Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Алтернатива на Г4
#26

Дреболии ама са важни .Особено лед нотификацията. Даже се чудя къде им е акъла на ЛГ да го махнат. Това е нещо ,което всеки телефон от 1500лв. трябва да има.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Аксесоари
#27

Няма лед.... Пропуснал съм. Вероятно е заради нотификациите на постоянно светещия дисплей, но... Това за мен е минус.

Tapatalk
#28

Да . Голям минус .С7 Едге също има AOD ама си има и лед .Защото примерно някой може да не иска да ползва AOD.Имаш право на избор,а при Г6 ще трябва да го държиш постоянно включен ,за да виждаш нотификациите.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
#29

С диода можеш да видиш пропуснатото обаждане и отдалеч, докато иначе трябв да се приближиш и да четеш какво става. Винаги можеш да сложиш някое приложение да писка, но все едно махнането на диода е безумно решение. Както и инфрареда и факта, че паметтна е колкото беше и преди 2-3 години.
#30

Не че нещо, ама от LG започнаха да искат все повече пари, за все по осакатените си устройства...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

#31

Между другото преди ЛГ се отличаваха много откъм софтуер, сега вече не виждам никакво предимство пред основната конкуренция от самсунг, даже е по-зле мултитаскинга. Избягаха и от идеята със задни бутони и изчистени панели, реално вече няма никаква индивидуалност.
Аз лично бих изчакал да изтече гаранцията на 4-ката и след това ще се оглеждам за нещо с амолед и повечко рам.
#32

На ръба съм да си взема Хонор 8. Ще изчакам до другия месец и ако не съм си харесал друг, сигурно ще е той.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
#33

Аз пък отново се завърнах в лагера на Samsung със S7edge...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

#34

А видяхте ли новините за V30? Ако се окаже истина, ще има отново иновативен телефон...

Tapatalk
#35

Аз обмислям да скачам на P10 следващия месец.
#36

Няма лошо. Аз ще си изкарам с моя до края на гаранцията. HTC 11 с добра камера, но същия размер като Г4. По-добре да си карам с моя. Дизайнът с кожата ми харесва много повече (имам три цвята и са като чисто нови) и разликата в камерите е минимална. Ако нямаше тези мизерии с дъната и дисплея щях да си ползвам телефона поне година след гаранцията, но... Ако Г6 не почне да сдава багажа след 6 месеца може и на него да се хвърля. По-тесен и удобен за работа с една ръка. Вярно камерата е стъпка назад, но сравнявайки с Г4 не е много назад, а голям плюс е панорамната камера, която прави идеални снимки. Гледах как е пакетиран вътре и уж не трябва да има проблеми с прегряването, но... Ще видим. Тъкмо и цената няма да е тази към края на годината. V30 изключено да чакам. Ще се появи най-малко на цена 1500 лв...
#37

Аз намерих своята алтернатива- Хонор 8 про.
Сега чакам да го доставят от амазон, да видим дали ще ми хареса.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
#38

(2017-05-29, 09:47:11)amateur написа:  Аз обмислям да скачам на P10 следващия месец.

Точно, но Плюс +++++++ версията :Smile пре достатъчни 128 гига и 6 рам за поне 3 години

Sony Xperia SP С5303 -> LG G2 Black -> LG G4 Н815 Leather Edition -> SAMSUNG G950F Galaxy S8 ->iPhone X 64GB
#39

Хванах Хуавей P10 в ръката си.... като детска играчка е и изобщо не изглежда впечатляващо. Всъщност и S8 е като детска играчка спрямо G6, но е красив. И аз се надявам да няма проблеми с прегряване при G6. Имах G3, който се предаде след 2 години и половина, но той си беше ааадската печка!

| LG G6 Ice Platinum |
#40

При Г6 ме спира липсата на лед за сега...

Tapatalk
#41

Мислех, че ще ми липсва, но да си призная не е така. Always On Display върши добра работа като заместител на Лед-а, но и него не ползвам. Предполагам, че се свиква и дори и да го вземеш, няма да ти липсва много много след седмица-две Smile Ще има много други неща, които ще ти дърпат вниманието и ще те радват Big Grin

| LG G6 Ice Platinum |
#42

Вече мина близо месец от както се разделих с моето LG G4 и преминах на Samsung Galaxy S7 edge и изобщо не съжалявам!!Превъзхожда LG -то във всяко отношение и като визия и по хардуер и всякак.Цветовете му са превъзходни а батерията не ми се е налагало да я зареждам втори път нито веднъж от както го имам и то при положение че го натоварвам яко с филми и фейс!Който има възможност да се отървава от LG - то и да не се заблуждава че ще му липсва както си мислих и аз в началото!!

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
#43

Аз лично не бих заменил G4 с прекрасния си ръжен режим на камерата за друг телефон, освен ако не е LG V10, V20 или задаващият се звяр V30.
Всяка друга марка към тоя момент е сериозна крачка назад в това отношение!
#44

(2017-06-09, 17:50:59)greensmoke7777 написа:  Аз лично не бих заменил G4 с прекрасния си ръжен режим на камерата за друг телефон, освен ако не е LG V10, V20 или задаващият се звяр V30.
Всяка друга марка към тоя момент е сериозна крачка назад в това отношение!

На абсолютно същото мнение съм и аз.
#45

Абе аз ако знам, че със сигурност ще бачка без проблеми нямам зор изобщо да го сменям. Телефонът си ми харесва, но предвид световно известните проблеми... Ако трябва през една година да се сменя платката, мерси. Не за това дадох 1000 лв. Докато има гаранция ще ползвам. После ще видим.
#46

Лошото е, че уникалните екрани при мен им се появяваше т.нар. Screen Burn и докато при LG-то се появява, ако загрее и после изчезва при амоледа остава за постоянно. Този проблем ми се е получавал на една N8-ца и една S3-ка (телефоните от подписа).
#47

И аз имах дълго време N8 преди да взема 808, но проблем с дисплея не съм имал. Последния още го имам и работи без грешка. Имам предвид хардуерно, symbian го орязаха напълно. Вече не мога да ползвам нет и през Wi-Fi, а от края на юни ще спрат и единствения чат който бачкаше до сега What's App...
Смененият дисплея на Г4 също започна да има проблем в горния десен ъгъл. Не е нещо сериозно, вече не забелязвам, но е кофти тръпка...

Tapatalk
#48

От няколко дена съм с G6,който замени G4(black/yellow leather).И двата телефона се използват у дома активно и сравнението е безкрайно.G4 отиде в ръцете на сина(жална му майка с тея отлепващи се процесори Big Grin )
ЛЕД нотификация няма(за мен е липса,но не е болка за умиране).Като вариант,може да се ползва светкавицата на камерата като входящо известие/повикване.
Камерата е под нивото на G4(интересна е широкоъгълната,но тя е с бленда 2,4 което говори че не е способна на чудеса).
Предната камера също е под тази на G4
Липсва инфрачервеното дистанционно(ползвах си го).
Липсва ми извивката на G4,много удобно лягаше в ръка и грапавата кожа спомагаше за стабилният захват,не се плъзга от ръката или равнини дори при тръскане/накланяне...
Екрана на G6 не е по-голям от този на G4(по-тесен е,отрязали са лента от широкия екран на G4,като половината са я залепили на височината а другата половина са я изхвърлили).Това прави екрана на G6 по-малък,с по-малка площ от на G4.
Батерията ме изненада приятно.Новите енергоспестяващи разработки на Куалком дават резултат.С умерена употреба може да кара стабилно 2 дена(неприятност е Тип-Ц порта,тоест,роден само и единствено за неговото си зарядно).Нито G4,нито S7-ицата на жената изпитват проблеми с чужди зарядни.
Бързината/мощността не е с голяма разлика от G4.Вярно-4Гб рам,но 2-3 пъти за няколко дена досега телефона се замисли за повече от секунда.Иначе не грее,леко се затопля и това е всичко.
Always-On дисплеят не ме впечатлява.Първо съм с часовник на ръката и второ-в маркета има доволен набор от аппс.Много орязано откъм фумкционалност и персонализация
Много ме радва водоустойчивостта,работата ми е свързана с цапотене,влага,мокрене и G4 си кротуваше в чантички,в джобове и далеч от мен(специално заради него трябва да мина 20 метра,че да го взема-айсиктир бе!).Този е "на ръка разтояние".
Красив е,по своему.Красив е и G4.Стъкло отпред/отзад,метална рамка.Бутоните за усилване/намаляване са разположени в стил Самсунг и не са ми удобни.Пауър-бутона е удобен,хубаво е да е по-голям.Хубаво е и да е с вид релеф/грапавина за да се напипва/усеща по-добре.Ако не е мижавото кръгче,не бих усетил бутона.Почти не го ползвам-не си заключвам апарата по никакъв начин(защита),свикнал съм да си карам на тап-тап.
Това е което мога да кажа на пръв прочит.
Стигнах до мнението,че ако някой си къта G4-ката,пази си го или по някакъв начин е уверен,че няма да го последва буутлууп,то ъпгрейда към G6 е...мъглив.Бъдещето обаче е на страната на G6.
Ако някой сега навлиза в морето от флагмани,G6 е прекрасен телефон за всеки,който се сдобива с висок клас телефон или не е сменял телефона си скоро.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
#49

Благодаря за доброто сравнение! Колкото и да не ми се иска обаче нямам вяра, че след гаранцията моя Г4 няма да издъхне отново. Другият вариант е да го прежаля докато умре, но... Аз го пазя и е като чисто нов, особено след като смениха дисплея който върви с нова рамка. И трите ми кожи са без забележка, имам и бъмпер за лайсната... Изобщо не ми се сменя, но... До декември ще реша.

Tapatalk
#50

Както казах,бъдещето е на страната на Г6.
Въпреки това,Г4 все още ми е много ценен и мисля с умиление за него.
Да видим дали ще устиска в ръцете на сина.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)