Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G от Виваком
#1

Бих искал да ми споделите каква скорост на интернет връзката получавате при наличните у нас доставчици, при мен 4G-то на Виваком максималната скорост, която ми дава на спийдтеста е 54-55 мегабита, а според техните твърдения скоростта трябва да достига 100 мегабита, аз съм си в София все пак, не съм се забил някъде у Странджа Сакар!?
     
Цитирай
Аксесоари
#2

Техните твърдения са далеч от истината.Нито на домашен/ползвам такъв/,нито ма мобилен няма начин да удариш 100!!!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#3

Аз се пре..ах с техният домашен нет. Идваха 6 екипа да видят проблема с ниската скорост. Трябваше да е 100 мегабита а е около 20 обикновено. Оправдания хиляди за период от1 месец. Писна ми да се занимавам и оставих нещата така докато изтече договора. ПОСЛЕ ДА ГО ДУХАТ. Спирам им тяхната телевизия, нета им и 6 симкарти. Мобилният им нет е пълна скръб, дори нямат нет в някои населени места по морето.

Стоков HTC Desire.
Галакси Ноут 3 Нео
Цитирай
#4

       
По високия е на мобилен,другия през една стая от рутера ?

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#5

(2017-05-20, 21:04:21)gipso написа:  По високия е на мобилен,другия през една стая от рутера ?

А това от кой доставчик е?
Че аз значи все пак направо съм си шукар с тия 54 мегабита, че и пинга е по къс при мене - 12 милисекунди, не 15. Rolleyes
Цитирай
#6

Виваком!!!
Може да е моментно,но по-високи от твойте едвали ще достигне?

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#7

Здравейте, ето малко инфо и от мен:

Telenor, чрез мобилен 4G рутер, и Mtel, чрез Data SIM карта поставена в устройството.
Скоростта на интернета на Telenor превъзхожда тази на Mtel, многократно.
Както се вижда, приблизително 50 mb/s срещу 5 mb/s, че Upload-a няма и 2 mb/s.
На Telenor, интернетът е добре. Тествахме го в тежки условия, а и като е през мобилен рутер не товари толкова много самото устройство.
[Изображение: ca808479be075d54684f88bf3346a200.jpg][Изображение: cb2c2c39f9645b69f46293061578a2fd.jpg]
Цитирай
#8

Е аз на телефона на приятел (пак Lenovo P70) през 4G-то на на самия апарат, от Теленор, съм виждал над 70 мегабита скорост, на леновото ли е този тест и на какво разстояние от рутерчето?
А това от Мтел си е направо трагедия, колко парички на месец искат за тая подигравка?

Edit: Сетих се и нещо друго - мисля да взема едно таблетче с 3G, ако сложа LTE сим картата на таблета, ще заработи ли в 3G режим или епа?
Просто в момента нямам такъв апарат наличен, за да пробвам.
Мислих да питам техническите капацитети от фирмата, ма като ги знам колко са в час миличките, леле мале!
Моля и ако има някой от Варна с мобилен нет от Виваком, да каже как е там положението с обхвата и скоростта, че ще се сервирам това лято на гости в Кранево на близки приятели, пък те ползват само домашен нет?

ПП. Я, сега излезнах на балкона да зяпам мача на Левски с Дунав по Диема Спорт, превключих от домашния нет от рутера  на 4G-то и ми даде скорост над 57 мегабита.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

Виваком Smile[Изображение: 0a17afea1019a0e9cb2faa3d8de1e2ed.jpg]

Изпратено от моят Lenovo P70 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Тая снимка горе за Мтел е фалшива, на 3G вадя 15MB а на 4G е по бърз от домашния дето е 50МБ в нас. Няма как да дам снимки щото си изхабих 20GB нет и ся съм с ограничен

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Моя е на 10 GB и не стига за нищо, 5 гиги ги издухах още първата седмица, а уж се стремя да го давам икономично, ама като непрекъснато зяпам телевизийки Grater
Цитирай
#12

Това е на Теленор във Варна, ЗПЗ, с непълен обхват.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#13

(2017-05-22, 08:36:48)Kracme написа:  Това е на Теленор във Варна, ЗПЗ, с непълен обхват.
Благодаря за инфото, това означава че си е както трябва.

ПП.Между другото установих че 4G (LTE) картата си работи безпроблемно и на 3G устройства, както и би трябвало да се очаква.
Цитирай
#14

Я, нов интересен резултат на спийд теста на 4G-то на Виваком, ама не у нас, в Западен парк, а в друг район на София, почти 79 мегабита даунлоуд:
   
Цитирай
#15

Здравейте, гледам че Bulsatcom на сайта си предлагат план за мобилен нет Premium на цена 13 лева, като обещанието е:
"Premium - Mобилен интернет план
60 GB Traffic
75 Mbps Download
25 Mbps Upload"
Звучи примамливо, а и в условията пише:
"Закупуването на услуги без оборудване не изисква сключването на срочен договор".
Но ми е много интересно как стои въпроса с покритието и дали реално се достигат тези скорости.
Като цъкнах на "Карти на покритието", нещо картинката не ми хареса особенно, и то за София.
Моля ако има някой от съфорумниците, който ползва техните услуги, да сподели как е положението!?
Цитирай
#16

Ползвам безжичен рутер "бисквитка" на Булсатком, 100ГБ за 19 лв на месец. В централната част на Варна, няма проблеми.
Цитирай
#17

(2017-06-28, 08:30:26)Kracme написа:  Ползвам безжичен рутер "бисквитка" на Булсатком, 100ГБ за 19 лв на месец. В централната част на Варна, няма проблеми.

А каква скорост реално се достига?
Цитирай
#18

Това е средната скорост


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#19

Покритието и функционалноста на 4G мрежата на Булсатком в София поне е направо плачевно, пълна трагедия!!!
Цитирай
#20

Имат вероятно временни проблеми в тази насока.

 
Цитирай
#21

За София, незнам, но за момента съм доволен, мрежата на Булсатком се държи стабилно без проблеми.
Цитирай
#22

Дано наистина да е нещо временно, щото плановете, които предлагат са добри.
Цитирай
#23

        Това е в Бургас , центъра. 4G и домашен Виваком 50.
Цитирай
#24

Това изглежда доста добре, кой е плана за 4G-то, какъв обем данни на месец и на колко парички?

ПП.Усетих се че не съм сложил правилно името на темата, трябваше да е изобщо за всички доставчици у нас, не конкретно за един определен, ама нейсе, вече не мога да го променя!
Цитирай
#25

(2017-07-04, 17:51:24)gene написа:  Това изглежда доста добре, кой е плана за 4G-то, какъв обем данни на месец и на колко парички?

ПП.Усетих се че не съм сложил правилно името на темата, трябваше да е изобщо за всички доставчици у нас, не конкретно за един определен, ама нейсе, вече не мога да го променя!

Това е теста в момента . Нямам план , просто си подмених картата  за 4G и я тествам и ако ми хареса ще направя някакъв.Но по принцип не ползвам много интернет ,не съм фен на социални мрежи ,игри и филми и подобни щуротии.    
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)