Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android O - основни новости
#26

Докато е отворена ОС, ще си е добре. Интересно тая новата ОС, за която има слухове каква ще е.
Иначе - не искаш реклами, примиряваш се със затворената iOS
Искаш отворена ОС, преглътваш рекламната насоченост на Гугъл при андроид.
Ако ще правят затворена ОС с реклами, няма кой да се върже Wink


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

(2017-05-22, 16:52:48)abvabc написа:  Искаш отворена ОС, преглътваш рекламната насоченост на Гугъл при андроид.

Отворена OS и примирение в едно изречение може да свидетелства само крайната некомпетентност и липса на желание от страна на задекранното устройство. Андроид може да се ползва без нито една услуга на Google върху телефона. Отделно, че рекламите също могат да се разкарат, като се купи съответното приложение и се подкрепи разработчика му или се намери алтернатива.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#28

Аз съм достатъчно компетентен.
Ама я попитай средностатистически потребител за тези неща и да видим дали маха Гугъл сървисите и дали ползва адблокъри..?
За тези потребители отворена ОС е равно на мп3 и мелодийки.
Не е нужно пак да се обръща на кой е по по най...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#29

Ползвам бетата от 4 дни работи повече от перфектно на Nexus 5x . Абсолютно никакъв лаг или забивания . Батерията кара с една идея повече от нугата.
Цитирай
#30

[Изображение: android-o-logo_0.jpg]


Доста вече е обсъждано какво ще бъде финалното име на Android O, като повечето залози са за името "Oreo". Обаче до сега почти не е ставало въпрос кой ще бъде номера на версията. Историята показва, че за следваща версия са възможни само две опции - 7.2 или 8.0. С пускането на третия "Developer preview" на Android O Google разкрива, че той ще бъде 8.0...

Към цялата статия -->

-
Цитирай
#31

Все по-вероятно е Android 8.0 да се казва "Oatmeal cookie" a.k.a. "Овесена бисквитка"

http://www.myce.com/news/android-8-0-cod...kie-82169/
Цитирай
#32

(2017-06-23, 09:14:00)GH0STFACE написа:  "Oatmeal cookie" a.k.a. "Овесена бисквитка"....

http://www.myce.com/news/android-8-0-cod...kie-82169/

....И последния да затвори вратата..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#33

(2017-06-23, 09:34:55)vesoisthebest написа:  ....И последния да затвори вратата..

E, само 2 думи са. Какво да кажем за "Ice cream sandwitch" Smile
Цитирай
#34

Имаш право,бях я забравил тази древна версия.НО,все пак..дано бъде просто Oreo.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#35

За Орео ще трябва лиценз да платят. А за "овесената каша" не. А тва Oatmeal си е баш "каша".

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#36

Че к'во като платят?Не виждам проблем в това..да си припомним KitKat..Иначе и ти си прав.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#37

Нищо няма да платят, както и за КитКат. Остава да им рекламират името по тоя начин, че и пари да им искат от ОРЕО (или която там е фирмата майка).

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#38

(2017-06-23, 14:02:17)ИванМатин написа:  За Орео ще трябва лиценз да платят. А за "овесената каша" не. А тва Oatmeal си е баш "каша".

Oatmeal = овесено брашно (думата има няколко значения). В случая е брашно (meal = брашно), защото бисквитите се правят от брашно, а не от каша Smile
Каша е = mash, mush или други производни
Цитирай
#39

Oatmeal може и да е овесено брашно (думата наистина има няколко значения), но почти винаги израза се ползва точно за овесена каша.
Брашно или каша.... все тая е реално. Ако искат и само като О да го оставят, стига да е читав release (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#40

Май читав бил


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#41

Превода как е точно не знам, но Oatmeal когато го приготвиш (а съм ресторант мениджър) си е баш каша, защото това брашно като го объркаш с вода... Каша си става, не го печеш да стане курабиика, а се яде така. А mash идва от smashed което е "смачкан" като mashed potates Smile (Говоря повече английски от български от доста години)
Как то и да е, няма значение, не искам да спорим Smile
И на мен ми се ще да е Орео че по-добре звучи.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#42

Няма да е Маша-каша Smile

Android 8.0 Will Be Named Oreo

Hiroshi Lockheimer went on Twitter and uploaded a GIF of an Oreo. The Senior VP is definitely hinting towards the name of the upcoming operating system. All of Google’s operating systems have been named after sweets and Android 8.0 will not be an exception to that rule.

Ето от тук: https://droidhere.com/03/android-8-0-wil...-codename/
Цитирай
#43

^ това по-принцип е доста стара новина. От тогава не пречи да е изтекла доста вода Smile
Цитирай
#44

Ще чакаме до средата на август и ще видим.
Цитирай
#45

Г-н генерал, стара стара ама лачена...от вицепрезидента Wink . Аз лично останах с впечетлението от "последните" писаници, че се говори за каша, та просто споделих тази новина която е най-достоверна за мен, поне за момента.
P.S. Може да ми забраниш да пиша повече в ос новините и без това нямам 'репутация' да ми бъде вярвано..в казармата казвахме чист пагон, чиста съвест...
Цитирай
#46

(2017-06-27, 09:24:27)An_diar написа:  Г-н генерал, стара стара ама лачена...от вицепрезидента Wink . Аз лично останах с впечетлението от "последните" писаници, че се говори за каша, та просто споделих тази новина която е най-достоверна за мен, поне за момента.
P.S. Може да ми забраниш да пиша повече в ос новините и без това нямам 'репутация' да ми бъде вярвано..в казармата казвахме чист пагон, чиста съвест...

Offtopic Какво ти става бе човек? Обидил ли съм те нещо? От кой контекст си извади горните "измислени" заключения?
Горното са риторични въпроси.
Никой няма забрана да изразява каквото иска стига да не нарушава правилата на форума Albert
Цитирай
#47

Издразни ме думата "доста" стара....но да не превръщаме форума в "искрено и лично". И моето желание да има винаги актуална информация по темите. Спокойно можеш да изтриеш моите 2 последни мнения, да не спамим темата, а при добро желание от твоето мение можеш да махнеш турската дума доста Wink
Цитирай
#48

Интересно ми е колко от вас знаят какво всъщност означаша open source? Така е да, Гугъл е отворена операционна система, което ще рече, че някой има право да вземе кода, да го модифицира както реши и след това ако Гугъл удобри да го използва както реши за добре. Що се отнася до разработването на приложения, там нещата стоят по друг начин. Докато при Гугъл всеки знаещ и незнаещ програмист може да си пуска глупостите, то при Епъл приложението трябва да бъде удобрено. Преди това да стане, трябва програмиста да има програмистки акаунт който струва пари, трябва да има Мак, който също струва пари и се получава така, че приложения на иОС се пишат предимно от хора, които знаят какво правят и с каква цел. Няма как Андроид да може да се сравнява с иОС просто защото е насочен както за телефони с нисък клас, така и за такива от висок и тази комплексност изисква жертви. Единствено се надявам да наложат по-голям контрол на разработчиците.
Цитирай
#49

Тази статия е отпреди три дни и според нея е вероятно Android O да е наименуван Oatmeal Cookie, вместо Oreo.

Link:

https://www.google.bg/amp/s/www.express....Google/amp
Цитирай
#50

Преди  една година 'предсказах', че ще го наименуват Oatmeal Cookie (справка)
Сега година по-късно мога да добавя, че OC (Oatmeal Cookie) е само работното заглавие на Android 8 използвано от разработчиците. Финалното наименование може и да е съвсем различно. Orange Slice или Orange Candy. Това го пиша на базата, че до момента Google използва оранжев фон за O, и че Hiroshi Lockheimer преди 8,9 месеца публикува в Instagram ето това.
Разбира се да не забравяме, че Google са царе в troll-ването и всичко е много добре преценено при спекулациите "кога, какво и къде".
Все пак има голям резон в oatmeal cookie, следвайки тенденцията за преминаването към 'здравословните храни'. D_coffee

Always looking forward
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)