Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени с Galaxy S8 / S8+

Ти... със стюардесите от аватара ти ли заминаваш.... Tooth Dance

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
Аксесоари

Искам само да попитам, как фокусирате докато снимате, със кой бутон?
Цитирай

С таб върху екрана, натискаш върху желания обект..

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Със старото S4 имаше опция, като задържиш бутона да снима и фокусираше. Тук май няма такава опция.

Enviado desde mi SM-G955F
Цитирай

Като задържиш и прави множество снимки, май ... Rolleyes

На авто - аз избирам фокус (особено, ако снимам от близо и има няколко обекта) - като докосна обекта, който исам да е на фокус.
На про - има си бутон на дисплея.
Има и един режим "избирателен фокус" - разглеждах го вчера, но само с проби не добих достатъчно впечатления - какви предимства дава. Ще трябва да почета как точно са го намислили.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

И една снимка за баланс [Изображение: 97bb72b655738940df4d869bb8424482.jpg]

Enviado desde mi SM-G955F

La Pineda, Tarragona, España [Изображение: f53d11fa93ce2ee5cfee53081ec6eddc.jpg]

Enviado desde mi SM-G955F
Цитирай

[Изображение: 18249612.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

[Изображение: 18260377.jpg]

[Изображение: 18260378.jpg]

[Изображение: 18260380.jpg]

[Изображение: 18260379.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

През нощта снимах. [Изображение: 4f2933f3949a2a750383e157e6bd92ae.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marto.g за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

Опит на професионслен режим.... ще се науча някой ден ?
[Изображение: 2a7c688d593325d234bfc69d4634fbc7.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай

Made in Spain [Изображение: da494d59217d22df5acdb3e7cdba866b.jpg]

Enviado desde mi SM-G955F
Цитирай

@divna, минават ли снимките ти през някаква обработка, или снимаш на режим различен от автоматичния? Питам, защото цветовете ми се струват по-сатурирани и контрастът по-висок, сравнени с другите от темата. Което не винаги е лошо нещо, особено ако снимаш разни цветя и т.н., но в определени ситуации се губят детайли и цветова информация, както е станало на снимката с гълъбите, където в средата на фонтана светлите отражения и небето са прегорели и се е изгубил детайл.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Напоследък се опитвам на про-режима. Сатурация не знам какво е, ще видя Smile

В средата на фонтана блика вода. И аз виждам, че не се вижда, но хем исках да заема удобна позиция, хем да не ми се пречкат минаващи хора, хем да не изплаша гълъбите. Обедно време беше и толкова успях да направя Unknw_mini Unknw_mini Unknw_mini . А сервитьорите си имат работа - напред назад, уважавам личното пространство и внимавам да нямам хора в кадър.

На про-режима мога да избирам колко светлина да влезе в снимката и това понякога ми е ОК, понеже не винаги е достатъчно светло. Понякога искам по-тъмно - снимах един неонов лак, това нещо е неснимаемо при нормални условия. И за него пак си играх на про-то ...  и стана  Dance Dance Dance . Но не съм показвала, че да няма пак разправии.

За фонтана - ще погледна - сигурно имам снимки и на авто - първите, преди да мина на про - трябва да съм опитала и е възможно да не съм ги изтрила. Но - на плочата, на която са гълъбите - в центъра й - блика вода и покрива цялата плоча - те джапаха в нея и пиеха. Това водно покритие - според мен прави огледало и отразява водата. И на мен с моите умения ми прецаква снимката. Фотограф ще се справи по-добре Smile

Както предположих - има на авто с една сервитьорка, която изрязах с пейнт (сигурно има по-елегантни начини, но това познавам Smile  )

[Изображение: 18264765.jpg]

Най-вече ми искаше да хвана бликащата вода и затова реших на про да опитам, но не ми се получи това, което ми се искаше Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

Ако искаш да хванеш движеща се вода "на стоп кадър", когато си в Pro mode, може да увеличиш скоростта на затвора (т.е. числото след наклонената черта да е по-голямо) и така блендата ще остане по-кратко време отворена, за да не се замаже снимката. ISO-то гледай е да под 100, най-много 150, за да няма много шум по снимката, като колкото по-ниско, толкова по-добре, стига да го позволяват условията и да не е твърде тъмно. Ако ти се струва по-тъмна снимката, не е голям проблем това, защото винаги можеш да си я изсветлиш впоследствие. По-важно е да не е твърде светла и прегоряла, защото губиш детайли иначе.

Като приложение за обработка препоръчвам Snapseed, защото има поддръжка на RAW и като цяло много богати и професионални възможности.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

Благодаря много за търпението и насоките Smile Ще направя нов опит, като отида пак Smile Ще сложа и приложението, нямам никакво, освен за преоразмеряване Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Дивна, на силно осветени места намалявай исо-то на 100 или по-малко.
Така блендата се отваря и затваря супер бързо и размазването е по-малко.
Цитирай

(2017-08-16, 16:58:24)hollyshit написа:  Дивна, на силно осветени места намалявай исо-то на 100 или по-малко.
Така блендата се отваря и затваря супер бързо и размазването е по-малко.

Точно обратна е зависимостта между двете. При смартфоните, където блендата е фиксирана, имаш контрол само върху два параметъра от "светата троица" ISO/затвор/бленда. Принципно при професионалните апарати и трите параметъра се компенсират взаимно, за да се получи снимка с определено ниво на осветеност. При смартфоните се компенсират взаимно само две неща:

По-ниското ISO се компенсира с по-бавен затвор - има повече замазване, но по-малко шум.
По-високото ISO се компенсира с по-бърз затвор - има по-малко замазване, но повече шум.

Когато снимаш на auto, телефона избира и двата параметъра вместо теб. Когато снимаш на ръчен затвор, телефонът избира вместо теб ISO-то, за да достигне задоволителна осветеност. И обратното - когато снимаш на ръчно ISO, телефонът избира затвора вместо теб, за да е достатъчно осветена снимката. Когато и двете неща ги контролираш ръчно, мисля че е ясно кой поръчва музиката. Smile

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Трябва да си поиграя и с двете, за да мога да усетя и осмисля разликата. Какво се нарича шум Rolleyes Huh  ? Замазване - ясно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Шума е... Знаеш ли какво е white noise? Колкото по гладка е снимката, толкова повече шум има. И обратното, по " гладко" изображение, по малко шум. Съответно - по високо ISO, повече шум, по - ниско ISO, по малко шум.

Enviado desde mi SM-G955F
Цитирай

Женска ще да е Wink[Изображение: 5b63c17f5f76b877c8273cd48843363a.jpg][Изображение: 54965ad4ca0860f6b3cb2cea4cc88796.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на turl за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

(2017-08-06, 13:53:07)divna написа:  Много добре ти се е получило Smile Къде е тази прелест Smile ?

Вкъщи : )



Нещо от вчера..

[Изображение: 18285355_m.jpg]


Един въпрос колеги?
За задната камера стана ясно,че най-добри снимки стават  при: 16:9(9.1М) 4032х2268,

За Предната(селфи) камера кое по-добре? 4:3(8.0М) 3264х2448 или 16:9(6.0 М) 3264 х 1836.. Някой по запознат?

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай

Аз и с двете камери снимам на 4:3. Какво общо има това с добрите снимки?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Нищо общо няма. Просто при 16:9 губиш горната и долната част от кадъра, защото сензорът физически си е 4:3.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Точно така си го представих и аз, но реших тази сутрин все пак да се убедя и практически, че разлика в качеството - няма Smile И няма Smile

Вчера вечерта си поиграх с различните настройки на ISO, скорост и фокус, колкото да видя какво се случва. Уикенда ще си поиграя с някой обект и ако има нещо за показване - ще споделя Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

И като ги правите 4:3 после къде ги гледате тези снимки? Не си ли гу пускате на ТВ?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)