Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★ FAQ ★ Samsung Galaxy S Gio SGS-5660 Всичко на едно място{16.04.2012}
#26

в България нещата стават няколко месеца по бавно да не казвам годинки Smile

MY DEVICE: Samsung Galaxy S 5660 GIO ;
Google Nexus 4
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте, не съм много на "ти" с всичките барникания по софтуъера на телефона, затова ме извинете, ако на моменти пиша тъпотии. :facepalm:
Искам да ви попитам, какво ми препоръчвате да ъпгрейдна по телефона(GIO). Доста четох, но като че ли само се обърках. Ако може някой така набързо, синтезирано да ми отоговори на въпросите, ще съм благодарен. Общо взето го ползвам за разговори, някоя друга игричка и интернет(чрез WiFi). Четох доста за удължаване на живота на батерията - това ми е основната причина да го бърникам. Също така е и неприятно че паметта на телефона бързо се пълни и като че ли работи по-бавно. Много би ми се искало и да му сложа Флаш ако е възможно.

Та какво ми препоръчвате - ъпдейт на Android , руут, нов РОМ(последните 2 изобщо не съм сигурен че знам какво правят) или нещо друго, което да обхваща гореспоменатите неудобства, а и ако има разни други честосрещани, за които знаете(телефона ми е на няма и месец). Не искам нещо фантастично все пак и не разбирам много, а и нямам намереение да превземам нови светове с GIO-то. Ще се радвам ако има някой готов да ми отдели извесно време за съвети и насоки, с процедурите ще се оправя някак си доста подробно е обяснено, но експертно мнение също ще ми е от полза.
Благодаря предварително Christmas
Цитирай
#28

Ако ще го ползваш само за разговори и интернет само си ъпдейтни Андроида до последната излязла за нашия регион и за нашите телефони 2.3.5
Ако искаш да слагаш повечко приложения и да ти е свободна паметта на телефона рутвай и слагай CM7

MY DEVICE: Samsung Galaxy S 5660 GIO ;
Google Nexus 4
Цитирай
#29

Здравейте! Искам само да попитам, при ъпдейтване на телефона не се губи гаранцията, нали ..? Blush

Samsung Galaxy S lll GT- I9300
Цитирай
#30

При руут се губи гаранцията, но можеш да я върнеш като ЪНруутнеш. Ако сложиш къстъм ром отново се губи, но може да си инсталираш стоков ром и пак можеш да си върнеш гаранцията : ))

Xiaomi RedMI Note 4

Samsung Galaxy SIII Neo stock
Цитирай
#31

След руут остава ли БГ менюто (Българския език) на телефона. Confusedtupid:
Цитирай
#32

Да

Huawei P40Pro
Цитирай
#33

root - не трие нищо. Само ти дава права над телефона.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#34

Да не пускам нова тема ше пиша тук трудно излизам от феиса зарежда зарежда 2-3мин. чак тогава излизам

SAMSUNG GT-I9505 GALAXY S4 White 16GB
Цитирай
#35

Защо трябва да излизаш?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#36

Здравейте колеги,

За нашите скромни телефончета излезе нов и при това доста стбилен CM 10.1 jelly bean 4.2.1.
Направо да не повярва човек но ROM е факт благодарение на разработчиците от xda и по специално на OldDroid.
Ето и линка към темата във форума на xda:

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2062676

Аз лично съм този ROM cm-10.1-RC0-gio.zip и работи доста бързо и гладко и е почти без бъгове.

1. Инсталацията на този ROM изисква root.
2. CWM v5.0.2.6 или по-нова.

С оглед на това, че вътрешната памет за приложения на ношите телефончета е ограничена на 178MB и имаме само 277 MB препоръчвам да се направи sd-ext дял на SD картата минимум 512 MB от които 128 MB swap.
Ето как става това:
1. Направете пълен backup на информцията от SD картата на компютър.
2. Използваите CWM -> меню advanced -> Partition SD Crad
3. Изберете 512 MB за sd-ext, а след това 128 MB за swap.
4. От главното меню на CWM изберете менюто " mounts and storage"
5. Format /sdcard - форматира SD картата. (всички данни ще бъдат изтрити - затова ви е нужен backup).
6. Format /sd-ext

Инсталиране на cm-10.1-RC0-gio.zip

7. CWM -> mounts and storage -> mount USB storage
8. Преьвърлете cm-10.1-RC0-gio.zip на SD картата.
9. CWM -> wipe data/factory reset.
9. CWM -> Mounts and storage -> format /system
10 . CWM -> Mounts and storage -> format /data
11. CWM -> Mounts and storage -> format /cache
12. CWM -> Install zip from sdcard
13. Изберете и инсталирайте - cm-10.1-RC0-gio.zip

До тук инсталацията на CM 10.1 jelly bean 4.2.1 е завършена.
За да използвате sd-ext и дяла swap (точки 1-6) инсталирайте веднага след ROM следните прилижения от Google store:
1. Link2SD и направете следните настроики.
- create mounts scripts - изберете ext4
- reboot на телефона.
- settings -> изберете Auto link -> автоматичен link на приложенията, които инсталирате на sd-ext дяла.
2. Swapper 2
- от settings изберете Run swapper at startup
- uncheck - Safe unmount и safe remount
-Advanced preferences -> check Use swap partition.

Това е всичко. Точки от 1-6 не са задължителни, но са препоръчителни.
Цитирай
#37

Аз го пробвах този, но има бъг - клавишите светят и на заключен екран, ето още тези два ICS, супер стабилни и ,,небъгави'', минали през моя телефон, неверотно издръжливи са, особено първия линк:

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1914608 :hug: - тук само вграденото апп не записва видео
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2000485 - тук вграденото записва, но с леки гимнастики. Android

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#38

MrYoan написа:Аз го пробвах този, но има бъг - клавишите светят и на заключен екран, ето още тези два ICS, супер стабилни и ,,небъгави'', минали през моя телефон, неверотно издръжливи са, особено първия линк:

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1914608 :hug: - тук само вграденото апп не записва видео
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2000485 - тук вграденото записва, но с леки гимнастики. Android

В последният ROM "cm-10.1-RC0-gio.zip" проблема със светещите клавиште е отстранен. Можеш да ги пуснеш да светят като опция, за да те уведомява за ново съобщение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)