Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ [CF-Auto-Root] Root на S8 G950F / S8 Plus G955F с Один
#1
Information 

[CF-Auto-Root] Root на S8 G950F / S8 Plus G955F (Android 7.0 Nougat) с Один




Отговорността за всички действия си е Ваша!



!!! WARRANTY VOID !!!



Докато телефонът е руутнат, няма да получавате ОТА актуализации! Ако сте руутнали, но искате ОТА ъпдейти, ще трябва да преинсталирате телефона с Один.
Ето как става това - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950.
Ще загубите руута!



ВАЖНО: Не се опитвайте да руутнете G950F с файлове за G955F и обратното!


Преди да започнете включете USB поправки и ОЕМ отключване от Опции за разработчици!







Важно!

След като руутнете е възможно телефонът да забие на логото на Samsung Galaxy S8/S8+ без да се случва нищо. Изчакайте 5 минути. Би трябвало телефонът да се рестартира няколко пъти, след което всичко ще е наред. Ако дори след 5 минути не се случва нищо, нещо се е объркало и ще трябва да флашнете стоков ром, след което ще може да опитате отново да руутнете.








Внимателно намерете Вашия модел и изтеглете подходящия за него файл! Изтеглянето и флашването на файл за друг модел ще брикне телефона Ви!






1. Разархивирате .zip файла, който сте изтеглили. След разархивирането трябва да имате .tar файл.   

2. Сега трябва да влезете в Download Mode. Ето как става това:


3. След като успешно влезете в Download Mode с USB кабел свързвате телефона с компютър/лаптоп, на който имате Один. На компютъра/лаптопа трябва да има инсталирани драйвери за телефони на Samsung. 


4. Когато Один разпознае телефона Ви (сините стрелки), в полето AP (червената стрелка) зареждате .tar файла и натискате Start (зелената стрелка). В Options не пипате нищо!

[Изображение: 8a1e795a6f78b86f.PNG]
 



D_coffee
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой рутна ли успешно вече?!?!

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#3

Колеги, много Ви моля който е рутнал нека сподели какво НЕ работи след рутване. Samsung / Google pay отдавна са ясни, че не работят, но ме интересува какво друго, освен тях, не работи и по-специално:
- Сензори за ирис и пръстов отпечатък
- Samsung Health (вкл. сензор за пулс)
- Private folder

И някой опитвал ли се е да излъже KNOX на S8 с това (SYSTEMLESS DevBase v1.6)?
https://forum.xda-developers.com/s7-edge...n-t3517178
Цитирай
#4

Колеги, аз съм с root от втория ден след като го взех. Но не по този метод. Просто включих опциите в developer options. флашнах през один TWRP , и през TWRP флашнах Magisk.  Всичко е на 6.
Knox е счупен, в Download mode си показва че гаранцията не важи, но Маgisk успешно заблуждава системата че телефона не е руутнат ( SafetyNet check е ок )  и Knox е активен. S Health работи , Iris scanner работи. Secure folder на теория трябва да работи, на практика мрънка. веднъж мрънка че е руутнат телефона, друг път мрънка че не може да създаде Knox контейнер.... не мога да го разбера.
Но в крайна сметка телефона е пушка, реклами нямам, greenify ми запазва допълнително батерията.
       

Make Mondays Awesome!
Цитирай
#5

А може ли Magisk да работи без TWRP (защото знам, че TWRP не работи при криптирано устройство)? И може ли да се сложи „върху“ CF-Root (с това съм рутнал и имам инсталирано от него SuperSU)?
Цитирай
#6

(2017-05-23, 17:12:13)ori написа:  А може ли Magisk да работи без TWRP (защото знам, че TWRP не работи при криптирано устройство)? И може ли да се сложи „върху“ CF-Root (с това съм рутнал и имам инсталирано от него SuperSU)?

Как всъщност се държи твоя със SuperSU? на моя пъроначално му флашнах направо него, и wireless-a и brightness adjustment отказаха да работят. 
Иначе magisk няма как да го флашнеш без TWRP, а той спокойно работи на криптирано устройство ( поне на nexus 5x иска патърна за отключване всеки път като влезе в recovery ) . Не може да се сложи "върху" SuperSu, има голяма вероятност да се счупи руут достъпа.

Make Mondays Awesome!
Цитирай
#7

(2017-05-24, 11:00:31)chazz написа:  Как всъщност се държи твоя със SuperSU? на моя пъроначално му флашнах направо него, и wireless-a и brightness adjustment отказаха да работят. 
Иначе magisk няма как да го флашнеш без TWRP, а той спокойно работи на криптирано устройство ( поне на nexus 5x иска патърна за отключване всеки път като влезе в recovery ) . Не може да се сложи "върху" SuperSu, има голяма вероятност да се счупи руут достъпа.

Аз съм със S7 Smile И какво значи, че работи спокойно на криптирано устройство? Бях чел някъде, че TWRP бил несъвместим с криптирано устройство... това означава, че се декриптира телефона при инсталиране на TWRP ли?
Цитирай
#8

Internal storage си е криптиран, при стартиране на TWRP те пита за паролата/пина/патърна за криптиране и го използва за да достъпа данните. По същият начин по който телефона пита за криптиране парола ( ако е настроен да пита )

Make Mondays Awesome!
Цитирай
#9

(2017-05-25, 12:28:41)chazz написа:  Internal storage си е криптиран, при стартиране на TWRP те пита за паролата/пина/патърна за криптиране и го използва за да достъпа данните. По същият начин по който телефона пита за криптиране парола ( ако е настроен да пита )
Да, но дори телефонът да не е криптиран, пак пита за парола, ако така е зададено. Според мен искането на парола не е гаранция, че цялото устройство е криптирано.

И има ли някакъв софтуер, който да казва криптирано ли е устройството или не? Ползвам разни програмки, свързани с рута като Titanium backup, Lucky patcher, ама никъде не съм видял това някъде да го пише...
Цитирай
#10

Нямам представа, не съм се интересувал много за тези неща

Make Mondays Awesome!
Цитирай
#11

Въпросче, има ли начин да се руутне systemless и пак да се получава ota? И ако не, ако го ъпдейтна ръчно, губя руута, но губя ли всички данни, тоест трябва ли да се прави backup?

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#12

Колеги, моля някой да сподели мнения за този начин за рутване. Пробвал ли е някой, подредени проблеми... и прочие.

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#13

Аз се опитах да рутна S8+ Рута уж мина успешно, но когато телефона се рестартира на български ми изписа телефона не може да се стартира трябва да върнете първоначалните настройки и по никакъв начин не пожела да се стартира. Наложи ми се да го флашна със стоков ром и сега се притеснявам да го рутна отново. Някакви идеи?

Samsung Galaxy S10 plus SM-G975F Android 9.0 ядро 4.14.85 - 15672611  компилация PPRI.180610.011.G975FXXU1ASKA
Цитирай
#14

След този начин на Root връща ли заводски настройки или не ?

iPhone 12 Pro

Цитирай
#15

Да след като го флашнеш със стоков РОМ връща всичко без КНОКСА той е +1

Samsung Galaxy S10 plus SM-G975F Android 9.0 ядро 4.14.85 - 15672611  компилация PPRI.180610.011.G975FXXU1ASKA
Цитирай
#16

Някой да има под ръка: twrp-3.2.0-0-dreamlte.img.tar файла ?

iPhone 12 Pro

Цитирай
#17

Провери тук дали ще намериш нещо
https://forum.xda-developers.com/grand-p...g-t3699492

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#18

Намерих мерси все пак Smile

iPhone 12 Pro

Цитирай
#19

Някой видял ли е големия червен надпис на линка?
https://autoroot.chainfire.eu/
И как се процедира сега?
Цитирай
#20

То си пише: В полето въвеждаш модела на телефона и ти изкарва меню с файловете който искаш да изтеглиш.

iPhone 12 Pro

Цитирай
#21

А някакво ръководство за отключване на бутлоадера на американската версия?
Рута е лесен през один Smile

Изпратено от моят SM-G950U1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

Някой успял ли е да флашне през TWRP Magisk че нещо не ми се получава.Аз съм с Samsung S8 plus
Управих се.
Цитирай
#23

Някой да помогне с обяснение как да су рутна С8?Че пробвах ,но освен кнокса,че е 1 вече не ми е рутнат телефона.С ъпдейта  от януари съм!!!
Цитирай
#24

https://magisk.me/root-galaxy-s8-and-s8-plus-exynos/
https://www.youtube.com/watch?v=ZD-5twDm6XI
[-] 1 потребител изказва благодарност на batalski за това мнение:
  • venzimir
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)