Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei P10 lite-резултати, коментари, съвети

Въпреки че съм настроил само вайбъра да ми работи при заключен екран и изключвам мобилните данни, като го заредя вечер на 100% батерията пада различно един път с 1% друг път с 5%. В общи линии батерията е на едно средно ниво не е зле но не е и много добре. Според мен макар че съм го казвал и друг път, просто телефона има нужда от софтуерно оптимизиране на енергопотреблението, отделен е въпроса дали могат да направят такъв или не искат.
Цитирай
Аксесоари

С кой билд на фирмуера си, ако не е тайна?
Цитирай

С В184 друго обновление при мен не е идвало
Цитирай

(2018-01-06, 14:40:06)kristo_b написа:  С кой билд на фирмуера си, ако не е тайна?
абсолютно същия проблем.от както преминах от B185 на B193 вече сажалявам за ъпдейта
Цитирай

(2018-01-07, 10:04:36)Appoloin написа:  абсолютно същия проблем.от както преминах от B185 на B193 вече сажалявам за ъпдейта

Значи ставаме двама.Ами или ще чакам следващия ъпдейт, или ще търся начин да върна B185, или тела за продан.
Между другото - на кой оператор си? Имам някакви съмнения, че проблем е свързан с мрежата. Новите ъпдейти може да имат проблеми в мрежовите връзки. Днес цял ден у дома го държа на 2G only и е паднал от сутринта досега само с 3 %. Естествено това не ме устройва, само тествам.
Цитирай

(2018-01-07, 17:02:48)kristo_b написа:  Значи ставаме двама.Ами или ще чакам следващия ъпдейт, или ще търся начин да върна B185, или тела за продан.
Между другото - на кой оператор си? Имам някакви съмнения, че проблем е свързан с мрежата. Новите ъпдейти може да имат проблеми в мрежовите връзки. Днес цял ден у дома го държа на 2G only и е паднал от сутринта досега само с 3 %. Естествено това не ме устройва, само тествам.
На теленор но изчакаи с продажбата.  може да има промяна с следващият ъпдейт или направо с OREO :Smile
Цитирай

Както беше писано някъде освен непрекъснато да се изкарват нови модели, блъскане на рам и вдигане оборотите на процесора, ще е хубаво с новите ъпдейти да се отстраняват бъгове и да се подобрява батерията.
Цитирай

(2018-01-07, 17:52:51)esil2 написа:  Както беше писано някъде  освен непрекъснато да се изкарват нови модели, блъскане на рам и вдигане оборотите на процесора, ще е хубаво с новите ъпдейти да се отстраняват бъгове и да се подобрява батерията.

Или пък си намирате по някой читав късъм ром, настройвате си го и не занимавате с излишности, чакане на добър ъпдейт, нерви и прочие  Tongue
Цитирай

(2018-01-07, 19:38:05)srhristoff написа:  Или пък си намирате по някой читав късъм ром, настройвате си го и не занимавате с излишности, чакане на добър ъпдейт, нерви и прочие  Tongue

Ами да почнем да си правим и телефони и да пишем софтуер и програми за тях.Съвсем няма да чакаме нищо от никого.Всичко сами ще си правим.Като ти дотрябва ъпдейт,правиш си го и си доволен.Ако ли не,правиш си следващия и т.н. Айде стига глупости!!!Купуваме си устройства и очакваме да не ни прецакват с ъпдейтите,докато се надяваме ,че нещо ще се подобри.

Един глупак може да зададе такъв въпрос,на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.Honor 8 Lite,Redmi Note 7 4/64
Цитирай

(2018-01-07, 20:10:41)Gravedigger написа:  Ами да почнем да си правим и телефони и да пишем софтуер и програми за тях.Съвсем няма да чакаме нищо от никого.Всичко сами ще си правим.Като ти дотрябва ъпдейт,правиш си го и си доволен.Ако ли не,правиш си следващия и т.н. Айде стига глупости!!!Купуваме си устройства и очакваме да не ни прецакват с ъпдейтите,докато се надяваме ,че нещо ще се подобри.

Глупости не зная дали аз говоря, но ти, с тия ти приказки, изприказва един вагон небивалици... Експериментирането и новатърството е водило човечеството напред, а не чакането на готово...
И приятелю, не реагирай прекалено енергично на всяко мнение, различно от твоя начин на мислене. Несериозно и някак нецолемъдрено е. 
Не зная какво можеш ти да произведеш и напишеш, а и не ме вълнува, но това тук е форум, а по презумпция идеята на тази ни форма на комуникация, е изказването на различни гледни точки и съответната нормалната ответна реакция, с доводи и реални примери. Иначе на повечето от нас ни е известно какво обикновеният потребител очаква от закупения, от него продукт и не мисля, че е необходимо да откриваш "топлата вода, за нас. 
Айде със здраве и успех с писането и компилирането на ъпдейти и софтуер.
Цитирай

При мен батерията е страхотна. 80% от андроидите могат да завиждат на такъв резултат
https://imgur.com/a/idXRl
Цитирай

На колко процента батерия е добре да се сложи телефона да се зарежда : ? под 20 % ли трябва да падне или под 30 % , и проблем ли е ако се зарежда цяла вечер
Цитирай

Ако устройството ти няма индикация за това, при падане под 20% е желателно да се сложи на заряд.

 
Цитирай

Ето една статийка, как трябва да се зарежда телефона
http://ladyzone.bg/article/laifstail/7-s...tfona.html
Цитирай

(2018-01-13, 17:06:01)trifon81 написа:  При мен батерията е страхотна. 80% от андроидите могат да завиждат на такъв резултат
https://imgur.com/a/idXRl

И аз съм постигал подобен резултат някъде към 6,45мин мисля че беше, но два дни си бях в къщи предимно на wifi , мрежата стабилна и постоянна и затваряне на всичко във фонов режим и включване на интернета само когато ми трябва. Иначе на практика в ежедневието много пъти съм го казвал че батерията кара около 5ч екран, а пък тези 5ч дали ще се изразходват за един или два дена зависи от това кой как си ползва телефона.
Цитирай

(2018-01-20, 09:40:37)esil2 написа:  И аз съм постигал подобен резултат някъде към 6,45мин мисля че беше, но два дни си бях в къщи предимно на wifi , мрежата стабилна и постоянна и затваряне на всичко във фонов режим и включване на интернета само когато ми трябва. Иначе на практика в ежедневието много пъти съм го казвал че батерията кара около 5ч екран, а пък тези 5ч дали ще се изразходват за един или два дена зависи от това кой как си ползва телефона.

Аз телефона го използвам постоянно, няма големи почивки. През 2-3 мин ми е в ръцете и нещо си цъкам. Я фейса, я месенжер, браузер или игра. Забелязал съм, че камерата най-много точи от батерията. Когато съм за снимки тогава е най-бързо.
Цитирай

Цъкаш го постоянно през 2-3мин и правиш близо 7ч екран, е те това немога да го повервам
Цитирай

(2018-01-20, 16:53:10)paganini написа:  Цъкаш го постоянно през 2-3мин и правиш близо 7ч екран, е те това немога да го повервам

Няма причини да лъжа.
Цитирай

така е. когато го разцъквам при автоматична осветеност и стоя на едно място (образно казано-в радиус примерно 20 метра) изкарва 7 часа дисплей. иначе при нормално ползване с мъка докарва 6 и то не винаги

Samsung a40
Цитирай

Ама на мен не ми трябва стационарен телефон да стоя на едно място а и не искам да гоня рекорди колко ще ми изкара батерията. Нека да не завишаваме възможностите на телефона и батерията защото повече от 5ч екран си е свързано с доста икономии и оптимизации
Цитирай

Автоматична яркост,  само на Wi fi в къщи.
Без никакво жалене на социалните мрежи и Youtube.
До сега не съм ползвал телефон с по-издържлива батерия!!!


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

Ами то не може да си набичиш всичко що има да ти бачка фоново и да очакваш с дни да ти кара. Напълно нормално и нужно е да се спрат излишните процеси и тогава можеш да си доволен. Защото за андроид да изкараш над 5-6 часа екран е постижение.
Цитирай

И моя се справя доста добре след ъпа на B197, мобилни и WIFi не се спират,браузване фейс, Youtube цяла нощ, оставил съм само месинджъра да не се затравя, екрана на авто това е резултата на B194 правех едвам 5 часа на екран [Изображение: 180c6c1fc24600737772b3fa5817c95f.jpg][Изображение: 3869be9f7f9a8f55003091d49f5876ce.jpg][Изображение: 27b55c2c5ad6370dc47b77cd2dd24bee.jpg][Изображение: 0240700a45678cdb26d019b0baf4b82b.jpg]

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

В ъпдейта четох някъде че е само пач за сигурност за подобрение на батерията не пише.
Цитирай

Да пише че е секюрити пач но на B193 аз и още няколко човека писаха че имат батери дрейн едвам правех 5 часа на екран от 35-36 часа съм с B197 и направих 8 часа екран при еднакви обстоятелства [Изображение: 31efb03c5536512f67f3b2fd63b03dda.jpg]

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)