Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени с Galaxy S8 / S8+

@divna ако е това ще го имат и други във форума, просто я камерата има нещо като микрокапка вода.
Цитирай
Аксесоари

Аз почти не снимам срещу слънцето Smile Виж тук Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Идвам от Galaxy S6 и камерата на S8 ми се струва някак странна. Със стария всичко беше перфектно и бях много доволен. При S8 обаче забелязвам трудно фокусиране особено на тъмно, повече размацани снимки на светло,повече размацани снимки на тъмно, при видео вечер въщо търси фокус като луд ...селфита вечер трудно мога да изкарам читави. Много странно ми се вижда. При S6 доста по лесно успявах да направя идеалната за мен снимка ...сега е мъка направо и имам чуството, че няма толкова добър детаил. Това всичко е на АВТО и ми се струва че софтуера избира бавни скорости, за да вкара повече светлина и това води до точно резултата за който говоря. Само фокуса не ми е понятно защо така се лута.

Някой дали му се случват тези неща или ...мислех, че нещо аз не правя както трябва, но ...?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Действително на тъмно, ако няма нещо поне малко осветено - ще се затрудни с фокуса - къде да го постави, като не вижда нищо Smile това не ми се вижда странно. Но ако има нещо малко осветено - вече е различно. Но да прави размазани снимки на светло - това не е ОК Huh . При мен на авто на светло снима добре. 

Сещам се за няколко неща - да нулираш настройките на камерите от менюто за настройки на всяка камера - някъде надолу беше - аз не съм го правила, но ако неволно си включил нещо прави конфликт - да се изключи. За фокуса, когато има светлина с докосване на дисплея на опр. място - можеш да избираш фокусът да е там. На тъмно - не съм убедена как ще сработи, но може да се пробва.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

@divna точно като на колегата от поста е. Когато снимах супер луната светлината се отразяваше и тази точка летеше като светулка..
Цитирай

Дай ми мейл ще ти изпратя пример. Не е пълен мрак, а на изкусвено осветление по скоро. Но в никакъв случай не е слабо. При S6 нямаше подобни драми. Естествено, че кликвам на екрана и голяма мъка ....фокусира някак, но пак извън фокус и така по няколко пъти ако изобщо успее.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Пълна скръб е камерата на S8. Имам чувството, че Sony Z3 има по-добра такава.

hTC One M8, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S8
Цитирай

(2018-01-04, 10:04:44)pockobg написа:  Идвам от Galaxy S6 и камерата на S8 ми се струва някак странна. Със стария всичко беше перфектно и бях много доволен. При S8 обаче забелязвам трудно фокусиране особено на тъмно, повече размацани снимки на светло,повече размацани снимки на тъмно, при видео вечер въщо търси фокус като луд ...селфита вечер трудно мога да изкарам читави. Много странно ми се вижда. При S6 доста по лесно успявах да направя идеалната за мен снимка ...сега е мъка направо и имам чуството, че няма толкова добър детаил. Това всичко е на АВТО и ми се струва че софтуера избира бавни скорости, за да вкара повече светлина и това води до точно резултата за който говоря. Само фокуса не ми е понятно защо така се лута.

Някой дали му се случват тези неща или ...мислех, че нещо аз не правя както трябва, но ...?

Ползвам и двата, S6 и S8+. Камерата на осмицата е осезаемо по-добра при снимане на тъмно, при движение замазването при S6 е по-голямо. Провери, дали е инсталирана последната актуализация на софтуера и рестартирай апарата. Аз го правя всеки път, след като го изпусна да падне на земята, защото често се бъгва камерата след удъра.

(2018-01-04, 19:22:24)BIGBOSSS написа:  Пълна скръб е камерата на S8. Имам чувството, че Sony Z3 има по-добра такава.

Купи си или помоли да ти услужат с galaxy S8 или S8+, производство на Самсунг. Скръбната камера, заедно с недоразумението с щампа  S8, в което е затворена, можеш да запратиш в някой контейнер за смет.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

(2018-01-04, 20:17:06)dodo_pv написа:  Ползвам и двата, S6 и S8+. Камерата на осмицата е осезаемо по-добра при снимане на тъмно, при движение замазването при S6 е по-голямо. Провери, дали е инсталирана последната актуализация на софтуера и рестартирай апарата. Аз го правя всеки път, след като го изпусна да падне на земята, защото често се бъгва камерата след удъра.


Купи си или помоли да ти услужат с galaxy S8 или S8+, производство на Самсунг. Скръбната камера, заедно с недоразумението с щампа  S8, в което е затворена, можеш да запратиш в някой контейнер за смет.
Благодаря за саркастиячния коментар, но телефонът е добър и ми върши работа заради това нямам намерение да го изхвърлям. А че камерата не е толкова добра колкото я хвалят е пределно ясно. Просто очаквам, че след като си купувам телефон при това флагман ще има значително по-хубава камера.

hTC One M8, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S8
Цитирай

(2018-01-04, 21:26:16)BIGBOSSS написа:  ... А че камерата не е толкова добра колкото я хвалят ...

Тези които я хвалят - вероятно я харесват Smile Хубавата снимка е нещо субективно - на един едно му харесва, на друг друго - очакванията са различни. "Хубавата снимка" не става само с произволно щракане насам-натам. И ако не се разчита на случайността (без да искаш да стане супер снимка) - са нужни и малко познания - базови за фотографията и конкретно за възможностите на апарата. Светлината е от голямо значение, а на това малко се обръща внимание. Споделям това, като обиковен щракач, който наблюдава Smile

Предполагам все още не си имал възможност да се запознаеш с възможностите на камерата или имаш свръх очаквания Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

По-скоро съм имал големи очаквания. Преувеличих с това, че камерата е пълна скръб, но все пак не мисля, че е достатъчно добра. И то не защото я сравнявам с фотоапарат, а защото телефони като Pixel 2, iPhone X според мен правят по-добри снимки. Понякога дори срещу стария ми Z3 камерата на S8 не се чувства като значителен ъпгрейд.

ПС: Когато излезе S6, без съмнение Samsung имаха най-добрата камера на пазара. Сега това вече не е така(което е и напълно обяснимо).

hTC One M8, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S8
Цитирай

Със сигурност има и ще има все по-добри камери. А някои хора и с по-стари устройства ще направят по-добри снимки Smile Осмицата вече е "стар", чакаме девятката. И при последния Note имаше подобрения - двойна камера и допълнителни фукнционалности.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Смешно, ама много смешно...
Аз имам  Сони Z1, Z3, Z5 p. Самсунг S6 използвах месец и се удави, S7e., S8+, Note 8  и абсолютно отговорно мога да кажа, че единствената по-добра камера от изброените телефони от камерата на S8+ е камерата на Нота. И то не е много голяма разликата! А колкото до камерите на Сонитата...
Моля Ви първо ги сравнете в равни условия и после пишете...
Много са далеч от възможностите на Самсуняците, ама много далеч...
А когато чета оплаквания от фокусирането на последните версии на Самсунг, от човек, които ползва Сони ... абе много е смешно, ама много!

Пс: S8 все още има една от най-добрите камери сред смартфоните. Аз лично я поставям след камерата на Нота, Айфон 10, и Пикселската... А като гледам какво се коментира по света не само аз ги подреждам така !

Или казано на Кратко - Най добра в момента е камерата на Note 8 . Следвана от Iphone X и Pixel 2, а плътно зад тях и в някои условия дори по добра е камерата на S8/S8+ ...
Последният флагман на Sony се оказа огромно разочарование с своята камера, дори за най-заклетите фенове на марката...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Така... в момента притежавам два от изброените от @Ники апарата... + като бивщ собственик на S8+,... няколко Сонита... Z3, Z5P, XZ и настоящ собственик на пълна гама от iOS устройства, да си кажа и мойте пет реда... мнение.
Без да давам даром, някого мнение... и без да го налагам... просто личен избор и изводи, от дългогодишния ми опит с дадени устройства.
ПОВТАРЯМ !!! Не налагам мнение, то си е само за мен.... не искам спорове... още повече поредната битка Android vs iOS.
Моята класация е!

1. Note 8 - 10/10
2. iPhone X -9.8/10 - заради лошата оптична стабилизация и фокусиране при видео заснемане.
3. Huawei Mate 10 Pro, 7 дни тест за ревю на Бг ХайТек издание... колкото и иновативен, толкова и отблъскващ.... тоя “катър„ не го разбрах.... Самсунг ли е... или Айфон....
А... да... Made in China.. Да са живи и здрави Leika - 9.7/10
4. iPhone 8 - 9.7/10
5. ......... Може би Pixel.. поиграх си малко с него... интересен, но не бих си го купил! - 9.5/10
6. S8/S8+ - 9.4/10
10. Sony XZ - 8.5/10
36. Sony Z5P - 7/10

Умишлено прескачам класацията!...от 7 до 9 място класирам.... познахте! няколко iPhone.... няма значение кои... еднакви камери... Wink

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Не знам защо в двата най-големи сайта за андроид устройства пишат, че Pixel 2 е с най-добра камера за 2017.
Цитирай

Моля, ако обичате темата да не се превръща в спор, коя камера е най-добра! Придържайте се към темата!

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

С S6 бях 2г. и рядко ме е предавал. S8 вечер прави по светли снимки, но не размацана почти не успява, а често се случва и на светло. Мисля на спортен режим да го пробвам, но ми се губи целта на АВТО в случая. Поне режима да си оставаше , а не при всеки рестарт на камерата да се връщат на АВТО. Не съм чак толкова бос при снимане, но не ми се занимава да правя настройки за всяка ситуация. Предполагам всичко е субективно. Всичко ми е обновено и е рестартиран. И все пак за сега някак не съм удовлетворен. Може и очакванията да са ми били големи ....

Извинявам се....май разпалих страстите!

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

При всяко пускане се връща на АУТО.
Колега @pockobg свали си мода на Google Camera HDR+ и сподели резултатите

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

[Изображение: 20031123.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

На мен качеството на снимките и клиповете на S8 ми харесва, но ме дразни, че някак бавно се стартира самото приложение и бавно тръгва да записва клип. Преди имах iPhone 7-ца и там някак беше по-бързо и по-приятен experience-а от използването на приложението за камерата.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай

(2017-12-25, 20:19:37)vipboy написа:  Здравейте и Весела Коледа на всички! Искам да Ви питам коя е най-добрата резолюция за снимане на S8plus. Снимките ги гледам на моя телевидор с 16:9 екран. Питам Ви защото на някои от снимките хората излизат с леко изкривени лица. Включих опцията за корекция на форми, но проблема остана. В момента снимам на максималната 12мп опция в 4:3.

(2017-12-25, 20:35:36)divna написа:  Aз също снимам на 12М (4:3). Ако гледаш снимките основно на телевизора и ти е важно там да ги гледаш на 16:9 - снимай в този режим. А мисля, че когато решиш да гледаш снимки, правени в 4:3 - можеш да промениш и настройката на екрна на телевизора - от 16:9 да стане на 4:3. Сега вероятно снимките 4:3 се "разпъват" на ширина, за да се напаснат на пропорцията ширина/височина на екрана на телевзора 16:9.
Проблемът най-вероятно не е , че се "разпъват" снимките на ширина на телевизора.
Наистина някои снимки стават с изкривени лица на някои хора, които са в двата края на групова снимка.
Това е стара "болка", този проблем съм го забелязал доста отдавна. При различни марки телефони, но особено Samsung. Мислех, че при новите флагмани е "изчистено", но явно пак се проявява.
Най-лесното "решение" е да не попадат хора в двата края на полето за снимане. Да се снима от малко по-голямо разстояние и хората да са групирани в средата.
Щеше да е добре @vipboy да покаже някоя снимка за пример...

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Според мен, проблемът с деформираните лица е същия като при апарат, на който е използван на широкоъгълна оптика! Направите портретна снимка с 2х зум, и лицето няма да бъде изкривено!
Цитирай

Е !
При портретна снимка, няма как да се получи.
Говоря за нормална групова снимка на много хора. И тия в двата края получават изкривени лица. Подобно на изкривяване от широкоъгълна леща.
Ето снимка правена преди години (края на 2013), преди да има телефони с две задни камери и такива лещи.
Много ясно си личи изкривяването на дамата най-открая в червено.
[Изображение: ca3437cc7350a965618165eafe9fac59.jpg]
Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

(2018-01-17, 19:08:28)oxuboxu написа:  Е !
При портретна снимка, няма как да се получи.
Говоря за нормална групова снимка на много хора. И тия в двата края получават изкривени лица. Подобно на изкривяване от широкоъгълна леща.
Ето снимка правена преди години (края на 2013), преди да има телефони с две задни камери и такива лещи.
Много ясно си личи изкривяването на дамата най-открая в червено.
[Изображение: ca3437cc7350a965618165eafe9fac59.jpg]
Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk
Да! Виждам, че снимките от моя S8 са с фокусно разстояние 4,20мм. Което ако знаем кроп фактора, ще можем да приравним към ф. р. на 35мм. кадър и да разберем колко точно е широко...

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

[Изображение: 20236557.jpg]

[Изображение: 20236558.jpg]

[Изображение: 20236559.jpg]

[Изображение: 20236542.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)