и изключи. Викам си, айде може да съм го претоварила с тоя студ и навигация.

След това на два пъти още ми се наложи навън (пак беше хладно времето) да говоря по вайбър за около 1 час с пусната камера и мобилни данни и след тези всички неща нещо много осезаемо почна да пада батерията, я изкарам я не деня. Даже втория път като почнах да говоря беше на 100% и като прилючвах след 1 час беше на 10-15%.

Въпроса ми е кое от всичко ще да е прецакало батерията. Направо съм се запътила за нов телефон, но основно ми трябва за говоренето по вайбър с камера и на мобилни данни, понеже е по работа. Ако и новия телефон това би му прецакало батерията трябва друг вариант да търся....
Цитирай

(2021-02-17, 11:54:26)elicad написа:  Ползвам С8 от 3 години точно.

Според мен това е основният виновник - батерията е изработила ресурса си от цикли. Съветът ми е да си смените батерията в официален сервиз и да си ползвате телефона безпроблемно.
Цитирай

Да съживя малко темата. Батерията от Сръчко изкара няма и 10 месеца и почна за 5 минути ползване да отива от 20% на 0% .
Май пак ще се сменя, но някъде по-евтино, че вече е извън гаранция, а Сръчко искат точно 100лв.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)