Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

RE:HTC Desire 510 Stock and Custom Problem x64
#1

Здравейте,

От 3 дни си играя с въпросния модел но единствения къстъм, който работи на 64 бита е CM 12.1,но на него камерата не ми работи иначе е перфектен.

Реших да попитам за помощ вас ако ви е удобно и знаете нещо по моя проблем:

Отключил съм ботлолдера и съм сложил тлрп. Телефона е с С-ОН каквото и да значи.

Проблема ми е че немога да намера къстъм ром за 64 битов, а когато искам да сложа сток РУУ не ми дава защото телефона ми е 1.51.  а РУУ с а 1.49 и
когато стигне до подписа и качвенето ме изхвърля. Нямам проблем дали ще е сток или къстъм просто всичко да функционира.


Благодаря на всички.
Добри
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам същия проблем 64 битово устойстов :Sad телефона е на Водафон UK отключих ботлоудера инсталирах рековери ( уж последното..  XDA ) идеята ми е да сложа ром с Бг но ...    проблвах няколко нито един не тръгна .Намерих РУУ оригинален файл със същия радио номер и тн .. при инсталация стой на подпис.... 1/7  и до там . Порблвах и с други РУУ там директно ми дава че не е за правилния телефон. S-ON е но доколкото разбрах из форумите не е пробем за инсталирането на оригинален РУУ.Сега при стартиране стой на бял екран с червен надпис .. Искам да инсталирам оригинален РУУ къде е проблема...

Това е
Ново развитие от дес булоудера е (релокет ) сега смених го да е така .. положенито е същото стигам до подпис и .....
Имам следните РУУ нестава и с трито а радиото е това което трябва да е... снимка описание ..
RUU_A11_UL_K443_DESIRE_SENSE60_Vodafone_UK_1.51.161.7_Radio_01.02.012_U10251_39.08.40922_release_413889_signed
RUU_A11_UL_K443_DESIRE_SENSE60_HTC_Europe_1.51.401.1_Radio_01.02.012_U10251_39.08.40922_release_398419_signed
RUU_A11_UL_K443_DESIRE_SENSE60_Vodafone_AT_1.50.169.2_Radio_01.02.012_U10251_39.08.40922_release_394094_signed

Къде греша ?


Прикачени файлове
.jpg snimka.jpg Размер: 96.03 KB  Сваляния: 9
Цитирай
#3

Колега провери си добре CID с командата: fastboot oem readcid
защото софт. номер на Vodafone UK и DE е X.XX.161.X
обаче CID за UK e VODAP001 а за DE e VODAP102.
Надявам се схващаш мисълта ми, възможно е да си мислиш заради софт.номер че телефона ти е Vodagone UK а всъщност да ти трябва RUU за Vodafone DE.
Поздрави и успех!
Цитирай
#4

(2017-05-21, 16:24:52)porqzov написа:  Какво е положението до сега...
статуси бутлоудер - отключен и релокед (заключен) све тая ..
рековъри и със и без ( оригинално от сайтове ) няма промяна
при стартиране има надпис червен че е за разработчици ...
Няма операционна система 
От рековърито опитах да инсталирам ромове дава грешка а и като цяло не можах да намеря ромове пробвах с два ...
Телефона го купих с леко пукнат тъч тук в УК заключен е към Водафон ,след смяна на тъча реших да му сложа софт който да има бг меню и да го пратя за подарък ( отключването е 2 паунда )...
За сега остава варианта S-OFF  който не съм пробвал ( трябва да разуча и намеря файлове ) 
Идеята ми е поне да го подкарам с някакъв софт  че сега и толкова не може Smile)) 

Стои на тази позиция и това е ..


Прикачени файлове Миниатюри
   
.jpg boot.jpg Размер: 32.69 KB  Сваляния: 8
Цитирай
#5

(2017-05-21, 19:26:28)porqzov написа:  
Стои на тази позиция и това е ..

Аз съм на същото положение....но за да се отключи с-он искат пари, и аз съм изтеглил руу стоковите ромове при мен седи също на логото и пише ъпдеит 0/7 оставих го така за час няма разлика,това е най мъчния телефон който съм правил досега с най-малко къстъм и стокови ромове. С къстъм рома нямам проблем CM 12.1 но камерата не ми работи от рома няма даже и икона. Няма ли някой на архив ром къстъм на който вс да му работи и да става за 64 битова версия?
Цитирай
#6

Колеги пробвайте да се ръководите от тази тема:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=660756
Обърнете внимание на следното:
Чтоб установить официальную прошивку нужно:
-радное ядро
-закрытый booloader
-ADB и драйверы для HTC desire 510
-Аккумулятор должен быть заряжен!


Не съм много на Ти с Руския но лично за себе си го превеждам че трябва да сте със стоково ядро закл. бутлоудър и драйверите да са ви за Des510. Пробвайте да деинсталирате драйверите си от комп. и после да инсталирате от темата която съм ви дал. После флашнете по едно сток.ядро(има го в следващата тема, под тази която съм ви дал) тогава пробвайте пак с RUU които са за вашите телефони.
Ако и това не помогне... аз нямам повече идей.
Желая ви успех и стискам палци!
Цитирай
#7

(2017-05-24, 15:17:17)stambo82 написа:  Колеги пробвайте да се ръководите от тази тема:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=660756
Обърнете внимание на следното:
Чтоб установить официальную прошивку нужно:
-радное ядро
-закрытый booloader
-ADB и драйверы для HTC desire 510
-Аккумулятор должен быть заряжен!


Не съм много на Ти с Руския но лично за себе си го превеждам че трябва да сте със стоково ядро закл. бутлоудър и драйверите да са ви за Des510. Пробвайте да деинсталирате драйверите си от комп. и после да инсталирате от темата която съм ви дал. После флашнете по едно сток.ядро(има го в следващата тема, под тази която съм ви дал) тогава пробвайте пак с RUU които са за вашите телефони.
Ако и това не помогне... аз нямам повече идей.
Желая ви успех и стискам палци!


Тази вечер ще пробвам и ще пиша какво е станало.
Цитирай
#8

моя напредък ..
кернел .img файл оригинално рековъри от руски сайт(тоз който даде колегата не работи за 64 бит. версия )
заключване на бутлоудера 
от там .. сега като стартирам телефона директно влиза в бял екран готов за фастбуут .
Появи се червен надпис ОС и номер на тази ос преди това нямаше номер .. 
оригинлен руу не тръгна пак някакви идей ? Дава ми сега че не е правелния файл за този телефон .
Кернела от сайта не е наличен аз изтеглих от някакъв сайт ... Ако някой има стоково рековъри img файл който да инсталирам през cmd ще съм му благодарен поне ще знам че найстина е сток и да няма съмнения ..
Проблема е според мен в това че смених рековърито с такова за качване на къстъм ромове а сега незнам дали тези които качвам са това което трябва да бъдат ..
Бутлоудера е ясен той лесно се отключва и заключва ..
Руу файла е ясен за моя телефон Водафонски за УК ..
Неразбрах Adb програмката след като я стартирам ми дава да инсталирам връзка после драйвери и после какво ... ??? гледам има разни кодове но късе се пишат ...cmd?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

(2017-05-26, 23:26:36)porqzov написа:  кернел .img файл оригинално рековъри от руски сайт(тоз който даде колегата не работи  за 64 бит. версия )
Кернела от сайта не е наличен аз изтеглих от някакъв сайт ... Ако някой има стоково рековъри img файл който да инсталирам през cmd ще съм му благодарен поне ще знам че найстина е сток и да няма съмнения ..
Колега всичко както е описано в темата: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry47556172 ли правиш? Файла е наличен, не ти дава да го свалиш защото не си логнат/регистриран. Ако имаш проблем да се регистрираш ми пиши на лично, аз ще го сваля и ще ти го кача където ти е удобно.
EDIT: Наистина има проблем със свалянето на файла от руския сайт в момента дори да се логнеш пак не зарежда...
Цитирай
#10

(2017-05-27, 06:40:33)stambo82 написа:  Колега всичко както е описано в темата: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry47556172 ли правиш? Файла е наличен, не ти дава да го свалиш защото не си логнат/регистриран. Ако имаш проблем да се регистрираш ми пиши на лично, аз ще го сваля и ще ти го кача където ти е удобно.
EDIT: Наистина има проблем със свалянето на файла от руския сайт в момента дори да се логнеш пак не зарежда...

единственния ми успех е че качих къстъм ром, но има проблем всички къстами за 64 битов на циан 12.1 са с бъг и камерата не функционира. с стоков ром нямам никакъв успех.

истеглих кернел но не знам как да го инсталирам. http://www.htcdev.com/devcenter/downloads/P15 тук ги има всичките обаче не знам какво да ги правя като ги истегля.

ако някой има идеи или успех да пише.
Цитирай
#11

(2017-05-27, 12:33:59)samsarito написа:  единственния ми успех е че качих къстъм ром, но има проблем всички къстами за 64 битов на циан 12.1 са с бъг и камерата не функционира. с стоков ром нямам никакъв успех.

истеглих кернел но не знам как да го инсталирам. http://www.htcdev.com/devcenter/downloads/P15 тук ги има всичките обаче не знам какво да ги правя като ги истегля.

ако някой има идеи или успех да пише.

в папка слагаш файла с десен бутон на мишката и задържан шрифт отваряш CMD 
 fastboot flash recovery името на файла ( рековърито)  . img 
В темата го има за др. рековъри .. 
https://forum.xda-developers.com/desire-...y-t2988292
Цитирай
#12

(2017-05-27, 12:50:12)porqzov написа:  в папка слагаш файла с десен бутон на мишката и задържан шрифт отваряш CMD 
 fastboot flash recovery името на файла ( рековърито)  . img 
В темата го има за др. рековъри .. 
https://forum.xda-developers.com/desire-...y-t2988292

НАЙ-НАКРАЯ УСПЯХ И СЛОЖИХ СТОКОВ РОМ!

Сега ще напиша горе долу подробно какво направих:

От тук https://forum.xda-developers.com/desire-...y-t3063109 изтеглх recovery.img
архива,който трябва да истеглите и при мен проработи се казва 0PCVIMG.zip теглите го и го разхивирате вътре в него има recovery.img.

Отваряме след това APB папката и го слагаме вътре и пишем fastboot flash recovery recovery.img, след това рестартираме телефона и ни вкарва в новото рекавъри
отиваме и изтриваме wipe data cache delete и после wipe data for install new system нещо от сорта под него се пада.

После махаме кабела от телефона и задържаме volume down и power  даваме боотлолдера на фастбоот.

Отваряме CMD и пишем fastboot devices и после fastboot oem lock и заключваме botloodera (RELOCK)

След това теглим RUU за нашия телефон https://mega.nz/#F!3Zo10Zya!-NbM_2RWWecF...A!HBh0TbAZ тук ги има всички за х64.

Слагаме кабела вкарваме го в fastboot и оставяме RUU да си свърши работата.

Успех. Аз успях. Струваше ми 1 седмица четене и проби. Щом аз мога и вие ще успеете. При мен този начин проработи.
Цитирай
#13

Утре ще пробвам описания начин .. Аз тази процедура я правих сумати пъти но без успех сега ще пробвам това рековъри да видим ...

положението без промяна ..
качих рековърито лилаво розово тъч рековъри изчистих днните ..
след това заключих бутлоудера 
изтеглих си файла (не че го нямам но все пак) 
Руу стои на "sending" 
Вече взех да се съмнявам че не ползвам правелния РУУ файл от посочения сайт най  долния водафонски Ук файл ползвам
Цитирай
#14

Безуспешни опити помагайте с нещо колеги Sad((
Цитирай
#15

КРАЙ ... успях да го флашна най -накрая
Какво промених - Драйверите , усб кабела , изтрих програмата за синхронизация на HTC сега всичко е както трябва Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)