Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Алтернатива на Г4
#51

Добре си описал всичко. За мен камерата е най-важна. Сам си забелязал, че Г6 изостава в тази насока. Лед нотификацията която липсва за мен е голям минус. Нямам проблем с водата и не ми е важно телефонът да е водоустойчив. Може да е бъдещето, но в следващия модел, за мен Г6 не предлага нищо налагащо смяна на сегашния ми Г4, напротив. Да, харесва ми дизайнът, но... Да видим V30 дали ще е със същата камера. А и както вече се забелязва безинтересът на ЛГ към Европа, компанията може отново да направи върховия модел екзотичен за нашите ширини както стана с V20...

Tapatalk
Аксесоари
#52

G6 не предлага кой знае какво.
Дизайна и разпознаваемите белези на бранда някак си не вдъхновяват/липсват:
1.Едва забележим бутон с пръстов отпечатък(много точно и бързо действие).При Г4(и предните две Г-та) това бе един от най-ярко изразените акценти-задноразположените бутони.Бутоните за контрол на звука просто са сбутани отстрани
2.Ивитото тяло,може би най-характерната черта на ЛГ.Спестена е,а и не виждам/чувам в близко бъдеще да реализират подобен апарат.
3.Дисплеят.Интересен,модерен и дотам.Все още няма начин да се насладим на дзверо дека го рекламират-HDR10 и Dolby Vision,така че не можем да говорим за това.Но не е по-удобен от стандартният 16:9.Не мога да съм сигурен и в по-високата му яркост заради различните ОС-та(7 срещу 6).Както казах и преди-синее ми.
4.Камерата е разочарование,да.Две години по-късно трябваше да измислят нещо ново,не само да ми лансират некви безсмислени режими(визирам квадратна снимка).Широкоъгълната е добро попадение,наистина.Оптичната стабилизация е на супер ниво.Но като видя тези малки бобчета на гърба на телефона...и ме напушва на смях.Разбираемо е с тези малки оптики да не се представя добре камерата.Къде ти на 4-ката голямото око...Забравих да спомена,че няма лазерен автофокус,няма сензор за цветова гама.Само светкавица,която свети много ярко,надалеч и нашироко в режим фенерче Big Grin Баси екстрата,да и се ненарадваш Big Grin
5.Махнали са дистанционното.Кофти!!!
Нека малко да кажем хубави думи за него,има си достойнства.
1.Модерен/актуален външен вид(не че Г4 съм го крил от срам)
2.Мощен процесор с доволен напредък от страна на Куалком по отношение на пестеливостта.
3.Охладител на процесора(за първи път при ЛГ),медна тръбичка за разсейване на топлината.Това ме успокоява малко,че Г6 няма да му се отлепва проца Big Grin
4.Батерията е с 300 милиампера повече,но държи два дена спокойно.За това допринася както казах по горе новия пестелив процесор,както и 7-ицата.Четворката е със 6 и там положението е "майка плаче"
5.Водоустойчив.Не смятам да си говоря под душа или да снимам под вода,но това ми дава спокойствие,увереност под дъжда или на работа в изключително влажна,запрашена обстановка.
6.Модерен Андроид,а и в следващите две години поне спокойствие за получаване на новите версии(някои и на това залагат)


Както казах,ако някой си пази четворката и е спокоен че няма да умре,смисъла за ъпгрейд към 6 е относителен.
Телефона няма идентичността с която ме завладя Г4-отличният дисплей,топлата кожа,уникалната извивка и брутален гръб(кожата ведно с модула на камерата/бутоните) и разбира се-несравнимата камера(у дома сме с Г4,С7 и Г6.Не знам какво предлага С8 откъм камера)


В заключение по темата:Не мога да предложа алтернатива на Г4.Това се оказва телефона с толкова много наблъскани неща,които в следващите поколения ги орязват...
Това май ще ми е последното ЛГ.Сънувам и се надявам някой ден да възродят 4,по подобие на Самсунг,които издават нови версии на моделите си(А7,А5,J5 и тн).Да праснат нова четворка с актуален процесор,с повечко рам,фингърпринт сензор и подобрен дисплей.Камерата и дизайна да не пипат... и те ти перфектният телефон!!!

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
#53

То и двете години поддръжка са относителни. Г4 още няма дроид 7... Не, че ми е зор. Аз съм с 5.1 щото 6 ми правеше мизерии.

Tapatalk
#54

И аз още съм с 5.1, не виждам смисъл от ъпдейти само заради идеята да си с най-новото. А за Г6 и аз така виждам нещата, 2 поколения по-късно нещата не са каквото очаквах...
От няколко месеца с настъпването на втората година от гаранцията се оглеждам за нещо, което наистина да е ъпгрейд и поне да има шанс да е надеждно, никакъв успех засега. П10+ за момент ми хвана окото, уж предлагали безплатна смяна при първото счупване на екрана, изглежда горе долу добре ама реално бих го взел само ако очаквам да се счупи скоро Г4ката.
А как да я махна тая Г4-ка като в момента е абсолютно като нова и един проблем не ми направила още? Преди Г2 ме разсипа със сервизи, чакания и мизерии с гпс и т.н.
#55

Ами рискуваме. Big Grin Аз и да продавам... 350-400 върви запазена бройка... Дадох 1000. Идва ми xiaomi note 4 за резерва след десетина дена и съм спокоен. Ако пък изкара до октомври 2018 като преподпиша ще взема нещо ново с намаление, че последните две преподписвания вземам телефони за приятели. Така се случиха нещата, че аз нямах нужда от нов телефон. Но догодина обмисля вече за мен да купя нещо. Тъкмо няма да се охарча тая година.

Tapatalk
#56

G5 и g6 поне според мен не бяха като g3 и g4. Аз имах g3 беше уникален за мен. Изгоря веднъж дъното, но си беше в гаранция и го замениха. Докато реша да го сменя излезе g5 и не успя да ме привлече и взех самсунг. И тая година g6 не успя да ме спечели, но г2 и г3 както и г4 въпреки проблемите за мен бяха най-добрите. И двата биха от всякъде s4 и s5.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
#57

(2017-07-13, 20:15:41)100 написа:  П10+ за момент ми хвана окото, уж предлагали безплатна смяна при първото счупване на екрана...
Да ама само първите 3 месеца. Както и право на директна замяна ако през първите 3 месеца даде хардуерен дефект. Но гаранцията е цели 3 години.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#58

Алтернативата да я разбирам ли като телефон със същата цена, доколкото G4 може да се намери нов, но с по-добри параметри? Защото ако не е така - алтернативи има всички производители. Не ми става ясно и какво точно търсиш в телефон.
#59

Всичко хубаво ама това за голямото око на камерата беше доста забавно. Стъклото е голямо на четворката, а не окото (каквото и да значи това). И колко е голямо стъклото няма никакво значение за качеството на снимките. Аз лично ще сменям телефона с S8. Но съм съгласен, че G4 още доста време може да ми върши работа, но просто ми омръзна.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
#60

Снощи с изненада установих,че екранът на Samsung S6 на майка ми е нещо яко бъгнат.
Целият екран е жълто-оранжево-лилаво-розов!
Целият!
За съжаление нямах време да му човъркам из настройките , за да видя дали мога да го оправя.
На вуйчо ми Samsung S5-същата работа, ама той пък само в тъмно жълто целият екран.
Един френд тука имам с S7 Edge и един ден ми пише във фейса дали искам Беройски телефон.
Аз му викам "Кво?" , а той ми показа снимка на галаксито си-целият екран зелен!
Викам му кво стана бе, а той се смее Lol

На G4 може да не е най-прекрасният екран на света, има и отпечатъци като загрее, но само това са му проблемите и определено няма такива простотии като на Самсунг.
Тъй ,че алтернатива на G4 не може да бъде Samsung Galaxy със Super Amoled, напомпан до небесата и след годинка избухващ в прекрасни цветове на дъгата. Камерите им в никакъв случай също не могат да са по-добри.
Тъй,че в никакъв случай като алтернатива Samsung! Самсунг само в краен случай, ако човек е наистина с огромен зор, просто няма никакъв друг избор и му трябва да има спешно там някакъв телефон.
#61

Моя G4 вече работи година и 4месеца ,603 е. А за V20 какво ще кажете?Обмислям да го взема.
#62

В чужди форуми четох, че и той умирал. Определено обаче случаите са много по-малко от Г4. Все пак не ми се рискува... Потърси в Гугъл, ще видиш.
Иначе моя със смененото дъно е 607 номер. Ако изкара до октомври 2018 ще е супер. Като преподпиша може да взема V30, ако ми хареса и не гори както обикновено. Big Grin

Tapatalk
#63

То всичко гори и има дефекти - да не си купуваме техника тогава? Спри да бъдеш краен, колега... Малко е дразнещо...
#64

Ако бях краен щях отдавна да сменя Г4 с друг модел. Споделяме мнения тук. За това е и темата. Дразнещо е (много меко казано) когато даваш 1000-1500 лв. за техника и се оказва дефектна по всички направления!

Tapatalk
#65

(2017-07-16, 22:15:41)arrogant написа:  Всичко хубаво ама това за голямото око на камерата беше доста забавно. Стъклото е голямо на четворката, а не окото (каквото и да значи това). И колко е голямо стъклото няма никакво значение за качеството на снимките. Аз лично ще сменям телефона с S8. Но съм съгласен, че G4 още доста време може да ми върши работа, но просто ми омръзна.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Не става въпрос за размера на стъклото.То е декоративно и с предпазна цел.
Размера на оптиката/лещите обаче е важен фактор

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
#66

Размерът на сензорите в г4 (1/2.6") и s8 (1/2.5") са почти еднакви. Даже този на s8 е по-голям въпреки по-малкото МП (13) които има. За сметка на това размерът на пиксела е с размер - 1.4 микрометъра срещу 16 МП на Г4, който е с 1.12.
За сравнение само сензорът на Нокиа 808 е с двойно по-голям сензор - 1/1.2".

Tapatalk
#67

Moto - http://www.technopolis.bg/bg/Mobile-phon...ailing1907
#68

Сериозно обмислям да сменя моя G4 с iPhone 7!
Какво мислите?
Никога досега не съм ползвал айфон, никога и не съм се интересувал от тези телефони.
Обаче от няколко дни разглеждам приложенията из YouTube ревютата и се убедих,че са ниво над тези на андроид!
Много по-изпипани и добри.

Притесняват ме обаче някои неща в айфона-например изобщо си нямам идея мога ли ,както при андроид, да си инсталирам кракнати безплатни приложения, изтеглени от нета?
Или нямам шанс?
#69

Без джейлбрейк - едва ли....
#70

(2017-07-22, 10:27:39)greensmoke7777 написа:  Сериозно обмислям да сменя моя G4 с iPhone 7!
Какво мислите?...
Мисля, че е редно да си пуснеш отделна тема в съответния раздел на форума за това.

 
#71

(2017-07-22, 10:27:39)greensmoke7777 написа:  Сериозно обмислям да сменя моя G4 с iPhone 7!
Какво мислите?
Никога досега не съм ползвал айфон, никога и не съм се интересувал от тези телефони.
Обаче от няколко дни разглеждам приложенията из YouTube ревютата и се убедих,че са ниво над тези на андроид!
Много по-изпипани и добри.

Притесняват ме обаче някои неща в айфона-например изобщо си нямам идея мога ли ,както при андроид, да си инсталирам кракнати безплатни приложения, изтеглени от нета?
Или нямам шанс?
Няма да можеш. Аз имах iphone 7 и го махнах и се върнах на android не е някак си същото.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
#72

(2017-07-18, 00:46:46)eksoldier написа:  Размерът на сензорите в г4 (1/2.6") и s8 (1/2.5") са почти еднакви. Даже този на s8 е по-голям въпреки по-малкото МП (13) които има. За сметка на това размерът на пиксела е с размер - 1.4 микрометъра срещу 16 МП на Г4, който е с 1.12.
За сравнение само сензорът на Нокиа 808 е с двойно по-голям сензор - 1/1.2".

Tapatalk
Имах нокия 808. Снима много добре. Нощните снимки на г4 са по-хубави, че и дневните. Фокусът на 808 е доста зле и не се справяше никак добре. Камерата на 808 със сигурност е по-хубава, но софтуера като е зле и камерата става зле. За клипове пък да не говорим. Г4 прави страхотни видеа за разлика от 808. Аз затова я продадох. И да не се хваля но засега моята Г4-ка е в отлично състояние. Купих я втора ръка и платката е 604. Дисплеят е без забележки. А и си я тормозя само с Clash royale ?
#73

Аз имам N8 и G4. Като цяло може и по-добре да снима, но има моменти, където нощните снимки на N8-цата са по-добри от тези на G4.
#74

1124, звукът при запис на видео с 808 няма нищо общо с този на Г4. Кристално ясен при концерти... Нямам проблем с фокусирането. Нощните снимки са перфектни, стига да знаеш как да ги правиш. Но да не навлизаме в подробности. Всеки сам си знае.
Тук можеш да видиш сравнение със S7 edge. 5 годишен телефон тръшка в земята всички флагмани... Точно за това и не го продавам.
https://www.dpreview.com/forums/thread/3999001


Tapatalk
#75

Да, так е. Звукът в шумна среда е по-добър, но само това. Почти всеки ден снимам клипове с Г4 и знам какви са предимствата. А и точно затова я махнах 808. Липсата на стабилизация е достатъчна един клип да стане мазало. Но и при не добре осветени помещения, зали, 808 се справяше доста по-зле. От личен опит го казвам. Относно снимки, сравнявал съм снимка на 808 и Г4. Цветовете като цяло на 808 са по-тъмни някак си, а при г4 са по-добре. При две еднакво направни снимки на един и същ пейзаж и зумнати на компютър, тази на г4 е с по-добри детайли. Примерно надписи ако има някъде на г4 се четът, а на 808 са размзани. За макро снимки пък да не говорим.808 не може да фокусира толкова добре, колкото г4 и много от дребните детайли са замазани. А за нощните снимки с ръчни настройки няма как да ме убедиш, че 808 се справя по-добре. Нощните снимки на Г4 са много по-добри и въобще не може да се сравняват. Лично съм сравнявал Г4 и с С7, и С7 с ръчни настройки изостава. Може би, защото там сензорът не може да стои 30 сек отворен.Пробвай да снимаш вечер звездите с 808 и виж кво ще стане.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)