Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени с Galaxy S8 / S8+

Че той телевизора и 4:3 показва.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
Аксесоари

Струва ми се, че бялото по-трудно се снима ...

https://vfl.ru/fotos/b222563018293775.html

[Изображение: 18293775.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Я вижте този клип и кажете при вас така ли става когато снимате срещу слънцето.
https://www.youtube.com/watch?v=Zp7vcPcjyFk
Цитирай

Кое точно те озадачава? Клипове срещу слънцето не съм правила, но при снимки - небето става неестествено бяло. Губи се синьото. Имам и една снимка, на която слънцето е точно зад главата ми - скривам го с нея - интересен ефект се получи Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Една жълта точка има където се движи по пясъка. Изглежда като отражение от слънцето което се вижда само с камерата на телефона Big Grin
Цитирай

(2017-08-18, 21:55:40)falio написа:  Една жълта точка има където се движи по пясъка. Изглежда като отражение от слънцето което се вижда само с камерата на телефона Big Grin

Аз помислих, че си искал да снимаш това, което се движи. Колебаех се дали да попитам какво е. Да, точно, като отажение се вижда - сякаш се движи паяк, за който е вързан балон  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-08-18, 21:55:40)falio написа:  Една жълта точка има където се движи по пясъка. Изглежда като отражение от слънцето което се вижда само с камерата на телефона Big Grin

https://en.wikipedia.org/wiki/Lens_flare

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

[Изображение: 18298881.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

гр.Мъглиж, обл. Стара Загора[Изображение: 5f585b4be7a6c7590686f98577e5be97.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на brabus за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

Divna, като гледам първите и последните ти снимки направо разбиваш. Браво... Огромен напредък...
Последната снимка в авто режим ли е или ръчен ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Ето и от мен една снимка на автоматичен режим:
[Изображение: 18304870.jpg]
Цитирай

(2017-08-19, 20:18:10)nedelchev nikolai написа:  Divna, като гледам първите и последните ти снимки направо разбиваш. Браво... Огромен напредък...
Последната снимка в авто режим ли е или ръчен ?

Мерси, а ти нещо се загуби  Rolleyes

Седнах да го снимам специално, за да си играя на ръчен режим. От най-високото ISO с по-бърза скорост през по-малки ISO и по-бавна скорост. Понеже има бяло - исках да видя и с баланса на бялото - как ще се видоизменя. Много ми се искаше да стане - флуорисцентно - синьо-лилаво-светещо. Сигирно с някаква обработка може да стане, но това, което се получи само от този баланс не ми хареса. Направих и няколко снимки на авто за сравнение - да видя техниката какви настройки избира. За жалост, накрая, като гледах снимките  - не пише на авто ли са или на про - само се виждат ISO, фокус и т.н. Обаче ми направи впеачтление, че много малко снимки са на перфектен, режещ фокус. При повечето имаше, замазване по белите листенца - не се виждаха ясно нишките и релефа и то при условие, че аз всяка една съм нагласяла фокуса. Много малко снимки бяха идеално кристални и затова си мисля, че са били на авто, както и тази.


Все се каня да питам и нещо друго - когато правя снимки - това, което виждам на телефона 1:1 с действителното. Това, което виждам на лаптопа е по-бледо. Предполагам, че при всички е така, тъй като изображението на телефона е много мъничко. Виждам, обаче и разлика между 2 различни монитора - без да съм променяла нещо. Има ли някакво стандартизиране.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

Хм

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-08-19, 22:03:19)divna написа:  Мерси, а ти нещо се загуби  Rolleyes

Седнах да го снимам специално, за да си играя на ръчен режим. От най-високото ISO с по-бърза скорост през по-малки ISO и по-бавна скорост. Понеже има бяло - исках да видя и с баланса на бялото - как ще се видоизменя. Много ми се искаше да стане - флуорисцентно - синьо-лилаво-светещо. Сигирно с някаква обработка може да стане, но това, което се получи само от този баланс не ми хареса. Направих и няколко снимки на авто за сравнение - да видя техниката какви настройки избира. За жалост, накрая, като гледах снимките  - не пише на авто ли са или на про - само се виждат ISO, фокус и т.н. Обаче ми направи впеачтление, че много малко снимки са на перфектен, режещ фокус. При повечето имаше, замазване по белите листенца - не се виждаха ясно нишките и релефа и то при условие, че аз всяка една съм нагласяла фокуса. Много малко снимки бяха идеално кристални и затова си мисля, че са били на авто, както и тази.


Все се каня да питам и нещо друго - когато правя снимки - това, което виждам на телефона 1:1 с действителното. Това, което виждам на лаптопа е по-бледо. Предполагам, че при всички е така, тъй като изображението на телефона е много мъничко. Виждам, обаче и разлика между 2 различни монитора - без да съм променяла нещо. Има ли някакво стандартизиране.

Процеса при който монитора се настройва да предава цветовете до колкото му е възможно най-реално се нарича калибриране. Това се прави с една машинка залепена на монитора. Има начин да се направи и на ръка, но не е точен. За твоите цели не си струва да се прави калибриране  Lol  Още повече че не всеки монитор е годен за фотографски цели  Wink
За да си спестиш излишно щракане и да ти става не само флуоресцентно, но и пембяно  Wink активирай запазване и в RAW. 
Направи снимка с хубава и интересна композиция, използвай правилото на третините, гледай обектива да ти е винаги изчистен добре. Ако тези условия са спазени и не си трепнала при снимката от ръка, няма да се получи замазването, което масово се бърка тук с липсата на фокус  Big Grin След това избери най-стойностната снимка и обработи RAW файла, не JPEG файла, който с компресирането си в този формат вече е съсипан  Big Grin RAW се обработва със софтуер, процеса не е изобщо труден, но си има стъпки и правила които трябва да се спазват. 
Успех  Big Grin
Цитирай

Благодаря @bguser. Проблемът с трепването го има при мен и съответно нуждата от статив.
Запазване в RAW има ли при телефона или се прави само в професионалните апарати? Не че съм дорасла за такива неща, но не пречи да се поинтересувам Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Има-настройки-размер на снимка, най-отдолу.RAW

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай

Благодаря, @gogon - цяла енциклопедия си - по темите на раздела Smile Комплименти Smile



В движение от Южната дъга:

[Изображение: 18313243.jpg]

[Изображение: 18313244.jpg]

[Изображение: 18313245.jpg]

[Изображение: 18313246.jpg]

[Изображение: 18313247.jpg]

[Изображение: 18313248.jpg]

[Изображение: 18313249.jpg]

[Изображение: 18313250.jpg]

[Изображение: 18313251.jpg]


[Изображение: 18313252.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

ISO-50, 1/200s, Vivid, Snapseed: Curves
[Изображение: 20170820_193420-01.jpg]
Цитирай

Сутрешна, светофарна Big Grin , през стъклото Smile

[Изображение: 18365639.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

Снимки от вчера вечерта и днес на обед, само на про - да не се чудя после - кое е на авто и кое на про. Чаках вечерта два таралежа да дойдат на вечеря, но явно не са били гладни, а беше и шумно наоколо.Днес пак ще ги чакам, макар, че едва ли в тъмницата ще фокусира и стане нещо.

[Изображение: 18378692.jpg]

[Изображение: 18378693.jpg]


[Изображение: 18378694.jpg]

[Изображение: 18378695.jpg]

[Изображение: 18378696.jpg]

[Изображение: 18378697.jpg]

[Изображение: 18378698.jpg]

[Изображение: 18378699.jpg]

[Изображение: 18378700.jpg]

[Изображение: 18378701.jpg]

[Изображение: 18378702.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

[Изображение: 18387813.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

На авто режим[Изображение: cd04e8a646e2e4b6574d2b716b5dc1f3.jpg][Изображение: 41352941b31913e00ce41fa85a167da8.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

[Изображение: 36731622731_9b7ce759c7_o.jpg]20170826_205346 by Galin Genchev, on Flickr

[Изображение: 36475121660_dec47dbc58_o.jpg]20170827_191700 by Galin Genchev, on Flickr

нощната е на про, а тревата на ауто
Цитирай

Използвал ли си някакъв вид статив за снимките?

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай

Да, перваза на призореца Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)