Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с паметта
#1

Здравейте,

паметта ми седи между 97-99% през цялото време. ако не ползвам телефона слиза до 95% понякога.

Проблема ми е, че понякога има осезаемо забавяне и има  това забавяне трае поне няколко секунди докато реагира телефона на допира. С процесор 820 не върви телефона да се държи като телефон произведен 2012та.

Някой да е имал подобрен проблем? идей как да го оправя?

Поздрави


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

Преинсталация през XperiaCompanion
Цитирай
#3

влез в опции на програмиста (предполагам знаеш как се активира менюто), там влизаш в изпълнявани услуги - получаваш меню в което пише колко памет е свободна, колко е заета от приложения и колко от андроид. надолу в списък имаш текущо активни приложения и кое колко рам ти гълта. Като гледам скрииншота горе в ляво иконките са ти на фонови програми, които може да ти товарят паметта.
Цитирай
#4

(2017-05-16, 14:14:09)mitak911 написа:  влез в опции на програмиста (предполагам знаеш как се активира менюто), там влизаш в изпълнявани услуги - получаваш меню в което пише колко памет е свободна, колко е заета от приложения и колко от андроид. надолу в списък имаш текущо активни приложения и кое колко рам ти гълта. Като гледам скрииншота горе в ляво иконките са ти на фонови програми, които може да ти товарят паметта.

много странно . там пише че имам 500мб свободни, пък на рам памет менюто си седят 140(95% използвани).... много странно

защо е така?

система - 1.5гб
апликаций - 750мб
свободни 500мб
Цитирай
#5

Ако имате една "гора" ненужни приложения, които например "разкрасяват" интерфейса (launcher-и най-често), чистят паметта, подобряват работата на телефона - всичко това работи във фонов режим и яде както си иска.
Цитирай
#6

(2017-05-17, 11:17:33)ddqnov написа:  Ако имате една "гора" ненужни приложения, които например "разкрасяват" интерфейса (launcher-и най-често), чистят паметта, подобряват работата на телефона - всичко това работи във фонов режим и яде както си иска.

нямам ненужни приложения. ползвам некст лаунчър вече 3-4 години.  много е ОК макар и скъп.

ще пробвам да направя реинстал през сони рекавъри като имам време да видя какво ще стане.
Цитирай
#7

Всичко ъпдейтнато ли ви е до последно? С Андроид 7.1.1 ли сте?
Цитирай
#8

(2017-05-17, 14:43:30)ddqnov написа:  Всичко ъпдейтнато ли ви е до последно? С Андроид 7.1.1 ли сте?

да. версия 41.2.A.2.223
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)