Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мтел Нет Бокс
#1

Здравейте! Тук ще обсъждаме фиксираната услуга, която предлага Мтел през 3G и 4G мрежата си.

Някой, който ползва услугата "Mtel Net Box" нека сподели мнение, допълнителна информация и дали му стигат включените ГБ на максимална скорост. Обмислям да се абонирам скоро за тази услуга.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
Аксесоари
#2

Стигат. На 23то число но засичат.
Имахме публичен в началото, че дропеше 4g-то и от съпорта помолиха да минем на 3g за известно време. Сега вече е ок.

Все пак помисли ако ще теглиш филми...

Също тук става въпрос само за нет. Без телефон и телевизия


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#3

Основно ще се ползва за фейсбук, сърфиране и много клипове. Рядко ще се теглят филми и т.н.

А, до колко свързани устройства поддържа рутера?
Ще е свързан 1 настолен (чрез wifi), 1 лаптоп, 3 смартфона, 1 таблет и 1 смарт ТВ и евентуално, когато дойдат гости още около 4-6 устройство макс. Дали в ръководството пише капацитета на брой свързани устройства?

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#4

Да ви попитам, каква е ползата от това. Не е ли по-добре за същите или по-малко пари да си пуснете нормален жичен интернет и с рутер да си разпръсквате wifi. Реално това е същото, но използва 4G вместо wifi. Но така или иначе рутера е статичен само за вкъщи и на всичкото отгоре интернета е ограничен като количество на максимална скорост. Може ли някой да обясни каква е ползата, защото наистина не разбирам.

п.п. до колкото разбирам е от полза за хора, които живеят на отдалечени места където стига само 4G
Цитирай
#5

Аз имам къща на отдалечено място. А кабелен интернет има също на това място, но някак не ме удовлетворява 4Mbps, тъй като 4K клиповете прекъсват и насичат с толкова бавен нет. Така, че Мтел Нет Бокс е единственото най-добро решение.

edit: иначе в Пловдив си ползвам Мегалан/Мтел и съм много доволен.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#6

Няма проблем с връзване на толкова устройства, колега.
Реално, това е най-доброто на пазара, ако покритието е добро, тъй като не използва само една клетка.
За отдалечени места е супер.
Таксата за смяна на адрес е 5лв. еднократно при местене и то отива към сметката.

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай
#7

(2017-05-20, 18:44:16)BuRn написа:  Таксата за смяна на адрес е 5лв. еднократно при местене и то отива към сметката.

Не разбирам това с адреса. Имал съм такъв рутер към Глобул като бяха, можеше да си местя рутера а съм го и местил из страната. Беше със Сим карта и работеше като гореща точка
Цитирай
#8

Има разлика между тези продукти.
Нет бокс е фискиран интернет през мобилната мрежа на Мтел - затова и при смяна на адрес се таксува еднократно 5лв. - не може да се ползва като бисквитка.

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай
#9

В смартфоните имаме по 16ГБ нет. На мен не ми трябва да местя Нет Бокса. Ще го ползвам изцяло като домашен най-вече за настолния, лаптопа и смарт ТВ-то. Така, че Мтел добре са го измислили, но може да пуснат малко повече нет на максимална скорост. Big Grin

Благодаря, BuRn!

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#10

Да де, ама на рекламата казват "навсякъде с теб" и тактично пропускат да споменат за тези 5 лв. при местене. И така някакъв човек се уредил със сметка от 400 лв...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#11

В договора, че даже и в сайта пише, че промяната на адрес се таксува с 5лв. Когато се преместиш в друг адрес - при свързване с новата клетка, трябва да потвърдиш новият адрес, за да имаш нет и сумата се прибавя към месечната сметка. Е, 5лв. не е кой знае какво - ама надввам се да я махнат тази такса, че не всеки си чете договора или условията написани в сайта за въпросната услуга.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#12

(2017-05-21, 00:31:38)Lupita написа:  Да де, ама на рекламата казват "навсякъде с теб" и тактично пропускат да споменат за тези 5 лв. при местене. И така някакъв човек се уредил със сметка от 400 лв...

Няма как да стане такава сметка.
При смяна на адреса излиза страницата на Мтел, в която с големи букви пише, че за смяна ще бъде таксуван към фактурата 5лв.
Все пак не е бисквитка, а е фиксиран интернет и се предполага, че смяна би имало само от вила примерно към море и то 2-3 пъти в годината.

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай
#13

(2017-05-20, 16:14:04)hddsoft написа:  Основно ще се ползва за фейсбук, сърфиране и много клипове. Рядко ще се теглят филми и т.н.

А, до колко свързани устройства поддържа рутера?
Ще е свързан 1 настолен (чрез wifi), 1 лаптоп, 3 смартфона, 1 таблет и 1 смарт ТВ и евентуално, когато дойдат гости още около 4-6 устройство макс. Дали в ръководството пише капацитета на брой свързани устройства?

При мен се ползва с максимум 6 устройства - 2 лаптопа, 2 телефона, безжична крушка и безжичен контакт.
Няма грижи.
Максимум до 8 съм включвал и пак няма проблеми.
Софтуерно е зададено да задава до 100 адреса по DHCP, ама не пробвай.
Предполагам 10 е повече от нормално.
Иначе на теория трябва да може да ти даде 253 адреса, защото от мрежата 192.168.8.х махаме първия адрес за Gateway, а последния за Broadcast.
Цитирай
#14

Този бокс има ли вътрешна батерия или е само на ел.контакт?

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#15

Само на контакт е.
Цитирай
#16

В техническо отношение Нет бокса на Мтел дали е подобен на Mobix услугата на Виваком?

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#17

Здравейте, аз ще си взимам нетбокс за вилата, но имам две хрумвания

Понеже съм клиент на А1 да си го регистрирам към настоящия адрес и след това да го сменя за 5 лв. Така ще спестя 24х5 лв по високи такси. Предполагам, че няма да е проблем?

И второто е - като е сим карта, дали ако я сложа в бисквитка на виваком, която не е кодирана или нещо подобно, ще работи на други 4g клетки или софтуерно ме ограничава само дао клетка за адреса, в която е регистрирана?
Цитирай
#18

1. Работи само в устройството, което ти дадат.

2. Ако го преместиш на друг адрес в друга клетка и го пуснеш/локализираш там, ще те чарджнат автоматично с 5 лв

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#19

Не ми стана ясно какви са таксите. Интересува ме Нетбокс 50. На сайта пише първите 6 месеца 5.50, след това до края на договора - 10.99. Като изтеглиш бланка с примерен договор цените са други - първите 6 месеца по 8 лв., след това - по 15.99 лв. на месец. Някой има ли информация как стоят нещата в действителност?

Xiaomi Mi Note 10 Lite, Realme 7, Acer Iconia One 10
[-] 1 потребител изказва благодарност на Luke Netwalker за това мнение:
  • naskogeo
Цитирай
#20

Някой с Нетбокс може ли да каже,като се изчерпят Mb на бърза скорост,бавната колко е и за какво става?
Цитирай
#21

(2022-05-31, 09:55:47)svetofar написа:  Някой с Нетбокс може ли да каже,като се изчерпят Mb на бърза скорост,бавната колко е и за какво става?

256 Kbps

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)