Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

С7 ЕДЖ ЗАГРЯВА
#1

Привет колееги,

От едно известно време забелязвам, че телефона загрява повече от преди "съдя по това, че усещам топлината върху ръката си"  нося го без протектор може и да си въобразявам. Пробвах различни начини като изключване на програми, деинсталирането им, намаляне на резолюцията (направих го на HD).
Та мисълта ми е, някой има ли го този ако мога да го нарека проблем и какво е решението му?

Благодаря!

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
Аксесоари
#2

Играеш и загрява или сърфираш във фейса и загрява, или?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#3

Загрява при работа, при работа с определено приложение или загрява дори без да се ползва?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#4

Загрява каквото и да правиш по дълго от 5-10мин.

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#5

Въобразяваш си. Просто сега времето се стопля и затова. Все пак което и устройство да е загрява.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#6

Може да не си въобразява. Тоест при ползване на слънце, максимална яркост, играене на игри, теглене на торенти, тоест яко мобилен трафик или фейсове и чатове, снимане на видео, е напълно в реда на нещата да позагрее. Но като цяло не е проблем. Просто не трябва да прегрява, доста студен телефон е и затова явно прави повече впечатление като се случи.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#7

Качи си някое приложение да ти показва в реално време CPU load. Трябва да ти показва около 5-7 % натоварване , без да си отворил приложение.
При мен имаше проблем с едновременно използване на мобилни данни и Wi-Fi - вече съм писал за това. Само чрез наблюдение на CPU разбрах - стоеше ми постоянно над 30%, без да съм отворил някой апп.
Аз ползам System Glow.

 S7Edge  MiMax  Mate20Pro S21Ultra
Цитирай
#8

(2017-05-09, 08:04:35)ffenn написа:  Качи си някое приложение да ти показва в реално време CPU load. Трябва да ти показва около 5-7 % натоварване , без да си отворил приложение.
При мен имаше проблем с едновременно използване на мобилни данни и Wi-Fi - вече съм писал за това. Само чрез наблюдение на CPU разбрах - стоеше ми постоянно над 30%, без да съм отворил някой апп.
Аз ползам System Glow.

А как да разберем кое натоварва процесора?при мен е около 25% натоварване има...

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#9

Свалих друг великобритански софт. и всичко се оправи.

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#10

Почти сигурно някое приложение или бъг в Play Services са ти загрявали телефона, което се е оправило след като си ресетнал при смяната на фърмуера.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#11

Добре, че го орпавих.... беше на път да бъде разбит и заменен....

Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#12

Здравейте.От няколко дни имам с7едж и също много загрява.С коя програма да следя какво ми точи батерията?

LG G2 32GB Black/Samsung Galaxy SIII Sapphire black 16GB
Цитирай
#13

Не ти трябва програма. В настройките си има battery usage. М/у другото, нали не очаквате в жегите да работи студен? Нормално е да стопли малко при ползване. Все пак е плътно затворен заради ip68.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#14

Да и моя сега в топлото време загрява каквото и да правя с него.
Цитирай
#15

Здравейте,

Мога да потвърдя казаното от колегите:
 - Galaxy S7, започна да загрява след ъпдейта до 7.0 Nougat.
Може и да е съвпадение.
 - Ритъм на дефекта: 5-6 дни нормално поведение / 1-2 дни зверско източване на батерията.
След това отново нормално поведение и т.н.
 - Загрява когато разблокирам екрана и започна да работя нещо - например браузване.
Веднага предвиждам коментарите: Никакви торенти, отворени 10+ прозореца и т.н на браузера.
Изчиствам паметта тотално: пак си загрява след 3-4 минути до 36-37 градуса, над 10 минути - до 39-40 градуса.
През 1-2 минути индикаторът за батерията намалява с 1%!
 - Четох по форуми и инсталирах GSam Battery Monitor - твърди се че е най-добрата. Непременно в DOS режим на компютъра трябва да се наберат няколко реда ако телефонът не е рутван, за да получи програмата необходимите разрешения.
 - И какво се оказа: без въобще да говоря приложението Phone източва батерията.
В GSam battery monitor изведнъж увеличава честотата на процесора. Без нужда - изчистил съм процесите от паметта и нарочно съм спрял всички програми.
 - Инсталирах същото приложение на два други андроида които нямат този проблем. Всичко е наред.
 - На два пъти factory reset - предвиждам обвинения в инсталиране на някакъв особено опасен софтуер. След това бавно (по 1-2 програми на ден) инсталиране. Изведнъж започва да точи батерията отново. Несвързано с определена програма.
 - На двата други андроида инсталирам огледално копие на програмите от Galaxy S7. Никакъв проблем.
 - Гаранция - да, имам, официална от Виваком.
1. Отидох при тях, подробно описах проблема. Предадох телефона рисетнат. След 6 дни (! - т.е. не са чакали дефектът да се прояви!) получих смс да си го прибера. Резюме от ремонта: били сменили сума ти чаркалък.
След 3 дни - всичко отначало, познатият ритъм. Т.е. никаква полза от ремонта. Ако въобще е имало такъв. Може да са прибрали частите в джоба и да са ги препродали...
2. Втори път във Виваком. Абсолютно повторение на първия път. Отново 6 дни и получавам съобщение да си го прибера. Този път в документа от сервиз "Сръчко" (:-) подходящо име): Бил съм сигурно инсталирал неподходящи програми. Те проблем не виждали.

И така си живееем с моят Galaxy S7. Имаме си ритъм студено / горещо.

Само не знам защо ми е гаранцията от Виваком.
Цитирай
#16

ползвай го в енергоспестяващ режим

                                                                    
Цитирай
#17

Да, и моят загрява. И на приятелката ми Нексусът загрява. Без да съм експерт, подозирам че жегите са забъркани в това. Ако трябва да говоря без сарказъм, как очаквате при към 35 градуса през деня, НА СЯНКА, телефонните да са хладни? И яркостта като се усили докрай...

Относно точенето на батерията - някое приложение. Друг вариант няма. Няма бъгове в сервизи и т.н... Много приложения използват услугите на гугъл, възможно е някое да прави проблеми. Просто следете какво си инсталирате. А и ако са пуснати 4г, локация, nfc, Bluetooth ... всичко постоянно да работи. Ако работи 4г на място където покритието е слабо, хем от това точи, хем и от постоянното превключване между h+ и 4g.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#18

ОФФ
..абе и аз не искам да съм саркастичен, но все пак поста на колегата(явно е доста младичък) ми напомня една ситуация преди 15 години:
- исках да ми направят Опела-> бегачка, ама в същото време да харчи още по- малко..подобното- важи за случая
( това за двата пъти в сервиза, няма как да го коментирам, 'щото вече може да обидя някой)

                                                                    
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)