Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

Още един лийк

.jpg photo_2017-05-18_12-52-52.jpg Размер: 40.9 KB  Сваляния: 80
Аксесоари
#52

Два въпроса:
Къде са антените?
Какъв е ефектът (положителен/отрицателен) от това светкавицата да е разположена между двата сензора?

Huawei Mate 10 Pro
#53

Явно ще работят заедно с DxO по камерата на OP5:


Цитат:We're proud to announce that we'll be working with DxO to improve the photography experience of the #OnePlus5. http://onepl.us/dxobetter

OnePlus 3 64Gb

#54

Това последното не е ясно дали е добре или зле. DxO все пак основно мерят и пишат рейтинги. В много случаи спорни. Фирмите, които произвеждат оптика, сензори и заснемащи устройства като цяло са други.
#55

По-важният въпрос е къде е 3.5мм жак. Дано е отгоре... Също кофти е че все още има камера бъмп.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

#56

Според мен DxO биха предоставили софтуер за обработка на снимките. Но се надявам да не повлияе на цената. А за камера бъмпа, това поне ни подсказва, че отново ще видим OIS в телефона. Smile

Huawei Mate 10 Pro
#57

(2017-05-18, 16:46:45)Anastasia123 написа:  Според мен DxO.....

.....ще оценят камерата подобаващо...Smile


Sent from my Pixel XL using Tapatalk
#58

DxO ще им дадат просто фийдбeк относно как според тях трябва да се представя камерата и от Oneplus ще си туикнат софтуера, за да могат да изкарат максимален възможен брой точки според DxO. С други думи просто са си платили за положително ревю на камерата.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

#59

Ох тези DxO (:
Може би сайта, чието оценообразуване и ревюта трябва да се взимат най не на сериозно. На тях им се плаща за да правят ревюта - няма никаква безпристрастност в това което казват. Факта, че Xperia Z5 на времето имаше един от най-високите резултати при положение, че не можеше да снима дори на светло като хората, или че Google в маркетинговата си кампания за Пикселите една от основните им selling points беше високата оценка в DxO за мен казва достатъчно. Това е сайт, в който освен хубаво сравнение на снимки, друго не можеш да видиш.

Trust nobody who smiles before 10am...

#60

Не остана тема в,която @smiley да не намеси Pixel-ите...Smile
И,ако все пак камерата на OP 5 снима добре,какво правим ?
Или само защото са китайци,те нямат право да вървят в правилната посока ?Smile


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
#61

Аз какво казах, ти какво разбра (: Ама няма да ти е за първи път да си измучеш някакви глупости от пръстите, така че не знам защо се учудвам.

1) Намесих Пикселите, защото Гугъл са единствения производител дето се оповаваха толкова сериозно на въпросния резултат даден от DxO. Ако беше Самсунг - тях щях да дам за пример, ама не са. И преди да ми отговориш с някаква друга бръщолевица - никога не съм казал и няма да кажа, че Пиксела е с лоша камера. Просто да се бият в гърдите за резултат даден от сайт, на който се плаща за ревютата поне за мен е съмнително. Т.е. беше съмнително, като пускаха телефоните. Сега резултата просто няма значение.
2) Какво общо има качеството на камерата на бъдещия ОР5 с това което аз казах, което беше че точкообразуването и като цяло ревютата им не са безпристрастни и не трябва да се взимат на сериозно???????????????????
3) What the f..... !?!?! Ти това го превърня в някъв екзестенциален проблем. Спокойно, китайците са също толкова хора колкото нас и имат наравно права с останалата част от света да се развиват в правилната посока! Спокоен?

Trust nobody who smiles before 10am...

#62

Глупостите идват от теб предимно,но това е друга история...Smile
Нали ти сложи на S8 нов сензор,какъвто всъщност няма,но и това няма значение...В това,че OnePlus се кооперират с DxO няма нищо лошо....Те поне се опитват да се развиват и се вслушват в думите на "експертите" за разлика от някои други,които си мислят,че всичко знаят и всичко могат...Smile



Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
#63

И аз не харесвам въобще ревютата на тези пичове от DxO, точкообразуването им е абсурдно .
#64

(2017-05-18, 21:18:05)tonkata07 написа:  Глупостите идват от теб предимно,но това е друга история...Smile
Нали ти сложи на S8 нов сензор,какъвто всъщност няма,но и това няма значение...В това,че OnePlus се кооперират с DxO няма нищо лошо....Те поне се опитват да се развиват и се вслушват в думите на "експертите" за разлика от някои други,които си мислят,че всичко знаят и всичко могат...Smile



Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ама ти сериозно... мислиш ли от време на време преди да пишеш? После аз съм бил говорил глупости...
Точно така, аз лично го сложих на всеки един произведен S8  Facepalm1 Facepalm1 Facepalm1
S8 - IMX333
S7 - IMX260
=> нов сензор.  Точка. А сега ако ми кажеш какво за бога има общо това верно ще те почерпя. 

И естествено, че няма лошо да се допитват до "експерти". Просто сайт, който прави платени ревюта да го наречеш "експертен" е като да кажеш, че PhoneArena имат идея какво правят с живота си. Или че TheVerge не възхваляват айфон във всеки един техен пост.
Не знам защо реши да оцапаш и тая тема с глупостите си, ама недей. ОР5 действително е телефон, който чакам (пък и доста голяма част от потребителите на форума предполагам) с интерес. Сякаш можем да се разминем и без твоите размисли и страсти над това дали китайците заслужават същото право да се развиват наравно с нас или не.

Trust nobody who smiles before 10am...

#65

Offtopic Айдеее, пак се захапаха обичайните запозрени... И тая тема отива към заключване. Big Grin Big Grin

Huawei Mate 10 Pro
#66

(2017-05-18, 21:37:13)smiley написа:  Ама ти сериозно... мислиш ли от време на време преди да пишеш?

Map S8  Facepalm1 Facepalm1 Facepalm1
S8 - IMX333
S7 - IMX260
=> нов сензор.  Точка......Просто сайт, който прави платени ревюта.....
Не знам защо реши да оцапаш и тая тема с глупостите си, ама недей.

   

Толкова по "новия(ти) сензор"....2 минути...Нещо на,което Самсунг отделят огромно внимание при представянето на телефоните си,тази година беше смесено в 120 секунди....Дали пък не е било заради "новия сензор" ?
Платени ревюта.....Някой да ги е уличил,че са взели пари за ревю ? Или ти реши,че им се плаща ?
Аз така и не разбирах,какво общо имат оценките на въпросния сайт с тази тема ? Питам,защото акцента в твоя пост,беше точно върху това.
Само защото DxO и OnePlus са в едно изречение,не означава,че камерата няма е добра....Не означава и,че ще е добра,но това е друг въпрос.
И само защото ти(@smiley) не харесваш някой или нещо,не означава,че си прав.....Или от сега се притесняваш,че и OP5 може да снима по-добре от....някои други флагмани ?





Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
#67

Добре какъв е големия проблем, че DxO евентуално ще се включат да помогнат при развиването на камерата в 5цата ? Нито сензора ще тръгнат да им правят, нито пък алгоритми, драйвери и т.н. Предполагам че могат да помогнат при анализа на резултатите и да кажат кое къде трябва да се подобри при обработката. Това от където и да се погледне звучи добре, и това че някой не му харесва че неговия телефон не е най-отгоре в класацията им не трябва да хвърля черно петно върху ОР5 !
Тука се обсъжда конкретно телефона, а някой индивиди пак започнаха да намесват чужди марки и спорове за пореден път ...
#68

Извинявам се предварително за офф-а. Ама за тия индивиди има лек - блокирате ги и абсолютно компетентните мнения, които изказват и изписват, вие не ги виждате, ако не поискате да прочетета поредния бисер. Big Grin

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
#69

Дали все пак камерата няма да е разположена хоризонтално ?


   

http://www.gizchina.com/2017/05/18/onepl...p-spotted/

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
#70

iPhone 7 Matte Black + Photoshop. Поне на мен така ми изглежда.

@Тонка, много ти се иска да е като айфон Big Grin

Huawei Mate 10 Pro
#71

Ами не ми се иска,но нямам нищо против камерата да е хоризонтално разположена.. Smile
Не ми се иска и да наподобява iPhone и не вярвам,че ще копират дизайна,но пък дали не е дошло време за някаква промяна в тази насока ?Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
#72

(2017-05-19, 07:25:53)don_gori написа:  ....Нито сензора ще тръгнат да им правят, нито пък алгоритми, драйвери и т.н. Предполагам че могат да помогнат при анализа на резултатите и да кажат кое къде трябва да се подобри при обработката......

На мен ми се струва, че ще получат именно алгоритми от DxO. Все пак да не забравяме че те пишат DxO Optics Pro - софтуер за обработка на RAW файлове.
#73

Нов рендър изкочи.. За мен това си е копие на Honor V9.

[Изображение: 8f1983c1ly1ffqezt3l9xj20g40msq3e.jpg]

Huawei Mate 10 Pro
#74

Не, това е копие на Umidigi Z (излязъл преди Хонор-а), което пък е китайско копие на iТелефон

[Изображение: 20170328152023_39617.jpg]

И още по-стария Umi Z
[Изображение: 1482290042530316094.jpg]
#75

За мен горното изображение е фейк. Продължавам да си мисля, че камерата/камерите ще са позиционирани вертикално в средата на телефона, а не както при айфона.

Huawei Mate 10 Pro
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)