Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на LG G6 - резултати, коментари, съвети
#76

Здравейте колеги и Честита нова година.
Искам да попитам относно бързото зареждане.Имам телефона от 2 месеца и винаги се зарежда на режим -бързо зареждане.Има ли опция нормалн зареждане на телефона.Рових търсих ,но не намерих никъде из менютата къде се сменя бързо и нормално зареждане.
Благодаря предварително.

Samsung Galaxy Note GT-N7000
Цитирай
Аксесоари
#77

(2018-01-01, 20:43:34)tiho_madjarov написа:  Здравейте колеги и Честита нова година.
Искам да попитам относно бързото зареждане.Имам телефона от 2 месеца и винаги се зарежда на режим -бързо зареждане.Има ли опция нормалн зареждане на телефона.Рових търсих ,но не намерих никъде из менютата къде се сменя бързо и нормално зареждане.
Благодаря предварително.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1442711


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#78

Хора, кой плейър е по надежден/добър/ и зема по-малко батерия Play Music или стоковия?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#79

(2018-01-08, 21:49:48)AndroiOS написа:  Хора, кой плейър е по надежден/добър/ и зема по-малко батерия Play Music или стоковия?

Поясни как виждаш "по-надежден"? Аз лично не се отделям от jetAudio Plus от години - не е тежък, удобен интерфейс, много настройки за звука.
Цитирай
#80

По-добър с настройки и по-лек и да взема по-малко от батерията. Не ми предлагай/те други плейъри.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#81

Хем да ти се каже има ли и кои, хем да не ти се предлгат (а и не съм ти предлагал). Наясно ли си какво питаш?
Цитирай
#82

(2018-01-09, 10:01:52)fifth_root написа:  Хем да ти се каже има ли и кои, хем да не ти се предлгат (а и не съм ти предлагал). Наясно ли си какво питаш?

С други думи : Сърби,боли-драго ми е.

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#83

От Stock плейъра или на на Google искам. Такива 3rd приложения не ползвам.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#84

(2018-01-10, 07:33:39)AndroiOS написа:  От Stock плейъра или на на Google искам. Такива 3rd приложения не ползвам.

Е той стоковият е на Google. Не ми е известно да имат друг, така че ако толкова те притеснява 3rd party софтуерът (където има страхотни - доказани и сигурни неща не само откъм плейъри, но си е твоя воля), май ще трябва да ползваш стоковия. Дори да си купиш някой ден известна марка, която ти предлага модел с преинстлиран друг от въпросния, то пак ще се яви "трета страна" за операционната система.
Цитирай
#85

Стоковия не е на Гугъл (има и друг просто Music пише на приложението) и питам кое от двете взема по-малко батерия и кой е по-добър? Освен iPhone и LG друг не мисля да ползвам (ползвам съм и други известни марки, но съм останал най-доволен от LG и iPhone) Какво толкова не разбра за плейърите и се заяждаш, не те знам. Няма да си получа правилния отговор така че no comment повече Big Grin

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#86

Точно Пенчо-питанката няма да ми каже какво и как да коментирам и освен това - да, на Гугъл е. И тъй като Андроид ОС е на Гугъл, то кой е стоковият плейър? Хайде по-кротко при такива въпроси и като ти се отговаря съвсем нормално да отвръщаш нормално, като например кой е "правилният отговор"? Освен че не си наясно с много неща, не си наясно и с разликата от Google Play Music и Music, така както не различаваше двете камери или не беше наясно какво е DAC.
Цитирай
#87

(2018-01-10, 22:33:59)fifth_root написа:  Точно Пенчо-питанката няма да ми каже какво и как да коментирам и освен това - да, на Гугъл е. И тъй като Андроид ОС е на Гугъл, то кой е стоковият плейър? Хайде по-кротко при такива въпроси и като ти се отговаря съвсем нормално да отвръщаш нормално, като например кой е "правилният отговор"? Освен че не си наясно с много неща, не си наясно и с разликата от Google Play Music и Music, така както не различаваше двете камери или не беше наясно какво е DAC.

Аз не съм ползвал нов модел заразлика от теб и тепърва ще разучавам новите модели, така че по-добре замълчи. Знам че Play Music и Music са съвсем различни плейъри, а аз попитах кой от двата е по-добър?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#88

По-добър е този, който ти харесва и допада на теб. Аз лично ползвам вградения (в колата през блутут) и нямам оплаквания, даже ми харесва много. Ако се интересуваш кой е по-ефективен откъм батерия, по рутинни маршрути в едни и същи условия ползвай един, на другия ден друг и така колкото с каквито решиш. Накрая направи една равносметка и воала Smile Ще имаш резултати сам за себе си, които после можеш да споделиш. Повечето хора си ползват това, с което са свикнали и главната им цел е да слушат музика, не да мерят батерии Smile

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#89

За мен плейъра на LG е по-добър от този на Google. Има си еквалайзер, показва и музиката в устройството по папки, нещо което Google Play Music няма. За батерията не мога да кажа кой е по-пестелив, тъй като нещо не ми допада визуално въобще няма смисъл да го пробвам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#90

Моля всички да престанете! Форума е за това, да се пита и да се отговаря. Ако някой не желае да отговаря, никой не го кара на сила. Лека вечер ви желая и отново ви моля да се спрете!

Всяко следващо мнение не по темата, ще бъде трито и автора му предупреден!!!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#91

Ами нещо нередно ли има в това да се разясни какво е Google Play Music (подобие на Spotify, но от услуга на Google) и Music (Андроид плейър на Google отново) въпреки поведението му? И двете ще намерите във всяко едно Андроид устройство, т. е. разбирайте, че Music не е на LG или който и да било друг производител (и ако имате под ръка две устройства от различн производители лесно ще се уверите). И най-вероятно е по-удачно да се използва, защото такава му е целта. Дори като размер е по-малко, от което е много вероятно да е по-щадящо откъм батерия поне. Колкото до звука - няма ли по-специални плъгини, то едва ли може да се говори за голяма разлика между двата, освен ако единият не превъзхожда с еквилайзер. А интерфейсът е, разбира се, въпрос на предпочитание.
Цитирай
#92

fifth_root, ако се зачетеш по-внимателно, ще видиш, че тук AndroidOS пита конкретно за 2 плейъра, този на LG, който за него е стоков и този на Google.
(2018-01-08, 21:49:48)AndroiOS написа:  Хора, кой плейър е по надежден/добър/ и зема по-малко батерия Play Music или стоковия?
Ти споменаваш jetAudio Plus и той за това в следващия коментар казва да не му предлагате/ме други.
(2018-01-09, 07:25:23)AndroiOS написа:  По-добър с настройки и по-лек и да взема по-малко от батерията. Не ми предлагай/те други плейъри.
След което ти го разбра грешно и стигнахте до заяждане.

Както и да е, не защитавам и не нападам никой, просто искам да се приключи темата.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#93

Ами добре де, споделил съм кой харесвам и понеже той не иска други, освен вградените, сега споделям кое как го виждам и кое как е, а именно, че Music не е на LG (а е на Андроид, респективно на Гугъл), и е добре да се знае. Имал съм устройства от шест производителя и винаги са така - Google Play Music (нещо като iTunes и с много по-малка прилика със Spotify), ако някой обича да слуша музика онлайн/от клауд и Music, който е за файлове на устройството или картата, заради което е и по-функционален.
Цитирай
#94

(2018-01-12, 22:22:41)fifth_root написа:  Ами добре де, споделил съм кой харесвам и понеже той не иска други, освен вградените, сега споделям кое как го виждам и кое как е, а именно, че Music не е на LG (а е на Андроид, респективно на Гугъл), и е добре да се знае. Имал съм устройства от шест производителя и винаги са така - Google Play Music (нещо като iTunes и с много по-малка прилика със Spotify), ако някой обича да слуша музика онлайн/от клауд и Music, който е за файлове на устройството или картата, заради което е и по-функционален.

Самият Music (приложение) и Play Music (на Гугъл) са съвсем 2 различни приложения. Но както и да е. Можеш да го видиш на втория слайд в Essentials папката.

И не, не винаги е Google Play Music. При мен на Lenovo 4.4.2 Дроид си пише Play Music както и на G6.

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#95

Че са различни - различни са и ти обясних в какъв аспект. Но са на един производител.

Как ще го видиш като име е все едно (пълно или съкратено), защото повечето услуги на Google не носят Google в името си, освен ако не отидеш в Settings>Apps и да видиш пълното име там. И пак: Docs, Sheets, Slides - на Google са, но дори и там не носят това име пред тях, както Word, Excel и прочее не носят Microsoft пред тях вече, защото се знае кое какво е и на кого е. Това важи и за Music. И за последно: всеки производител на устройства прави някакви промени по самата операционна система, от там малко или много може да засегне приложенията, които си вървят с нея.
Цитирай
#96

И така не разбрах от както бях питал (преди месец) за Fast Charching дали е вредно за батерията да се използва постоянно (нормално зареждане) зарядното за да си зареждаш телефона (с оригиналните части) или трябва да се ползва друго?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#97

Беше разбунил духовете. Просто си вземи един кабел и вечер го ползвай, а бързото зареждане ползвай ако ти трябва.
Цитирай
#98

(2018-02-01, 00:41:17)AndroiOS написа:  И така не разбрах от както бях питал (преди месец) за Fast Charching дали е вредно за батерията да се използва постоянно (нормално зареждане) зарядното за да си зареждаш телефона (с оригиналните части) или трябва да се ползва друго?

Относително е дали е вредно - тя батерията е преценена какво как може да понесе, но при всеки производител се води така или иначе консуматив (което е абсурдно, по мое мнение, защото мобилно устройство без батерия колко да е мобилно) и гаранцията й е 6 месеца. Ако чак толкова те притеснява - зареждай я през компютъра или зарядно без бързо зареждане (което на теория пак не е най-полезното, ако не е оригиналното към модела). За недобро ползване се счита ако я оставяш да пада до 10-15% (или надолу) и да я заредиш, т. е. не като батериите от едно време. Високата температура вреди също на батерията, даже и зареждането до 100% също се счита за по-вредно. Но всичко това са неща само на теория, практически едва ли тормозиш батерията си с температура или многократни зареждания през деня. Тук можем да споделим, не само за LG, ами като цяло: колко от вас са имали проблеми с батерии или имат познати, имали проблеми с батериите? Ако се замисля - аз май нямам такъв случай, освен на LG G3 и то вече отиваше към втората година (като от там ми беше заминала и дънната платка, но дали беше следствие на батерията или лош късмет така и не ми се изясни, но пък беше месец преди да изтече гаранцията, така че тук беше пък добрият късмет). На Samsung Galaxy S II ми работи над пет години вече, разбира се не с живота, който имаше преди, но ако не прекаляваш ползването на телефона, може да изкара един ден. Всъщност, ако имаш приятел инженер или намериш подходящия форум, може да провериш как стои въпроса с батериите (пък може и в този форум да има човек с такив знания).
Цитирай
#99

(2018-02-02, 08:46:12)fifth_root написа:  Относително е дали е вредно - тя батерията е преценена какво как може да понесе, но при всеки производител се води така или иначе консуматив (което е абсурдно, по мое мнение, защото мобилно устройство без батерия колко да е мобилно) и гаранцията й е 6 месеца. Ако чак толкова те притеснява - зареждай я през компютъра или зарядно без бързо зареждане (което на теория пак не е най-полезното, ако не е оригиналното към модела). За недобро ползване се счита ако я оставяш да пада до 10-15% (или надолу) и да я заредиш, т. е. не като батериите от едно време. Високата температура вреди също на батерията, даже и зареждането до 100% също се счита за по-вредно. Но всичко това са неща само на теория, практически едва ли тормозиш батерията си с температура или многократни зареждания през деня. Тук можем да споделим, не само за LG, ами като цяло: колко от вас са имали проблеми с батерии или имат познати, имали проблеми с батериите? Ако се замисля - аз май нямам такъв случай, освен на LG G3 и то вече отиваше към втората година (като от там ми беше заминала и дънната платка, но дали беше следствие на батерията или лош късмет така и не ми се изясни, но пък беше месец преди да изтече гаранцията, така че тук беше пък добрият късмет). На Samsung Galaxy S II ми работи над пет години вече, разбира се не с живота, който имаше преди, но ако не прекаляваш ползването на телефона, може да изкара един ден. Всъщност, ако имаш приятел инженер или намериш подходящия форум, може да провериш как стои въпроса с батериите (пък може и в този форум да има човек с такив знания).

В темата за S7/S7 edge един колега беше писал,че гаранционно му е сменена батерията.Гаранцията на батерията 6 месеца,но това се отнася за телефони с батерия достъпна за потребителя.Поправете ме ако греша.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Здравей,
Не грешиш. Капсулован ли е телефона той е едно цяло устройство.Съответно гаранцията си е колкото на телефона защото ти сам не можеш да я изкараш да я скапеш и т.н.


Поздрави,
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)