Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки направени с LG G6
#76

Така е,наистина телефона е с много добри ръчни настройки.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
Аксесоари
#77

Селфи камерата как се представя?
Цитирай
#78

На светло е добре,вечер е зле на слаба светлина.Като цяло не е "уау",но бива.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#79

(2017-10-29, 14:35:23)Airwalkerr написа:  Селфи камерата как се представя?

Това е камерата, която LG трябва да подобрят, защото макар и да е по-малко полезна, все пак е част от пудрата, с която се представят някои, а и наистина сякаш от няколко модела насам не е мръднала, което е странно, предвид че откъм основна камера, LG минават Сони (от които вземат сензори и не само те), Самсунг, Лайка при смартфоните.
Цитирай
#80

две снимки и от мене

https://ibb.co/f5F0Hb - Seepark Zulpich
https://ibb.co/dn8y3G - 23:38 часа местно време в Германия

LG G3 16GB Titan > Samsung A5 2016 > LG G6 BLACK > Huawei P20 PRO DUO
Цитирай
#81

Ето и от мен малко, много съм доволен от тази камерка - никога не ги гледам фулсайз снимките и са отлични. Вдигам и снимам, на ауто са тези. Тъмно/светло повечето пъти стават екстра, вкл. и с широкоъгълната.

[Изображение: 19404189_m.jpg] [Изображение: 19404190_m.jpg] [Изображение: 19404191_m.jpg] [Изображение: 19404192_m.jpg] [Изображение: 19404193_m.jpg] [Изображение: 19404194_m.jpg] [Изображение: 19404195_m.jpg] [Изображение: 19404196_m.jpg] [Изображение: 19404197_m.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#82

http://vfl.ru/fotos/4e6cceaa19412507.html
Google Camera.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#83

Днес ми попадна една колица ей така в полезрението и си викам я да я щракна. Да, ама бях в гараж и беше слабо осветлението. Камерата я бях оставил на ръчен режим, но бях спрял ръчните настройки. Т.е. тя сама си определяше скорост и исо. Направих една снимка, но никак не ми хареса и реших да се включа аз. Ето и двете снимки на тоз линк. Личи си, че като пипне юзъра излиза по-добре. Предполагам, че ако бях на напълно автоматичния режим, софтуера щеше да поизреже от шума, но не се сетих да го направя в тоя момент. Повече исках да направя по-хубава снимка Big Grin
https://photos.app.goo.gl/c4D6ziNUavc3OdYS2

| LG G6 Ice Platinum |
[-] 1 потребител изказва благодарност на methtical за това мнение:
  • winrae
Цитирай
#84

Определено си личи къде си бутал настройки...какви ти бяха настройките?
П.С-видях ги

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#85

Искам да попитам двете камери снимат ли заедно или ти избираш с коя да снимаш? Като влезеш в камерата нали отстрани в дясно има 2 неща едно под друго като елхички те за какво са?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#86

Снимат заедно в режим Multi изглед, но не е това за което вероятно питаш. Трите елхички са за широкоъгълния сензор, а едната за нормалния. Можеш да ги превключваш ръчно от елхичките, или чрез плъзгача за зум.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#87

А как се снима в Multi изглед?
П.С: Питах за предните две камери дали снимат по едно и също време, или ти избираш с коя да снимаш?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#88

Не може да снимат двете камери едновременно, в смисъла, за който ти питаш . Двете основни, да правят една снимка, не става.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай
#89

Отпред има една камера с широкоъгълен сензор и функционалност да кропва до стандартен ъгъл. Задните камери снимат едновременно, когато се ползва Popout режима.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#90

А на Auto режима коя се ползва? Извинявайте, че така питам, но за ми е за пръв път с двойните камери и не знам как е. В кой режим също снимат двойните камери?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#91

Това е единственият телефон, който има 2 отделни сензора за 2 различни цели. Единият снима със 71 градуса (единичното борче), другият снима широкоъгълно, не помня колко градуса (трите борчета). Камерите се ползват отделно а не едновременно. Тук имаме реално 2 камери, не фиктивни 2, които "някак си" работят заедно като при Huawei, Samsung, Apple и One+....

И още 2 снимки от мен. Направени са от една и съща позиция в едно и също време. Едната на ръчни, другата на автоматични.

https://photos.app.goo.gl/Z6eDaCjJ7GfrDPbg2

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#92

Нямам никаква идея как се работи с камерата Big Grin Сега на кой режим освен Popout снимат двете задни камери? А това с борчетата нищо общо няма с камерите нали? Просто избираш дали да снимаш стандартно и/или широкоъгълното?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#93

(2017-12-25, 12:03:18)AndroiOS написа:  Нямам никаква идея как се работи с камерата Big Grin Сега на кой режим освен Popout снимат двете задни камери? А това с борчетата нищо общо няма с камерите нали? Просто избираш дали да снимаш стандартно и/или широкоъгълното?

Точно това с борчетата има общо с коя камера снимаш.
Едното борче - Снимаш с основната, стандартна камера.
Трите борчета - Снимаш с втората широкоъгълна камера.
Превключи ги по време на снимане и ще видиш разликата.
Тази с едното борче, стандартната прави по-добри снимки вечер на слаба светлина, през деня и в зависимост от сцената тази с трите борчета може да улови по-добър кадър.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#94

(2017-12-25, 12:03:18)AndroiOS написа:  Нямам никаква идея как се работи с камерата Big Grin Сега на кой режим освен Popout снимат двете задни камери? А това с борчетата нищо общо няма с камерите нали? Просто избираш дали да снимаш стандартно и/или широкоъгълното?

В предния коментар, както и в този на methtical, е обяснено (т. е. напротив - има значение на кое борче си, тъй като от това зависи коя камера ползваш). Само ще допълня, че втората камера е със 125-градусов ъгъл, за разлика от основната, която е 71. Също така, втората камера няма оптично стабилизиране (пиша го за AndroidOS).

Ако нямаш идея как се работи с камерата, ще трябва да се поинтересуваш, защото възможностите са големи, особено на ръчен режим. При видео също е от голямо значение колко кадъра използваш, защото при една разделителна, но различни кадри, получаваш плюсове за едно, но губиш от друго. Все пак си е наука.
Цитирай
#95

Уха! Страхотна камера имала G6-цата щом можело да избираш с коя да снимаш. В ръчен режим като бях избрал едното борче отдолу ми показа f/1.8 а на второто f/2.4 и мислих, че сменям камерите с коя да снимам. После се сетих, че би трябвало да снима с двете и т.н. И вие ми помогнате да знам, че с двете камери не може да се снима едновременно. Благодаря Ви много хора!

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#96

Това при снимане където излиза Make sure cover lens нещо си какво означава?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#97

Означава да се увериш,че пръстите ти не закриват сензора на камерата.Тоест сложил си пръста пред сензора и те предупреждава.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#98

Прави ми впечатление, че с широкоъгълната камера неможе да фокусира на тъмно със светкавица, не я включва при фокус или тя, защото няма автофокус може би.
Цитирай
#99

Втората камера няма автофокус

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай

Когато натисна някъде по екрана с първата камера, нещо като маркировка ли е какво е не знам ми го отбелязва в квадрат и когато мърдам камерата това квадратче си стои там, а аз искам да фокусирам? Как става това? Задържам да се включи AE/AF и после пак почуквам за да се покажат едни като малки квадрачета за да си фокусира нормално?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)