Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Malware/adware?
#1

Здравейте, имам Lenovo P70 от точно една година (закупен е нов).

От няколко дни насам уеб страниците ми се зареждат по-бавно, а при отваряне на някои от тях ме препраща към сайтове, съдържащи така наречените ads (реклами), или премигващи шарени съобщения, които ми казват че съм спечелил нещо.. абе сещате се за какво говоря.

Не съм инсталирал никакви приложения в последните поне 7 дни. Пробвах factory ресет, без никакви инсталирани приложения - пак същото. Пробвах да извадя SD картата, ако случайно гадината се е локализирала там. Пак нищо. Инсталирах няколко от по-използваните антивирусни + Malwarebytes, но и те не откриха никакви заплахи. Влезнах през Safe mode, но и там гадинката е в действие.

Въпросът ми е това някакъв вирус, който се локализира в системните файлове ли е? Какво да направя? Може би трябва да го нося на преинсталация на андроида?

Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е вирус, чети тук и действай смело - https://forum.androidbg.com/showthread.p...1%80%D0%B4

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#3

Руут + AdAway и забравяш за подобни неща. Не ти отпада гаранцията на телефона, спокойно.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#4

Майче само аз не получавам такива реклами...

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)