Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно CSC и OTA
#51

Здравейте, ето как смених CSC-то на моя телефон.
CSC-то ми беше XEO, Poland. 
Първо флашнах комбинационен файл(SM-G935F Factory_SW(Combination File))
Който е Андроид 6.0.1.
След това флашнах последния излязъл Андроид 6.0.1 за UK (BTU).
Сега CSC-то ми е BTU.
Телефона получи ОТА актуализации до последната версия на Андроид 7.

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай
Аксесоари
#52

Работата е там че искаме да го направим BGL а не BTU.
Цитирай
#53

Или пък да се върнем на MTL.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#54

Смарт суич не връща ли заводския софтуер по серийния номер ?

POCO F1
Цитирай
#55

(2017-09-09, 08:54:13)lavazza написа:  Смарт суич не връща ли заводския софтуер по серийния номер ?

Да!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#56

Да, ама НЕ!!! Говоря от личен опит. Телефон от Мтел, веднъж със сменен CSC (след флаш с Один), при опит за връщане на оригиналния софтуер със Смарт суич по серийния номер, бива разпознат, като такъв на Мтел и му налива софтуера, НО не с нужното CSC, а с такова на D2 Vodafone Германия...

p.s. днес ако намеря време, ще опитам отново с описаната по-горе цифрова комбинация. И да, потвърждавам за тези който са ъпдейтнали през Один и са минали на BGL, но CSC им станал XEO, този код не работи, защото дава грешка за невалиден MMI код.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#57

Това не е добре. Мисля да давам моя за смяна на батерия по гаранция и там задължително флашвали , но не същия, което не е добре. Какще се върна после на МТL не е ясно.

POCO F1
Цитирай
#58

(2017-09-10, 09:29:22)lavazza написа:  Това не е добре. Мисля да давам моя за смяна на батерия по гаранция и там задължително флашвали , но не същия, което не е добре. Какще се върна после на МТL не е ясно.

Те гаранционно ли ще я сменят тази батерия?

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#59

Но такъв тип артикул гаранцията е 6 месеца.

 
Цитирай
#60

Какви пари излиза смяната на батерията в оторизиран

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#61

Ако признаят гаранция за нея - нищо.

 
Цитирай
#62

6 месеца минаха отдавна

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#63

Значи на място - по ценоразпис на сервиза.

 
Цитирай
#64

6 месеца е гаранцията на батерията на телефони с разглобяем корпус. На телефони с капсулован корпус, гаранцията на всички части на телефона е 24 месеца!

Xiaomi 11T (A1)
Цитирай
#65

Малко развитие, след флаш с Один на ROM Мтел (естествено CSC-то веднага ми стана D2 Vodafone Германия). С посочения код *#272*62826#, по описаната назад процедура, успях да възстановя оригиналното CSC на Мтел.
Тези дни, се надявам да ми остане малко свободно време и да експериментирам да сложа ROM България с CSC BGL по подразбиране (а не с XEO) и ако случайно се получи, ще споделя. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#66

(2017-09-11, 12:22:45)vlado2910 написа:  6 месеца е гаранцията на батерията на телефони с разглобяем корпус. На телефони с капсулован корпус, гаранцията на всички части на телефона е 24 месеца!

Точно така. Говорих със Сръчко. Като я сменя към края на месеца, ще споделя впечатления.

POCO F1
Цитирай
#67

Току що пробвах с кода по-горе за промяна на CSC-то стана!! Бях инст. 8.0 MTL но след инсталацията излизаше CSC- VD2 Germany.След като въведох кода и му дадох да върне CSC на MTL да е и държава България взе че стана Smile

п.с. Иначе оригиналното ми CSC e BGL след като излезе за него Oreo ще се опитам да си го върна

.... S22 Ultra Phantom White 256GB
.... S10 Plus Prism White 128GB....
.... S7 Edge Silver Titanium 32GB .....
Цитирай
#68

Здравейте, аз сложих 8.0 и сега съм с BTU въпроса ми е защо още не мога да тегля някой приложения от Google Store, пише ми че не е валидно за държавата ми (телефона е купуван от Технополис преди 2 години) (в момента живея в Англия) някакви идеи какво да направя, благодаря предварително.
Цитирай
#69

(2018-06-08, 23:34:32)Iliyan написа:  Току що пробвах с кода по-горе за промяна на CSC-то стана!! Бях инст. 8.0 MTL но след инсталацията излизаше  CSC- VD2 Germany.След като въведох кода и му дадох да върне CSC на MTL да е и държава България взе че стана Smile

п.с. Иначе оригиналното ми CSC e BGL след като излезе за него Oreo ще се опитам да си го върна

Радвам се че частично съм помогнал с насока по решаване на проблема ти от другата тема.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

[-] 1 потребител изказва благодарност на batproho за това мнение:
  • Iliyan
Цитирай
#70

Привет, опитвам се да върна от BTU към MTL със smart switch, но въобще не стигам до въвеждане на с/н. Има ли някакви особености?
Цитирай
#71

Може евентуално да опиташ и с ODIN да му налееш MTL ROM а след това с набиране на код *#272*62826# да му върнеш първоначалното CSC ако то е било MTL, понеже вероятно след флаша то ще се смени с такова на VD2 Германия.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

[-] 2 потребители изказват благодарност на batproho за това мнение:
  • ivkos, rudizlz
Цитирай
#72

(2018-06-10, 07:06:17)batproho написа:  Може евентуално да опиташ и с ODIN да му налееш MTL ROM а след това с набиране на код *#272*62826# да му върнеш първоначалното CSC ако то е било MTL, понеже вероятно след флаша то ще се смени с такова на VD2 Германия.
Опитах и се получи. Благодаря

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#73

Да попитам след като смених CSC от BGL на MTL ще получава ли OTA update за MTL или не.!

.... S22 Ultra Phantom White 256GB
.... S10 Plus Prism White 128GB....
.... S7 Edge Silver Titanium 32GB .....
Цитирай
#74

Би трябвало да получаваш, когато има наличен.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#75
Photo 

(2017-09-07, 15:35:34)blagoy написа:  Здравейте, ето как смених CSC-то на моя телефон.
CSC-то ми беше XEO, Poland. 
Първо флашнах комбинационен файл(SM-G935F Factory_SW(Combination File))
Който е Андроид 6.0.1.
След това флашнах последния излязъл Андроид 6.0.1 за UK (BTU).
Сега CSC-то ми е BTU.
Телефона получи ОТА актуализации до последната версия на Андроид 7.
Относно комбинационният файл, понеже в архива който изтеглих са два, кой да използвам и как в один ?
md5__CL7345605_QB8752841_REVOO_user_mid_noship.tar 60 kb
  или 
COMBINATION_FA60_G935FXXU1APB5_CL7345605_QB8752841_REV00_user_mid_noship.tar.md5 този е по големият 1741871 kb

Xiaomi 11T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)