Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Спукано задно стъкло?
#1
Question 

Моля ви помогнете защото съм в шок и не знам какво да правя... от началото на месеца имам телефона и днес като се прибрах установих че има лека пукнатина отзад на стъклото заедно с мрежички пръснати надолу.... телефона никога не е бил изпускан или злоупотребяван, но изглежда все едно е ударен. Не мога да си го обясня, имал съм много смартфони и никога досега не съм чупил телефон, просто не знам как се е получио това...

Има ли възможност да е дефект някак и да ми признаят гаранцията и да ми го сменят? Някой ако има подобен опит или съвети моля да помогне... защото предполагам смяната ще бъде над 100 лева, а аз се заклевам че телефона не е изпускан, от първия ден го нося в кейс който предпазва доста добре, не мога да си обясня как се получи.

Ето снимка
http://imgur.com/a/WV9mI

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма начин да е дефект. Някъде си го чукнал без да разбереш. Няма да ти признаят гаранцията. И ремонта ще е доста над 100 лв.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • seemore
Цитирай
#3

На S4 с Protective Cover Plus (на Samsung) ми се беше пукнал задния капак като прободено с нещо остро и до ден днешен не мога да си обясня как на предпазния калъф (пластмасов гръб и гумени "ръбове") няма след от ударено/одраскано, а съм наранил задния капак на телефона, но не очаквай никой да ти повярва, че не е падал.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

На s7edge цената със работа беше 116.40лв
Като гаранцията и водоустойчивостта
Качвам снимка с оторизираните сервизи

[Изображение: 48f16acf1596e9d4634246d182519e22.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#5

(2017-05-14, 09:35:28)OGIER написа:  На s7edge цената със работа беше 116.40лв
Като гаранцията и водоустойчивостта
Качвам снимка с оторизираните сервизи

[Изображение: 48f16acf1596e9d4634246d182519e22.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Имаш предвит че водоустойчивостта ще се запази след ремонта така ли? И също така нов ли беше телефона като си го правил, смисъл кой месец е бил? Благодаря.

(2017-05-14, 07:42:57)gazibarev написа:  Няма начин да е дефект.  Някъде си го чукнал без да разбереш.  Няма да ти признаят гаранцията.  И ремонта ще е доста над 100 лв.

Няма как да съм го чукнал. Вчера привечер излязох беше окей, цяла нощ съм седял в кола и в кафе, без да натискам или опирам телфона в нещо и като се прибрах го забелязах. Просто не мога да си го обясня как е станало

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#6

Да ше се запази на 100% ако е в официален сервиз
И тел беше в гаранция, иначе ще искат 60 лв за диагностика освен цената на стъклото

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#7

Така като гледам снимката е напълно възможно да си го притиснал в джоба с капса на дънки. Или да си имал нещо в джоба което да го е притиснало. Няма да има удър, но там е слабо местото и е ефекта е като при удар. Просто не си разбрал как се е случило, но е имало физическо въздействие.

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#8

Каквото ще дс е ...станало е. Гласи едни 200+ лв и търпение

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#9

Не са 200лв
Няма как да е юн повече от този за S7E
А както казах, за него ми взеха 116.40лв

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#10

Как реши че няма как да е повече? Стъкло сапфир (уж) сензор за пръстови отпечатъци върви в комплект. Стъклото на камерата също.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#11

OK, лично мнение
Ще очаквам човека да каже колко са му взели с точност

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#12

Като си стоял в кафе някой авер/ка да не са си играли с него докато си бил в тоалетната и да са го изпуснали без да ти кажат. Ставал съм свидетел на подобна "интелектуална" постъпка.

POCO F1
Цитирай
#13

Ами не нито капси нито никой др не го е пипал, само аз. Заклевам се че няма как да съм го ударил нещо.

Държа да кажа че сензора за отпечатък и стъклото на камерата НЕ са засегнати и са непокътнати. Ако ремонта е до 100-120 лева ще го прежиевя някак, въпреки че нищо не съм направил за да фърля тези пари... ебати и късмета.

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#14

Ползвай го така и това е.

то не е отпред, еееее след някой месец като ги има под път и над път тия телефони, панела ще е по-евтин за поправка , а и няма да си сред първите за "пишман" техниците, нали сега учат да го отварят, искаш ти да си първият ли?Smile
Сложи му един кейс да го скрии това и си гледай кефа, аз така бих направил.
тия 100лв ги спести иди се напии някъде и ще забравиш за телефона много бързо.

пък и той е отзад, ко ти пукаSmile
Цитирай
#15

(2017-05-14, 18:21:39)sashundera написа:  Ами не нито капси нито никой др не го е пипал, само аз. Заклевам се че няма как да съм го ударил нещо.

Държа да кажа че сензора за отпечатък и стъклото на камерата НЕ са засегнати и са непокътнати. Ако ремонта е до 100-120 лева ще го прежиевя някак, въпреки че нищо не съм направил за да фърля тези пари... е**ти и късмета.

От снимката се вижда, че има точков удар и със сигурност няма да ти признаят гаранцията.
Оправя се в оторизираните сервизи(най- добре), като предварително можеш да им звъннеш за цената за смяна на заден панел.
Мисля с това се изчерпва и темата.

                                                                    
Цитирай
#16

Стррах ме е обаче ако карам така месец два дали стъклото не е по слабо сега и дали няма да почне да се пука повече. Също така дали е наранена водоустойчивостта. Иначе обмислям да си лепна един skin и да не го мисля, ако ми кажат някаква извънземна цена. Но пак се надявам малко да направят някакъв компромис и да признаят гаранцията, ама не знам. Ще пиша като има развитие.

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#17

Как ще ти признаят гаранцията? Освен че ще си платиш ами и гаранцията ти ще е анулирана. Никой няма да ти повярва че не е от удар. Това е.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#18

Гаранцията няма да ти я признаят в никакъв случай....Минах по този път с S7 Edge само,че в Англия....Добре,че имах застраховка и застрахователната компания ми го смени с чисто нов.
Иначе през сервиза на Самсунг,щяха да ме обезкостят.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Цитирай
#19

(2017-05-14, 20:24:07)sashundera написа:  Страх ме е обаче ако карам така месец два дали стъклото не е по слабо сега и дали няма да почне да се пука повече. Също така дали е наранена водоустойчивостта. Иначе обмислям да си лепна един skin и да не го мисля, ако ми кажат някаква извънземна цена. Но пак се надявам малко да направят някакъв компромис и да признаят гаранцията, ама не знам. Ще пиша като има развитие.
100% не е водоустойчивост така
А иначе може и да се до напука, а може и не. Това зависи от много фактори
Аз моят не можах да го ползвам така, бърка ми в очите

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#20

(2017-05-14, 12:21:47)gazibarev написа:  Как реши че няма как да е повече?  Стъкло сапфир (уж)  сензор за пръстови отпечатъци върви в комплект.  Стъклото на камерата също.

Нито една част от осмицата не е сапфир.... И от пред и от зад е стъкло - гг5. Нищо общо със сапфира.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#21

Говорих с едно сервизче, казаха че утре ще ми кажат точна цена, но ориентировъчно за S7 edge е 85 кинта, та се надявам за моя да е до 120.

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#22

Препоръчвам "сервизчето" по възможност да е....оторизирано.

 
Цитирай
#23

Оторизираното доста ще го обрули, но поне ще е качествено направено. Над 120 лева със сигурност.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#24

Човек тва незнам как си го пукнал ама изглежда е бил натиск в една опорна точка явно ... Понеже ако пуснеш видео с краш тест на с8/с8+ тва нещо от 1м пада и отзад нито се пука нито отпред ,така,че бая трябва да е видяло зор
Цитирай
#25

Еми да ама не, говорих с оторизиран сервиз на самсунг "сръчко сервиз" и цената е 100 лева което е учудващо добре.

Засега обаче смятам да му лепна скин отзад да замаскирам положението и по-натам като ми е по-удобно да го сменя. Намерих едни момчета казват се uSkin който предлагат всякакви от 3M фолио само за 20на лева, звънях и ми казаха че съвсем скоро ще имат и за осмицата, още ги били тествали.

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)