Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G6 - резултати, коментари, съвети
#51

Да, нормално е. Ползвай устройството си и недей да следиш цифрите.

 
Цитирай
Аксесоари
#52

(2017-12-25, 11:28:01)AndroiOS написа:  А ако го ползвам постоянно Fast Charginga няма ли да ми развали батерията?

Според теб LG дали не са помислили над това?

(2017-12-25, 11:38:10)NoMaD написа:  Не, просто се скъсява живота на батерията като цяло. Препоръчвам да се ползва зарядно без такава "екстра".

Батерията е от тип? Кое скъсява най-много живота на тези батерии? Каква (колко градуса) е вредната температура за този тип батерии? Защитата (която изключва заряда за да се пази батерията) е на колко градуса? Колко чипа има за контрол на заряда? Колко от тези чипове са "умни"? Заряда на батерията постоянен линеен ли е или не? Какво е се случва при бърз заряд на литиева батерия която е под 50%? А под 70? А 90%? А колко вреден е разряда? До колко градуса може да загрее батерията при бърз разряд и голямо натоварване? Бърз разряд не е ли по страшен за живота на батерията от бърз заряд? Трябва ли да си ползваме телефона щом заряда и разряда са толкова вредни за батерията? 

(2017-12-25, 12:08:57)vargala81 написа:  ....Твоето вероятно за 2 часа ще зареди.

1.35A максимални на изхода ако приемем, че ще ги държи постоянни за час прави 1,35А/h а за 2 часа 2700мА/h ... т.е. няма как да напълниш 3300 mA/h батерия ... като се сметнат загубите може да излезе, че трябва да и се подадат около 3500 mA/h за да се зареди а ако и телефона консумара някаква мощност в момента на заряд нещтата се променят още, освен това тези 1,35А са една, даже няколко идеи по малко от реалното което ще подава зарядното ... Бих ги броил 3+ часа ...
Цитирай
#53

Вместо да пишеш подобни имплицитни постове, достатъчно е да прочетеш и някоя друга статия за въпроса. Например тази: https://4pda.ru/2017/08/09/345924/

 
Цитирай
#54

Можеше поне на български да е. Не всеки знае руски

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#55

(2017-12-25, 15:15:17)bodonance написа:  1.35A максимални на изхода ако приемем, че ще ги държи постоянни за час прави 1,35А/h а за 2 часа 2700мА/h ... т.е. няма как да напълниш 3300 mA/h батерия ... като се сметнат загубите може да излезе, че трябва да и се подадат около 3500 mA/h за да се зареди а ако и телефона консумара някаква мощност в момента на заряд нещтата се променят още, освен това тези 1,35А са една, даже няколко идеи по малко от реалното което ще подава зарядното ... Бих ги броил 3+ часа ...
Да, прав си bodonance, но аз го написах ей така без да правя сметки, на изуст. Иначе писах, че вечер като си лягам го пускам на бавно зарядно, демек не се ползва телефона и почти няма загуби. Може да е няколко идеи по-малко от оригиналното, но телефона ще го разпознае и няма да активира функцията бързо зареждане. Заряда ще стане равномерно за часавете, които си писал - около 2.5 часа ако не се пипа телефона. Лично аз зареждам както и когато ми падне и до сега не съм имал проблем с батерия. Дори оригиналната на G3 е здрава, а мой приятел смени 4 до сега. Взехме ги заедно G3-те, а от 2 години сина го скапва от игри и се зарежда по 2 пъти на ден. На бавно зарядно го включвам от време на време (V20), иначе си ползвам оригиналното, което е същото като и на V10, само кабела е различен. Иначе и аз съм от хората, които вярват, че бързото зареждане/разреждане скъсяват живота на батерията. LG ако бяха мислили много, нямаше моя приятел, а и половината форум с G3 да им се рестартират телефоните поради дефекти в батериите. LG мислят единствено как да изкара поне 2 години.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#56

Аз за това просто бързото зареждане на s8 го спирам. От опит знам, че се съсипва батерията, на s7 така стана.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#57

Да, какъв е смисъла от тая екстра, като я не ползвате, ползвайте я, и без това телефоните ги сменяме през 1,2 най-много 3 години.
Аз да речем имам такава практика, така да си натоварвам телефона, че да държи 2 дена, поне 1-вата година, така беше и на Samsung-а, така е и на iPhone-на. И не правя компромис с приложения, и кое колко ползвам и как.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#58

Въпроса е да не ми сдаде багажа по-рано, защото аз телефони по някога взимам често, но си имам един, да го нарека главен, който стои у мен минимум година.
През деня ако се наложи ползвам бързо.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#59

(2017-12-25, 16:05:38)NoMaD написа:  ...достатъчно е да прочетеш и някоя друга статия за въпроса. ...

Опита ми с литиеви батерии от различни типове като повечето са високорязрядни (20-35А) е достатъчен аз да пиша статии а не да ги чета ...
Извини ме, но точно във въпросната статия пише не прегрявайте което е и най пагубното за тези батерии. Там (в абзаца не прегрявайте) има и линк към доста по интересна статия ... Именно за което има няколко датчика и чипа които контролират процеса на заряд. В частност имаме куалкомската технология в която даже има умен чип който съгласно програмирането си за конкретната батерия управлява индивидуално всеки заряд ... няма 2 еднакви зареждания ... До 50% процесите които протичат в батерията са 1:1 независимо бърз или бавен заряд ... До 70% се налага редуциране на бързия заряд, а при 90% бързия заряд е по бавен и от бавния ... и всичко това става при един доста добър контрол над всички лошо-влияещи фактори ... та резултата се запазва 0:0 ...
Дори и бързия заряд да е по лош то той влияе с до 10% живота на батерията ... при 2500-4000 цикъла на последните технологии при 1 заряд дневно колко години са? Дори и 1500 цикъла да са ... това са над 4 години ... 2-3 месеца едва ли са проблем особено след като ще го ползваш 2-3 години ... пак ще смениш телефона преди да е загинала батерията ...
Поекспериментирай малко ...не става само със статии ...





ЕДИТ: И като даваш линкове към статии дай линк към куалкомската технология за бързо зареждане, че в случая за нея става въпрос ... не за какви да е батерии с какви да е зарядни а точно за дадена конкретна технология ... Защото "нормалното" бавно зареждане което вече е прието навремето се казваше Quick Charge 1.0 ... 5 волта 2 ампера ...

(2017-12-25, 17:36:39)vargala81 написа:  ... от 2 години сина го скапва от игри и се зарежда по 2 пъти на ден. ...

Това е в пъти по пагубно за батерията от кое да е бързо зареждане ...

(2017-12-25, 17:56:47)hazART написа:  Да, какъв е смисъла от тая екстра, като я не ползвате, ползвайте я, и без това телефоните ги сменяме през 1,2 най-много 3 години....

Рядко сме на едно мнение ... в случая си много прав ...
Цитирай
#60

Няма нужда да анализираш и да ми преразказваш статията, чел съм я - не съм пуснал линк за това. Писано е черно на бяло какво влияние оказва въпросното зареждане на батериите и то в последния абзац на статията. Правото на всеки, който я е прочел, да е съгласен  или не с изложеното там, както и да ползва начина за бързото зареждане или не. Ако не си съгласен с мнението, изложено там, има си начин да оставиш коментар под статията с всички свои доводи, аргументи от твоите "експерименти", сухи цифри и проценти като в час по физика, от които доста хора тук не разбират за какво им пишеш в повечето от постовете си, но най-малко и тук.

P.S. Да се хвалиш с това какъв капацитет си и вече си готов и статии да пишеш - това изказване меко казано е неуместно тук на форума, но това вече е друг въпрос...

 
Цитирай
#61

Няма смисъл да се хапете.
Аз съм един ползвател с бегли представи за нещата дето се казва, но съм забелязал нещо интересно.
Имах LG G3 преди да си купя LG G6. Зарядното от G3-ката го имам и не пише на него да е Fast Charger. Пише си стандартните 1.8А 5V. Не намирам разлика в бързината на зареждането между това от кутията на G6-цата и това от G3-ката. Едното бързо, другото бавно.... очевидно телефона и въпросните "умни" чипове и технологии си знаят работата Wink

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#62

(2017-12-25, 19:07:00)NoMaD написа:  Няма нужда да анализираш и да ми преразказваш статията, чел съм я - не съм пуснал линк за това. Писано е черно на бяло какво влияние оказва въпросното зареждане на батериите и то в последния абзац на статията. ...

Да де ...съвсем едно е литиево йонна 18650 батерия  и съвсем друго литиево йоннен полимер каквато е в G6 ... и изводи да си правим ... за коя от 15 литиеви и 10тината полимерни технологии важи това? А Huawei сега като си пускат телефоните без заряд да не би да са ненормални защото с в sтатията пише, че трябва да е  на 40% ? 
Хайде мисли ... Недей чети на готово ... И не анализирам статията а споделям моя опит ... не опира до хард ресет само ...



(2017-12-25, 19:16:54)methtical написа:  Няма смисъл да се хапете.
Аз съм един ползвател с бегли представи за нещата дето се казва, но съм забелязал нещо интересно.
Имах LG G3 преди да си купя LG G6. Зарядното от G3-ката го имам и не пише на него да е Fast Charger. Пише си стандартните 1.8А 5V. Не намирам разлика в бързината на зареждането между това от кутията на G6-цата и това от G3-ката. Едното бързо, другото бавно.... очевидно телефона и въпросните "умни" чипове и технологии си знаят работата Wink

+1
Цитирай
#63

(2017-12-25, 17:56:47)hazART написа:  Да, какъв е смисъла от тая екстра, като я не ползвате, ползвайте я, и без това телефоните ги сменяме през 1,2 най-много 3 години.
Недей да обобщаваш нещата и да се изказваш от името на всички тук. Някои я ползват тази екстра, други - не. Някои си сменят телефоните на 1 или 2 години, други - не. Разни хора, разни идеали, както....финансови възможности също.

 
Цитирай
#64

(2017-12-25, 19:38:48)bodonance написа:  А Huawei сега като си пускат телефоните без заряд да не би да са ненормални защото с в sтатията пише, че трябва да е  на 40% ? 
Хайде мисли ... Недей чети на готово ... И не анализирам статията а споделям моя опит ... не опира до хард ресет само ...
Времето ще покаже дали Huawei са ненормални. Не знам, може да са измислили някаква нова технология, или вече да е била измислена, но аз имам умряла батерия защото е останала достатачно дълго без заряд. Да, прибрах Optimus Black в шкафа мислейки, че съм го изключил, след известно време го вадя от шкафа и не може да включи. Зареждам го, включва, но не държи. Държи точно 1-2 часа без никакво ползване. А ако проведа 2-3 разговора преди това, по-бързо ще падне.
Мисълта ми е, че ако някой Huawei се застои по складове и магазини, може след време тоя който си го купи да се оплаква във форума от много бързо падаща батерия, а другите да се хвалят с по 6-7-8 часа SoT.
Както и да е, темата отиде в грешна посока. AndroidOS попита как да изключи бързото зареждане, а не дали да го ползва.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#65

Повече от 3 години рядко се ползва телефон.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

(2017-12-25, 17:38:55)Marto.g написа:  Аз за това просто бързото зареждане на s8 го спирам. От опит знам, че се съсипва батерията, на s7 така стана.
Също не ползвам бързо зареждане, но сигурен ли си, че е от това? Защото според някои "колеги с опит" тук не може в това да е причината, като вероятно ще се мотивират, че просто батерията при теб е била просто... дефектна и затова се е получило така...

 
Цитирай
#67

(2017-12-25, 21:01:08)NoMaD написа:   Също не ползвам бързо зареждане, но сигурен ли си, че причината е тази? Защото според някои "колеги с опит"  тук не може да е от това.



А на телефоните без бързо зареждане не им се развалят батериите? Дефектни батерии също няма ... С s7 през 2016г. не излезе ли и note 7? Там сигурно заради fast charg-а гърмяха а? Дори и бързото зареждане да е враг на батерията с него умира едни до 10% по рано ... при 1500-4000 цикъла на съвременна батерия и излязло март 2016 галакси ... кога свари направи 1300 цикъла че да се скапе?
Явно освен че съм с опит мога и да мисля ... Смешни доводи имате в тезите си ... Ама няма страшно с хард ресет ще се оправи батерията ...


Факта, че телефона идва от кутията с това зарядно, значи е изчислен да работи и така ... Ползвайте си ги безгрижно и със здраве ...
Цитирай
#68

Аз ползвам отделно захранване (адаптер) който не е Fast Charge. Както ми каза един потребител по-отгоре.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#69

Да, като вариант, щадящ батерията, върши работа също.

 
Цитирай
#70

Аз не намирам разлика в разряда на батерията с фаст чардж и без ( корозирал ми беше порта и не бачкаше фаст чарджа ) с оригиналното зарядно. За мен е голям плюс бързото зареждане.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Sony Xperia L ROM: CM12 5.0.2 Lollipop  KERNEL: ThunderZap 4.12
Цитирай
#71

@sillyrosster, пиши пак как държи заряд батерията след 12-14 месеца след подобно зареждане.

 
Цитирай
#72

(2017-12-25, 22:00:16)bodonance написа:  А на телефоните без бързо зареждане не им се развалят батериите? Дефектни батерии също няма ... С s7 през 2016г. не излезе ли и note 7? Там сигурно заради fast charg-а гърмяха а? Дори и бързото зареждане да е враг на батерията с него умира едни до 10% по рано ... при 1500-4000 цикъла на съвременна батерия и излязло март 2016 галакси ... кога свари направи 1300 цикъла че да се скапе?
Явно освен че съм с опит мога и да мисля ... Смешни доводи имате в тезите си ... Ама няма страшно с хард ресет ще се оправи батерията ...


Факта, че телефона идва от кутията с това зарядно, значи е изчислен да работи и така ... Ползвайте си ги безгрижно и със здраве ...
Аз ти говоря от опит, тия теории дето казваш с циклите са просто теоретични. След това тоест сега имам s8 и виждам без бързото зареждане как е. А даваш ли си сметка, че топлината също вреди на батерията, а всички знаем, че телефона загрява на бързо зареждане.

А това с note 7, който между другото излезе след s7 нямаше смисъл, проблема с батерията беше друг.
Цитирай
#73

(2017-12-25, 22:30:14)NoMaD написа:  @sillyrosster, пиши пак как държи заряд батерията след 12-14 месеца след подобно зареждане.
Със сигурност оказва влияние фаст чарджа, но аз ако не ми върши работа апарата след 24 месеца работа сменям апарата, въпреки че този телефон покрива всички мои изисквания, а имено добър екран, "компактен размер" и що годе добър хардуер. Все пак го използвам за работа и мултимедия. Дизайна също ми харесва, така че бих си купил преносима батерия, но не бих го сменил дори за ябълка 10. Все пак, ако още е в мен ще споделям статистики и мнения. Надявам се да съм полезен със всяко мнение, тъй като съм безпристрастен от към марки. Smile

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Sony Xperia L ROM: CM12 5.0.2 Lollipop  KERNEL: ThunderZap 4.12
Цитирай
#74

Резултати след последният ъпдейт.Определено са пипали батерията в добра посока.

   


Прикачени файлове Миниатюри
                   

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#75

@NoMaD тебе да те не е стрях да ползваш бързото зареждане или? И най-малкото да казваш кой какво да пише и как да мисли, или се правиш на Admin. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)