Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, направени с Galaxy S8 / S8+

[Изображение: 24539253.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • OGIER, SeVdilin
Цитирай
Аксесоари

.[Изображение: 774be9a74cbc4f9248a8a4df1ddf6c58.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

[Изображение: 24522215.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай

[Изображение: 24611090.jpg]

[Изображение: 24611092.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 3 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • OGIER, SeVdilin, vanboy
Цитирай

Преди обед ме изненада един бързо летящ сняг и го пробвах на забавен кадър (видео) и супер забавен кадър (гофчета).

Видеото на забавен кадър започва с реална скорост, има забавяне в средата, и приключва отново с реална скорост:


На супер забавен кадър прави гифчета, записала съм с реално и обратно движение - снегът се движи от земята към небето. Третото е с  движение напред-назад.

[Изображение: giphy.gif]

[Изображение: giphy.gif]

[Изображение: giphy.gif]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • OGIER, SeVdilin, topelevens, vanboy
Цитирай

.[Изображение: d2cac656c41ec602d23db3a63e05be38.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

[Изображение: q4kbi8C.jpg]
[Изображение: GDllKDE.jpg]
[Изображение: Xgxl0A8.jpg]

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на vesoisthebest за това мнение:
  • divna, vanboy
Цитирай

Smile[Изображение: beca922da683dc30ea14622067a5d57e.jpg]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 Coral Blue
[-] 1 потребител изказва благодарност на DesireXLady за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

[Изображение: 24697348.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin, vanboy
Цитирай

[Изображение: 24708490.jpg]

[Изображение: 24708499.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • OGIER, SeVdilin
Цитирай

[Изображение: 24716262.jpg]

[Изображение: 24716264.jpg]

[Изображение: 24716263.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • OGIER, SeVdilin
Цитирай

В очакване на гости...

[Изображение: ebea9d4fa80a.jpg]

И да попитам....Защо моята снимка заема толкова малка част от екрана в сравнение с по-горните снимки? Вероятно друг сайт за качване?

Galaxy s23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на vanboy за това мнение:
  • divna
Цитирай

Вероятно сайтът, на който качваш изображението - го намаля. Утре може да кача нещо - да пробвам Smile Не зная каква е причината да го предпочиташ.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin, vanboy
Цитирай

Благодаря за отговора, divna! Единствената причина е, че с него бързо се получаваше, без да пиша допълнителни неща преди и след...Ще съм ти благодарен, ако споделиш твоя кой е!? Прекрасни снимки правиш! Smile

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

http://vfl.ru/

Винаги искаме това, което нямаме.
[-] 1 потребител изказва благодарност на petio_venkov за това мнение:
  • vanboy
Цитирай

[Изображение: 24755776_m.jpg]

[Изображение: 24755776_s.jpg]
Увеличить

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

Да, този сайт не променя размера на каченото изображение, освен, ако ти изрично не си пожелал. При качване има опции за избор - дали да качи  оригиналното изображение, или намалено, но по подразбиране е оригиналното.

След като го качиш - уж те улеснява, като ти предлага някакви линкове за вграждане. Ти си ползвал линк с умален размер на снимката, вероятно, за да не се товари форума. За да се покаже в пълен размер, аз отварям снимката в нов таб - с десен бутон на мишката "Отвори изображението (не линка) в нов раздел". Или от телефона - задържам пръста върху нея и ми излизат опциите. Когато се отвори в нов раздел снимката - в него виждаш само снимката - без никакви други неща около нея. А горе в адресното поле има www..... jpg. Накрая е "*.jpg", а не "*.html".

И тук във форума - отваряш да пишеш нов отговор - чукваш иконата за изображения и пействаш линка. Поглеждаш дали протоколът е защитен  - трябва да има s (secure) след http => https . Ако няма това "s" - няма да се визуализира, като изображение, а както е при теб в горния пост.

И ето я твоята картинка - ползвах линка от горния ти пост:

[Изображение: 24755776.jpg]

Не е сложно - като го направиш няколко пъти - няма да се замисляш Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • nanobanano, OGIER, SeVdilin, vanboy
Цитирай

Малко по-късно ще пробвам, Благодаря!

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

[Изображение: 24761798.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • OGIER, tsvetan24
Цитирай

[Изображение: 24771133.jpg]

[Изображение: 24771134.jpg]

[Изображение: 24771135.jpg]

[Изображение: 24771136.jpg]

[Изображение: 24771137.jpg]

[Изображение: 24771138.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 5 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • OGIER, SeVdilin, topelevens, tsvetan24, vanboy
Цитирай

Чусесни снимки, divna! Ако не се лъжа, това е Велико Търново?! На какъв режим и настройки снимаш? Гледам е на здрачаване, а не са размазани. Със статив или на ръка?

Galaxy s23 Ultra
Цитирай

Да Smile Велико Търново  Heart Отдавна не бях ходила и ми беше много мило. А времето беше кофти - сумрачно, валя доста. Около 17ч излязохме да се поразходим и все още беше мрачно, но аз се бях настроила да снимам, защото емоцията на момента ми беше водеща. И така, с идеята - каквото стане Smile На снимките, на които има цвят - излезе със Snapseed. Тези, които нямат цвят - са си сумрачни, аз не съм ги и качила. Но ми бяха полезни, за да направя паралела. Беше интересен експеримент за мен, и натрупана опитност, да не отписвам съвсем мрачните дни, макар да предпочитам да има поне малко Слънчице Smile Всички са на авто и от ръка. Снимките пред механата са може би на здрачаване, но пък за украсата ми дойде добре  Big Grin

На про снимах камината - в някой от горните постове и Паметника на Асеневци, но не качих снимката, тъй като предположих, че за хората, които не го познават, няма да е ясно какво виждат. Снимано е отдалеч (горе от стария град), и е зумнато преди снимане. Ето я:

[Изображение: 24777086.jpg]

Ето и без зум - да добиеш представа за разстоянието:

[Изображение: 24777322.jpg]

[Изображение: 24777321.jpg]

Тук вече подпрях телефона на парапета пред мен, и внимателно (за да не го съборя в пропастта) сменях времето на експозиция, с идеята после да избера кадър, при който е влязла оптимално количество светлина. На място в тъмното, и на малкия дисплей - е трудно да се прецени, и затова правя повече кадри, а после избирам подходящия - този, който ме радва. 

Камината е снимана с малко време на експозиция и от ръка. На авто влиза повече светлина и се виждат грозотиите наоколо - ламарини, стъкла ... А аз исках да се хване горящото дърво, и всичко друго да остане невидимо. 

Про режима - с контрола над времето за експозиция са ми предпочитани, когато има разни светоизточници, и мога да избирам колко светлина да влиза в кадъра, така, е и самият светоизточник да е красив и балансиран (ако е възможно). Винаги щраквам и няколко снимки на авто - напълно са неприемливи за мен  Big Grin Но да ги има Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin, vanboy
Цитирай

Един работещ Night Sight на Gcam да извадят за С8/9 и телефончетата няма да имат равни. С10 ще има вграден нощен режим като на Гугъл, но едва ли ще е толкова добър.
Цитирай

Имаше подобна статия в sammobile, която дали обаче не ни пусна леко по пързалката  Big Grin Ще се самоцитирам от темата, в която писах по-рано:

Чрез One UI beta в S10 ще има режим за снимане: "Bright Night", чрез който софтуерно ще бъдат постигани ярки снимки при ниска осветеност, подобно на Night Sight на Google и Night Mode на Huawei. В XDA Developers са го разкрили чрез кода на Galaxy Note 9, където приложението за управление на камерата - наслагва множество снимки, за да се постигне добър краен резултат - ярки снимки, дори в много тъмни условия.

[Изображение: galaxy-s10-bright-night-720x161.png]

Samsung залагат на дълга експозиция и бавна скорост на затвора, докато при Pixel телефоните за Night Sight, Google използват machine learning и софтуерна доработка.  Samsung обаче нямат съществени machine learning възможности...

Коментар от мен - абе странно ми е, защото наскоро имаха публикацията именно за изкуствения интелект, който ще надгражда machine learning метода при снимане. Така, че очаквам тази статия - леко да ни пуска по пързалката, и добрият нощен режим при S10 да не е само в резултат на наслагването на снимки (както сега е при S9), но и с участието на AI.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • denko1, SeVdilin
Цитирай

Още не съм го разучил добре телефона в професионален режим, но с фотоапарата се занимавах и имаше страхотен ефект. Да, играейки си със скоростта, блендата и исо-то се постига добър ефект при нощните снимки...обичам да правя светлинките по-светли, отколкото са в действителност и става по-красиво! А това "Snapseed"ще го потърся и изпробвам. Благодаря! Wink П.П Весела Нова Година!!! Smile

Galaxy s23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)