Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Плюсове и минуси на XiaoMi Mi5
#1

Здравейте, бихте ли споделили мнение за телефона , мисля до 1-2 месеца да си го купя , интересува ме конкретно батерията колко държи 1-2 дни?
Интересува ме преви ли някакви проблеми допълнителни? - прегряване, изгаряне на дисплей, не работещ екран при студено време?
Цитирай
Аксесоари
#2

Много голямо значение има как се ползва телефона, и с какъв ром е, за това колко кара батерията.
Аз в почивните дни не го пускам и понякога се налага да зареждам и два пъти на ден.
Като имам 5-6 часа screen on time между зарежданията и батерията пада бързо предимно от игри.
Така че на база твоята консумация може да изкара 1, 2, 3 дни.. пак зависи как си си настроил телефона, дали нямаш някоя програма която причиняава по-бързо падане и т.н.
Eто ти сравнение, в което батерията на ми 5, на хартия кара повече от на Galaxy s7 и LG G5...
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idP...hone3=7815
ето също и тема за размисъл - дали начините на тестване на батерията показват реално дали е добра или не...
http://en.miui.com/thread-602131-1-1.html
Батерията според мен е нормална.
Силни батерии има в редми серията
Цитирай
#3

Както каза @suffer най-голямо влияние върху живота на батерията оказва това как се ползва телефона. Имал съм редми телефони с по 4000mAh батерия и в края на деня имам около 45-50%, което значи че няма да изкарам следващия ден и трябва да зареждам. С Ми5 в края на деня имам около 30% и пак трябва да зареждам, общо взето щом изкарва деня за мен е добре. Мога да кажа, че съм доволен от батерията разбира се ако изкарва по 3 дни с 1 зареждане щеше да е супер, но сигурно трябва да е 7000mAh. По другите ти въпроси при мен няма нито един от описаните от теб проблеми. Аз съм доволен от телефона, а не е като да не го ползвам единственото, което ме дразни са двата бутона(back и recent apps) можеше да ги направят малко по-големи, че тия точици не ги нацелвам винаги от първия път.
Цитирай
#4

Всичко зависи как го ползваш, средно го сложи 5 часа СОТ и ще ти остава ~10 % батерия. Ако го напънеш от зарядното на закрито да изхабиш наведнъж може да достигнеш и над 6 часа и половина. Проблеми с екрана не съм имал.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#5

Благодаря Ви, че се отзовахте Smile
Цитирай
#6

Ако ти допада EMUI (па и да не ти, ще го промениш) и това да човъркаш, флашваш и прочие и не те притеснява начина на покупка тоест чакането и нямането на реално използваема гаранция (ако ще е от Китай), телефончето е пушка. Целия форум ме запомни с пискането като ми объркаха РОМ-а, а исках нормален global stable, който да ъпдейтвам през OTA.
Въпреки това не съжалявам. Не е непоправимо, но иска време. Нямам греене или някакви проблеми, карам си на бета ромове на xiaomi.eu. Понякога може някое приложение да крашне (като фейса) но си е чисто софтуерно проблемче. Батерията ме изкарва цял ден без да се ограничавам. Не е нещо впечатляващо, но не и разочароващо. Супер бързо се зарежда.
Не знам в момента каква му е наличността онлайн и цената и дали вече не си заслужава повече някой друг модел или пък по-новата му версия, затова провери хубаво преди да поръчваш.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#7

Аз го ползвам от 2-3 дена. Не намирам никаква разлика в интерфейса спрямо старото ми Lenovo P70 което беше с Андроид 5.11
MIUI не MIUI в крайна сметка пак може да си наредиш иконите, пак може да си направиш папки, пак може да си дръпнеш календар...
Има няколко дребни неща които ме дразнят. Едното, е че говорителя звучи много ламаринено особено като си прехвърлих мелодията която съм си харесал и съм ползвал в последната половин година. Лентата за търсене в контаките е много малка и трябва повече прецизност за да я нацелиш и да почнеш да пишеш.
Много ме дразни MI cloud и изобщо тъпотията, която уж ме задължаваше да си бекъпвам всички данни и снимки на техния облак... абе това си е моя работа какво ще им качвам.!

На първо четене намирам една много полезна функция, която не знам дали е свързана с MIUI или e от Android 7 - телефона помни от коя сим карта съм провеждал разговор със съответния контакт и при набиране автоматично тръгва пак през същата като има 5 сек. време да се откажеш и да набереш през другата сим карта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)