Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android O - основни новости
#1

Може още да не знаем какво ще означава "О" в новия андроид, но след днешното "издание" на Google I/O вече знаем няколко неща:

1. вече е достъпна OTA Бета версията за определени устройства - 2. Oсновните новости в Android O:
- Картина в картината - (това  мисля че е ясно и няма нужда от разяснения)
- Aвтопопълване на информация в други приложения (например в Chrome сте се логнали в Twitter и отваряте приложението за Android - не се налага да пишете потребителските си данни, защото те вече са предложени от Google, а просто се вписвате)
- Notification dots - Върху иконата на приложението, за което имате известие се появява точка. Задържате върху иконата и виждате нотификацията, без да се налага да сваляте статус бара:
[Изображение: Android-O-Notification-Dot-3-768x431.png]


- Оптимизации... По-бързо стартиране на устройството, по-издържлива батерия, по-добра защита

Източник: https://techcrunch.com/gallery/everythin.../slide/11/
Цитирай
Аксесоари
#2

Всичко е вярно...Уникално бърз рестарт,перфектна оптимизация...Дори само за това си заслужава да платиш цената...Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#3

Интересно.?  Каква цена да платиш и на кого?
Цитирай
#4

Цената на телефона....А на кого,нямам представа...Smile


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#5

Тонка,някакви бъгове до момента?Разговори,wi-fi и т.н?Камера?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#6

(2017-05-18, 20:45:21)person написа:  Интересно.?  Каква цена да платиш и на кого?

На който продава поддържаните телефони...
Цитирай
#7

(2017-05-19, 08:43:17)vesoisthebest написа:  Тонка,някакви бъгове до момента?Разговори,wi-fi и т.н?Камера?
Абсолютно никакви бъгове....Все едно си със стейбъл...И между другото,дойде някакъв малък ъпдейт(55MB),който не знам какво фиксва/разваля,но го инсталирах...Smile
Ама....Май много се доближихме до iOS с тази версия !?!? Особено "секцията" с батерията....Имам чувството,че гледам iPhone си..Smile


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

[Изображение: 56d3fc40e0fdab55cc935dd725e938e9.jpg]
[Изображение: f5897e1d73228ab3b0ccd94ccc35c1b7.jpg]

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#8

Цитирай
#9

Notification Dots много ми допада.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#10

Това пък е новия Pixel Launcher:

Част 1



Част 2


Само този "бар"....Къде са го забутали най-долу !?!?! Вероятно да е по-удобно за работа с една ръка...Smile
Цитирай
#11

(2017-05-19, 11:00:07)tonkata07 написа:  Абсолютно никакви бъгове....Все едно си със стейбъл......

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Пфу, при мен се наблюдава лек лаг (нещо с което не съм с сблъсквал с който и да е DP на Nougat) и шорткътите на заключения екран не работят коректно. И батерията е леко по-зле Sad

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай
#12

Каква е идеята на тези точки на иконите? Не е ли по-удобно да видя всички нотификации в дроп дауна, а не да задържам на 5 приложения иконите, за да видя известията за всяко от тях?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#13

нали трябва да пуснат нещо "ново".
Цитирай
#14

(2017-05-19, 21:46:17)arrogant написа:  Каква е идеята на тези точки на иконите? Не е ли по-удобно да видя всички нотификации в дроп дауна, а не да задържам на 5 приложения иконите, за да видя известията за всяко от тях?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
В случая всеки явно ще си решава.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Идеята е много умна. Ако имаш повечко нотификации и искаш да видиш от конкретно приложение бързо, или просто те интересуват нотификациите от някое приложение, този начин е доста удобен. Това ще е много полезна функция. Страхотна идея.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#16

Това си помислих, но като стигна до иконата нали ще си видя пак че имам известия.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Наистина взе да мяза на iOS... И тез точки на иконите, пак много прилича.
Ще си купя един Пиксел ей тъй да го разгледам тоз новия Андроид Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#18

(2017-05-21, 00:57:44)ИванМатин написа:  Наистина взе да мяза на iOS... И тез точки на иконите, пак много прилича.
Дори в Google Play са "откраднали" кръгчетата при теглене на програми, но има разлика, че при Google кръчето се върти постоянно, а при Apple показва реално до къде е стигнало тегленето/инсталирането и има бутон "stop", а при Google пак си е "x".

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#19

(2017-05-21, 00:57:44)ИванМатин написа:  Наистина взе да мяза на iOS... И тез точки на иконите, пак много прилича.
Ще си купя един Пиксел ей тъй да го разгледам тоз новия Андроид Smile
Ако не беше тая цена щях вероятно да си взема.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

(2017-05-21, 07:58:43)centur написа:  Дори в Google Play са "откраднали" кръгчетата при теглене на програми, но има разлика, че при Google кръчето се върти постоянно, а при Apple показва реално до къде е стигнало тегленето/инсталирането и има бутон "stop", а при Google пак си е "x".
Аз от кога говоря,че нещата отиват на iPixel ?Smile
Това е и единствения телефон към днешна дата на,който можеш да прехвърлиш всичко от iPhone заради Quick Switch Adapter-а с,който е снабден Pixel-a...Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#21

Посоката в която са тръгнали, за мен лично е леко притеснителна.
Един пример е, че дават на разработчиците повече и повече възможности да забраняват приложенията си за руутнати потребители. Дано с всичките ограничения дето почват да налагат да не вземат наистина да заприличат на iOS, щото то тогава по-добре айфони да си купуваме....

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#22

Е да, но за обикновения потребител докато може да си тегли всичко и да си прави всичко още няма да е като iphone.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Точно това и е хубавото на андроид, че не е насочена само и единствено към обикновения потребител - има не малък процент разработчици, експериментатори и т.н., за които това е голяма спънка. Не че не го очаквах да се случи в даден момент, но въпреки това не е нещо което ме радва.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#24

Половината дори повече от половината неща които ползвам примерно аз са от тези разработчици.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

На външо може да го докарат, за да може да примамят ябълкови потребители към Андроид.
Но Андроид ще си остане все така отворена и по-добрата (за мен) мобилна система.
Само трябва да затегнат контрола с ъпдейтите за да може НАЙ-новото да се използва, а не Кит-Кати и Лолипопи. Нова Версия, всички за задължени да ъпдейтват или няма да ползват системата да ги видим тогава тез производители. Точно затова са тези девелопър версий.
Защо тоз индииц не затегне контрола?

Аз не искам реално пиксела защото е htc и ми седи пластмасов. А и тез пари не съм ги намерил на пътя.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)