Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно CSC и OTA
#1

Телефона ми е S7 Edge от виваком. разбира се беше VVT. не съм го руутвал и knox-а ми е ок. когато излезе бетата на 7 нямах търпение и я флашнах което ми смени CSC-то. след като излезе официалната 7ца я флашнах отново през один с BGL но CSC-то ми се смени на Полша. Сега независимо какво и как флашвам не мога да мръдна от тая Полша! Съответно (предполагам заради това) OTA ъпдейти не стигат до мен и трябва всеки път да префлашвам през один. не че е голяма болка, но има ли начин да се измъкна от Полша без да руутвам? пробвал съм и с VVT и с BGL firmware но не се сменя.

[Изображение: Screenshot_20170518_230610.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Има един вариант,но не при всички става.При мен проработи и успях точно от полския да си върна оригиналния BGL .
За целта ще ти трябва програмата Smart Switch.
Виж това мнение на колегата - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1375595

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#3

(2017-05-18, 22:16:07)ganchev написа:  Има един вариант,но не при всички става.При мен проработи и успях точно от полския да си върна оригиналния BGL .
За целта ще ти трябва програмата Smart Switch.
Виж това мнение на колегата -  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1375595

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Задължително ли е да си на полския преди тази операция?Защото аз съм го пробвал от бту и ми го прави на хео. Сега съм гбл и не знам дали да пробвам.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#4

Ами не знам дали е задължително,но знам,че не при всички се получава.Явно зависи от това какво е оригиналното CSC - дали е операторско или не . Моето е BGL.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#5

Благодаря, стана идеално. то търси по сериен номер за коя държава/оператор е. аз минах без проблем обратно на VVT. предполагам, че ако се въведе сериен номер който отговаря на BGL да речем ще стане пак. може да се пробва, то преди да флашне пита и показва какво ще е CSC-то накрая и има cancel. може би с различен сериен номер ще може безпроблемно да се смени CSC-то с каквото искате.
Цитирай
#6

(2017-05-19, 09:34:27)ganchev написа:  Ами не знам дали е задължително,но знам,че не при всички се получава.Явно зависи от това какво е оригиналното CSC - дали е операторско или не . Моето е BGL.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Аз отигинално съм с бгл.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#7

Ами пробвай ,ако искаш тогава . Дано се получи и при теб.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#8

Не ми изкарва до край информацията и не мога да видя какъв csc code ще сложи. Pda:QD7/CSC:QB1/PHONE:QD... това виждам.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#9

Ами така трябва да е. Давай да видим какво ще стане

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#10

Извинявам се че ще задам въпрос в темата на колегата, но и аз имам подобен проблем, само дето моят апарат е от Мтел и съответното беше с тяхно CSC. Сега е с това на Полша и при опит да налея Мтелски ROM, става че е с такъв за Водафон Германия. За съжаление не мога да инсталирам на компютъра Smart Switch, за да опитам възстановяване на оригиналното CSC. При опит за инсталацията му, ми дава грешка...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#11

@batproho да не би самата програма да не е изтеглена до край и за това да ти дава грешка при инсталиране?
Пробвай отново да я свалиш .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#12

Как да накарам Smart Switch на ново да ми иска сериен номер и модел? Флашнах стар БГЛ , направи ми го ХЕО и сега през смарта направо ми инциализира ХЕО , без да ми иска модел и сериен номер.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#13

Давай сега така. И аз бях така на XEO и ми го възстанови на BGL.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#14

Да ама то си пише новата версия, че е ХЕО.

Постоянно ми дава актуализация на Смарта , тегля я и нищо не се случва, стартирам пак СС и пак почва да тегли актуализацията на програмата и така до безкрай.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#15

Ами махни програмата и пак я сложи и въведи пак серийния номер и виж какво ще стане.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#16

Направих го изобщо не става. Инсталирах програмата на лаптопа и там направо ми показва новата версия ХЕО без да иска сериен номер

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#17

Сигурен ли си, че следваш правилно инструкциите? Не мисля, че има начин да не ти иска сериен номер.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#18

Пуснах да се инсталира новото ХЕО, после пак ще пробвам да видя дали ще ми дава да въвеждам сериен номер и модел.

(2017-05-20, 12:26:03)ivkos написа:  Сигурен ли си, че следваш правилно инструкциите? Не мисля, че има начин да не ти иска сериен номер.

Абсолютно. Още докато закача телефона за смарта и ми изписва, че има нов софтуер и ми дава да го тегля. Аз отивам на аварийно възстановяване, давам инициализиране и там направо ми изписва новия софт на ХЕО, без да ми иска сериен и модел. Днес сутринта един път ми го иска и това е. Тогава бях ГБЛ, след това с Один флашнах БГЛ и не ми иска номер. Инсталирах и на лаптопа програмата и там директно ми изкарва новия софт без сериен и модел. Дали понеже този който флашнах е много стар не знам.АPD2 флашнах аз.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#19

Отиде съботата ти в теглене и флашване на многогигабайтови фърмуери. Big Grin

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#20

(2017-05-20, 12:30:06)ivkos написа:  Отиде съботата ти в теглене и флашване на многогигабайтови фърмуери. Big Grin

Може и така да е, хахаха. Аз съм инсталирал ХЕО ама 6.0 :Smile Няма от къде да ги тегля, така че сега смарта актуализира до 7.0, пускам го пак да видя дали ще ми иска сериен и модел и дали ще смени на БГЛ както си бях когато купих телефона, ако ли не си флашвам ГБЛ 7.0 и така.

Е не ми дава да въведа сериен номер и не ми дава. Хиляда пъти тегли софт и го инсталирва. Преинсталирвам програмата и пак не иска. Как да го накарам не знам.

Не стана номера, 10 пъти пробвах, остава си на ХЕО. Минавам пак на ГБЛ.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#21

(2017-05-20, 08:53:14)ganchev написа:  @batproho да не би самата програма да не е изтеглена до край и за това да ти дава грешка при инсталиране?
Пробвай отново да я свалиш .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Едва ли... Теглих я многократно от сайта на SAMSUNG. Около 38МВ е файла. При опит за инсталиране ми изписва "Приложението не може да стартира, понеже неговата конфигурация е невярна. И т.н."... Bu

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#22

Кажи ми с какъв Windows си 32 или 64 битов? >> http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin/

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#23

Windows 7 64 битов. Именно този файл тегля и отново същото съобщение. Sad
Успях да инсталирам Smart Switch на служебния РС но не ми иска сериен номер и при инициализиране директно ми казва че сегашния ми, както и новия CSC e ХЕО. Та явно проблема не е само при колегата да не иска сериен номер на устройството...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#24

Здравейте. Не мога да се ориентирам как да разбера какво csc съм. Като набера *#1234# ми излиза до графата csc, че съм ОХХ1. На ap и cp излиза XXU1. Може ли да ми кажете какво ми е csc-то?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Nexus 5
Цитирай
#25

@thuggy
https://play.google.com/store/apps/detai...info&hl=bg

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)