Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дрейн на батерия
#1

Имам LG-G5 H860 - с две сим карти. От както съм го взел от около месец имам драма с батерията, в смисъл пада много бързо. Телефона го държа нощно време с изключени data, wi-fi и локейшън и сутрин батерията е с 10-15% по малко. Като цяло телефона не изкарва ден без да го зареждам като нито ровя в нета нито играя. Вчера обаче много му се издразних защото го заредих на 100% в 15ч. и в 18ч. след около 1-2 разговора батерията падна тотално. Гледайки battery usage нищо не дава предпоставки да я точи толкова много - всичко е на 2 до 5%. Въпроса ми е имали някакви програми които по детайлно да покажат какви приложение работят на background.
Само не ме съветвайте да правя фактори ресет защото вече го правих и ситуацията е същата...
Цитирай
Аксесоари
#2

Изтрий кеша и данните на Play Store и на Play services рестартирай.... А след ресета остави гугъл да ти възстанови данните, нали ... не го прави.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Направих го... даже му спрях опцията usage of cellular data in the background но батерията е вече на 93% след три разговора...
Цитирай
#4

Нали не зареждаш с quick charger-a, че бързото зареждане довежда до незадържане на заряда.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#5

Ако батерията е повече от година си трябва нова Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

И бързото зареждане го използвай само когато ти трябва по-добре. Когато не ти е необходимо ползвай стандартно. Аз съсипах една батерия вече по тоя начин.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Бързото зареждане на G5 нали не може да се изключва

Huawei P30 Pro
Цитирай
#8

Просто ползваш друго зарядно, аз ползвам това на таблета, което е 2А/5V и успявам да задържа заряда с около 30% по-дълго време.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай
#9

Точно така се скапва батерия, като не се зарежда с оригиналното зарядно, аз проблеми още от Quick Charge Нямам

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#10

(2017-05-15, 21:23:14)BGDropche написа:  Точно така се скапва батерия, като не се зарежда с оригиналното зарядно, аз проблеми още от Quick Charge Нямам

нищо подобно, батерията би се скапила, ако се ползва непроверено зарядно, от ЛГ не са му правили магия на тяхното зарядно за да работи с техните телефони. Аз ползвам оригинално зарядно на самсунг за таблет Galaxy Tab A, което с нищо, ама нищичко не може да навреди на телефона, докато бързото зарядно на ЛГ, колкото и да е полезно то в екстремни ситуации, стабилно си съсипва батерията при редовно ползване...

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)