Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Алтернатива на Г4
#1

Напоследък из другите теми често срещам коментари за смяна на телефона.
Интересно ми е да чуя какви са вашите алтернативи.
Това не е тема за "избор на нов телефон", просто ми е интересно да чуя мнението на хората с Г4.
Лично мен телефона много си ме кефи, но две години по- късно вече се замислям за разнообразие, обаче от "алтернативите" все има нещо, което ме дразни.
Не бих преминал към модел с по- ниска резолюция и по- слаба камера.
Определено батерията трябва да е по- издържлива.
За момента единствено Г6 и V20 ми грабват вниманието, може би и Р10 плюс.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Аксесоари
#2

Аз съм на крачка от G6! Добра батерия(5 часа сот), водоустойчив, двойна камера , уникалния дисплей с нов формат 18/9. Само професора е от миналата година но поне е тестван!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
#3

Камерата на Г6 е по слаба от на Г4, единствения плюс е широкия ъгъл...
Аз чакам новия флагман на HTC да видя. Ултрата показва отлична камера, флагманът, ще е с още по добра. Имал съм htc и бях доволен, за рязлика от шг което няколко пъти беше в сервиз... Докато v30 излезе Г6 не даде масов дефект може да се замисля и за него, стига да не е с големи размери...

Tapatalk
#4

След 2 флагмана на LG - G2 u G4, съм тотално разочарован от тази марка. Моята алтернатива е Xiaomi Redmi Note 4X. Дори съм го поръчал и вече пътува от Китай към мен. 270лв., ако няма проблем по митниците. Ако има, евентуално още 50лв. отгоре. За около 300лв повече от приличен телефон. Дори и да се скапе ще спя по-спокойно, че съм се изръсил 300, а не 800-900лв. Колеб@ех се между него и доста актуалния бюджетен Samsung Galaxy J7, който купих за съпругата ми преди около месец, но заложих на китаеца заради по-добрите параметри като РАМ, РОМ, процесор, екстри и здравина. Че и 100лв. по-ниска цена. Може би само ще ми липсва камерата на G4 и шикарния кожен гръб. Но пък получавам уникална батерия, алуминиев гръб, добър енергоспестяващ Снапдрагон процесор, стабилна ОС като MIUI, студен телефон. И една модерна глезотия, която за мен е излишна - пръстов отпечатък. Знам че не е перфектния избор и никой не искам да убеждавам, че това е телефона. Всеки решава за себе си.
Всъщност е трудно да се затворим в определени рамки и да кажем това е алтернатива. Винаги едно нещо ще липсва, а ще има друго в повече. Въпросът е какви са ни приоритетите - цена, размер, здравина, батерия, поддръжка, камера, 2 СИМ и т.н.
Аз моят избор го направих. Никога вече GSM LG. Мислете му вие ;-)


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
#5

Все се надявам, че със седмицата ще има поне минимално подобрение откъм батерия.
Този път възнамерявам да изчакам повече за Г6 (евентуално), да се види какви ще са бъговете, пък и цената да стане нормална.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
#6

Единственият смарт, от флагманите, които емаК са пуснали на промоция и е разпродаден е ЛГ Г6. Ама 1300лв!!!....Стига бре, хора....Готви ли тоя телефон? Може ли да ми изстудява бирата? Да се бръсна с него?...Да де, по-добре от телефони, които са по 1700-2000лв. Коли се продават за тези пари и то съвсем не лоши. Ама който го бие парата що да не си начеше крастата?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
#7

(2017-05-07, 17:07:51)prankmaster написа:  Този път възнамерявам да изчакам повече за Г6 (евентуално), да се види какви ще са бъговете, пък и цената да стане нормална.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Да, аз като изчаках и купих телефона декември 2015 от ЛГ излязоха с официално признание за горящата платка януари 2016... Big Grin

Tapatalk
#8

Абе и ти си прав... Big Grin
Поне цената ще е паднала.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
#9

Аве не си прав... Wink
Поне да не е LG Devil


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
#10

Стига с този хейт...
Всички се дънят постоянно.
Достатъчно много са телефоните на които им пожълтяват дисплеите.
Не са малко и тия, дето умират от нищото.
Да не забрявяме, че имаше и такива, дето производителя пращаше огнеупорни кутии, за да си ги събира.
Да, ЛГ редовно си дънят флагманите, но за това е гаранцията в крайна сметка.
Разбира се, че не е приятно да хвърлиш 1к+ и телефона да ти е в бокса, но така е с модерната надпревара за "най- добър смартфон".

Все повече ми се върти V20 като опция, но бая време цената му не пада...



Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
#11

Ами като се дънят LG да ги обичаме ли? Хейт е, когато са необосновани и неаргументирани критиките. А тук са. И то не само при мен, да кажеш, че съм изтеглил късата клечка. И за капак, говорим за флагмани, а не за бюджетни телефони, където е нормално предвид цената да са занижени не само параметрите, а и качеството на материалите и изработката.
Кой не изрева от LG G2? Не можех да го ползвам нормално в Интернет или за игри, защото веднага почваше да грее за страх. Бях му сложил CPU Temp и след 10-на мин. макс(!!!) почваше да пищи алармата, че е вдигнал 70 градуса. Не че не го усещах и в ръцете си. Оставях го на мира, за да не изгори или да не лепне жълтеницата. Е, лепна я в един момент. Беше в гаранция, пратих го в сервиза, смениха дисплея с нов и само след има-няма 2 месеца отново избиха жълтите петна.
Въпреки това дадох втори шанс на LG и си купих G4. Очакваше се и от LG обещаваха, че след издънките с G2 u G3 в G4 няма проблем с прегряването. Нов процесор и т.н. Да, ама не. Пак проблеми, пак официално признати от компанията, че са масови. Та всеки гледа кой номер му е платката и се моли, да не е от тези куците. Е, при мен уж не е, ама пък идентични проблеми с камера, след това дайлър и за капак блокиране на пауър бутона. И не ще да угасне дисплея или да се буутлупне, за да иде в сервиз и да сменят дъното и евентуално камерата. Повече от 1 месец го ползвам основно като телефон и не му качвам нищо. На 4-5 дни се налага да го префлашвам, като забие. Оправя се, но е временно.
Подлъгах един роднина, та и той си купи G4. Нов. Още в началото му се появи проблем - при по-дълги разговори телефонът му започва да заглъхва или да стърже звука в слушалката. От известно време спря да му фокусира камерата. Усеща се едно вибриране горе, където е тя, но фокус няма и няма.
Друг приятел от Търново миналата година се изръси камара пари за V10. Колко го убеждавах, че LG са по-добри от Samsung, че V10 няма проблемите на G2, G3 u G4. Да, ама не. Изгоряха му няколко пиксела, телефонът му също грее и каза, че дори дисплеят е тръгнал да се отлепя. Ядоса се и си купи Lenovo P2 и вече няколко месеца казва че е супер доволен за парите, които е дал и особено от 5100 mAh батерията.
До тук говорим 4 различни телефона и всичките до един флагмани, а не кутийки за 100 или 200лв., за да си затвориш очите и да кажеш "За тези пари толкова".
Айде мерси от модерни надпревари Кой е по по най. Ако даден висок клас модел, а не нисък(!), на определена марка автомобил се е компрометирал в очите ти, че дори и последния също висок клас си го имал и пак бързо си го "вкарал в бокса", то тогава с нетърпение ли ще очакваш излизането на следващия най-нов супер дупер от същата марка или ще се пренасочиш към друга? И ако утре се изказваш негативно за тази марка и Ес класата й, това хейт ли ще е ?
И последно - пуснал си тема за алтернатива на G4 и очакваш нашето мнение. Да го изразяваме ли или да си мълчим поне тези, които сме недоволни от LG?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
#12

По-големи издънки от ЛГ няма. Аз като собственик на Г2 и Г3 и на двата на 5-тия месец им жлътнаха дисплейте. Как е възможно на 50% от Г4 да им заминава дъното и то по няколко пъти в двугодишният период на гаранция? И какво като има гаранция? Аз съм си взел телефон да работя с него, а не да го разнасям по сервизи! Г5 е как да кажа уникална недомислица и него дори не искам да го коментирам. Дано са си взели поука и при Г6 и всичко това да остане в миналото. Голям фен им бях и като замисъл и софтуер телефоните са им супер, но с тези хардуерни дефекти е недопустимо. За пример ще дам Сони и тяхната Експерия S. От началото им се появиха жълти петна и официално от Сони признаха дефекта, след което също така официално обявиха, че на телефоните след еди коя си седмица се поставя нов дисплей, който няма проблем със жълтите петна. Още въртя едно такова Сони, което в колата е ползвано стотици часове за навигация и дисплея не му е мръднал, камо ли да говоря за жълти петна от прегрявания. Пиша всичко това за да кажа, че може да се вземе кардинално решение за проблема с жълтите петна.
....................
Забравих да спомена, че Г3 като премине на 2Ж мрежа в слушалката се чува по време на разговор онзи специфичен звук на старите телефони, когато когато набираха др. абонат. Няма как да го напиша с думи но всички се досещате. Обяснението на ЛГ беше, че това е нормално, защото се получавало смущение в слушалката което се дължело на честотата на предавателя на телефона!!! Не при всички бройки го имало но това не било дефект! Да се гръмне ли човек, не знам?
#13

След като темата е за алтернативи и се набляга над здравината, кажете поне един модел, който да е сигурен, че няма да прави проблеми? Аз не се сещам за такъв изобщо.
Има ли някаква надежда в huawei?
#14

Ами аз сега виждам като единствена заслужаваща се алтернатива Samsung S8+, като задължително трябва да се изчакат поне 3 месеца още за да се види как ще се представи той като дефекти. Това с екраните ще бъде оправено тихомълком в следващите модели. До тогава ще вземе да излезе и Нот 8 и евентуално той. ЛГ Г6 също е вариант но задължително след 6 месеца, период необходими да се види как е с дефектите.
#15

@100

Писах и по-горе - алтернатива за да се предложи трябва всеки да напише какви са му изискванията. Какво гони - цена, здравина, процесор, камера, екстри, резолюция и размер на дисплея, тегло, батерия, поддръжка от производителя и т.н. Същия телефон като G4 като дизайн, параметри, перфектната камера (избирана за №1 от потребители и специалисти), кожен гръб, бутони на гърба и т.н. няма дори в продуктовата гама на LG. И няма и да има.
Дори шумно рекламираният Huawei P9 с 2 Лайка камери на гърба, който трябваше да удари в земята G4 не го направи. Може ли да няма оптична стабилизация? Не знам в Р10 дали вече има?!
За мен алтернативата на база ниска цена, здравина, добра батерия, енергоспестяващ процесор и редовна софтуерна поддръжка е Xiaomi Redmi Note 4X. Да, камерата му не е като на LG G2, няма Guerilla glass и/или Super Amoled дисплей, MIUI операционната система е от мнозина обичана и от мнозина недолюбвана...Ще ми липсва камерата и шикозният кожен гръб на G4. Но пълно щастие няма, нали?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
#16

Абсолютно си прав!
Вчера се загледах бая по mi mix, но цената му е по- висока от тази на G6...
Доста ме дразни тенденцията всеки нов флагман да става все по- скъп и да гони вече 2к лв.
Може би подсъзнателно съм си сложил лимит от 1к лв и всичко над него ми се струва скъпо. Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
#17

Аз дори не наблягам над изискванията, по-скоро ако говорим като здравина не мога да се сетя за никакъва сигурна алтернатива. Гледах много самсунги и аз обаче ме отказаха и в сервиза и тука като чета какви глупости има...
Китайците ги имат много приятели, различни модели, не ми харесва черното, стават жълти петна, софтуера е постен и т.н.
#18

Вчера разцъках G6 и не съм впечатлен от камерата с нищо не превъзхожда тази на G4.
Иначе G6 е много елегантен и красив,дисплея кърти.
#19

(2017-05-16, 09:47:02)gigatron написа:  Вчера разцъках G6 и не съм впечатлен от камерата с нищо не превъзхожда тази на G4.
Иначе G6 е много елегантен и красив,дисплея кърти.

Може ли да споделиш малко повече за камерата на G6, защо смяташ, че не е по-добра от тази на G4?
#20

Щото сензорът е по-малък. Такъв има и в 300 левовия Xioami Redmi note 4x... Да сложиш такъв сензор в телефон за 1500 лв. е подигравка.
За мен алтернативата днес се появи - HTC 11... [Изображение: bb8af3f5e0c55056aa6f6f9b6c61a0b6.jpg]

Tapatalk
#21

Това изглежда интересно.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
#22

(2017-05-16, 13:30:35)eksoldier написа:  Щото сензорът е по-малък. Такъв има и в 300 левовия Xioami Redmi note 4x... Да сложиш такъв сензор в телефон за 1500 лв. е подигравка.

Тия верно не са добре щом са направили така, че камерата да е по-зле от тая на 4-ката. Нямам думи. Наистина май U11 ще да е алтернативата.
#23

Сензора е същия размер според информацията по сайтовете. Което вероятно значи, че и да има разлика вероятно няма да е достатъчна.
#24
Wink 

Пичове, днес пристигна моята алтернатива от Сингапур за 273,44лв. - Xiaomi Redmi Note 4 Global version. Dance
Камерата на LG G4 ще ми липсва, но всичко останало е перфектно! Visslar Особено пък за тези пари. Tongue
Казвам сбогом на LG форума и се прехвърлям в другия, с притежателите на Xiaomi.
А на всички вас пожелавам скоро да намерите подходящата за вас алтернатива на LG G4 Angry Bu Lock


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
#25

Един колега си взе Г6 миналата седмица.
Големи надежди храних за него, но някак си пак не ме грабва.
Дизайна е страхотен, но супер хлъзгав в ръцете, няма инфра ред, няма лед за нитификации.
Знам, че са все дреболии, но съм свикнал с тях.
Лично според мен камерите на Г4 са по- добри.
А и цената от 1.3к не е за пренебрегване.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)