Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с новата версия на андроид...
#1

Здравейте приятели
Притежател съм на Allview p6 life
Имам два телефона от този модел
Единият е с версия Кит кат 4.2.2 а другият е с Лолипоп 5.1
Та проблема ми е с този с новата версия.
Постоянно забива ... работи изключително бавно .С една дума мъка.
Този с кит кат просто лети.отваря всичко на момента а и до сега не ми е забил нито веднъж
Въпроса ми е как да върна и този към версия 4.2.2
Защото търсих но не намерих стоков ром
Нека ако някой знае да ми даде файловете и стъпките на смяната към старата версия
Цитирай
Аксесоари
#2

Заповядай: Цък
Цитирай
#3

Ще съм много Благодарен ако ми кажете с коя програма да го сменя и стъпките за смяна , защото търсих в нета но не можах да намеря начина .
Единственото което намерих са с програмите Один и флаштулс ,но така и не можах да схвана точно как става
Цитирай
#4

Този пост показва, че устройството е с друго име >> https://forum.xda-developers.com/showpos...stcount=12

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Да знам че има и други име телефона ,но това не ми помага и мисля че има начин за префлашване
Иначе моят се води от Румъния...
Цитирай
#6

(2017-05-11, 16:15:01)georgimv написа:  Здравейте приятели
Притежател съм на Allview p6 life
Имам два телефона от този модел
Единият е с версия Кит кат 4.2.2 а другият е с Лолипоп 5.1
Та проблема ми е с този с новата версия.
Постоянно забива ... работи изключително бавно .С една дума мъка.
Този с кит кат просто лети.отваря всичко на момента а и до сега не ми е забил нито веднъж
Въпроса ми е как да върна и този към версия 4.2.2
Защото търсих но не намерих стоков ром
Нека ако някой знае да ми даде файловете и стъпките на смяната към старата версия
Здрасти, Smile първи и най безболезен вариант, Отиваш в сервиз и ти превфлашват телефона с кит-ката.
Втори вариант.Пишеш че имаш два телефона от които единия е с кит-кат.Теглиш програмата Mtk Droid Tooll.Правиш бекъп на рома от телефона с кит-ката.След това с програмата SP Flash Tool флашваш рома който си извлякъл от телефона с кит-ката на другия.
Възможно е и да ти трябват драйвери за компютъра който са за твоя телефон.Ако мислиш че няма да се справиш,най добре e в сервиз да ти сменят версията на андроида.
Трети вариант клегата по горния пост ти е дал линк на готов ром
пише че е официален колко е никой не знае.Флашваш с SP Flash Tool.
Четвърто всичко правиш на своя отговорност ако решиш сам да
се справиш.Не е трудно ако имаш опит.Успех ти пожелавам.

Ето ти и линкове:
SP Flash Tool - http://spflashtool.com/ за флашване
MTK droid tools - http://mtktools.com/  за бекъп на рома
Allview usb drivers - https://androidmtk.com/download-allview-usb-drivers - намираш твоя драйвър за тел.
Цитирай
#7

Момчета Благодаря на всички но не става нищо ....изтеглил съм всички файлове и програми но когато пусна да се префлашва всичко е замръзнало и индикатора не тръгва...
ще го нося на сервиз дано там ми го сменят
Цитирай
#8

Флаша тръгва когато закачиш кабела от компа към тел.
Преди това само задаваш параметрите във ФлашТул,даваш СТАРТ и тогава закачаш телефона.Просто си на една крачка от финалната права.Опитай пак.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#9

Значи интересна работа ...когато включа телефона към лаптопа се отварят папките в телефона ,но явно не може да направи връзка с програмата флаштуулс.
Задал съм от телефона за отстраняване грешките при USB ,но не може да се върже явно към програмата...
Цитирай
#10

Има 2 варианта ФлашТул да не прави връзка с телефона ти.
1.По-малкото зло......в менюто "опции на програмиста" има едно поле "отмяна на упълномощенията".....Влез там и отмени всички устройства.След това закачи пак тел. за комп. И би трябвало на тел.да ти излезе запитване за разрешение за свързване с друго...ако не излезе съобщение значи не си наред с драйварите.
2.Погледни тук,но вече не си на .....една стъпка
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=66181

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#11

Важно! На телефона трябва да ти е заредена батерията! Трябва да ти е изключен телефона.След това свързваш с компютъра. Инсталирай си и драйвърите. Програмата за флаша да ти бъде в даунлоуд режим. Пиши дали си се справил след това.
Цитирай
#12

Нещо важно ...телефона трябва ли да е руутнат
Защото сега го руутнат ,но ще имам възможност утре да пробвам.
Това от опциите на програмиста го направих.
И още едно питана за изключването и свързването на телефона .Батерията вади ли се от телефона и после пак да се поставя ,защото четох и за такива гимнастички.
Или само се изкачва и се вкарва кабела в лаптопа в моят случай...?
И отново да ви Благодаря за помощта която ми оказвате...
Цитирай
#13

Това с ваденето на батерията е индивидуално за всеки апарат.В повечето случай не се налага.
Когато си подготвил всичко правилно,става мн.лесно,цялата процедура трае не повече от 3-5 мин.
Потърси в ЮТуб има много добри клипчета-ръководства за работа с ФлашТулс.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#14
Photo 

Не Не и не
инсталирал съм всичко което трябва , поне така мисля 
в Device maneger всичко е ОК 
като включа телефона ( Изключен) към компютъра започват да се показват прозорците за връзка към телефона но самата програма си стои така и индикатора не тръгва 

[Изображение: 40-750x406.jpg][Изображение: image.jpg][url=https://postimg.org/image/7klwvroat/][Изображение: image.jpg][/url]

хоп май направихме връзката ...но
сега ми показа това нещо и явно е нещо по файловете 
[Изображение: 40-750x406.jpg]

тук избирам най-долното 
[Изображение: 40-750x406.jpg]
Цитирай
#15

Да най вероятно файл липсва.Провери в гугъл за какво е грешката.И друго което може да пробваш 
друга версия по-ниска или по висока на програмата за флаша.По някога това има значение.
Хубавото е че вече се свързваш и почти си на финала,само трябва да отстраниш тази грешка.Опитаи ако намериш и с друг ром или си извади от другия телефон това е най добрия вариянт.Поне знаеш че всичко работи успех. Smile
Цитирай
#16

Вече всичко е Ок
Намерих и качих киткат 4.4,като в програмата вместо
Download only зададох upgrade...и тръгна
Благодаря ви много на Всички ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)