Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно CSC и OTA
#26

@Nikito82 , ако все още имаш мерак да минеш на БГЛ виж това мнение - https://forum.xda-developers.com/showthr...p=72448789
Дано да се получи, но трие всичко да знаеш.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
Аксесоари
#27

Не става изписва проблем с връзката или невалиден MMI код. Със CSC XEO съм.
Цитирай
#28

Трябва да си със мулти CSC . Поне така пише.Може заради това да не се получава.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#29

(2017-05-27, 15:28:59)blade1980 написа:  Не става изписва проблем с връзката или невалиден MMI код. Със CSC XEO съм.

Опитах за идеята да въведа кода. С BGL multi CSC съм. Дава същото съобщение.
Цитирай
#30

(2017-05-27, 14:02:30)ganchev написа:  @Nikito82 , ако все още имаш мерак да минеш на БГЛ виж това мнение - https://forum.xda-developers.com/showthr...p=72448789
Дано да се получи, но трие всичко да знаеш.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Имам мерак, но ако може на български, че не съм много добре с английския, оправям се, но да не стане фал.

Ако е с набирането на този код *#272*62826#, при мене нищо не се получава.

Май ще трябва да сложа бгл пак, да е мулти код, че сега на гбл няма как да стане. Ще пробвам сега и ще пиша.

(2017-05-27, 15:49:59)potiron написа:  Опитах за идеята да въведа кода. С BGL multi CSC съм. Дава същото съобщение.

Аааа, значи да не флашвам БГЛ. Щото сега съм на ГБЛ, но тия дето са ХЕО и други са мулти , така че ако при тях не става, няма как да стане при мене.

(2017-05-27, 14:02:30)ganchev написа:  @Nikito82 , ако все още имаш мерак да минеш на БГЛ виж това мнение - https://forum.xda-developers.com/showthr...p=72448789
Дано да се получи, но трие всичко да знаеш.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Колега пробвай кода и ти и кажи какво изписва, нали си мулти бгл.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#31

Не пробвай , защото и при мен изписва същото ,както при колегата @potiron
Този,дето е писъл в XDA как е станало при него и аз не знам.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#32

Ако телефона е в режим Download(volume- + home + power) когато го закачите и натиснете бутона more (намира се горе в дясно) винаги иска да се въвеждат. Ако телефона е включен когато го закачите засича с кой CSC сте и ако има актуализация я тегли?
Цитирай
#33

(2017-05-29, 14:12:33)shrike_avatar написа:  Ако телефона е в режим Download(volume- + home + power) когато го закачите и натиснете бутона more (намира се горе в дясно) винаги иска да се въвеждат. Ако телефона е включен когато го закачите засича с кой CSC сте и ако има актуализация я тегли?

Тук не те разбрах в каква връзка го пишеш това.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#34

(2017-05-20, 12:07:04)Nikito82 написа:  Как да накарам Smart Switch на ново да ми иска сериен номер и модел? Флашнах стар БГЛ , направи ми го ХЕО и сега през смарта направо ми инциализира ХЕО , без да ми иска модел и сериен номер.

Когато се направи това което описах се въвежда винаги сериен номер. Телефона се изключва и се стартира с комбинацията от трите бутона (volume- + home + power).
Цитирай
#35

Да, това е така. Точно така се процедира.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#36

По спомен, ако го вкарам в режим Download, ми даваше неуторизирано или неразпознато устройство. Иначе Smart Switch, след като си чекне там каквото си прави, сам вкарва телефона в режим Download, но съответно тогава пък не иска въвеждането на сериен номер и съответно оставя стария CSC а не го сменя с оригиналния/първоначален.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#37

Пускате Смарт Суич на компютъра и изключвате и вкарвате телефона в Download Mode.След това го свързвате с компютъра и продължавате нататък.Така трябва да се процедира .


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#38

Малко развитие по темата... Следвайки стъпка по стъпка, съвета на колегата @ganchev, успях да "излъжа" телефона... Да, ама не (както казваше на времето Петко Бочаров). Въведох модел и сериен номер, разпознава го като телефон с CSC MTL, тегли се нужните софтуерни файлове, НО след като протече и самата инсталация, се оказва че те отново са тези за Vodafon и реално апарата отново е с CSC VFG а не с такова на MTL...

p.s. започвам да си мисля че в сервиз на Мтел, просто през тяхните така наречени боксове, наливат чист софт с CSC MTL, а не такъв с мулти CSC...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#39

Пробвай пак с кода да видим дали няма да може да се смени CSC.
https://forum.xda-developers.com/showthr...p=72448789

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#40

Нищо не става с кода, явно ти си изкарал голям късмет.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#41

Не, не аз. В тема има хора при, които става. Явно си зависи от самият фърмуер.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#42

Флашни XEO и после със смарт суич и ще стане.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#43

Не става бе човек... Вчера пак го играх този филм. Апарата ми е от Мтел, бях му сложил ROM за България, който по принцип си е XEO (за България и още една камара държави). След цялата процедура, си сменя CSC VFG а не с такова на MTL.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#44

(2017-06-07, 22:49:55)rado__8 написа:  Флашни XEO и после със смарт суич и ще стане.

Кое ще стане, кода ли?

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#45

Здравейте, аз имам подобен проблем и искам да попитам няколко неща:
Телефона ми е S7 edge купен от МТЕЛ, със CSC MTL, поради известният проблем с обхвата го флашнах през ОДИН с BGL версията и фикса на модема. Всичко си е супер, но спрях да получавам ОТА ъпдейти, а забелязах, че има цели 3 такива. Проверих с програмката phone info и там CSC ми е XEO и държавата Poland. В самМобайл им и ОТА ъпдейти за Poland (XEO) но аз не ги получавам. Въпроса ми е дали да изтегля последният ъпдейт на BGL и да го флашна през один или Smart Switch? Другото ми питане е дали това ще ми върне възможността да получавам ОТА? При набиране на *#1234# и на мен ми дава грешката с MMI. Дайте ми съвет как да го оправя и трябва ли да направя factory reset след това?
Цитирай
#46

Заради флаша на модема е. Просто флашни последния BGL, направи ресет ако нямаш нищо важно на телефона, но май ще се промени CSC на друго, не знам на какво точно, май беше полско. Но ще получаваш ОТА за него. Или си флашни английски те май получават най бързо ъпдейти.
Цитирай
#47

(2017-08-08, 14:57:58)degman написа:  Заради флаша на модема е. Просто флашни последния BGL, направи ресет ако нямаш нищо важно на телефона, но май ще се промени CSC на друго, не знам на какво точно, май беше полско. Но ще получаваш ОТА за него. Или си флашни английски те май получават най бързо ъпдейти.

Аз направих цялостен флаш през один, а не само на модема. Изтеглих последната версия и ще я сложа чрез один, но не знам дали по-този начин няма пак да е XEO, аз искам да си стане BGL, за да си получавам ОТА. Има ли някакви действия при флашването при които да съм забранил ОТА ъпдейта?
Цитирай
#48

И да сложиш на чисто с BGL, CSC ще си остане XEO, каквито и гимнастики да правиш. Така че ще получаваш ОТА за Полша, поне при мен е така, а моя случай е идентичен с твоя.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#49

(2017-08-09, 08:47:22)batproho написа:  И да сложиш на чисто с BGL, CSC ще си остане XEO, каквито и гимнастики да правиш. Така че ще получаваш ОТА за Полша, поне при мен е така, а моя случай е идентичен с твоя.

няма лошо, но аз не получавам никакви, а има.
Цитирай
#50

Колеги ето едно решение за хората, които са с MTEL и след ъпдейт им се е променило на VD2:
Промяна на CSC при РОМ с multi-CSC (root is not needed):
*#272*62826# След избора на MTL се дава Install, но да знаете, че това ще направи и Factory reset!!!!
за тези който са ъпдейтнали през один и са минали на BGL, но CSC им станал XEO, този код не работи, защото дава грешка за невалиден MMI код.
Четох някъде, че ако ти дава тази грешка и влезнеш в recovery-то и направиш wipe на телефона и на кеша, след като си го сетнеш на ново може и да проработи. Не съм го пробвал и не знам дали се получава.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)