Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Huawei P10 lite-резултати, коментари, съвети
#26

(2017-06-02, 10:48:41)vassetz написа:  Хора - не знам как си ползвате телефоните или дали не са дефектни бройки. Но на мен от ерата на монохромните екрани не ми се е случвало след 24 часа употре*а батерията да е на 2/3 заряд....

При мен също след цял ден употреба си лягам някъде с 50% батерия... Идеално е дори съм забелязал,че  дали позлвам активно или не  няма голяма разлика( напълно достатъчно енергоефективен е) без да слагам разни допълнителни режими и ограничения. Уточнявам ,че самия аз не се характеризирам като топ  натоварващ телефоните собственик защото имам служебно леново вайб х2 с интернет и т.н.
Цитирай
Аксесоари
#27

При мен натоварването е:
- 4G постоянно включено
- никакви ограничения за Viber, messanger, Tapatalk.
- ~ 2 часа говорене
- браузване чрез Chrome
- Clash of clans Wink

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Last 2 years:
HTC One S -> HTC Desire 310 -> Sony Xperia E4 -> Motorola G3 -> Xiaomi Redmi 4 -> Huawei P8 lite -> Huawei P10 lite
Цитирай
#28

При мен натоварването е:
- 4G постоянно включено
- никакви ограничения за Viber, messanger, facebook ,instagram.
- ~ 1 часа говорене
- браузване чрез Chrome
- Игри - TOP ELEVEN.
Като добавка след прибирана вкъщи минавам на wifi.
Цитирай
#29

При мен

3G Нон стоп (Имам и 4G)
Хотспот (5 Човека свързани цял ден)
Блутот (Слушалки цял ден)
Максимална яркост
Постоянна музика

Приложения: Messenger, Viber, Skype, Discord, Facebook, Instagram, ES File Explorer, Youtube, Vbox, Twitch, VLC Player, Steam, OLX

Игри: Clash of Clans, Clash Royale, GTA SA, Bhop Jump, Pokemon GO(Събота и неделя цял ден със нещата изброени над приложенията)

Други: Ползвам го за Power Bank - да си зареждам Блутут слушалките

(ВСИЧКИ нещв който съм изброил се ползват постоянно. Но имам и други неща но не ги ползвам често)

Само да допълня че телефона е като чешма ся жегата

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#30

Моята си държи доста сякаш


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#31

При мен батерията държи доста, понякога дори забравям че трябва да го зареждам.
Разбира се ако пусна игра и нонстоп играя Dream League Soccer 2017 тогава батерията пада за 4 часа, но това само няколко пъти го правих, когато се бях зарибил супер по тази игра. Иначе държи доста.

Ако при някой батерията му издъхва, то може да си купи нова и да си я смени.
В Теленор обикновено казват, че батерията е капсулована, запечатана, не се сменя, бла бла бла и т.н. но това НЕ е вярно. Реално е супер лесно да се смени, всеки един го може. Трябват само едни пластмасови инструменти с които да разглобите задния капак. Самата батерия е с лентов кабел и просто откачате батерията от платката и после слагате другата и я закачате, лесно е!
Батерията е HB366481ECW @ 2900mAh и тя е същата като на P9, така че да не се чудите че пише P9 някъде където ги продават. Просто батерията е съвместима с P9 и P10. Търсете батерията по самия модел, а не по модела на телефона!
Важното е да отваряте телефона ОТ ДОЛНАТА ЧАСТ, след това когато вървите нагоре много внимавайте от ДЯСНАТА част, защото там е лентовия кабел за пръстовия сензор.
Ето видео как се разгобява P10 Lite, гледайте само първите 3 минути, защото по натам човека разглобява целия телефон и сменя дисплея, но както виждате от видеото буквално за 3 минути може да отворите телефона и да замените батерията.
YouTube Видео: Huawei P10 Lite dissasembly

Аз си купих резервна батерия, а към нея бонус дават и тези инструменти които ви казах, както и дори отверки ако искате тотално да разглобите телефона някой ден, хахаха.
Все пак ето линк: OEM For Huawei P9 2900mAh HB366481ECW Built-in Replacement Li-ion Battery+Tools
Цената е 13 долара.
Доставката е за около 2 седмици, идва от Турция
Ето реално какво получавате:

[Изображение: IMG_20170730_170319.jpg]
Цитирай
#32

Батерията почна да ме разочарова, 12 часа екран почна да прави. Преди правих по 15-16 нищо не съм мй инсталирвал

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#33

Как го правиш тези 12ч екран аз от 5-6 повече немога
Цитирай
#34

12 са нищо, преди е правил по 15-16ч... И аз не знам как става това. Ако колегата има желание, може да добави скрийншоти от телефона си.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#35

Има предвид 12 часа стендбай SmileD

Изпратено от моят PRA-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

12 часа екран* не стендбай, ако телефочето се върне при мен дс си го ползвам пак ще пусна. Щото го бях пуснал за продажба и го купиха. Ако стане нещо и се върне, ще напрая 12часа еккран даже и повече и ще пусна снимка

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#37

След като телефона е с добри технически характеристики и правиш по 15ч екран любопитно ми е защо го продаваш
Цитирай
#38

Не е достатъчно силен процесора и видео чипа

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#39

Колега какво ползваш та не ти достига видеото и процесора? Оделно характеристиката я има навсякаде защо не погледа преди покупка. От 1000 нагоре има доста по силни параметри но в този клас е перфектен.

Samsung S23+
Цитирай
#40

И аз съм на същото мнение. Телефона е перфектен за средния клас. На който не му харесва, то просто си купува Samsung или LG за над 1000лв и си се радва на уникалните телефоните. Наистина са супер, няма спор, но парата не е за всеки! Лично аз нямам тези пари ей така да си купувам всяка година новия модел на Самсунга за по 1500лв примерно, хахаха, пък и да имах не бих дал и 1000лв за телефона, защото за това което аз го ползвам ми е достатчно и го има в средния клас телефони.
При мен батерията държи по 2 дни, единствено фейсбука ми цоца тока, ама пробвах да го спра и той си се пуска сам пак, хахаха. Не знам как да накарам тъпия фейсбъг да НЕ се пуска във фонов режим и да работи само когато аз го отваря и да се затваря след като го затворя. То според стата на батерия фейсбъга ми яде най-много.
Цитирай
#41

Aalesund, опитай с този апп дали няма да е по-добре. Колеги споделят, че са доволни.
https://play.google.com/store/apps/detai...pper&hl=bg

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#42

Аз фейсбук го използвам рядко и затова не съм го инсталирал, а го зареждам през Google Chrome.
А за да увелича живота на батерията, съм направил следните настройки: Настройки > Батерия > Почистване при заключен екран >
Тук включвам всички плъзгачи, т.е. при изгасване на дисплея да се изключват всички заредени приложения. Оставям с изключен плъзгач, т.е. активни единствено Messenger, Viber, Skype.

Huawei P30, Huawei Watch GT2Pro

Цитирай
#43

(2017-08-01, 20:12:50)BGDropche написа:  Не е достатъчно силен процесора и видео чипа

Да ти кажа че до скоро имах Р9 и разликата не е голяма дори не я усещам като ползвам телефона за разговори, интернет и навигация игри неиграя, но имай впредвид  че по силния процесор и видео чип искат повече ток така че ще си мечтаеш за тези 12ч екран дето казваш че правиш
Цитирай
#44

Човека се бъзика, още ли му връзвате...

Изпратено от моят PRA-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#45

А е не се базикам, без базик ги правих. Ако искайте вярвайте.

А за колегата дето питаше кво прая с телефона, еми игри на Ultra Max графики

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#46

Невъзможно е!Няма какво да показваш.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#47

Няма кво да покажа щото не съм с Huawei - a вече Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#48

След като чекнах опцията Почистване при заключен екран батерията държи почти 3 дни при мен.

[Изображение: Screenshot_20170804-171735.png]
Цитирай
#49

А от къде се маха бързото зареждане, защото като си го взема първата ми работа ще е да го махна а за пръв път ще взимам huawey.
Цитирай
#50

(2017-08-04, 16:23:22)Aalesund написа:  След като чекнах опцията Почистване при заключен екран батерията държи почти 3 дни при мен.

[Изображение: Screenshot_20170804-171735.png]

A не ти ли изчезнаха известията при заключен екран, като си чекнал тази опция? Аз съм а чекнал само без 3-4 приложения, от които имам известия. Но батерията не виждам да държи чак толкова дни.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)