Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei P10 lite-резултати, коментари, съвети

Интересно ми е какви са тези номерца би ли споделил. Аз лично съм спрял синхронизациите, спрял съм gps-а да ми сканира за wifi и блутут, изключил съм историята на местоположенията, във фонов режим ми работи само вайбър, яркостта на дисплея го държа по средата, мобилни данни и gps включвам когато ми трябват, за повече номерца не знам.
Цитирай
Аксесоари

(2018-06-05, 08:02:10)esil2 написа:  Интересно ми е какви са тези номерца би ли споделил. Аз лично съм спрял синхронизациите, спрял съм gps-а да ми сканира за wifi и блутут, изключил съм историята на местоположенията, във фонов режим ми работи само вайбър, яркостта на дисплея го държа по средата, мобилни данни и gps включвам когато ми трябват, за повече номерца не знам.
Намалена яркост (почти до края), стопиране на различни временни приложения, сейвър Мод включен .
Цитирай

Всичко съм писал, само за мобилния интернет не съм сменял кой знае колко клетки. Power Saving от 20 процента надолу, който си върши много добре работата, яркостта както съм писал беше почти на половина и не съм спирал приложения, така че можете да си направите сметката. Smile
Цитирай

(2018-06-05, 08:08:06)tiesto_pld написа:  Намалена яркост (почти до края), стопиране на различни временни приложения, сейвър Мод включен .

Какво имаш в предвид временни приложения и какъв е този сейвър мод
Цитирай

Режим за запазване на батерията,временни приложения: когато си отворил фейсбук,браузър,скайп,Вайбър,игра и не си ги стопирал ти работят макар и да не ги виждаш.
(2018-06-05, 17:39:29)esil2 написа:  Какво имаш в предвид временни приложения и какъв е този сейвър мод
Цитирай

От всички приложения си излизам с изход даже както споменах съм задал при заключен екран да не работят освен вайбъра. Енергоспестяващ режим не ползвам защото тогава няма уведомления от вайбър
Цитирай

От тайното меню на модела

Изпратено от Huawei с помощта на Tapatalk
[Изображение: 68541e30d830449cd9be1400f1ef8cd4.jpg]
Цитирай

При Орео като падне под 10% и за 3 минути отива на 2% и изгасва след като го включа в контакта тръгва да зарежда и показва 8%
Цитирай

И при Орео не е зле !


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай

И как го постигна този резултат ако нее тайна
Цитирай

Знам за li-po батериите, че не е хубаво да се пада до 0% или под 20%. Батерията има живот определени цикли и всяко зареждане от 0 до 100 е един цикъл на заряд. Затова е по-добре да се зарежда за по-кратки периоди като от 50 до 100 или до 90.
Такива батерии слагат и в колите Тесла, смисъла е не да я зареждаш от празна до пълна и да караш докато спре, а да я зареждаш толкова колкото ти трябва за ползване и след това пак да дозаредиш. Така живота се удължава и ще изкара по-дълго време.
Цитирай

Ето ви един реален резултат с версия 370 на автоматична яркост, без енергоспестяващ режим, без игри, само интернет смесено мобилен и wifi като в стендбай режим интернета е бил изключен
http://prikachi.com/images.php?images/297/9396297k.jpg
Цитирай

Колеги бихте ли споделили как ви пада батерията да речем от 100 до 90% колко минути екран правите но без разни енергоспестяващи режими и прочие. Интерсуват ме реални резултати от ежедневна употреба а не такива с цел хвалене и гонене на рекорди.
Цитирай

(2018-09-28, 09:41:45)esil2 написа:  Колеги бихте ли споделили как ви пада батерията да речем от 100 до 90% колко минути екран правите но без разни енергоспестяващи режими и прочие. Интерсуват ме реални резултати от ежедневна употре*а а не такива с цел хвалене и гонене на рекор
45 минути ръчкане и падат на 90%
Цитирай

При мен е различно някой път 40мин друг път 30мин зависи дали съм на мобилни или на wifi. Голямо влияние оказва и това къде се намирам дали е добър обхвата, така че най добре се представя батерията когато съм си в нас на wifi, тогава може да се направят 5ч и половина екран, иначе като съм на работа правя 1ч по малко, предполагам че това са възможностите на телефона, защото тук някой колеги бяха публикували някакви неща от рода на близо 7ч екран което аз лично не вярвам да може да се постигне без някакви хитрини
Цитирай

Здравейте

От известно време след като изключа телефона от зарядното батерията пада с около 6-7% за 2-3 минути без да се използва телефона. Имам само viber i messenger инсталирани на телефона като приложения. Нормално ли е такъв спад на батерията?

Благодаря
Цитирай

Не е нормално да е така колега поразрови се из телефона виж кое как е настроено какво е включено и така нататък
Цитирай

Всички приложения са спрени. Върнах фабричните настройки и пак пада веднага след изключване от зарядното
Цитирай

Вероятно батерията е заминала.
Цитирай

Тези телефони излязоха миналата година не вярвам толкова бързо да се е скапала батерията. Фабричните настройки как ги прави, аз лично бекъп не правя трия всичко живо и след това си играя доста време с настройки на телефон и приложения. Провери в настройките да не ти сканира gps-a за wifi и блутут и го изключи, а така също в пугълския профил спри синхронизациите и изключи историята на местонахождението, имаше тук някъде във форума писано за тези неща. След фабрични настройки е трябвало да не инсталираш никакви приложения да видиш един ден как ще се държи телефона.
Цитирай

Ами с моя се случи. Всъщност, точно как направи една година и от 6 часа дисплей, почна да прави по три, зорлем по четири. И понеже има една миниатюрна шупличка в края на дисплея не ми признаха гаранционен ремонт. Купих си от сервиза на Хуауей нова батерия за 25 кинта и гледайки клипчета в ютюб си я смених сам. Даже използвах отварянето да си изчистя горе високоговорителя, че беше яко запълнен с прах и едвам се чуваше. Сега пак си имам телефон с над шест часа дисплей и със звук, който се налага да намалям, за да не ме слушат хората...

Samsung a40
Цитирай

Здравейте,имам проблем с един п10 лайт! След опит за зареждане на телефона през запалка на автомобил стана проблем... сега за да го заредя трябва да го рестартирам или изключа??? защото когато е включен нереагира на зарядното????
Цитирай

    Истината е нова батерия... Ето първия резултат след смяната и

Samsung a40
Цитирай

от къде купи батерията колега? на съпругата телефона прави около 4:30 часа екран

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

От сервиза на Хуавей. 25лв. струваше. В сервиза искат 60 със смяната.

Samsung a40
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)